Microsoft Edge uzyskuje pasek boczny wyszukiwania w sieci Web

Udostępnij teraz w social media:

Czy nie byłoby wspaniale wyszukać coś na bieżącej stronie internetowej bez otwierania kolejnej karty przeglądarki? Firma Microsoft wkrótce doda funkcję wyszukiwania paska bocznego do Edge, dzięki czemu wyszukiwanie w Internecie będzie jeszcze lepsze – zwłaszcza na wyświetlaczach szerokoekranowych.

Wkrótce tę funkcję będzie można łatwo znaleźć w przeglądarce Microsoft Edge. Musisz po prostu zaznaczyć jedno lub więcej słów na bieżącej stronie i jak zwykle kliknąć je prawym przyciskiem myszy. Oprócz zwykłej opcji „Szukaj w internecie” zobaczysz opcję „Szukaj na pasku bocznym”. Kliknij go, a wyniki wyszukiwania pojawią się w panelu paska bocznego po prawej stronie przeglądarki.

  Jak włączyć Flash Playera w Chrome

Będziesz mógł czytać o wyszukiwanym haśle bez opuszczania bieżącej strony internetowej, jednocześnie widząc na ekranie zarówno wyszukiwaną stronę, jak i wyniki wyszukiwania. Przy tak wielu komputerach wyposażonych w monitory panoramiczne z dodatkową przestrzenią poziomą wydaje się to doskonałą cechą produktywności. Cieszymy się, że możemy go zdobyć.

Jako bonus dla organizacji ten boczny pasek wyszukiwania będzie wyświetlał wyniki z firmowego intranetu, jeśli ktoś jest zalogowany przy użyciu konta Azure Active Directory. Użytkownicy będą mogli również przeszukiwać wewnętrzną dokumentację swojej firmy z paska bocznego.

Firma Microsoft ogłosiła tę funkcję podczas Build 2020 19 maja 2020 r. Microsoft twierdzi, że pasek boczny wyszukiwania pojawi się wkrótce w wersjach podglądu Insider nowej przeglądarki Edge „w najbliższych tygodniach”, więc może minąć kilka miesięcy, zanim ta funkcja zostanie wprowadzona dostępne dla wszystkich korzystających z przeglądarki Microsoft Edge.

  Jak zapobiec przypadkowemu zamknięciu okna Eksploratora plików w systemie Windows 10

To nie jedyna funkcja przeglądarki Edge, którą Microsoft ogłosił podczas tegorocznego Build. Wbudowana funkcja kolekcji Edge zostanie wkrótce zintegrowana z Pinterestem. Po włączeniu integracji będziesz mógł wyświetlać sugestie z Pinteresta w swoich kolekcjach i eksportować kolekcje bezpośrednio na nową tablicę Pinterest.

x