Microsoft zastąpi Cortanę ChatGPT i Predibase zbiera 12,2 miliona dolarów

Witam wszystkich! 🙋Mamy dla Was dzisiaj następujące aktualizacje! 📣

Microsoft zastąpi Cortanę za pomocą ChatGPT Copilot na komputerach z systemem Windows

Microsoft ogłosił, że Windows Copilot, z pomocą sztucznej inteligencji w celu zwiększenia produktywności, może zastąpić Cortanę. Windows Copilot jest bardziej zaawansowany niż Cortana i może zarządzać złożonymi zadaniami na komputerze z systemem Windows dzięki możliwościom ChatGPT. Począwszy od tej jesieni Microsoft zaprzestanie obsługi aplikacji Cortana.

Windows Copilot zapewnia trwały i spersonalizowany pasek boczny, który pomaga użytkownikom wykonywać zadania, dostosowywać ustawienia i łączyć się z różnymi aplikacjami i oknami.

Windows Copilot może streszczać, redagować i wyjaśniać zawartość aplikacji. Jego interfejs wygląda jak okno dialogowe czatu Bing, dzięki czemu odpowiadanie na ogólne pytania i wyszukiwane hasła jest łatwe.

Jeśli chcesz znaleźć się na liście oczekujących, aby poznać te funkcje, odwiedź łącze GitHub.

Niskokodowa platforma ML Predibase zbiera kolejne 12,2 mln USD

Predibase to niskokodowa platforma AI do tworzenia niestandardowych GPT. Pomaga zautomatyzować budowanie modeli dla projektów AI z multimodalną obsługą danych, które można szybko dostarczyć za pomocą deklaratywnej platformy, która wydajnie tworzy złożony kod.

Użytkownicy mogą wykorzystywać swoje dane do tworzenia niestandardowych modeli uczenia maszynowego lub uruchamiania zapytań dotyczących wcześniej istniejących LLM, takich jak Vicuna, OpenLlama lub Dolly, bez rozbudowanego kodowania.

Predibase zebrał niedawno fundusze w wysokości 12,2 miliona dolarów, na czele z Felicisem. To finansowanie stanowi dodatek do początkowej rundy finansowania serii A w wysokości 16,25 miliona dolarów z poprzedniego roku.

W okresie Beta przeszkolono ponad 250 modeli na Predibase. Platformy ML z niskim kodem są teraz dostępne dla programistów, a użytkownicy mogą teraz tworzyć własne modele językowe i używać ich zamiast polegać na interfejsach API firm takich jak OpenAI.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź kategorię Najnowsze technologie.

x