Minecraft na Chromebooki, GPT w LinkedIn i Microsoft Edge oraz GitHub OSPO

W tym poście omówimy następujące kwestie:

  • Microsoft wydaje Minecrafta na Chromebooki
  • OpenAI GPT zbliża się do LinkedIn, aby usprawnić publikowanie ofert pracy i optymalizację Twojego profilu.
  • GitHub publikuje plan Open-Source Program Office (OSPO).
  • Microsoft wydał przeglądarkę internetową Edge z AI Chatbot.

Microsoft udostępnia Minecrafta na Chromebooki

Dobrą wiadomością jest to, że Microsoft wprowadza Minecraft do Google Chrome OS, jeśli kiedykolwiek chciałeś grać na Chromebooku.

Według raportu Minecraft, Mojang Studios Microsoftu właśnie udostępniło Minecraft: Bedrock Edition wczesny dostęp, który jest teraz dostępny na Chromebooki. Ma tryb wieloosobowy na różnych urządzeniach, dostęp do Minecraft Marketplace i możliwości gry Realms.

Musisz sprawdzić w sklepie Google Play, czy gra Minecraft jest dla Ciebie dostępna, ponieważ jest w fazie wczesnego dostępu, co oznacza, że ​​tylko określone urządzenia Chromebook spełniające minimalne wymagania będą miały szansę na zakup gry Minecraft na tym początkowym etapie.

Jeśli już kupiłeś grę Minecraft na Androida, kosztuje ona 13,00 USD, a pakiet obejmujący wersję na Androida i Chromebooka kosztuje 19,99 USD dla nowych nabywców.

Sprawdź tutaj, aby dowiedzieć się, czy Twój Chromebook jest objęty wcześniejszym dostępem.

Poniżej przedstawiono wymagania wstępne dotyczące korzystania z gry Minecraft na Chromebookach:

  • ChromeOS 111 (64-bitowy)
  • Celeron N4500, Intel i3-7130U, Mediatek MT8183, Qualcomm SC7180 lub podobny procesor;
  • 4 GB RAM lub więcej

Ponieważ firma Microsoft gromadzi dane testowe od użytkowników korzystających z wcześniejszego dostępu, nie wszystkie najnowsze funkcje i materiały dodatkowe są teraz dostępne w grze Minecraft na Chromebooki; będą one jednak dostępne w przyszłości.

Według raportu Minecraft, pełna wersja gry na Chromebooki będzie zawierała aktualizację, gdy zostanie udostępniona większej liczbie użytkowników Chromebooków, zwiększając liczbę urządzeń, na których można w nią grać.

OpenAI GPT zbliża się do LinkedIn, aby usprawnić publikowanie ofert pracy i optymalizację profilu

15 marca 2023 r. LinkedIn oświadczył, że wprowadzi generatywną sztuczną inteligencję, aby ułatwić korzystanie z czynności, takich jak aktualizowanie profili, pisanie ogłoszeń o pracę, wypełnianie życiorysów itp. To posunięcie pomogłoby użytkownikom Linkedin znaleźć nowe możliwości i znacznie łatwiej rozwijać karierę. .

Ta nowa funkcja sztucznej inteligencji pojawi się w sekcjach „Informacje” i „Nagłówek” każdego profilu, oszczędzając czas użytkowników, którzy w przeciwnym razie musieliby spędzać dużo czasu na pisaniu o swoich osiągnięciach.

W przypadku członków premium LinkedIn ta funkcja sztucznej inteligencji automatycznie tworzy opisy stanowisk, wykorzystując tylko podstawowe dane stanowiska, takie jak tytuł stanowiska i nazwa pracodawcy. Przed przesłaniem oferty pracy użytkownicy będą mieli możliwość jej oceny i zmiany.

LinkedIn ogłosił również, że będzie nadal uczyć się, rozwijać i stosować sztuczną inteligencję i inne technologie, zapewniając jednocześnie ponad 100 kursów AI dla wszystkich użytkowników bezpłatnie do 15 czerwca 2023 r.

Według Gizmodo LinkedIn testuje swoje narzędzie AI z subskrybentami premium i niektórymi z najbardziej aktywnych członków LinkedIn. LinkedIn oświadczył również, że będzie nadal rozwijał narzędzie i udostępniał je pozostałym użytkownikom premium w nadchodzących miesiącach.

GitHub publikuje plan biur programu Open Source (OSPO).

GitHub opublikował własną platformę Guideless do zakładania biura programowego typu open source (OSPO).

GitHub-OSPO jest przeznaczony dla firm, które chcą stworzyć swoje pierwsze OSPO, a jego repozytorium zawiera wszystko, od przepisów dotyczących umów licencyjnych kontrybutorów (CLA) po instrukcje dotyczące archiwizacji repozytoriów. Celem jest pomoc małym projektom open source w przekształceniu ich w coś bardziej znaczącego i zachowanie organizacji.

Wiele firm decyduje się również na otwarcie źródeł własnych inicjatyw wewnętrznych w celu promowania wsparcia branży i zaangażowania społeczności. Jednak firmy, które chcą dotrzymać swoich zobowiązań w zakresie licencji, zgodności, bezpieczeństwa i komponentów typu open source, natychmiast rozpoznają istotne problemy, z którymi się borykają. I z tego powodu OSPO staje się niezbędnym elementem nowoczesnej organizacji.

Podczas gdy większość znaczących dużych korporacji, takich jak Microsoft i Spotify, ma dedykowane OSPO, ostatnio nastąpił wzrost liczby firm każdej wielkości, które je replikują. Niemal każdy element obecnego stosu technologicznego, od serwerów i superkomputerów po przetwarzanie w chmurze i bazy danych, współdziała z oprogramowaniem typu open source.

Według najnowszego badania Octoverse przeprowadzonego przez GitHub, obecnie 30% firm z listy Fortune 100 ma OSPO. Udostępniając własne wewnętrzne zasady i narzędzia jako przykład do naśladowania dla innych, GitHub stara się wspierać ten wzrost zainteresowania OSPO.

Microsoft wydał przeglądarkę Edge Web Browser z AI Chatbot

Microsoft zaprezentował stabilną wersję Edge, swojej przeglądarki internetowej, wraz z nowym chatbotem Bing AI na pasku bocznym, równolegle z wydaniem GPT-4 OpenAI.

Został pierwotnie zaprezentowany na konferencji prasowej Microsoft AI w lutym 2023 r. I był początkowo dostępny tylko za pośrednictwem deweloperskich wersji Edge; jednak teraz staje się dostępny za pośrednictwem stabilnych wersji Microsoft Edge zarówno w systemie Windows, jak i macOS.

Gdy klikniesz duży przycisk Bing w lewym górnym rogu Edge, pojawi się nowy pasek boczny z chatbotem opartym na sztucznej inteligencji. Opcja redagowania umożliwia wybór spośród wielu tonów do generowania tekstu do wpisów na blogu, wiadomości e-mail, list wypunktowanych i nie tylko. Możesz użyć opcji redagowania, aby generować i podsumowywać artykuły, porównywać elementy na stronie internetowej i zadawać pytania.

Ten nowy pasek boczny Bing w Edge daje wgląd w potencjalny kierunek, w którym Microsoft może obrać swoje funkcje sztucznej inteligencji dla systemu Windows, pakietu Office i innych produktów. Niedawno Google ujawniło swoje zamiary zintegrowania sztucznej inteligencji podobnej do ChatGPT z Gmailem i Dokumentami Google, umożliwiając użytkownikom Google Workspace automatyczne tworzenie e-maili, dokumentów i innych rzeczy.

Tematem czwartkowego wydarzenia Microsoftu będzie prawdopodobnie to, jak sztuczna inteligencja podobna do ChatGPT będzie działać w programach pakietu Office, takich jak Teams, Word i Outlook. W zeszłym miesiącu firma Microsoft wprowadziła porównywalne nowe, generatywne środowisko Copilot AI, które wykorzystuje usługę Azure OpenAI do autonomicznego generowania listów sprzedażowych w Microsoft Dynamics 365 i Viva Sales.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź naszą kategorię Najnowsze technologie.

x