Minecraft nie używa GPU? Jak zmusić Minecrafta do korzystania z niego

Jeśli chcesz grać w gry na komputerze PC, potrzebujesz takiego, który ma GPU. Im nowszy model GPU, tym lepiej będą działały Twoje gry. Niektóre gry mogą działać bez GPU, ale są albo bardzo stare, bardzo proste, albo grając w nie uzyskujesz bardzo niski FPS.

Grafika pokładowa a dedykowana karta graficzna

Minecraft to aplikacja, która może działać tylko z wbudowaną kartą graficzną. Nie musisz koniecznie potrzebować GPU do grania w grę, ale jak wspomniano wcześniej, uzyskasz mniejsze wrażenia. Typowe problemy, które napotkasz, oprócz niskiego FPS, to to, że gra zajmie więcej czasu na renderowanie nowych bloków, twoje FOV będzie znacznie niższe, animacje będą albo nierówne, albo w ogóle nie będą działać. Nie ma mowy o modowaniu gry.

Jeśli masz GPU, pomoże to wykładniczo w grze; będzie renderować się lepiej i działać płynniej. Ruch w grze będzie bardziej płynny, a wygląd bardziej realistyczny, chociaż poziom lub realizm zależy od mocy GPU.

Czasami, nawet jeśli system ma GPU, Minecraft ma tendencję do korzystania z wbudowanej grafiki. Robiąc to, zasadniczo czyni GPU bezużytecznym i równie dobrze możesz go w ogóle nie mieć, jeśli chodzi o grę. Na szczęście w systemie Windows 10 bardzo łatwo jest zmusić Minecrafta do korzystania z GPU.

Minecraft nie używa GPU [FIX]

Ta poprawka działa dla wersji Minecraft Java i wersji UWP / Bedrock / Windows 10. Będzie działać niezależnie od tego, czy masz procesor graficzny NVIDIA, czy procesor graficzny AMD.

Otwórz aplikację Ustawienia.
Przejdź do grupy ustawień System.
Wybierz kartę Wyświetl.
Przewiń w dół i kliknij Ustawienia grafiki.
W oknie Ustawienia grafiki otwórz menu rozwijane „Wybierz aplikację, aby ustawić preferencje”.
Jeśli masz wersję Java gry Minecraft, wybierz aplikację Klasyczna.
Jeśli masz wersję aplikacji Bedrock, wybierz aplikację Univeral.

Otwórz menu rozwijane „Wybierz aplikację” (w przypadku aplikacji UWP) lub kliknij przycisk Przeglądaj (w przypadku aplikacji klasycznych).
Wybierz Minecraft i kliknij Dodaj.
Po dodaniu gry Minecraft wybierz ją i kliknij Opcje.
W aplikacji Ustawienia otworzy się nowe okno z trzema różnymi opcjami, które możesz wybrać. Wybierz opcję Wysoka wydajność.
Kliknij Zapisz.
Jeśli masz otwartą grę Minecraft, zamknij ją, a następnie otwórz ponownie. Po uruchomieniu gra będzie teraz używać dedykowanego GPU zamiast wbudowanej karty graficznej.

Sprawdź Czy Minecraft używa GPU?

Aby sprawdzić, czy Minecraft używa GPU, czy nie, użyj Menedżera zadań.

Otwórz Minecrafta, wybierz świat i pozwól mu się załadować. Zminimalizuj grę.
Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżer zadań z menu kontekstowego.
Na karcie Procesy poszukaj Minecrafta.
Wybierz go i sprawdź kolumnę GPU Engine. Powinien czytać GPU 1, aby wskazać, że korzysta z GPU, a nie z wbudowanej karty graficznej.

Co robi GPU?

GPU lub procesor graficzny steruje wyglądem gry. To jest podstawowe wyjaśnienie, ale kiedy mówimy o grach, nie mówimy tylko o kolorach. Zamiast tego mamy do czynienia z ruchomymi obrazami, a obrazy nie przypominają tych w filmie, w którym aplikacja musi po prostu odtworzyć ich sekwencję.

W grze renderowany obraz stale się zmienia, np. Podczas aktywnej walki w FPS. Świat gry zmienia się nie tylko podczas gry, ale także dostosowuje się do zmian, które są wynikiem interakcji z innymi elementami gry. Krótko mówiąc, istnieje wiele ruchomych części, a każda z nich odgrywa rolę w tym, jak lub co jest renderowane na ekranie.

Jeśli to renderowanie trwa zbyt długo, np. Wystrzelisz strzałę z łuku w cel, to efekt, który ma, np. Wyzwolenie pułapki lub naciśnięcie przycisku, nie będzie się pojawiał przez chwilę. W niektórych przypadkach możesz tego nie zauważyć i zobaczyć tylko efekt następczy. Weź przykład piasku w grze Minecraft. Dość satysfakcjonujące jest pozwolenie, aby kawałek piasku zawieszony w powietrzu po prostu opadł, ale bez GPU upuszczanie może być powolne lub może po prostu zatrzymać grę.

Minecraft zaczynał jako gra podstawowa, ale dziś zmienił się tak bardzo, że granie w nią bez GPU to zły pomysł. Twórcy nadal wprowadzają do niego ulepszenia, z których niektóre będą dostępne tylko w systemach z GPU lub wydajnym GPU.

Czy byłeś w stanie rozwiązać swój problem?

W społeczności graczy na PC krąży żart, w którym gracze kupują lub budują platformy, które kosztują 2000 USD, i ostatecznie grają na nich w Minecrafta. To nieszkodliwy żart, który spodoba się miłośnikom konsoli, ale Minecraft stał się dość potężną grą.

Użytkownicy mogą tworzyć złożone maszyny, a nawet komputery na nich, jednocześnie będąc w stanie grać samodzielnie. Jest to gra z otwartym światem, która oferuje nieskończone światy, więc niezależnie od tego, jak ją postrzegasz, potrzebuje GPU do dobrego działania.