Udostępnij teraz w social media:

Codzienne korzystanie z komputera zawsze wiąże się z pisaniem. Chociaż większość z nich byłaby krótkimi, zwięzłymi zadaniami, takimi jak publikowanie w mediach społecznościowych, pisanie wiadomości e-mail lub pisanie postów na blogu, często zdarza się, że piszesz dłużej niż zwykle. Istnieje mnóstwo aplikacji, które spełniają Twoje potrzeby w zakresie przetwarzania tekstu, ale większość z nich bardziej rozprasza niż prostotę. Dziś przedstawiamy Wam aplikację, która zajmuje się tą uciążliwością i właściwie nazywa się ZenPen. Jest to bezpłatna aplikacja internetowa, która umożliwia pisanie dowolnego fragmentu tekstu w pozbawionym bałaganu środowisku.

ZenPen jest tak prosty jak aplikacja. Obnosi się bardzo minimalistycznym interfejsem z mniejszą liczbą funkcji do pokazania, co oznacza, że ​​naprawdę nie ma nic do poprawienia. Nie pozwala nawet otwierać dokumentów z dysku lokalnego, co sprawia, że ​​jest to po prostu narzędzie do pisania i kopiowania wklejania tekstu w inne miejsce. Ale z drugiej strony możesz łatwo zapisać wszystko, co napiszesz na komputerze.

Sprawdź -   Jak uzyskać narzędzie do oznaczania zrzutów ekranu Androida P w dowolnej wersji Androida

Aplikacja stawia na prostotę od podstaw. Nie ma złożonej rejestracji, żadnych wiadomości e-mail z potwierdzeniem do zaakceptowania i żadnej instalacji. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu usunąć domyślny tekst ze strony głównej ZenPen i bingo, wszystko jest gotowe do pisania.

Chociaż aplikacja jest bardzo prosta w projektowaniu i obsłudze, nadal oferuje standardowe funkcje edycji tekstu i formatowania. Po zaznaczeniu fragmentu tekstu, obok podświetlonego tekstu pojawia się mały ruchomy pasek, który daje możliwość wstawiania cytatów, dodawania hiperłączy i / lub pogrubienia lub kursywy.

Zen Pen_AT

Oto kolejne szybkie spojrzenie na to, jak każda pływająca ikona naprawdę wpływa na formatowanie tekstu. Ku naszemu rozczarowaniu funkcja wyceny ZenPen nie wydawała się działać tak, jak reklamowano podczas testów.

Sprawdź -   Narzędzie do badań przesiewowych, które pomaga zdecydować, kiedy należy przeprowadzić test

ZenPen Formating

Kolejną przydatną funkcją ZenPen jest możliwość ustawienia liczby słów docelowych. Chociaż nazwa mówi wszystko, ustalenie liczby docelowej może pomóc w pisaniu zwięzłych i krótkich esejów i chcesz automatycznie otrzymywać powiadomienia, gdy osiągnięta zostanie określona liczba słów. Jego działanie jest dość proste: po kliknięciu opcji słowa docelowego z lewej strony (więcej na ten temat później) na dole pojawi się maleńkie wyskakujące okienko, a wszystko, czego potrzebujesz, to wprowadź liczbę słów docelowych i zacznij pisać.

Po osiągnięciu ustawionej liczby słów docelowych, cienka zielona linia pojawia się obok paska przewijania przeglądarki, podpowiadając w czasie rzeczywistym, czy nadal nie masz limitu.

Zen Pen_Target Words

Teraz dostępne są również cztery dodatkowe opcje, które dodatkowo rozszerzają funkcjonalność ZenPen. Przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz wyblakły pasek po lewej stronie, który pozwala robić więcej fajnych rzeczy. Na przykład kliknięcie ikony na samej górze tego pionowego paska przełącza tryb pełnego ekranu.

Sprawdź -   Socioclip to narzędzie do tworzenia zakładek do postów na Facebooku i Quorze [Chrome]

Zen Pen_Buttons

Druga ikona na pasku umożliwia odwrócenie kolorów obszaru roboczego do pisania. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które w ogóle nie lubią pisać na białych przestrzeniach, ponieważ odwracanie kolorów zmienia wszystko z białego na czarny i odwrotnie. Trzecią opcją na pionowym pasku jest wspomniana wcześniej liczba słów docelowych.

Odwrócenie pióra Zen

Ostatni przycisk umożliwia zapisanie pracy na komputerze. Aplikacja umożliwia pobranie wersji tekstowej w postaci przecen, HTML lub zwykłego pliku tekstowego.

Zen Pen Save

Krótko mówiąc, ZenPen to świetna aplikacja, która pomaga zachować koncentrację podczas pisania czegoś ważnego.

Odwiedź ZenPen