Moje konto na Facebooku zostało zhakowane i usunięte – co mam zrobić?

Zhakowane konto na Facebooku jest bardzo frustrujące i może prowadzić do nieporozumień. Jednak niektórzy hakerzy idą dalej i całkowicie usuwają konto. Jeśli zdarzyło się to ponad 30 dni temu, jedyną opcją jest utworzenie nowego konta.

Jeśli jednak usunięcie nastąpiło mniej niż miesiąc temu, nadal możesz mieć szansę na uratowanie swojego konta. Zobaczmy, co musisz zrobić.

Chroń swoje konto na Facebooku przed usunięciem przez hakera

Zanim zajmiemy się rozwiązywaniem problemu, przyjrzyjmy się najpierw czynnościom, które możesz wykonać, zanim hakerowi uda się usunąć Twoje konto.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje konto na Facebooku zostało naruszone, możesz sprawdzić, czy ktoś korzysta z Twojego konta na Facebooku, czy nie. Wyłapanie problemu na początku to najlepszy scenariusz odzyskania konta.

Jako użytkownik Facebooka powinieneś aktualizować swoje dane kontaktowe, w tym adres e-mail i numer telefonu. Facebook wyśle ​​​​Ci alerty o nowych loginach i zmianach w Twoich danych logowania. Jeśli ktoś przejął Twoje konto, pierwszym miejscem, do którego będziesz chciał się udać, jest konto e-mail. Szukaj wiadomości z Facebooka.

Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z Facebooka informującą Cię o zmianach, otwórz wiadomość e-mail i kliknij łącze „Zabezpiecz swoje konto”. Ten proces powoduje przekierowanie do strony pomocy, która pomaga w odzyskaniu konta.

Zakładając, że nie udało Ci się złapać tego e-maila na czas, w porządku. Istnieją jeszcze inne opcje, które pomogą Ci odzyskać konto na Facebooku po usunięciu, nawet jeśli haker zmienił Twoje dane logowania.

Jak odzyskać zhakowane i usunięte konto

Dobrą rzeczą w usuwaniu konta jest to, że Facebook nie usuwa go od razu. Zamiast tego utrzymuje konto „żywe”, ale sprawia, że ​​jest niewidoczne dla znajomych przez 30 dni. Oto jak odzyskać zhakowane i usunięte konto.

Odzyskaj Facebooka, jeśli hasło i adres e-mail nie zostały zmienione

Istnieje niewielka szansa, że ​​haker zapomniał zmienić dane logowania przed usunięciem konta. Jeśli tak jest, oto co zrobić, aby ponownie aktywować i odzyskać dostęp do swojego konta.

  • Otwórz przeglądarkę na swoim komputerze i przejdź do „https://facebook.com”. Jeśli korzystasz ze smartfona lub tabletu, uruchom „aplikację Facebook”.
  • Następnie wprowadź swój „e-mail” i „hasło”. Jeśli kiedyś logowałeś się za pomocą swojego numeru telefonu, wpisz zamiast tego swój „numer telefonu”.
  • Kliknij lub naciśnij przycisk „Zaloguj się”.

Jeśli ci się udało, powinieneś zobaczyć wszystkie swoje kontakty, zdjęcia, posty itd., zakładając, że haker ich nie usunął.

Odzyskaj Facebooka, jeśli hasło zostało zmienione

Najczęstszym scenariuszem, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych hakerów, jest zmiana hasła. Chociaż nie możesz ponownie aktywować konta przy użyciu starego hasła, nadal możesz je odzyskać. Oto jak to zrobić.

Odzyskaj Facebooka, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do poczty e-mail

Załóżmy, że haker był nieco dokładniejszy niż w poprzednim przypadku i zablokował ci dostęp do konta e-mail, którego używasz do logowania się do Facebooka. Nadal masz możliwość odzyskania konta. Najpierw sprawdź, czy hasło jest nadal ważne.

Odzyskaj Facebooka za pomocą komputera, jeśli zmieniono zarówno adres e-mail, jak i hasło

Jeśli haker był dokładny i zmienił zarówno adres e-mail, jak i hasło, możesz ewentualnie odzyskać swoje konto, używając swojego numeru telefonu.

Odzyskaj Facebooka za pomocą Androida / iPhone’a, jeśli zmieniono zarówno adres e-mail, jak i hasło

Jeśli żadna z metod nie pomogła, powinieneś zgłoś to na Facebooku.

Bez względu na to, jakiego procesu użyłeś do rozwiązania problemu zhakowanego konta Facebook/Meta, upewnij się, że tworzysz super silne hasło teraz i w przyszłości. Zastanów się również nad zmianą powiązanego adresu e-mail i dodaniem uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby w przyszłości jeszcze rzadziej dochodziło do włamań.

Często zadawane pytania na temat zhakowanego Facebooka

Czy mogę odzyskać moje dane z Facebooka po 30 dniach?

Facebook daje użytkownikom możliwość pobrania i zapisania wszystkich swoich danych z Facebooka na stronie internetowej. Jeśli jednak Twoje konto zostało usunięte po 30-dniowym okresie przechowywania, nie ma możliwości jego odzyskania. Chociaż Facebook twierdzi, że może przechowywać niektóre informacje, nie zawiera osobistych postów, zdjęć ani niczego związanego z daną osobą.

Zasadniczo, jeśli ktoś włamał się na Twoje konto i usunął je, nie ma możliwości odzyskania czegokolwiek po pierwszych 30 dniach.

Czy Facebook ma zespół obsługi klienta?

Niestety, Facebook nie ma numeru telefonu ani usługi czatu, dzięki którym skontaktujesz się z przedstawicielem obsługi klienta w celu uzyskania dodatkowej pomocy. Jedyną opcją, jaką masz, jest dotarcie do Zespół wsparcia Facebooka. Nie otrzymasz natychmiastowej informacji zwrotnej, ale zespół dołoży wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Pamiętaj, że podczas wypełniania formularzy musisz być jak najbardziej szczegółowy, aby zmniejszyć liczbę interakcji i czas potrzebny na rozwiązanie problemu.