Udostępnij teraz w social media:

Podczas wykonywania zadań, takich jak instalacja oprogramowania, kopiowanie plików lub wykonywanie programów na komputerze z systemem Windows, trudno jest stwierdzić, co naprawdę dzieje się w tle. Jedyną wskazówką, że coś może się dziać, jest wzrost wykorzystania procesora lub pamięci RAM, co można łatwo monitorować w Menedżerze zadań. Ale jeśli chcesz monitorować zmiany plików w czasie rzeczywistym i zobaczyć informacje, które się z nimi wiążą, to Moo0 File Monitor to mała, bezpłatna aplikacja dla systemu operacyjnego Windows, która śledzi pliki i katalogi oraz dostarcza informacji dotyczących każdego dysku w systemie. Niewielki rozmiar aplikacji sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie do śledzenia plików bez obniżania wydajności komputera.

Sprawdź -   Jak wyświetlić datę ostatniego dostępu do aplikacji w systemie Windows 10

Monitor plików Moo0 jest dostępny zarówno w formie przenośnej, jak i instalowalnej. Niezależnie od wybranej wersji aplikacja działa świetnie. Jego interfejs jest bardzo prosty i przyjazny dla użytkownika, przeznaczony zarówno dla zaawansowanych, jak i zwykłych użytkowników.

Po uruchomieniu aplikacja natychmiast rozpoczyna monitorowanie plików, wykrywa wszelkie wprowadzone w nich modyfikacje i wyświetla odpowiednie dla Ciebie szczegóły, w tym datę i godzinę, typ zmiany (Utwórz, Zapisz, Zmień nazwę lub Usuń) oraz nazwę pliku, rozmiar i ścieżkę. Możesz użyć znacznika wyboru w prawym górnym rogu, aby określić, jaki typ operacji na plikach chcesz monitorować. Podobnie można z łatwością określić wymagane woluminy dysków.

Jak wspomniano wcześniej, wszystkie informacje są rejestrowane w czasie rzeczywistym i jeśli jest naprawdę dużo aktywności, dziennik może przewijać się szybciej, niż jest to potrzebne. Aby to uprościć, aplikacja pozwala kontrolować częstotliwość aktualizacji, dzięki czemu dziennik jest odświeżany rzadziej, co pozwala na nadążanie za nim. Aby to zrobić, kliknij menu Widoki w lewym górnym rogu, przejdź do opcji „Odśwież częstotliwość” i wybierz żądaną z podmenu. 1 sekunda to domyślna częstotliwość, ale można ją zwiększać i zmniejszać, wybierając interwał odświeżania z zaprogramowanych ustawień.

Sprawdź -   Jak pisać na telefonie iPhone z komputera z systemem Windows 10

Menu Widok umożliwia również przełączanie opcji, takich jak uruchamianie podczas rozruchu i utrzymywanie na wierzchu. Dodatkowo możesz tutaj zmienić skórkę UX spośród wielu różnych kolorów. Wracając do głównej funkcjonalności aplikacji, pozwala ona również zatrzymać i ponownie uruchomić rejestrację danych jednym kliknięciem. Możesz także wyczyścić dziennik lub zapisać go jako raport HTML do późniejszego wykorzystania.

Moo0 File Monitor_Frequency

Dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi, lekkiej konstrukcji i łatwości użytkowania, Moo0 File Monitor to doskonałe oprogramowanie dla systemu Windows, działa na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8.

Pobierz monitor plików Moo0