Monitoruj sieć i wykorzystanie danych swojego iPhone’a z centrum powiadomień

Wydaje mi się dziwne, że Android pozbył się widżetów ekranu blokady w tym samym czasie, gdy iOS dodał widżety. Brakuje mi widżetów na ekranie blokady na Androidzie, ale jestem też zaskoczony, że nie wystartowały na iOS tak, jak myślałem. Większe, bardziej popularne aplikacje, takie jak Dropbox i LinkedIn, mają oczywiście dodane widżety, ale jest wiele aplikacji, które nie zostały zaktualizowane, aby dodać widżet do Centrum powiadomień. To najlepsza przestrzeń i jeśli często martwisz się, ile danych możesz użyć, musisz sprawdzić lokalny lub publiczny adres IP, użycie procesora, użycie pamięci oraz ilość danych wykorzystanych w planie Wi-Fi i operatorze plan, Centrum powiadomień jest dość wygodnym miejscem do kontrolowania tego wszystkiego. Oto kilka aplikacji na iOS obsługujących widżety do monitorowania sieci i danych. Same aplikacje mają więcej do zaoferowania, ale martwimy się tym, co pozwalają ci zrobić z ich odpowiedniego widżetu.

Moje dane to prosta aplikacja do widżetów, która pozwala sprawdzić, ile danych zużyłeś przez Wi-Fi i sieć swojego operatora. Możesz wyświetlić statystyki dla każdego z osobna, a także zobaczyć, ile danych zużyłeś w ciągu dnia. Sama aplikacja nie oferuje świetnego interfejsu monitorowania, ale pozwala ustawić alert, gdy użycie danych osiągnie określony limit. Jest to przydatne, jeśli korzystasz z planu tygodniowego z niskim limitem danych od swojego operatora.

Zainstaluj Moje dane z App Store

Sieć to kolejna aplikacja do monitorowania sieci z widżetem Centrum powiadomień. Darmowa wersja aplikacji umożliwia wyświetlanie publicznego adresu IP, lokalnego adresu IP i operatora lub pozwala wybrać, jakie informacje mają być wyświetlane w sieci Wi-Fi, komórkowej i internetowej. Dla każdego możesz wybrać wyświetlanie tylko jednego typu informacji. Jeśli zaktualizujesz do wersji pro, możesz wybrać wyświetlanie więcej niż jednego typu informacji pod każdym nagłówkiem.

siećnetwork_config

Zainstaluj sieć z App Store

Ostatnim, ale nie dzierżawionym, jest TrafficMonitor, który nie tylko robi wszystko, co moje dane wspomniane powyżej, ale także sprawdza prędkość pobierania i wysyłania sieci za pomocą RadioOpt. Pokazuje również, z którą siecią jesteś połączony, i jest całkiem dobrym sposobem na sprawdzenie najszybszej dostępnej sieci w Twojej okolicy.

trafficMonitor

Zainstaluj TrafficMonitor z App Store

Są to oczywiście bezpłatne aplikacje, które wymieniliśmy. Jeśli chcesz za nie zapłacić, jest kilka dobrych aplikacji, które są warte swojej ceny i są wyposażone w widżety. Jedną wspaniałą rzeczą w widżetach iOS 8 jest to, że są one również skrótem do uruchamiania aplikacji, do której są przeznaczone, więc jest to dodatkowa zaleta. Jeśli znasz naprawdę świetną aplikację do monitorowania sieci, która ma przydatny widget, daj nam znać w komentarzach.

x