Udostępnij teraz w social media:

Funkcja „Cofnij wysyłanie” Gmaila jest bardzo lubiana w newsblog.pl, ale możesz uzyskać tę samą opcję w Outlook.com i aplikacji komputerowej Microsoft Outlook. Oto jak je skonfigurować.

Opcja w Outlook.com i Microsoft Outlook działa tak samo jak w Gmailu: po jej włączeniu Outlook odczeka kilka sekund przed wysłaniem wiadomości e-mail. Po kliknięciu przycisku „Wyślij” masz kilka sekund na kliknięcie przycisku „Cofnij”. Uniemożliwia to Outlookowi wysłanie wiadomości e-mail. Jeśli nie klikniesz przycisku, program Outlook wyśle ​​wiadomość e-mail w zwykły sposób. Nie możesz cofnąć wysłania wiadomości e-mail, jeśli została już wysłana.

Jak włączyć „Cofnij wysyłanie” w Outlook.com

Outlook.com, znana również jako aplikacja internetowa Outlook, ma nowoczesną i klasyczną wersję. Większość użytkowników Outlook.com powinna teraz mieć nowoczesny wygląd swojego konta e-mail, które domyślnie wyświetla cały niebieski pasek.

Sprawdź -   Jak wykluczyć domenę z wyników wyszukiwania Google

Nowoczesny niebieski pasek Outlooka

Jeśli nadal masz wersję klasyczną, z której nadal korzysta wiele wersji korporacyjnych (służbowy adres e-mail dostarczony przez Twoją firmę), domyślnie będzie wyświetlany głównie czarny pasek.

Klasyczny czarny pasek Outlooka

Tak czy inaczej, proces jest generalnie taki sam, ale lokalizacja ustawień jest nieco inna. Niezależnie od używanej wersji funkcja „cofnij wysyłanie” działa w ten sam sposób. Oznacza to, że w okresie oczekiwania programu Outlook na wysłanie wiadomości e-mail musisz mieć otwartą przeglądarkę i wybudzony komputer; w przeciwnym razie wiadomość nie zostanie wysłana.

W nowoczesnym widoku kliknij koło zębate Ustawienia, a następnie kliknij „Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook”.

Ustawienia w nowoczesnym widoku

Przejdź do ustawień „E-mail”, a następnie kliknij „Utwórz i odpowiedz”.

Plik

Po prawej stronie przewiń w dół do opcji „Cofnij wysyłanie” i przesuń suwak. Możesz wybrać cokolwiek do 10 sekund.

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Zapisz” i gotowe.

Plik

Jeśli nadal korzystasz z widoku klasycznego Outlook.com, kliknij koło zębate Ustawienia, a następnie kliknij „Poczta”.

Sprawdź -   Jak zainstalować Raspbian na Raspberry Pi

Klasyczne ustawienia Outlooka

Przejdź do opcji „Poczta”, a następnie kliknij „Cofnij wysyłanie”.

Plik

Po prawej stronie włącz opcję „Pozwól mi anulować wiadomości, do których wysłałem”, a następnie wybierz godzinę z menu rozwijanego.

Plik

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Zapisz”.

Możesz zauważyć, że w klasycznej wersji możesz wybrać do 30 sekund, podczas gdy w nowoczesnej wersji tylko 10 sekund. Niektórzy użytkownicy nadal będą mieli przycisk „Wypróbuj nowy Outlook” w prawym górnym rogu, który po kliknięciu spowoduje zmianę Outlooka na nowszą wersję

Plik

Limit 30 sekund nadal działa w nowoczesnej wersji, ale jeśli spróbujesz zmienić ustawienie w nowoczesnej wersji, powróci do 10 sekund bez możliwości zmiany go z powrotem na 30 sekund. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kiedy Microsoft „naprawi” tę rozbieżność, ale w pewnym momencie wszyscy użytkownicy zostaną przeniesieni do nowoczesnej wersji i należy być przygotowanym na maksymalny czas „cofnięcia wysyłania” wynoszący 10 sekund.

Sprawdź -   Jak bezprzewodowo udostępniać pliki między systemami Android i Linux

Jak włączyć „Cofnij wysyłanie” w programie Microsoft Outlook

Ten proces jest bardziej skomplikowany w tradycyjnym kliencie Microsoft Outlook, ale jest znacznie bardziej konfigurowalny i elastyczny. Oto Outlook w pigułce.

Nie tylko możesz wybrać dowolny okres, ale możesz również zastosować go do jednego e-maila, wszystkich e-maili lub określonych e-maili na podstawie filtrów. Oto jak opóźnić wysyłanie wiadomości w Outlooku. Po skonfigurowaniu masz określony czas na anulowanie wysyłania wiadomości w Outlooku.

Lub w środowisku Microsoft Exchange możesz użyć funkcji przywracania programu Outlook, aby przywołać wysłaną wiadomość e-mail.

Odroczenie dostarczenia wiadomości e-mail w programie Microsoft Outlook

Czy możesz cofnąć wysyłanie w aplikacji mobilnej Outlook?

Od czerwca 2019 roku aplikacja mobilna Microsoft Outlook nie ma funkcji Cofnij wysyłanie, podczas gdy Gmail oferuje ją zarówno w aplikacjach na Androida, jak i iOS. Ale biorąc pod uwagę ostrą konkurencję między głównymi dostawcami aplikacji pocztowych, to tylko kwestia czasu, zanim Microsoft doda to również do swojej aplikacji.