Najlepsi menedżerowie schowka dla systemu Windows 10

Za każdym razem, gdy coś kopiujesz / wycinasz, jest to przechowywane w menedżerze schowka. Domyślnie wszystkie systemy operacyjne mają bufor dla 1 elementu w schowku naraz. Chociaż ta metodologia ma swoje zalety, takie jak ochrona haseł podczas kopiowania / wklejania, czasami potrzebujemy jej trochę więcej.

Możemy go użyć do rozszerzenia prostej funkcjonalności, takiej jak blokowanie linków „mailto:” i kopiowanie adresu e-mail do schowka. Innym razem możemy go użyć do wstępnego skrócenia wszelkich skopiowanych adresów URL.

Zewnętrzni menedżerowie schowka przenoszą go na inny poziom, rozszerzając zdolność schowka do zachowywania treści. Osiągają to, tworząc pamięć podręczną skopiowanych danych (obrazy, tekst, hiperłącza itp.).

Poniżej przedstawiamy nasze wybory dla 8 najlepszych menedżerów schowka dla systemu Windows 10.

1.Jakże

Tak samo to najnowszy i naszym zdaniem najlepszy menedżer schowka dla Windows 10. Nadąża za duchem czasu zarówno pod względem funkcjonalności, jak i dostępności. Ditto można pobrać ze sklepu Windows Store i jest reklamowane jako rozszerzenie standardowego schowka Windows. Jego funkcją jest przechowywanie wszystkich skopiowanych elementów w wewnętrznym schowku do późniejszego pobrania. Możesz łączyć różne listy klipów między platformami, możesz dostosować klawisze skrótów, aby uzyskać natychmiastowy dostęp. Przejdź do ikony paska zadań i kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a następnie przejdź do Opcje> Szybka klawiatura i możesz użyć klawiszy domyślnych lub własnych.

2. Fusion schowka

Clipboard Fusion działa całkiem dobrze po wyjęciu z pudełka i jest bardzo zdolnym menedżerem schowka. To powiedziawszy, można zrobić o wiele więcej, ale w tym celu będziesz musiał albo tworzyć makra (wymagające praktycznej znajomości języka C #), albo importować makra. Makra nie są jednak ważne, aby pełnić funkcję menedżera schowka. Ma ostatni w pierwszym wyjściu, tj. Będziesz mógł regularnie kopiować i wklejać obiekt tak jak zwykle w systemie Windows (od najnowszych), ale jeśli uzyskasz dostęp do historii, będziesz mógł przełączyć go na starszą skopiowaną treść tekstu / obrazu i użyj tego zamiast tego. Chociaż często się ogłasza, czego zaletą jest to, że wiesz dokładnie, co skopiowałeś, wadą jest to, że się starzeje. Chociaż możesz po prostu kliknąć ikonę zasobnika, aby wyłączyć automatyczne szorowanie.

3. ClipCube

ClipCube jest prostym i bezpośrednim rozwiązaniem i jest godnym kandydatem na najlepszego menedżera schowka. Otwiera nakładkę, która może odszyfrować linki, teksty i elementy brudnopisu. Domyślnie ClipCube zwykle pozostaje na wierzchu wszystkich innych okien. Ma to sens, jeśli zamierzasz kopiować dużo tekstu, ale można to wyłączyć w ustawieniach, ponieważ od czasu do czasu staje się to uciążliwe. Możesz wybrać skróty, używając ikony Klawiatura w prawym górnym rogu. Możesz też po prostu udostępniać skopiowane teksty między aplikacjami.

4. Kana Clip

Kana Clip jest darmowy i kompaktowy (zajmuje marne pół MB), co mówi coś, ponieważ wszystkie aplikacje wymienione w tej kategorii zajmują tylko 16 MB pamięci. Jednak w przypadku Kana Clip musisz skopiować, zaznaczając tekst i używając skrótu klawiaturowego Ctrl + Alt + Insert. Kopiowanie tekstu w tradycyjny sposób utrzymuje go w tradycyjnym ekosystemie schowka. Kana Clip umieszcza sprytny mały znacznik czasu na elementach, a także w przyszłości.

5. Save.me

Pisaliśmy już o tym, jak bardzo kochamy Ocal mnie. Save.me to menedżer schowka, który jest lekki i bardzo funkcjonalny. Instalator jest całkowicie przenośny, ponieważ można go uruchomić bezpośrednio z jednego pliku bez konieczności instalowania go w dowolnym miejscu. Chociaż nie będziesz w stanie udostępniać elementów w chmurze, ale obsługa chmury w menedżerach schowków zwykle nie przerywa transakcji. Możesz edytować skopiowane wpisy przed wklejeniem. Najlepsze jest to, że możesz przeszukiwać skopiowane wpisy, jeśli masz duże repozytorium.

6. ClipX

ClipX mógłby, całkiem możliwe, zachować rekord bycia najstarszym wciąż istniejącym oprogramowaniem. Ostatnia stabilna kompilacja ClipX wydana w 2005 roku i wydaje się, że osiągnęła poziom doskonałości, który nie wymagał dalszych badań. Jednak bycie starożytnym wcale nie odstrasza tego narzędzia. Jest dziś równie funkcjonalny, jak każda z najnowszych wersji oferowanych na tej liście. Możesz wybierać spośród skopiowanych elementów, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę ClipX na pasku zadań i wybierając skopiowane dane.

7. Arsclip

ArsClip to całkowicie darmowy menedżer schowka. monitoruje schowek podczas korzystania z niego (jak zwykle), jednocześnie śledząc skopiowane elementy. W ten sposób nie musisz wychodzić z siebie, aby cokolwiek skopiować i możesz bezpośrednio wkleić najnowszy obiekt. Aby uzyskać dostęp do historii wycinania / kopiowania, po prostu przytrzymaj naciśnięty prawy przycisk myszy i poczekaj, aż pojawi się menu. To menu zawiera wszystkie skopiowane materiały. Przytrzymanie prawego przycisku myszy po raz pierwszy spowoduje wyświetlenie potwierdzenia z systemu, jeśli naprawdę chcesz wprowadzić tę zmianę. Po tym będziesz mieć nieograniczony dostęp do swojego schowka.

8. CLCL

CLCL to narzędzie do zarządzania schowkiem. Obsługuje wszystkie formaty schowka. W razie potrzeby możesz nawet zarejestrować szablon. Naciśnięcie Alt + C uruchamia konfigurowalne menu wyświetlania. Po prostu kliknij skopiowany / wycięty element z listy i możesz go wkleić w zwykły sposób.