Najlepsza chłodnica procesora w płynie w 2021 roku: recenzje + przewodnik zakupu

Próbujesz znaleźć najlepszą chłodzenie procesora cieczą na 2021 rok? Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym entuzjastą, który po prostu chce uzyskać szybką listę najlepszych ofert, czy nowicjuszem, który chce podjąć świadomą decyzję o zakupie, mamy Cię pod opieką.

Chłodzenie cieczą ma wiele zalet w porównaniu z chłodzeniem powietrzem, a jedną z nich jest chwalenie się i niższe temperatury pracy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem zakupów – w przeciwnym razie przejdźmy do naszych najlepszych ofert!

Najlepszy płynny chłodzenie procesora na 2021 r .: nasze najlepsze propozycje

Przeprowadziliśmy badania, więc nie musisz tego robić, oto nasze najlepsze wybory na najlepszą chłodzenie procesora cieczą na rynku w tym roku.

# 1. NZXT Kraken M22

Szerokość radiatora: 120 mm | Obroty wentylatora: 500-2000 obr / min | Szacowany poziom hałasu: 21-36 dBA | Zgodność gniazd: nowoczesne gniazda Intel i AMD | Oświetlenie: Logo RGB

NZXT Kraken M22 - Chłodnica cieczy do procesora AIO RGB

Plik NZXT Kraken M22 to nasz wybór dla najlepszego układu chłodzenia CPU cieczą o średnicy 120 mm. Ze względu na mniejszy rozmiar jest to idealna chłodnica cieczy dla mniejszej wersji Mini ITX, szczególnie takiej, która nie ma miejsca na wysokowydajną chłodnicę powietrza. Jego poziom hałasu jest dość niski, a wydajność dość solidna – trudno pokonać Kraken M22 w tej obudowie i tym przedziale cenowym, jak na to, co jest w ofercie.

Głównym zastrzeżeniem jest to, że jeśli masz miejsce na większą chłodnicę cieczy lub odpowiednią chłodnicę powietrza, zdecydowanie zalecamy te ze względu na zwiększoną wydajność, którą uzyskasz – szczególnie z, powiedzmy, naszego wyboru nr 2. Ale jeśli nie masz nic przeciwko utracie choćby odrobiny potencjału chłodzenia i naprawdę chcesz mieć tę niskoprofilową platformę do chłodzenia cieczą, jest to świetny wybór dla Ciebie.

Werdykt: najlepszy chłodzenie procesora cieczą 120 mm

# 2. EVGA CLC 240

Szerokość radiatora: 240 mm | Obroty wentylatora: 500-2400 RPM | Szacowany poziom hałasu: 16-39 dBA | Zgodność gniazd: nowoczesne gniazda Intel i AMD | Oświetlenie: Logo RGB

Chłodnica cieczowa do procesora EVGA CLC 240 mm All-In-One RGB LED

Plik EVGA CLC 240 to nasz najlepszy wybór, jeśli chodzi o najlepsze chłodzenie procesora cieczą. Ma świetną wydajność chłodzenia, powinien pasować w większości przypadków i chociaż nie jest to najtańsza opcja, z pewnością jest doskonała, jeśli chodzi o wyświetlaną tutaj wydajność za dolara. Jeśli szukasz dobrej chłodnicy cieczy, która zapewnia przyzwoitą korzyść w porównaniu z chłodzeniem powietrzem przy surowej wydajności i nie próbujesz rozbić banku na kilka dodatkowych dzwonków i gwizdów, najprawdopodobniej jest to dla Ciebie chłodniejsza.

Musimy jednak zwrócić uwagę na to zastrzeżenie – jest to trochę głośniejsze niż większość innych AIO na tej liście przy pełnym obciążeniu. To powiedziawszy, jest nadal cichszy niż przeciętna chłodnica powietrza, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że głośniki lub słuchawki z łatwością zagłuszą dodatkowy hałas generowany przez tę chłodnicę.

Werdykt: najbardziej korzystny płynny system chłodzenia procesora

# 3. Lian Li Galahad 360

Szerokość radiatora: 360 mm | Obroty wentylatora: 800-1900 | Szacowany poziom hałasu: do 20 dBA | Zgodność gniazd: nowoczesne gniazda Intel i AMD | Oświetlenie: logo i wentylatory RGB

Lian Li Galahad 360 Black (chłodnica procesora typu all-in-one z zamkniętą pętlą) GA360B

Plik Lian Li Galahad 360 to nasz wybór na najlepszą chłodzenie procesora cieczą o wysokiej wydajności, ponieważ… cóż, jest to najlepsza chłodzenie procesora cieczą o wysokiej wydajności, jakie mogliśmy znaleźć na Amazon. Oprócz wiodącej na rynku wydajności chłodzenia, jest wyjątkowo cichy i oferuje efektowne wentylatory RGB dla tych, którzy chcą naprawdę dostosować oświetlenie obudowy.

Wady są tym, czego można się spodziewać. Ta wysoka wydajność jest częściowo spowodowana tym, że jest to AIO 360 mm, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie zmieścić go w żadnej obudowie Mini ITX, a najprawdopodobniej również w żadnej obudowie Micro ATX. To cooler dla dużych chłopców z obudowami ATX. Dodatkowo cena jest dość wysoka, zwłaszcza w porównaniu z naszymi dwoma poprzednimi opcjami – ale należy się tego spodziewać, jeśli gonisz za wysoką wydajnością.

Werdykt: Najlepsza wysokowydajna chłodnica procesora w płynie

Chcesz zamiast tego 240 mm? Uzyskać 240 Wersja tego chłodniejszego – przy większości obciążeń jest tylko o kilka stopni cieplej!

# 4. Corsair H115i RGB Platinum

Szerokość radiatora: 280 mm | Obroty wentylatora: do 2000 obr / min | Szacowany poziom hałasu: do 40 dBa | Zgodność gniazd: nowoczesne gniazda Intel i AMD | Oświetlenie: logo i wentylatory RGB

Chłodnica procesora w płynie Corsair H115i RGB Platinum AIO

Spójrzmy prawdzie w oczy: w dzisiejszych wersjach komputerów PC wydajność to nie wszystko – estetyka zmusza wielu konstruktorów do wybierania niektórych części zamiast innych.

W tym przypadku Corsair H115i RGB Platinum to ciekawy kompromis między estetyką a surowym wykonaniem. To 280-milimetrowy AIO, który oferuje dość dobre osiągi, ale zdecydowanie główną atrakcją są jego wentylatory RGB i oprogramowanie Corsair. Dla fanów RGB, szczególnie tych, którzy chcą RGB w całej swojej wersji PC, produkty Corsair są najlepszym rozwiązaniem. H115i RGB Platinum podąża za tym trendem i być może nie jest zaskakujące, że jest naszym wyborem najlepszej chłodnicy ciekłej procesora RGB, dzięki oprogramowaniu RGB firmy Corsair obok wentylatorów.

Oprócz RGB otrzymujesz solidną wydajność w obudowie, która powinna pasować do większości obudów komputerów PC, z wyjątkiem obudów Mini ITX lub Micro ATX, które nie obsługują gniazd wentylatorów 140 mm.

Werdykt: Najlepszy płynny chłodzenie procesora RGB

Szukasz alternatywy 240 mm? Kliknij tutaj, aby zamiast tego otrzymać Platinum H100i– to samo świetne oprogramowanie i większość wydajności, ale w mniejszej obudowie.

Kupowanie najlepszego chłodzenia procesora w płynie: często zadawane pytania i więcej

W tej sekcji zajmiemy się wszystkimi ważnymi pytaniami, jakie możesz mieć na temat zakupu układu chłodzenia procesora cieczą. Jeśli uważasz, że nie wiesz wystarczająco dużo na temat chłodzenia cieczą, ta część artykułu powinna nieco złagodzić Twoje obawy i pomóc w podjęciu świadomej decyzji o zakupie.

Co sprawia, że ​​chłodzenie cieczą różni się od chłodzenia powietrzem?

Po pierwsze, oczywiste pytanie: czym różni się chłodzenie cieczą od chłodzenia powietrzem?

Prawdę mówiąc, niewiele. Zasadniczo chłodzenie procesora opiera się na przewodnictwie cieplnym. Tradycyjna chłodnica powietrza osiąga to, wykorzystując metal do przewodzenia ciepła do radiatora, z którego ciepło przenoszone z procesora przez pastę termiczną do chłodnicy może być bezpiecznie odprowadzane. Nazywa się to chłodzeniem pasywnym i jest powszechne w urządzeniach przenośnych. Dodaj jeden lub dwa aktywne wentylatory do wspomnianego radiatora, a otrzymasz aktywne chłodzenie.

Jak więc osiągnąć ten cel za pomocą płynu?

Proste: płyn zastępuje metal. Dokładniej rzecz biorąc, płynne chłodziwo (zwykle nie jest to zwykła woda, ponieważ może to być niebezpieczne dla systemu, a także z czasem powodować erozję rur) z procesora do chłodnicy. Chłodnica, która jest teraz zamontowana do jednego lub więcej gniazd wentylatorów wewnątrz obudowy, zastępuje radiator – to jest miejsce, w którym umieszczasz wentylatory i chłodzi ciecz, a co za tym idzie, twój sprzęt.

W zależności od tego, czego chcesz, może to być lepsze lub gorsze rozwiązanie niż tradycyjne chłodzenie powietrzem. Więcej na ten temat poniżej.

Czy chłodzenie cieczą jest lepsze niż chłodzenie powietrzem?

To zależy!

Jednym ze sposobów na to, że chłodzenie cieczą jest zdecydowanie lepsze niż chłodzenie powietrzem, jest poziom hałasu. Podczas gdy zarówno chłodzenie cieczą, jak i powietrzem wymagają wentylatorów do rozpraszania ciepła, wentylator chłodnicy powietrza jest bezpośrednio na radiatorze i ma niewielką pomoc. W przypadku chłodnicy cieczowej ciecz chłodząca już wykonuje sporo pracy, aby rozproszyć ciepło dobrze, zanim wentylator wejdzie w równanie, a kiedy już to zrobi, jest w stanie osiągnąć te same niskie temperatury – jeśli nie lepsze – przy znacznie niższej prędkości wentylatora (RPM ). Z kolei mniej hałasu.

Wysokowydajne chłodnice powietrza często mogą konkurować z chłodnicami cieczy, zwłaszcza AIO. AIO z wyższej półki (zwłaszcza te z większymi radiatorami) mogą wygrać, choć wiąże się to z dużo wyższą ceną. Niestandardowe pętle mogą oferować dalsze korzyści, ale kosztem znacznie wyższej ceny i większej liczby problemów związanych z konserwacją / budową.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór między nimi zależy od twoich potrzeb. Chcesz tylko najlepszego zwrotu z każdej zainwestowanej złotówki? Chłodzenie powietrzem załatwi sprawę. Ale jeśli chcesz super wydajnego chłodzenia lub po prostu chcesz, aby temperatury były tak ciche, jak to tylko możliwe, lepszym rozwiązaniem będzie chłodzenie cieczą.

A co z niestandardowymi konfiguracjami pętli?

Jak poprzednio, niestandardowe konfiguracje chłodzenia cieczą w pętli mogą zapewnić najlepszą ogólną wydajność chłodzenia i poziom hałasu. Jednak oznacza to również wydawanie znacznie więcej pieniędzy – i dużo konfiguracji na scenariusz, która wykracza poza zakres tego artykułu. Jeśli nie jesteś jeszcze entuzjastą, tak naprawdę nie zalecamy korzystania z niestandardowych konfiguracji pętli – zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza kompilacja komputera lub nie masz pieniędzy na wymianę części w przypadku awarii pętli. Jeśli jednak jesteś bardzo pewny siebie i chcesz przeprowadzić badania i dodatkową pracę, niestandardowa konfiguracja pętli może okazać się zabawnym projektem z rzeczywistymi korzyściami dla wydajności – lub możesz po prostu zapłacić, aby zrobić to za Ciebie.

Czy większy grzejnik jest lepszy?

Tak, ale musi być odpowiednio zbudowany (długość i szerokość są dobre, grubość może nie być) i mieć odpowiednie pokrycie wentylatorem. Na przykład niedostatecznie chłodzony grzejnik 360 mm może nie działać tak dobrze, jak prawidłowo chłodzony grzejnik 280 mm.

Czy wyższe obroty wentylatora są lepsze?

Tak – wyższa prędkość wentylatora przekłada się na większe przemieszczanie powietrza, a większe przemieszczanie powietrza = niższe temperatury. Jednak sposób konstrukcji wentylatora również ma znaczenie – niektóre wentylatory są zbudowane na ciśnienie statyczne (przepychają się przez radiator / radiator z dużą siłą), podczas gdy inne są zbudowane z myślą o dużym przepływie powietrza (zwykle wydostają się z obudowy przy niewielkim oporze lub wlot). Wyższe obroty wentylatora przekładają się również na wyższy poziom hałasu, chociaż po raz kolejny dokładny poziom hałasu będzie się różnić w zależności od wentylatora, a wiele z nich jest cichszych przy wyższych obrotach niż inne.

Pożegnalne słowa

I to wszystko!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą chłodzenie procesora cieczą dla Twoich potrzeb i że odpowiedzieliśmy na wszelkie Twoje pytania. Jeśli masz więcej pytań, możesz je zadać w sekcji komentarzy poniżej – dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc!

x