Udostępnij teraz w social media:

Dzisiejszy artykuł przedstawia 5 najlepszych sieci VPN do użytku w Południowej Afryce. Pokażemy Ci, co sprawia, że ​​dobry VPN, dlaczego potrzebujesz go w Południowej Afryce, a także, jak korzystać z dostawcy VPN, aby zwiększyć swoje cyberbezpieczeństwo i przywrócić dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu.

Najlepsza sieć VPN dla Republiki Południowej Afryki 1 - Flaga pokoju

Republika Południowej Afryki jest jednym z najbogatszych technologicznie krajów w Afryce. Szacunki sugerują przynajmniej 60% ruchu internetowego całego kontynentu pochodzi tutaj, głównie ze względu na fakt, że ponad połowa populacji ma niezawodny dostęp do Internetu.

Chociaż południowoafrykański rząd szanuje ogólnie wolności cyfrowe, nadal istnieje szereg obaw dotyczących prywatności, o których warto pamiętać, przebywając na granicy kraju. Czytaj dalej, aby zapoznać się z najlepszymi VPNami do wykorzystania w Południowej Afryce, zapewniając bezpieczeństwo bez względu na wszystko.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wybór najlepszej sieci VPN

Co sprawia, że ​​jedna sieć VPN jest lepsza od drugiej? Szybkość jest ważnym czynnikiem, podobnie jak funkcje takie jak dostępność oprogramowania, polityka prywatności i wiele innych. Zastosowaliśmy następujące kryteria, aby uszeregować niektóre z najpopularniejszych sieci VPN na rynku, aby znaleźć najlepszą dla Południowej Afryki.

 • Szybkie prędkości pobierania – Sieci VPN są zwykle wolniejsze niż niezaszyfrowane połączenie internetowe. Jeśli chcesz szybkiego pobierania, potrzebujesz VPN, który włoży dodatkowy wysiłek w szybkość.
 • Duża sieć serwerów – Potrzebujesz adresu IP w USA? Co powiesz na Wielką Brytanię, Norwegię, Japonię, a nawet Brazylię? Im większa sieć usług, tym więcej dostępnych jest opcji.
 • Nieograniczona przepustowość – Niektóre sieci VPN ograniczają przepustowość, z której możesz korzystać w ciągu dnia lub miesiąca, odcinając połączenie w momencie przekroczenia tej bariery.
 • Niemonitorowany dostęp do sieci – Bez ograniczeń ruchu, bez ograniczania przepustowości, bez ograniczeń, bez wyjątków. Nie pozwól, aby Twoja VPN była złym facetem.
 • Polityka zerowego logowania – Sieci VPN mogą rejestrować Twoją aktywność tak jak dostawca usług internetowych, niszcząc twoją prywatność w mgnieniu oka. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, najlepsze sieci VPN mają zasady zerowego logowania, które obiecują, że poufne dane nigdy nie będą przechowywane na ich serwerach.

5 najlepszych VPN dla Afryki Południowej

Podczas przeprowadzania naszych badań rynkowych wzięliśmy pod uwagę wielu różnych dostawców i znaleźliśmy pięć najlepszych VPN dla Afryki Południowej:

1. ExpressVPN

Potrzebujesz poważnej prędkości z VPN? ExpressVPN dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że nigdy nie wystąpi spowolnienie lub opóźnienie, co czyni go jedną z najszybszych dostępnych usług VPN. Express zaczyna od sieci ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, co stanowi jedną z najszerszych dystrybucji na rynku. Za każdym razem, gdy się łączysz, automatycznie logujesz się do najszybszego dostępnego serwera. Jeśli to nie wystarczy, ExpressVPN oferuje wbudowane testy prędkości i doskonałą przeglądarkę serwerów, która pozwala przeszukiwać ich listę lokalizacji, aby wybrać węzeł, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli chodzi o prywatność, ExpressVPN zabezpiecza twoje dane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES popartego dokładną polityką zerowego rejestrowania ruchu, żądań DNS i adresów IP. Niestandardowe oprogramowanie firmy jest również wyposażone w automatyczny przełącznik zabijania i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS, które utrzymują twoją tożsamość zablokowaną bez względu na wszystko.

Sprawdź -   4 najlepsze odtwarzacze wideo dla systemu Linux

Potrzebujesz niezawodnego połączenia w swojej okolicy? ExpressVPN ma kilka lokalizacji serwerów w Południowej Afryce, dzięki czemu możesz złapać lokalny adres IP i cieszyć się szybszym, bezpieczniejszym połączeniem z Internetem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy
 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Brak dzienników danych osobowych
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons
 • Drogi plan miesięczny.

2. NordVPN

Najbardziej godną pochwały funkcją NordVPN jest rozmiar sieci serwerów. Lista stale się powiększa, ale w chwili pisania tego tekstu NordVPN obsługuje ponad 5700 serwerów w ponad 60 krajach, obejmując każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy z kilkoma lokalizacjami w samej Afryce Południowej. Oznacza to, że użytkownicy NordVPN cieszą się niesamowitą swobodą w wyborze nielokalnych adresów IP, a kiedy się połączą, znacznie częściej znajdą silny serwer bez opóźnień.

Jeśli chodzi o prywatność, NordVPN zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo: 256-bitowe szyfrowanie AES, ochronę przed wyciekiem DNS, automatyczny przełącznik zabijania i niesamowitą politykę zerowego logowania, która obejmuje znaczniki czasu, żądania DNS, adresy IP i ruch drogowy. Duża sieć serwerów NordVPN oznacza również dostęp do unikalnych funkcji, których inne VPN nie mogą zaoferować, w tym ochrony DDoS, routingu cebulowego przez VPN, a nawet podwójnego szyfrowania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
 • Bardzo przystępne plany
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • Umożliwia jednoczesne podłączenie do 6 urządzeń
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy (30 dni).
Cons
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. PureVPN

PureVPN to coś więcej niż VPN. Usługa zapewnia cały zestaw funkcji bezpieczeństwa, które znacznie wykraczają poza zwykły zakres ochrony prywatności online, w tym oprogramowanie antywirusowe, osłony przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie aplikacji, a nawet filtrowanie witryn na poziomie DNS. Wszystkie te dodatki są wbudowane w główne oprogramowanie PureVPN, dzięki czemu logowanie jest niezwykle łatwe i bezpieczne, niezależnie od zagrożeń, jakie czają się w Internecie.

Funkcje połączeń PureVPN są również dość mocne. Firma oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych, automatyczny przełącznik zabijania i ochronę przed wyciekiem DNS, a także świetne zasady zerowego logowania dla całego ruchu. Będziesz nawet mieć dostęp do ponad 2000 serwerów w ponad 140 różnych krajach, z tuzinem serwerów w samych Gauteng i Johannesburgu.
Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

Nie możesz zdecydować, które jest lepsze, szybkie połączenie lub anonimowy dostęp do Internetu? IPVanish upewnia się, że nie musisz wybierać. Zalogowanie się do sieci IPVanish oznacza, że ​​jesteś bezpieczny dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES, ochronie przed wyciekiem DNS oraz automatycznemu przełącznikowi zabójstw, doskonałemu trio bezpieczeństwa i niewidzialności online. Twoje dane są również zablokowane przez zasadę zerowego rejestrowania ruchu, co jest użytecznym środkiem ostrożności, który zapewnia, że ​​aktywność użytkownika nigdy nie będzie mogła być śledzona ani śledzona.

Jeśli chodzi o szybkość i różnorodność połączeń, IPVanish jest jednym z najlepszych. Sieć firmy ma ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach, obejmujących każdy główny region świata pod względem niesamowitej różnorodności lokalizacji wirtualnych. A jeśli potrzebujesz lokalnego adresu IP, IPVanish może Cię połączyć. Firma prowadzi prawie tuzin serwerów w samym Johannesburgu, dzięki czemu możesz uzyskać ścisłe połączenie o niskim opóźnieniu przy każdym logowaniu.

Sprawdź -   Stan łamania VPN Netflix po latach

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

VyprVPN ma niesamowite funkcje, których inne sieci VPN po prostu nie mogą dotknąć. Najbardziej imponujący z nich to Chameleon, ekskluzywny protokół, który otacza każdy pakiet przesyłanych danych dodatkową warstwą szyfrowania, zakrywając metadane w celu uniknięcia głębokich inspekcji pakietów. W praktyce oznacza to, że możesz przebić się przez trudne zapory cenzury i zachować bezpieczeństwo swojej tożsamości nawet w najbardziej restrykcyjnych obszarach, w tym w Chinach, Turcji i Rosji.

VyprVPN ułatwia także zachowanie bezpieczeństwa dzięki silnej ochronie prywatności na poziomie gruntu. Solidne 256-bitowe szyfrowanie AES, automatyczny przełącznik zabijania, ochrona przed wyciekiem DNS i polityka zerowego logowania, która obejmuje ruch i żądania DNS, które stanowią niesamowitą podstawę bezpieczeństwa online. Na dodatek sieć serwerów VyprVPN jest szybka i łatwa w użyciu, obejmująca ponad 700 serwerów w 70 różnych krajach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Problemy z Internetem w Afryce Południowej

Republika Południowej Afryki do tej pory unikała poważnych skandali cenzuralnych w swoich granicach. Znaczna część tego wynika z powszechnej akceptacji przez kraj wolności słowa w świecie cyfrowym.

Ocenzurowane treści polityczne

Wolność prasy to jedna z kwestii związanych z prawami człowieka, z którą Republika Południowej Afryki borykała się w ostatnich latach. Zezwolenie dziennikarzom i innym krytykom na wypowiedź jest ogólnie postrzegane jako pozytywne dla każdego społeczeństwa. Jednak raporty w Południowej Afryce pokazują, że rząd po cichu usuwa mowę, która otwarcie sprzeciwia się jego polityce i działaniom. W tym celu mowa jest uważana za „częściowo darmową” w granicach kraju, co powoduje, że wielu zwraca się w stronę prywatności i anonimizuje narzędzia takie jak VPN, aby zachować bezpieczeństwo.

Pornografia w Afryce Południowej

Republika Południowej Afryki od dawna stosuje politykę przeciw treściom o charakterze jednoznacznie seksualnym w swoim lokalnym Internecie. Nikt w granicach kraju nie może promować ani hostować treści dla dorosłych jakiegokolwiek rodzaju. Jeden bloger płci był nawet aresztowany w 2007 r. za złamanie tego rozporządzenia. Projekt ustawy z 2010 r. Autorstwa Sojuszu Sprawiedliwości RPA zaproponował dalsze stosowanie obowiązujących przepisów w celu zakazania wszelkich form pornografii z tego kraju, nie tylko treści hostowane w granicach. Projekt ustawy nie uzyskał jednak pełnego poparcia, ponieważ był postrzegany jako przekroczenie władzy i narzucałby obywatelom prawa do wolności słowa.

Łączność na duże odległości

Republika Południowej Afryki graniczy z trzech stron przez ocean. Ryby nie są dobrze znane ze swojej zdolności do przesyłania sygnałów Wi-Fi, co sprawia, że ​​Afryka Południowa jest samotnikiem w świecie online. Łączenie się z dowolnym innym kontynentem oznacza przepłynięcie całej Afryki lub przeskakiwanie oceanów Południowego Atlantyku lub Indii. Może to powodować poważne problemy z opóźnieniami, jeśli łączysz się z VPN z serwerami znajdującymi się daleko od domu, dlatego dobra usługa z reprezentacją w Południowej Afryce jest najlepszym wyborem dla dobrych prędkości.

Sprawdź -   Jak zmienić automatycznie generowany tekst alternatywny dla obrazów w usłudze Office 365

Co mogą zrobić VPN?

Wirtualne sieci prywatne szyfrują ruch opuszczający twoje urządzenia, owijając każdy pakiet informacji w niezniszczalną warstwę złożonej kryptografii. W praktyce oznacza to, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, jakie dane zawiera pakiet, umożliwiając dostęp do sieci WWW bez obawy o cenzurę usługodawcy internetowego lub nadzór rządu. Sieci VPN pozwalają również zmienić wirtualną lokalizację, przypisując ci adres IP poza krajem, co jest idealne do omijania zapór ogniowych lub uzyskiwania dostępu do filmów z ograniczeniami geograficznymi.

Korzyści z używania VPN w Południowej Afryce

Podstawowa prywatność jest zawsze mile widziana podczas surfowania w Internecie. Sieci VPN pozwalają oglądać i pobierać wszystko, co chcesz, bez ujawniania swojej lokalizacji ani tożsamości. Oferowane przez nich funkcje szyfrowania i adresu IP zapewniają również kilka dodatkowych bonusów, które mogą poprawić codzienne czynności w kraju i za granicą.

Pokonaj regionalne ograniczenia

Czy próbowałeś kiedyś obejrzeć film, aby spotkać się z notatką, która mówi, że nie możesz? „Ten film nie jest dostępny w twoim kraju” to frustrujący komunikat do przeczytania, a jeśli mieszkasz w Południowej Afryce, możesz go zobaczyć częściej, niż chcesz. Treści cyfrowe są ograniczone w oparciu o szerokie strefy geograficzne. Ameryka Północna i Europa zwykle mają najwięcej wyborów, a następnie Azja, Australia, Ameryka Południowa i wreszcie Afryka. To nie jest piknik czekający na ostatni, dlatego VPN może być absolutnym ratownikiem.

Ruch VPN jest kierowany przez serwery należące do dostawcy VPN. Mogą być zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie i dać ci adres IP z setek różnych krajów. Zmieniając adres IP na nowy region, często możesz uzyskać natychmiastowy dostęp do nowych treści, podstępnie przekonując strony internetowe do wyprowadzki z Południowej Afryki. Jest to łatwe do zrobienia i zajmuje tylko sekundę, dzięki czemu VPN są niesamowitym narzędziem do otwierania nowych treści.

Chroń przed cenzurą

Republika Południowej Afryki jest w tej chwili lekkomyślna na temat cenzury cyfrowej, ale różne grupy w tym kraju zaczęły naciskać na zwiększenie nadzoru ze strony rządu w ciągu ostatnich kilku lat. Treści o charakterze politycznym i pornografia to dwa z najistotniejszych problemów na stole. Nie znamy ostatecznego losu cenzury internetowej w Południowej Afryce, ale posiadanie VPN oznacza, że ​​większość działań blokujących na poziomie rządowym i ISP nie wpłynie na ciebie aż tak bardzo. W końcu szyfrowanie to potężna rzecz.

Zachowaj bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi

Hotele, kawiarnie, restauracje, lotniska i dziesiątki innych firm oferują bezpłatne Wi-Fi klientom i odwiedzającym. To wydaje się wygodną funkcją, szczególnie jeśli nie lubisz siedzieć w domu przez cały czas. Niestety hakerzy często atakują publiczne hotspoty i wiadomo, że wysyłają dane do podejrzanych dostawców usług internetowych. O ile nie chcesz, aby twoje informacje zostały skradzione lub sprzedane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę, zawsze używaj VPN podczas łączenia się z otwartą siecią.

Wniosek

Dostęp do Internetu w Południowej Afryce jest lepszy niż na większości kontynentu, ale nadal nie jest doskonały. Korzystając z VPN, będziesz mógł zabezpieczyć swoją tożsamość, uzyskać dostęp do nowych filmów i chronić swoje działania online przed szpiegowaniem stron trzecich.