Najlepsza sieć VPN dla cyfrowych nomadów w 2019 r

Nie popełnij błędu: jeśli jesteś cyfrowym koczownikiem, absolutnie potrzebujesz VPN, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz do krajów o surowej cenzurze lub inwigilacji, czy po prostu podskakujesz wokół publicznych punktów Wi-Fi, nasze 6 najlepszych sieci VPN pomaga cyfrowym nomadom odzyskać kontrolę nad ich cyberbezpieczeństwem.

Najlepsza sieć VPN dla cyfrowych nomadów 1

Dużo podróżujesz do pracy? Czy chcesz pozostać w ruchu? Niezależnie od tego, czy jesteś całkowicie cyfrowym nomadem, czy tylko freelancerem, który lubi oglądać zabytki, regularne zmienianie lokalizacji może zdziałać cuda.

Może również powodować szereg zagrożeń dla bezpieczeństwa i prywatności, zwłaszcza jeśli często korzystasz z publicznych połączeń Wi-Fi. Jeśli pracujesz jako cyfrowy koczownik, musisz podjąć pewne specjalne środki, aby zabezpieczyć swoje dane, z których najważniejszym jest korzystanie z dobrej sieci VPN.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co jest w VPN?

Wirtualne sieci prywatne używają szyfrowania i zaciemniania adresów IP, aby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Uruchamianie oprogramowania VPN w tle szyfruje połączenie internetowe, owijając warstwę złożonego kodu wokół każdego pakietu danych. Dzięki temu osoby trzecie nie będą szpiegować Twojej aktywności, a dzięki zmianie przypisania wirtualnego adresu IP niemożliwe będzie również określenie Twojej lokalizacji. Ten podwójny cios anonimowości i bezpieczeństwa jest idealny dla cyfrowego koczownika, osoby często podróżującej lub każdego, kto ceni swoją prywatność w Internecie.

Samo szyfrowanie zapewnia mnóstwo korzyści dla użytkowników, od przełamywania ścian cenzury po dostęp do strumieni wideo z ograniczeniami geograficznymi. Znalezienie odpowiedniego VPN dla potrzeb koczownika oznacza sprawdzenie dziesiątek różnych funkcji, porównanie ich, przetestowanie wyników prędkości i raportów opóźnień itp. Większość ciężkiej pracy wykonaliśmy dla Ciebie, wybierając poniżej niektóre niezawodne sieci VPN. Dokonaliśmy wyboru przy użyciu następujących kryteriów, zapewniając bezpieczeństwo podczas podróży.

 • Szybkie prędkości pobierania – Sieci VPN mogą być wolniejsze niż standardowe połączenie internetowe. Jeśli chcesz szybko pobierać pliki, potrzebujesz sieci VPN, która przywiązuje dużą wagę do prędkości.
 • Duża sieć serwerów – Cyfrowi koczownicy dużo podróżują, więc im więcej serwerów oferuje VPN, tym lepszy będzie twój dostęp do Internetu.
 • Nieograniczona przepustowość – Niektóre sieci VPN ograniczają przepustowość, z której możesz korzystać, pozostawiając Cię niezaszyfrowaną i niezabezpieczoną w chwili, gdy skończy Ci się.
 • Niemonitorowany dostęp do sieci – Nie chcesz, aby VPN monitorował szybkość połączenia lub ograniczał dostęp na podstawie pobieranych plików. Jest to podwójnie prawdziwe, jeśli wykonujesz dużo udostępniania plików P2P.
 • Polityka zerowego logowania – Sieci VPN mogą rejestrować Twoją aktywność tak jak dostawca usług internetowych. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, najlepsze sieci VPN mają zasady zerowego logowania, które obiecują, że żadne wrażliwe dane nigdy nie będą przechowywane na ich serwerach.

Top 6 VPN dla cyfrowych nomadów

Podróżni, emigranci i cyfrowi koczownicy, tutaj kończy się wyszukiwanie VPN. Przetestowaliśmy każdego dostawcę na rynku i ustaliliśmy, że 6 najlepszych VPN dla cyfrowych koczowników to:

1. ExpressVPN

ExpressVPN wie, że cyfrowi koczownicy szaleją na punkcie szybkości. Prywatny dostęp do Internetu to za mało, musisz mieć możliwość wysyłania i pobierania w rozsądnych cenach, w przeciwnym razie każdy dzień pracy będzie frustracją. Aby zaspokoić te potrzeby, ExpressVPN wdraża sieć ponad 3000 serwerów rozproszonych w 94 różnych krajach, jedną z najszerszych sieci dystrybucyjnych w branży. Zawsze będziesz mieć dostęp do szybkiego serwera, bez względu na to, gdzie podróżujesz. ExpressVPN ułatwia także łączenie się dzięki wbudowanym testom prędkości i szybkiemu przyciskowi sieciowemu za jednym kliknięciem we wszystkich wersjach oprogramowania.

Po stronie prywatności ExpressVPN zabezpiecza twoje dane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES popartego dokładną polityką zerowego rejestrowania ruchu, żądań DNS i adresów IP. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, oprogramowanie ExpressVPN jest również wyposażone w automatyczny przełącznik zabijania i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS, które zapewniają, że twoja tożsamość nigdy nie zostanie naruszona, nawet w przypadku przypadkowego rozłączenia.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.

2. NordVPN

Jedną z największych cech VPN, które lubią reklamować, jest liczba serwerów w ich sieci. Średnia wynosi około kilkuset w kilkudziesięciu krajach, co jest w porządku dla większości użytkowników, nawet cyfrowych nomadów. Jednak NordVPN robi wszystko, aby zapewnić jak największą sieć. Lista stale rośnie, ale w momencie pisania NordVPN obsługuje ponad 5700 serwerów w 60 krajach, obejmując każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy. To bezpośrednio przekłada się na więcej opcji na codzienne potrzeby i oznacza, że ​​nigdy nie będziesz cierpieć z powodu wolnych połączeń lub nieznośnych opóźnień.

Aby zapewnić prywatność, NordVPN zapewnia dokładnie takie funkcje, jakie potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo: 256-bitowe szyfrowanie AES, ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania. Polityka firmy dotycząca zerowego logowania nie ma sobie równych, obejmując znaczniki czasu, żądania DNS, adresy IP i ruch. Co więcej, dzięki ogromnej sieci serwerów NordVPN możesz uzyskać dostęp do ekskluzywnych funkcji bezpieczeństwa, takich jak routing VPN przez sieć VPN lub podwójne szyfrowanie, na wypadek, gdybyś był niezwyciężony.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Tor przez VPN, podwójne VPN
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. PureVPN

PureVPN chce być czymś więcej niż VPN. Celem tej firmy jest zapewnienie kompleksowej ochrony danych z jednego zunifikowanego pakietu dostępnego na jak największej liczbie urządzeń, w tym laptopach, tabletach i smartfonach. Zawsze potrzebna ochrona antywirusowa, osłony przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie aplikacji lub witryna na poziomie DNS filtracja? PureVPN zapewnia wszystkie te funkcje w pakiecie zabezpieczeń, z których każda jest w pełni konfigurowalna poprzez intuicyjny interfejs oprogramowania. Jest idealny dla cyfrowych koczowników, którzy martwią się nie tylko bezpieczeństwem danych.

Po stronie VPN Pure zapewnia solidne zasady zerowego logowania dla całego ruchu, automatyczny przełącznik zabijania, aby zapobiec przypadkowemu ujawnieniu tożsamości, 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych i ochrona przed wyciekiem DNS. Otrzymujesz również dostęp do dużej sieci ponad 2000 serwerów w ponad 140 różnych krajach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

Szukasz idealnej równowagi prędkości i prywatności? IPVanish trafia w sedno dzięki niesamowitej usłudze, która błyskawicznie utrzymuje szybkość bez poświęcania bezpieczeństwa. Gdy tylko zalogujesz się do sieci IPVanish, jesteś bezpieczny dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES, ochronie przed wyciekiem DNS i automatycznemu przełącznikowi zabijania. Korzystasz również z zasady zerowego rejestrowania ruchu, aby zachować bezpieczeństwo swojej działalności. Niezależnie od tego, czy prowadzisz cyfrowe życie nomadów, czy po prostu surfujesz po Internecie w domu, IPVanish może Cię ukryć.

Sieć IPVanish jest kolejnym ważnym punktem usługi. Obecnie firma obsługuje ponad 1300 serwerów w ponad 75 różnych lokalizacjach na całym świecie, tworząc szeroką sieć, aby zapewnić szybkie połączenie z adresem IP w wybranym regionie bez względu na to, gdzie podróżujesz.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

VyprVPN ma jedne z najlepszych funkcji prywatności w dowolnej sieci VPN. Firma rozpoczyna działalność od posiadania całej sieci od stóp do głów, wszystkich 700 serwerów w 70 różnych krajach. Uniemożliwia to stronom trzecim dostęp do twoich danych, a nawet sprzętu, który może przetwarzać twoje dane. Solidne 256-bitowe szyfrowanie AES, ochrona przed wyciekiem DNS, automatyczny przełącznik zabijania i polityka zerowego logowania, która obejmuje ruch i żądania DNS, wypełniają główny pakiet bezpieczeństwa VyprVPN, zapewniając niezwykle silną podstawę dla anonimowości online.

VyprVPN znacznie wykracza poza branżowe standardy dzięki jednej z najlepszych cech: Chameleon. Ten wyjątkowy protokół otacza każdy pakiet danych dodatkową warstwą szyfrowania, zaciemniając metadane w celu uniknięcia głębokich inspekcji pakietów. Oznacza to, że VyprVPN może przebijać się przez ściany cenzury w miejscach takich jak Chiny czy Rosja i ukrywać Twoją działalność, nawet jeśli jesteś pod aktywnym nadzorem. Nie ma nic takiego jak płaszcz Chameleon, który zapewni bezpieczeństwo Twojemu cyfrowemu koczownikowi.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

6. StrongVPN

StrongVPN wie coś o trudnym szyfrowaniu. Usługa opiera się na niewiarygodnych praktykach prywatności zaprojektowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na całym świecie, nawet w krajach sprzyjających prywatności, takich jak Chiny czy Rosja. W tym celu StrongVPN wdraża małą, ale niezawodną sieć ponad 650 węzłów w ponad 20 różnych krajach, z których każdy jest wspierany przez politykę zerowego rejestrowania ruchu i wsparcie techniczne 24/7. Szyfrowanie odbywa się na niesamowitym 256-bitowym AES, co wystarcza, aby uniemożliwić rządom, dostawcom usług internetowych, a nawet uporczywym hakerom zerknięcie na twoje dane.

Korzyści z używania VPN jako cyfrowego Nomada

Kiedy twoje życie i lokalizacje ciągle się zmieniają, cyfrowy świat staje się jedyną stałą rzeczą w okolicy. Niestety jest to również najbardziej wrażliwa część Twojego przepływu pracy. Nikczemni hakerzy, szpiedzy ISP, a nawet pozbawione skrupułów rządy chętnie korzystają z twoich otwartych informacji. Sieci VPN zatrzymują te wysiłki na swoich torach, a także oferują wiele innych przydatnych funkcji.

Zachowaj bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi

Cyfrowi koczownicy kwitną w publicznych hotspotach internetowych. Hotele, kawiarnie, restauracje, lotniska… Wymieniasz miejsce, a przeciętny cyfrowy koczownik korzystał z Wi-Fi. Z pozoru wydaje się to niezwykle wygodną funkcją. Dostęp do Internetu gdziekolwiek jesteś, wszystko za darmo? Pewnie.

Niestety publiczne hotspoty to siedliska dla wścibskich dostawców usług internetowych, a nawet hakerów. Ataki typu man in the middle są szczególnie powszechne w tych otwartych sieciach. Działają, konfigurując fałszywe adresy Wi-Fi, z którymi można się połączyć, lub podszywając się pod wspólną stronę internetową i nakłaniając do wprowadzenia danych osobowych. Najgorsze jest to, że nigdy nie wiesz, czy natknąłeś się na jeden z tych ataków, dopóki nie będzie za późno.

POWIĄZANE CZYTANIE: 8 rzeczy do zrobienia, jeśli jesteś ofiarą kradzieży tożsamości

Gdy łączysz się z publicznym punktem dostępowym, oprogramowanie VPN stoi między tobą a siecią jak wartownik. Każda informacja opuszczająca urządzenie jest najpierw szyfrowana, a następnie przesyłana przez Wi-Fi. Nawet jeśli natkniesz się na mężczyznę w środku ataku lub nieświadomego celu dostawcy danych rejestrującego dane, gromadzone przez niego informacje będą zakodowane i całkowicie bezużyteczne. Miliony lat zajęłoby superkomputerowi złamanie nawet najbardziej podstawowego szyfrowania VPN. To przekłada się na wyjątkowo bezpieczne surfowanie po kawiarni.

Chroń przed cenzurą

Mobilne życie cyfrowego koczownika oznacza, że ​​będziesz podróżować po kraju, czasem kilka razy w roku. Każdy region ma własne przepisy dotyczące dostępu do Internetu, niektóre posuwają się nawet do ograniczenia tego, co możesz, a czego nie możesz dyskutować online. Takie miejsca nie reklamują swoich niezwykle napiętych przepisów dotyczących wolności słowa, co oznacza, że ​​możesz wpaść w kłopoty, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Najlepszym sposobem na uniknięcie takich sytuacji jest zabezpieczenie informacji, zanim dotkną one połączenia zewnętrznego. VPN właśnie to robią, wszystko bez dodatkowej pracy w Twoim imieniu. Możesz uruchomić VPN w tle, aby szyfrować wszystkie dane opuszczające urządzenie. Wtedy nawet jeśli rząd aktywnie próbuje zobaczyć nad czym pracujesz, nie będą w stanie tego zrobić, wszystko dzięki szyfrowaniu.

Pokonaj ograniczenia blokady regionu

W związku z powyższym punktem treść zablokowana w regionie to strony internetowe, filmy, filmy lub cokolwiek, co jest udostępniane tylko niektórym częściom świata, niezależnie od narodowości. Przyzwyczajony do oglądania brytyjskich programów telewizyjnych? Nie będziesz mógł ich przesyłać strumieniowo z Japonii lub Tajwanu, ponieważ serwery BBC widzą tylko Twój adres IP spoza Wielkiej Brytanii i natychmiast zablokują dostęp. Jest to frustrujące dla każdego, ale jeśli jesteś cyfrowym koczownikiem skaczącym z kraju do kraju, to jest wręcz irytujące.

Po raz kolejny VPN mogą uratować dzień. Ruch VPN jest kierowany przez własną sieć serwerów usług, zanim dotrze do Internetu w ogóle. Oznacza to, że twoje żądania danych mają przypisany nowy adres IP, zanim wykryją go witryny zewnętrzne. Wybierając lokalizację serwera w innym kraju, możesz skutecznie oszukać internet, aby pomyślał, że jesteś gdzie indziej. W powyższym przykładzie wystarczy wybrać adres IP w Wielkiej Brytanii, ponownie załadować witrynę BBC i niczym magia jesteś gotowy do oglądania Broadchurch.

Odblokuj strony internetowe

Nawet jeśli nie próbujesz uzyskać dostępu do treści przesyłanych strumieniowo, niektóre witryny mogą blokować lub zmieniać ich zawartość w zależności od Twojej lokalizacji. Co gorsza, niektóre witryny są po prostu niedostępne w wielu krajach, wszystko dzięki zaporom ogniowym na poziomie ISP. Ponieważ sieci VPN maskują cały ruch wychodzący, będziesz w stanie przebić się przez te ściany i odwiedzić dowolną stronę internetową, którą zechcesz, bez ujawniania swojej tożsamości.

Lepszy dostęp VoIP

Usługi VoIP, takie jak Skype, są idealne do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną za granicą. A ponieważ zawsze jesteś w ruchu, oznacza to, że wszyscy, których znasz, są technicznie za granicą. W zależności od lokalizacji dostęp do VoIP może być poważnie ograniczony. Niektóre kraje wprost blokują usługi zagraniczne, co uniemożliwia rozmowy przez Skype. Aby uniknąć płacenia ogromnych opłat za korzystanie z lokalnego oprogramowania VoIP, zarejestruj się za pomocą sieci VPN i przełączaj lokalizacje IP.

Innym problemem związanym z dostępem VoIP dla cyfrowych nomadów jest prywatność. Rozmowy wideo przez Internet są głównym celem rządowych działań inwigilacyjnych, szczególnie w krajach, które ograniczają dostęp do VoIP (dlaczego według ciebie blokują Skype'a?) Możesz pomyśleć, że to ty i babcia rozmawiacie o pogodzie, ale w rzeczywistości wszystko jest rejestrowane i przepisywane do późniejszej analizy. Sieci VPN mogą temu zapobiec, szyfrując dane przesyłane przez usługę VoIP.

Niezawodny dostęp do bankowości internetowej

Zarządzanie środkami podczas podróży w pełnym wymiarze godzin może być ogromnym kłopotem. Niektóre banki zabraniają dostępu do rachunków z innych krajów, podczas gdy inne ściśle monitorują i ograniczają transakcje za granicą. Jest to szczególnie powszechne w przypadku cyfrowych nomadów, ponieważ będziesz regularnie dodawać i wydawać fundusze z nowych miast. Banki postrzegają to jako podejrzaną działalność i możesz mieć trudności z przekonaniem ich w inny sposób.

Sieci VPN mogą rozwiązać ten problem w niektórych bankach, umożliwiając zmianę wirtualnej lokalizacji na nowy obszar. Jeśli Twój bank znajduje się na przykład w USA, ale obecnie spędzasz czas w Chiang Mai, wystarczy otworzyć oprogramowanie VPN, wybrać serwer na terenie kraju, a następnie uruchomić aplikację konta bankowego online. Witryna będzie myśleć, że jesteś w Stanach Zjednoczonych, więc będziesz mógł łatwo sprawdzać salda i dokonywać przelewów.

Co mogą zabezpieczyć sieci VPN?

Jeśli jesteś koczownikiem cyfrowym, prawdopodobnie masz więcej niż jedno urządzenie przenośne na swojej osobie. W dużym stopniu korzystasz z usług online, aby zakończyć codzienne zadania. Oba z nich narażają Twoje dane na większe ryzyko niż przeciętny użytkownik sieci. Dobra wiadomość jest taka, że ​​VPN zapewnia obsługę wielu różnych frontów.

 • Dane przeglądarki – Większość z nas robi wszystko w przeglądarce, od strumieniowego przesyłania wideo po pracę z arkuszami kalkulacyjnymi. Sieci VPN utrzymują anonimowy i bezpieczny ruch w przeglądarce, bez względu na odwiedzane witryny. Niektóre mają nawet dedykowane rozszerzenia przeglądarki, aby wszystko było jeszcze łatwiejsze.
 • Torrenty – Pobieranie torrentów jest idealne do zarządzania dużymi plikami. Są z natury mniej anonimowe niż standardowe pobieranie. Dobrze, że VPN również chroni i anonimizuje transfery torrent.
 • Magazyn w chmurze – Większość cyfrowych koczowników zostałaby utracona bez Dysku Google, Dropbox, SpiderOak lub innej usługi przechowywania w chmurze. Nie gwarantuje się jednak, że te dane są zabezpieczone, dlatego też korzystanie z VPN jest dobrym pomysłem, jeśli używasz nielokalnych usług w chmurze do synchronizacji przepływu pracy.
 • Urządzenia mobilne – Wiele osób ignoruje zabezpieczenia w swoich smartfonach, ale w rzeczywistości jest to jeden z najbardziej narażonych elementów, z których możemy korzystać. Aplikacje VPN na iOS i Androida pomagają zminimalizować to ryzyko.
 • Laptopy i tablety – Bez względu na twoje urządzenie przenośne, większość sieci VPN ma oprogramowanie, które będzie działać cicho w tle, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.
 • Przesyłanie plików – Przesyłanie i pobieranie zawartości, nawet przez FTP, jest również objęte szyfrowaniem VPN.

Wniosek

Bycie cyfrowym nomadem to ekscytujący sposób na życie. Regularnie widzisz nowe zabytki, gdziekolwiek jesteś, spotykasz nowych ludzi, a nawet codziennie próbujesz nowych potraw. Styl życia zależy od dobrego połączenia z Internetem, aby wszystko działało, co stanowi ogromne obciążenie dla funkcji bezpieczeństwa urządzeń. Możesz podjąć wszelkie środki ostrożności, ale pod koniec dnia VPN jest zdecydowanie najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa danych.