Najlepsza sieć VPN dla Estonii w 2020 r .: Dostęp do treści zablokowanych geograficznie

Estończycy cieszą się jednymi z najlepszych swobód internetowych na świecie, ale nadal muszą korzystać z VPN, jeśli chcą zajmować się geoblokami. Jeśli znajdujesz się w tej niefortunnej sytuacji, zapewnimy Cię dzięki tej krótkiej recenzji najlepszych sieci VPN dla Estonii. Zaskakująco łatwo jest odblokować swoje ulubione obce treści, po prostu czytaj dalej.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz do Estonii w celach zawodowych lub rekreacyjnych – lub jeśli tam mieszkasz – Estonia to raj dla cyfrowych tubylców. Są pionierskim krajem w dziedzinie e-administracji od początku 2000 roku, a obywatele cieszą się niemal zerową cenzurą. Dlaczego więc mówić o VPN dla Estonii? Cóż, jeśli chcesz uzyskać dostęp do witryn blokowanych geograficznie, zabezpieczyć ruch i inne dane oraz zachować bezpieczeństwo i prywatność przed wścibskimi oczami, VPN może pomóc.

Więc w poszukiwaniu najlepszej sieci VPN dla Estonii – nie szukaj dalej. Przeanalizowaliśmy niektóre z najlepszych sieci VPN na rynku i znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedzi. W tym przewodniku pokażemy, w jaki sposób posortowaliśmy wiele dostępnych, pokażemy nasze możliwości, a następnie zanurzymy się w drobiazgach, jak korzystać z VPN i dlaczego w ogóle potrzebujesz takiego.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Niezbędne funkcje, które powinna mieć każda sieć VPN

Im bardziej zagłębiasz się w świat VPN, tym bardziej może to być mylące. Istnieje wiele sieci VPN z jeszcze większą liczbą funkcji. Jakiego poziomu szyfrowania należy szukać? Czy VPN powinien zawierać przełączniki bezpieczeństwa? Czy VPN nie spowalnia połączenia? Co z tą „logami użytkowników”?

Aby ułatwić Ci pracę, dołożyliśmy wszelkich starań, aby uprościć sprawę, koncentrując się na zaledwie pięciu kryteriach i przestrzegając surowych standardów. Oto rzeczy, które składają się na dobrą VPN dla Estonii – i naprawdę każdego kraju:

 • Szyfrowanie – Jednym z największych powodów łączenia się z Internetem za pomocą VPN jest bezpieczeństwo, które zapewnia. Wszystkie wybrane przez nas sieci VPN mają 256-bitowe szyfrowanie AES – najsilniejszy z dostępnych. Silne szyfrowanie chroni dane i ukrywa je.
 • Prędkość – Ale nie chcesz spowalniać… do… a… czołgania się… w zamian za bezpieczeństwo – do czego zdarzają się sieci VPN. Wszystkie sieci VPN musiały więc utrzymywać wysokie prędkości połączeń, pobierania, przeglądania i udostępniania plików.
 • Rozmiar sieci + lokalizacja – Im więcej serwerów ma sieć VPN, a im bardziej rozpowszechniona, tym więcej masz opcji. Więc jeśli twój obecny serwer działa trochę wolniej, możesz po prostu wybrać inny, dopóki nie znajdziesz takiego, który działa. A może chcesz obejrzeć program, który jest zablokowany geograficznie w Estonii; jeśli twoja sieć VPN ma serwer w tym kraju – nie ma problemu. Im większa sieć, tym większa szansa na taką opcję.
 • Polityka zerowego logowania – Twój dostawca usług internetowych prowadzi dzienniki ruchu i danych i może sprzedawać je stronom trzecim lub być zmuszony do ujawnienia ich rządowi, jeśli zostanie o to poproszony. Aby mieć prawdziwą prywatność w Internecie, Twoja sieć VPN nie może przechowywać dzienników użytkowników. Wszystkie sieci VPN, które wybraliśmy, mają silne zasady zerowego logowania.
 • Kompatybilność oprogramowania – Wszystkie powyższe rzeczy nie mają znaczenia, jeśli nie możesz korzystać z VPN na preferowanych urządzeniach. Przy tak wielu dostępnych obecnie, musisz upewnić się, że twoja sieć VPN obsługuje twoje urządzenie i system operacyjny. Wszystkie te VPN zapewniają oprogramowanie dla głównych systemów operacyjnych, a niektóre oferują nawet obsługę bardziej nietypowych.

Najwyżej oceniane sieci VPN do pokonywania geobloków w Estonii

Jeśli jesteś gotowy sfałszować się z Estonii, aby uzyskać dostęp do całego świata treści blokowanych geograficznie,

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN to jedna z najszybszych usług VPN na rynku. Z nieograniczoną przepustowością, bez ograniczeń prędkości i bez ograniczania przepustowości, a także ich lekkie oprogramowanie, oznacza to, że możesz cieszyć się przesyłaniem strumieniowym bez bufora, szybkim pobieraniem i płynnym przeglądaniem. A jeśli chcesz sprawdzić połączenie przed jego użyciem, mają wbudowany test prędkości, którego możesz użyć.

A protokoły szyfrowania ExpressVPN są domyślnie najwyższej jakości w 256-bitowym AES za pośrednictwem OpenVPN. Ale jeśli masz problemy z obejściem bloku, możesz przełączyć się na dowolny z 4 innych protokołów szyfrowania – na pewno się uda. Między szybkością i szyfrowaniem ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców dostępu do Netflix, Hulu i innych popularnych usług przesyłania strumieniowego, które wykorzystują blokery VPN.

ExpressVPN ma ponad 3000 sieci serwerów w 94 krajach na całym świecie, więc na Ciebie i Twój przypadek użycia czeka węzeł. Jeśli nie chcesz uruchamiać całego ruchu przez sieć VPN, dostępne jest podzielone tunelowanie, dzięki czemu możesz nadal korzystać z ExpressVPN, jednocześnie uzyskując dostęp do lokalnych treści.

Wreszcie zero dzienników przechowywanych w ruchu, żądaniach DNS, adresach IP lub historii przeglądania, a testy szczelności DNS i funkcje automatycznego przełączania zabójstw zapewniają bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Współpracuje z US Netflix, iPlayer, Hulu i innymi usługami
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Nie są przechowywane dzienniki danych osobowych
 • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons

 • Wysokie koszty dla użytkowników z miesiąca na miesiąc.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN jest jednym z największych dostawców w branży, ma ponad 5500 serwerów w 59 krajach – i stale rośnie. Oferują nawet specjalne serwery do konkretnych zastosowań, takie jak Onion przez VPN, Anti-DDoS dla graczy, Double VPN dla dodatkowego szyfrowania, P2P, Dedykowany adres IP do pokonywania czarnych list i zaciemnione serwery. Dodaj do tych funkcji ich wojskowe szyfrowanie i nic dziwnego, że NordVPN jest fantastyczny w przebijaniu się przez cenzurę, unikaniu bloków geograficznych i odblokowywaniu usług takich jak Netflix.

NordVPN oferuje również jedną z najbardziej kompletnych zasad braku logowania w branży, obejmującą ruch, adres IP, znaczniki czasu, przepustowość i historię przeglądania. Mają także siedzibę w neutralnym kraju Panama, więc są zwolnieni z głównych rządowych umów o nadzorze, takich jak Five, Nine i Fourteen Eyes.

Dzięki tym wszystkim funkcjom nikt nigdy nie może oskarżyć NordVPN o prostotę. Niemniej jednak oferuje intuicyjny interfejs z graficzną mapą serwerów, dzięki czemu wybór serwera jest prosty, a nawet – ośmielimy się to powiedzieć – zabawa. Oferują również szeroką dostępność oprogramowania, w tym głównych dostawców, takich jak Windows, Mac i iOS, Linux i Android, ale także dla routerów i RaspberryPi.

Na koniec przełączniki opcji mogą blokować reklamy i złośliwe oprogramowanie, a test szczelności DNS i automatyczny przełącznik zabijania dają podwójną pewność, że jesteś bezpieczny online.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Bardzo przystępne plany
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • 256-bitowe szyfrowanie AES z doskonałą poufnością przekazywania
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. PrivateVPN

privatevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/11/1573486415_445_Jak-to-dziala-i-jak-go-ominac.jpg

PrivateVPN oferuje równowagę między dwiema głównymi cechami: szybkością i bezpieczeństwem. Chociaż domyślnym szyfrowaniem jest 256-bitowe AES przez OpenVPN, jeśli chcesz uzyskać większą szybkość i solidne zabezpieczenia, możesz obniżyć do 128-bitowego szyfrowania AES, co wciąż wystarcza do większości zastosowań. Pomagając ci w dziale prędkości, masz nieograniczoną przepustowość, zerowe ograniczenia prędkości i dławienie, a nawet niezamontowany dostęp do połączeń torrent i P2P.

Dzięki konstrukcji bez zbędnych dodatków PrivateVPN koncentruje się na prostocie i funkcjonalności, więc niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem, znajdziesz solidną, wszechstronną usługę. Sieć obejmuje 150 serwerów w ponad 60 krajach – nie tak ogromnych, jak inne usługi najwyższej klasy, ale wiele dużych dla zwykłego użytkownika. Dedykowane oprogramowanie jest dostępne dla komputerów Mac, Windows, Android, iOS i Amazon Firestick, a także OpenELEC z Kodi OS, rozszerzeniem Chrome i wieloma innymi. Jeśli masz mniej popularne urządzenie, możesz po prostu znaleźć swoją sieć VPN tutaj.

Wreszcie, PrivateVPN dopełnia zestaw funkcji z przełącznikami ochrony przed wyciekiem IPv6 i DNS, automatycznym przełącznikiem zabijania i ustawieniami, które określają, które porty są przekazywane. Połącz to z już wspomnianą siłą szyfrowania, a masz silną sieć VPN w PrivateVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

Konfigurowanie sieci VPN

Sieci VPN to najlepszy sposób na odblokowanie treści blokowanych geograficznie i zapewnienie bezpieczeństwa danych w Internecie – ale mogą również zapewnić inne korzyści. Po wybraniu VPN (bezwstydnie zalecamy jedną z 3 powyżej), wykonaj następujące kroki, aby rozpocząć i uruchomić:

 1. Przejdź do VPN, którą chcesz, korzystając z powyższych łączyi wybierz stronę „plany”, jeśli na początku nie jest tam wysyłana. Wybierz plan, który chcesz i wypełnij wymagane informacje. Kiedy to zrobisz, Zaloguj się z poświadczeniami logowania.
 2. Kolejny, pobierz aplikację na swoje urządzenie. W przypadku urządzenia mobilnego (Android lub iOS) może być konieczne odwiedzenie sklepu z aplikacjami – najlepiej uzyskać link bezpośrednio ze strony internetowej dostawcy VPN, aby upewnić się, że jest prawidłowy.
 3. Teraz, zainstaluj oprogramowanie VPN na swoim urządzeniu, uruchom to, i Zaloguj się przy użyciu tych samych poświadczeń, co wcześniej. Większość sieci VPN automatycznie połączy Cię z najszybszym dostępnym serwerem; jeśli ten nie jest odpowiedni dla twojego przypadku użycia, po prostu otwórz listę serwerów i wybierz inny, który to robi. Rozwiązanie połączenia zajmuje kilka sekund, ale kiedy to nastąpi, zostaniesz połączony.
 4. Zanim przejdziesz do swojego życia, po prostu zrobić szybką kontrolę adresu IP aby mieć pewność, że masz bezpieczne połączenie. Po nawiązaniu połączenia z wybranym serwerem otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź ipleak.net. Automatycznie uruchamia wyszukiwanie adresu IP i wyświetla wyniki w polu u góry. W tym polu, pod długim ciągiem cyfr, powinna znajdować się nazwa kraju (tj. Szwecji). Jest to kraj pochodzenia Twojego adresu IP i powinien on pasować do lokalizacji serwera, z którym się połączyłeś. Jeśli tak – jesteś złoty; jeśli nie – wróć do sieci VPN i spróbuj ponownie.

Powody korzystania z VPN w Estonii

Estonia chroni wolność słowa i wolność słowa do tego stopnia, że ​​cenzura internetowa jest uważana za jedną z najlżejszych na świecie. Oprócz egzekwowania ustawy o grach hazardowych setki tysięcy Estończyków, którzy regularnie korzystają z Internetu, mogą uzyskać dostęp do niemal każdej strony, którą chcą – chyba że jest ona zablokowana geograficznie.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak uzyskać dostęp do Betfair za granicą

Do 2010 r. Cenzura była absolutnie zerowa, dopóki nie uchwalono ustawy hazardowej, która zaczęła blokować nielegalne, odległe witryny hazardowe. Kolejna zmiana legislacyjna umożliwiła ściganie dziennikarzy, którzy również nie ujawniają swoich źródeł poważnych przestępstw. Mimo to nadal jest to dość lekka cenzura, dająca Estończykom i odwiedzającym wysoki stopień swobody w Internecie. Jednak ze swobodą wiążą się wady i niebezpieczeństwa. Przy niewielkim nadzorze internetowym, ogólny użytkownik może łatwo wejść w kontakt z zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak hakerzy i złodzieje tożsamości.

Na szczęście VPN mogą w tym pomóc – i wiele więcej.

Bezpieczeństwo i anonimowość

Ponieważ prawa internetowe w Estonii są tak swobodne, musisz wziąć osobistą odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo w Internecie. Podstawowy sposób, w jaki VPN chronią Cię, jest podwójny: szyfrowanie i fałszowanie adresów IP.

Kiedy normalnie łączysz się z Internetem, Twój adres ISP przypisuje Ci adres IP. Ten adres IP można prześledzić z powrotem do Twojej fizycznej lokalizacji. Ale gdy korzystasz z VPN z serwerem w innym miejscu (na przykład w Korei Południowej), przydzielany jest nowy adres IP. Ten adres IP sprawia wrażenie, jakbyś był fizycznie gdzie indziej (np. Francja zamiast Estonii).

Druga połowa to szyfrowanie. Gdy korzystasz z VPN, twoje dane i ruch są przesyłane przez zaszyfrowany „tunel” do i z serwera. W tym tunelu wścibscy oczy nie będą widzieć twoich działań online. Połącz te dwie metody, aby zachować prywatność i bezpieczeństwo.

Obejdź geoblokady

Wiele witryn, zwłaszcza usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu, Amazon Prime Video itp., Dostarczają treści wyłącznie na podstawie Twojej fizycznej lokalizacji. Tak więc wybór filmów i programów Netflix we Francji będzie inny niż w Stanach Zjednoczonych czy w Estonii. Niektóre kraje w ogóle nie mają dostępu do tych usług.

Ale ponieważ VPN daje ci inny adres IP niż w rzeczywistości, możesz „oszukać” strony internetowe, by uwierzyły, że fizycznie znajdujesz się gdzieś, gdzie masz do nich dostęp. Tak więc korzystanie z serwera VPN znajdującego się we Francji lub w USA sprawia, że ​​wygląda na to, że jesteś w tym kraju, dzięki czemu masz dostęp do dostępnych tam tytułów.

Działa to również w przypadku rzeczy innych niż przesyłanie strumieniowe wideo. Wiele komercyjnych witryn wyświetla różne ceny produktów i usług w zależności od tego, gdzie widz znajduje się na świecie. Korzystając z VPN, możesz uzyskać tańsze loty, rezerwacje hoteli i lepsze ceny na inne zakupy online.

Zakończyć

Czy jesteś gotowy, aby być bezpiecznym, prywatnym i mieć dostęp do innych części Internetu na całym świecie? Mimo że Estonia ma fantastyczną swobodę w Internecie, Internet nie jest bezpiecznym miejscem, a nawet w tak wolnym kraju wciąż nie będziesz mieć dostępu do wszystkiego. Ale dzięki temu przewodnikowi masz wszystkie narzędzia potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o wyborze VPN. Teraz musisz tylko dokonać wyboru, zarejestrować się i uzyskać bezpieczeństwo!

Pracujesz czy podróżujesz do Estonii? Żyć tutaj? Jakie są twoje doświadczenia z jednym z najbardziej przyjaznych dla Internetu krajów na świecie? Opowiedz nam o tym poniżej!

x