Najlepsza sieć VPN dla Firefoksa

Udostępnij teraz w social media:

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Szukasz najlepszej sieci VPN dla Firefoksa? Ludzie mają różne preferencje, jeśli chodzi o przeglądarki, ale większość zgadza się, że Google Chrome i Mozilla Firefox są najlepsze. Chociaż Firefox jest mniej popularny niż Chrome, nadal jest bardzo funkcjonalny i bezpieczny.

Ta przeglądarka oferuje doskonałe dostosowanie i wybór dodatków zapewniających bezpieczeństwo, blokowanie reklam, wyskakujących okienek itp. Ponieważ większość osób korzystających z Firefoksa ceni sobie bezpieczeństwo, chcą mieć dobrą sieć VPN dla swojej przeglądarki. W rzeczywistości jest wielu dostawców, którzy oferują rozszerzenia VPN dla przeglądarki Firefox i innych przeglądarek.

Jak wybrać najlepszy? Cóż, możesz porównać różnych dostawców i wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Jak działają VPN w przeglądarkach?

Prawdopodobnie słyszałeś o aplikacjach VPN na smartfony, tablety, komputery i inne urządzenia. Są one odpowiednie dla systemów operacyjnych iOS lub Android. Sprawy mają się nieco inaczej w przypadku VPN w przeglądarkach takich jak Firefox.

Musisz zainstalować rozszerzenie przeglądarki, na przykład bloker reklam. Po zainstalowaniu rozszerzenia VPN Twoja przeglądarka będzie chroniona i ukryta przed niepożądaną uwagą. Wszystkie rozszerzenia przeglądarki Firefox można znaleźć na pasku narzędzi, obok ikony Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

  Jaki jest najlepszy protokół VPN?

W ramach tego rozszerzenia będziesz mógł zmieniać serwery, z których chcesz korzystać. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie powinieneś używać aplikacji VPN dla komputerów stacjonarnych, dzieje się tak dlatego, że pobierają one więcej zasobów z Twojego urządzenia, w przeciwieństwie do rozszerzenia przeglądarki.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Mozilla ma ponad 5000 rozszerzeń przeglądarki, a niektóre z nich są naprawdę złe lub potencjalnie niebezpieczne. Niektóre darmowe rozszerzenia VPN to tylko oszustwa, które pozbawiają Cię prywatności. Trzymaj się zaufanych dostawców VPN, z których niektórych znajdziesz poniżej.

Najlepsza sieć VPN dla Firefoksa

Rzućmy okiem na niektórych z najlepszych dostawców VPN dla Mozilla Firefox.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

ExpressVPN

Większość wtyczek VPN do Firefoksa oferuje tylko serwer proxy, ale w przypadku ExpressVPN tak nie jest. Ta wtyczka zabezpiecza całe Twoje urządzenie. Jest to łatwy skrót do włączenia VPN. ExpressVPN działa na systemach Linux, Mac, Windows, Android, iOS, Chrome i Android TV.

Ich sieć VPN jest jedną z największych na rynku, z ponad 140 lokalizacjami serwerów w ponad 90 krajach. Wszystkie serwery ExpressVPN umożliwiają udostępnianie peer-to-peer, takie jak torrenty. Możesz także odblokować usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon Prime, Hulu, Sling TV, Netflix, HBO, DAZN itp.

Jedną z najlepszych części tej wtyczki VPN jest wyłącznik awaryjny, który odłącza Cię od Internetu, gdy Twoja sieć VPN nie działa. Dzięki temu Twoja prywatność pozostaje nienaruszona bez względu na wszystko. Istnieje również 256-bitowe szyfrowanie, które jest nieprzeniknione.

  ExpressVPN współpracuje z Netflix w 2023 (czerwiec) (rozwiązywanie problemów i naprawa)

W ExpressVPN obowiązuje polityka braku logów, dzięki czemu Twoje dane są jeszcze bezpieczniejsze.

NordVPN

NordVPN to jedna z najpopularniejszych usług VPN. Ich sieć obejmuje ponad 60 krajów i 5000 serwerów. Ciągle się rozwijają i ulepszają, a ich rozszerzenie przeglądarki Mozilla jest tego dowodem.

Co najważniejsze, ta wtyczka jest bardzo lekka i nie wpłynie na szybkość połączenia. Jest również wyposażony w praktyczny bloker reklam, który doskonale nadaje się do przeglądania w trybie incognito. Przekonasz się, że proces instalacji jest bardzo prosty, ponieważ będziesz korzystać z tej wtyczki.

Pamiętaj, że ta sieć VPN jest powiązana z Twoją przeglądarką, a reszta Twojego urządzenia nie będzie przez nią chroniona. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które często używają Firefoksa i chcą zachować bezpieczeństwo. NordVPN jest również kompatybilny z Chrome, Android, macOS, iOS, Linux i Android TV.

Wreszcie NordVPN wyznaczył serwery peer-to-peer (P2P) do torrentowania. Może także odblokować usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Sling TV, Amazon Prime, HBO, Netflix, Hulu, Showtime i BBC iPlayer. Jest to przydatne, ponieważ możesz używać Nord na maksymalnie sześciu urządzeniach jednocześnie.

Istnieje podwójna warstwa bezpieczeństwa VPN i polityka zerowego dziennika. Nie ma też reklam.

Hotspot Shield

W przeciwieństwie do innych rozszerzeń VPN dla Firefoksa z tej listy, Hotspot Shield jest bezpłatny (przynajmniej podstawowy plan). Blokowanie reklam, blokowanie plików cookie i blokowanie złośliwego oprogramowania są również częścią tej bezpłatnej oferty. Ponadto przepustowość jest nieograniczona.

  Czy NordVPN działa z Netflix? 2023 (czerwiec)

Jaki jest haczyk? Nie musisz wybierać, z którego serwera korzystać w darmowej wersji. Może to wpłynąć na szybkość połączenia. Dostępna jest wersja premium (tj. płatna) z lepszymi wyborami. Mimo to, jako darmowa wtyczka, Hotspot Shield zapewnia doskonałe szyfrowanie i prywatność.

Jest kompatybilny z Firefox, Chrome, Android, Windows, iOS i macOS. Istnieje również obsługa torrentów i możesz odblokować usługi przesyłania strumieniowego (BBC iPlayer, Hulu, Netflix i Amazon Prime Video).

Hotspot Shield ma ponad 2500 serwerów w 25 lokalizacjach na całym świecie. Możesz go używać na pięciu urządzeniach jednocześnie. Wspaniałe jest to, że nie jest obsługiwane przez reklamy, mimo że jest bezpłatne. Bezpieczeństwo jest świetne, z 256-bitowym szyfrowaniem i polityką zerowego logowania.

Wybór nalezy do ciebie

Dzięki przedstawionym opcjom masz ostatnie słowo. Pomyśl o swoim budżecie na VPN i porównaj oferowane funkcje. Wszystkie rozszerzenia VPN dla Firefoksa na tej liście działają świetnie; po prostu musisz znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli chodzi o darmową wtyczkę VPN, Hotspot Shield nie ma sobie równych. Mimo to NordVPN i ExpressVPN oferują więcej serwerów i lepsze prędkości. Którą z tych trzech usług wolisz? Twoim zdaniem, jaki jest najlepszy VPN dla Firefoksa? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x