Udostępnij teraz w social media:

Jeśli istnieje jeden powód, dla którego większość ludzi chce korzystać z VPN, odblokowuje Netflix. Niestety gigant medialny wzniósł kilka budzących grozę barier, których bieg dostawcy młyna po prostu nie mogą pokonać. Dzisiaj pokażemy najlepsze sieci VPN dla Netflix, które zostały przetestowane i sprawdzone pod kątem działania w 2019 r.

W ten sam sposób, w jaki Amazon zrewolucjonizował sposób, w jaki robimy zakupy, a Uber zmienił sposób, w jaki wynajmujemy taksówkę na zawsze, więc Netflix gruntownie przeprojektował sposób, w jaki oglądamy telewizję i filmy. I w ten sam sposób, w jaki Amazon i Uber odniosły ogromny sukces komercyjny i popularny, podobnie Netflix, z ponad 93 milionami subskrybentów w ponad 190 krajach.

Ale Netflix ma jeden znaczący problem z użytkownikiem, który jest regionalną odmianą jego usługi. Ponieważ chociaż Netflix jest dumny z tego, że jest dostępny w prawie każdym kraju na świecie, każda lokalizacja otrzymuje inną usługę i za inną cenę.

Wynika to z faktu, że Netflix musi wykupić prawa do strumieniowego przesyłania telewizji i filmów w swoich usługach, które są sprzedawane według kraju. Oznacza to, że oprócz programów, które sam tworzy, chyba że może wykupić prawa do programu na całym świecie, jest w stanie transmitować ten program tylko w krajach, w których posiada prawa.

Chociaż Netflix to największa nazwa na rynku transmisji strumieniowych online, w żadnym wypadku nie jest jedyna i istnieje konkurencja o te prawa. Niestety wynik jest taki, że usługa, którą otrzymują użytkownicy Netflix, może się znacznie różnić.

ALARM SPOILERA: To najlepsze VPN dla Netflix

Zaktualizowano: 3 września 2019 r

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak ominąć blok geograficzny

Punkt odniesienia dla tego, co Netflix powinien oferować, można znaleźć w ich ojczystym kraju, USA. Netflix USA oferuje zdecydowanie największy wybór programów i filmów, a także jedną z najbardziej konkurencyjnych cen subskrypcji. Dlatego wielu globalnych użytkowników szuka sposobu na uzyskanie dostępu do serwisu Netflix USA zamiast rejestrować się w usłudze swoich krajów. Oczywiście Netflix korzysta z blokowania geograficznego, aby uniemożliwić każdemu spoza USA korzystanie z usługi Netflix US.

W tym momencie pojawia się VPN, ponieważ dzięki VPN użytkownicy mogą zmienić swój adres IP, łącząc się z serwerem VPN z siedzibą w USA. To oszukuje usługi, takie jak Netflix, że myślą, że znajdują się w USA, gdy ich nie ma, i pozwala im się zarejestrować i korzystać z najlepszych usług Netflix gdziekolwiek się znajdują.

Dla użytkowników, którzy wybrali lokalną wersję Netflix, VPN jest również przydatnym narzędziem, ponieważ oznacza to, że podczas podróży zagranicznych możesz nadal korzystać z lokalnej usługi w zwykły sposób.

Czy VPN może naprawdę pomóc odblokować Netflix?

W tym momencie najlepiej się zastanowisz, ah, ale nie przeczytałem gdzieś, że Netflix blokuje teraz VPNom dostęp do usługi.

Tak, zrobiłeśi tak, Netflix próbuje teraz to zrobić. Dlaczego? Ponieważ właściciele praw, a zwłaszcza główne hollywoodzkie studia filmowe, z którymi mają do czynienia, domagają się tego, a Netflix nie może działać, jeśli nie utrzyma wsparcia tych posiadaczy praw.

Ale kluczowym słowem jest próba, ponieważ próba zablokowania sieci VPN nie jest dokładną nauką. Jedynym prawdziwym sposobem na osiągnięcie tego jest indywidualne zidentyfikowanie adresów IP powiązanych z VPN, a następnie ich zablokowanie. Ale nie jest to łatwe.

Po pierwsze, istnieje niezliczona liczba VPN-ów i większość zaoferuje użytkownikom setki, jeśli nie tysiące różnych adresów IP do wyboru. Po drugie, VPN cały czas dodaje nowy adres IP i zastępuje lub obraca adresy IP, z którymi użytkownicy są połączeni.

Sprawdź -   Jak określić ustawienia korektora dla poszczególnych utworów w iTunes

Oznacza to, że Netflix stworzył grę „Kot i mysz”, w której próbują zdobyć adres IP, ale gdy tylko to zrobią, VPN może je zmienić. Gdy po raz pierwszy rozpoczęły się ataki na Netflix, wiele osób myślało, że Netflix wkrótce zmęczy się tą grą, gdy zdali sobie sprawę, że nie jest w stanie wygrać. Ale Netflix jest trwały i miał wpływ na użytkowników wielu VPN.

Ale nie wszystkie z nich. Nadal istnieje wiele sieci VPN, które mogą pozwolić Ci korzystać z Netflix niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie. W tym artykule przedstawimy wybór najlepszych z nich.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak działa blok Netflix VPN (i jak go obejść)

Jak testowaliśmy

Aby znaleźć się na naszej liście Najlepsza sieć VPN dla Netflix, dostawca VPN musi spełniać następujące kryteria:

Najlepsze VPN dla Netflix

Korzystając z powyższych kryteriów, przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy na drodze wszystkie najlepsze VPN na rynku, aby ocenić, która oferuje najlepszą usługę dostępu do Netflix USA. Nasze wnioski są takie, że te cztery sieci VPN są najlepsze dla użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do Netflix USA:

1. ExpressVPN

ExpressVPN to po prostu najlepsza VPN na rynku. Oferuje ogólną usługę, która nie ma prawie nic do krytykowania i jest dostępna we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Ich bezpieczeństwo jest fantastyczne, a cała sieć jest zabezpieczona SSL za pomocą 256-bitowego szyfrowania. Ich polityka prywatności również jest na najwyższym poziomie. Z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oznacza, że ​​mogą oferować gwarantowaną zasadę braku dzienników, której możesz zaufać. Posiadają również własne serwery DNS, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony prywatności.

Ale dlaczego są jedną z najlepszych sieci VPN dla Netflix? Po pierwsze, są szybkie. Ich prędkości połączeń należą do najszybszych, jakie udało mi się znaleźć u dowolnego dostawcy VPN. Co równie ważne, ich połączenia są również konsekwentnie szybkie. Uruchomiłem Netflix na różnych serwerach i nigdy nie spotkałem się ze zmianą wydajności.

Jeśli chodzi o liczbę serwerów, są one również najlepsze z najlepszych. Obecnie mają ponad 3000 serwerów w 145 miastach w 94 krajach. W przypadku użytkowników Netflix dane dotyczące serwerów importu znajdują się w USA, gdzie ExpressVPN oferuje liczne serwery w lokalizacjach, w tym w Nowym Jorku, New Jersey, Waszyngtonie, Atlancie, Miami, Los Angeles, San Jose, San Francisco i Seattle.

Co najważniejsze, czy mogą oferować gwarantowany dostęp do US Netflix? Tak. Spojrzenie na dedykowaną stronę Netflix na ich stronie internetowej sugeruje, że jest to usługa jak zwykle dla klientów ExpressVPN. To nie do końca prawda. Ale gwarantują, że pewna liczba wybranych amerykańskich serwerów połączy się z Netflix w dowolnym momencie. Mogą się one czasem zmieniać, a ExpressVPN zażądał, aby nie identyfikować tych serwerów publicznie. Ale po subskrybowaniu ich czat na żywo powie ci, z których z nich korzystać, a ja mogę ręczyć za fakt, że działają i działają dobrze.

ExpressVPN jest również jedną z niewielu usług, która działa również z aplikacją Netflix. Oznacza to, że jest to świetny wybór dla tych, którzy lubią oglądać treści Netflix w ruchu, lub po prostu wolą wygodę oferowaną przez aplikację.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

2. NordVPN

Podobnie jak ExpressVPN, NordVPN to znana i ceniona nazwa na rynku VPN. Ta reputacja nie rozwinęła się też przez przypadek, ponieważ są kolejnym dostawcą, który oferuje usługi najwyższej klasy na wszystkich głównych platformach, a także współpracuje z aplikacją Netflix.

Ich szyfrowanie nie jest tak silne jak ExpressVPN, ale nadal oferują 256-bitowe szyfrowanie w OpenVPN z 2048-bitowymi kluczami Diffie-Hellman, co jest wciąż lepsze niż wielu innych konkurentów. Z siedzibą w Panamie, co oznacza, że ​​ich polityka prywatności jest bezbłędna, a ich gwarancja braku logów to kolejna możliwość, na której możesz polegać.

Jednym z obszarów, który mogliby być może poprawić, są prędkości połączeń. Powinienem podkreślić, że w tym artykule Netflix działający na różnych serwerach nie napotkał żadnych problemów z prędkością. Ale w przeszłości zauważyłem, że prędkości mogą się różnić w zależności od serwera, z którym się łączysz, i nad tym powinni pracować.

Jeśli chodzi o lokalizacje serwerów, NordVPN oferuje tylko około 5700 serwerów w 60 krajach. Łącznie 1 906 z nich ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Jednak połączenie z Netflix za pośrednictwem NordVPN nie jest tak proste, jak wybranie serwera i zalogowanie się.

NordVPN został zaatakowany przez blok Netflix, ponieważ chętnie przyznają się do niego w Internecie, ale mają dodatkowe narzędzie, które pomaga im obejść ten problem. Nazywają to technologią SmartPlay, a korzystanie z niej umożliwia dostęp do wszystkich platform transmisji strumieniowej online, w tym Netflix.

Co zrozumiałe, niechętnie wyjaśniają, jak to działa, i nie zamierzam spędzać tutaj czasu na spekulacjach, ale jest to rodzaj usługi proxy, a co najważniejsze, działa. Mogę za to ręczyć osobiście.

Gra Smartplay nie była wcześniej dostępna w aplikacjach NordVPN, a aplikacja na iOS jej nie oferuje. Ale teraz został wbudowany w podstawowe oprogramowanie VPN, co oznacza, że ​​w razie potrzeby jest uruchamiane automatycznie, bez potrzeby włączania i wyłączania go przez użytkowników. Jest to zdecydowana poprawa i dobry powód, dla którego NordVPN jest świetną opcją.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
  • Plany po bardzo przystępnych cenach
  • Brak ograniczeń przepustowości
  • Umożliwia wiele połączeń (6 urządzeń)
  • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
  • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons
  • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
  • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. VyprVPN

VyprVPN jest obsługiwany przez Golden Frog i jest kolejną znaną nazwą w świecie VPN. Ich szyfrowanie jest tak samo dobre jak któregokolwiek z ich rywali, a także oferują gwarantowaną politykę braku dzienników w odniesieniu do treści odwiedzanych witryn i usług.

Jednak przechowują dzienniki połączeń, które zawierają dane, takie jak domowy adres IP użytkownika, adres IP VyprVPN, z którym się łączysz, czas rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz ilość przesłanych danych. Jeśli używasz sieci VPN wyłącznie do przesyłania strumieniowego treści w serwisie Netflix i nie martwisz się o swoją prywatność w Internecie, nie próbujesz powstrzymywać dostawców usług internetowych przed rejestrowaniem i sprzedażą informacji online oraz planowaniem pobierania plików Bittorrent, nie będzie to stanowić problemu.

Wiemy jednak, że wielu użytkowników chce, aby VPN zapewniał ochronę prywatności, a także dostęp do Netflix, a jeśli to dotyczy Ciebie, to inne VPN z tego listu są dla Ciebie lepszym wyborem.

Prędkości VyprVPN są szybkie, ale jeśli mam być całkowicie szczery, nie jestem najszybszy na świecie. Dla przeciętnego użytkownika serwisu Netflix powinno być więcej niż wystarczające, aby przesyłać strumieniowo to, co chcesz oglądać. Z pewnością nigdy nie miałem problemów z korzystaniem z niego.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie zwiększyli liczbę serwerów, które oferują użytkownikom. Dziś mają ponad 700 dostępnych na całym świecie. W USA mają serwery dostępne w Austin, Chicago, Los Angeles, Miami, Nowym Jorku, San Francisco, Seattle i Waszyngtonie.

Sprawdź -   Jak uporządkować ikony pulpitu komputera Mac

Witryna VyprVPN z pewnością twierdzi, że nie tylko oferuje dostęp do Netflix, ale jest to najszybszy dostęp, jaki można znaleźć. Nie jestem pewien co do drugiej części, ale z pewnością prawdą jest, że wszystkie testowane serwery w USA działały, a usługa działała dobrze.

Oferują również usługę o nazwie Chameleon, która, jak twierdzą, jest specjalistycznym narzędziem do pokonania blokowania VPN. Jednak urzędnicy VyprVPN twierdzą, że nie jest to konieczne, aby połączyć się z Netflix USA i z mojego doświadczenia wynika, że ​​są poprawne. To też dobrze, ponieważ Chameleon jest dostępny tylko z ich droższym pakietem premium.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

4. StrongVPN

Podobnie jak wszystkie inne sieci VPN z tej listy, StrongVPN działa we wszystkich głównych systemach operacyjnych i oferuje poziom szyfrowania, który jest więcej niż wystarczający dla większości użytkowników. Ich domyślnym protokołem jest OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem i SHA512. Mają siedzibę w USA, co oznacza, że ​​chociaż deklarują, że mają politykę prywatności dotyczącą braku logów, zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych będą musieli zachować pewne informacje o aktywności użytkownika.

Podobnie jak w przypadku VyprVPN, niektórzy użytkownicy Netflix nie będą się tym martwić, ale inni mogą. StrongVPN posiada jednak własne serwery, co stanowi dodatkowy poziom gwarancji prywatności, który nie wszyscy dostawcy mogą zaoferować.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​prędkości StrongVPN są dobre, nie wyróżniając się na wszystkich serwerach. Liczba serwerów, które oferują, nie jest tak wysoka jak niektóre inne, łącznie ponad 650 serwerów, ale rozmieszczonych w zaledwie 24 krajach i 46 różnych lokalizacjach. USA są jednak dobrze reprezentowane, czego można oczekiwać od amerykańskiego dostawcy.

W chwili pisania tego tekstu istniały dwa amerykańskie serwery StrongVPN (Miami i Atlanta), które nie były w stanie połączyć się z Netflix. Ale reszta serwerów działała dobrze.

Jeśli napotkasz więcej problemów niż ja (i nie ma powodu, by tak sądzić), StrongVPN oferuje rozwiązanie tego problemu. Nie zalecałbym jednak wypróbowania go, chyba że masz przynajmniej podstawowy poziom wiedzy technicznej.

Wadą StrongVPN jest to, że ich usługa nie pozwala na przesyłanie strumieniowe treści w aplikacji Netflix, więc jeśli planujesz oglądać treści Netflix w podróży, StrongVPN nie jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Wnioski końcowe

Rynek VPN jest zatłoczony, a dzięki Netflixowi duża atrakcja dla użytkowników, prawie wszystkie sieci VPN twierdzą, że mają do niego dostęp. Ale prawdą jest, że Netflix odniósł sukces, próbując zablokować VPN, a niektóre z tych twierdzeń są bardziej wiarygodne niż inne.

Dzięki sieci VPN, które trudno dyskontować, aby skłonić ludzi do rejestrowania się przez dłuższy czas, łatwo jest wprowadzić użytkowników w błąd, a następnie, po zapłaceniu pieniędzy, ujawnić, że usługa nie jest tak dobra, jak reklamowano. Ale w tym artykule Zidentyfikowałem cztery sieci VPN, które naprawdę oferują dostęp do Netflix, bez względu na to, gdzie jesteś.

Wszystkie są ustalonymi nazwami, ale wszystkie mają swoje mocne i słabe strony, więc to użytkownik decyduje, który z nich jest dla mnie odpowiedni.

Dla mnie VPN jest narzędziem bezpieczeństwa i prywatności, a także środkiem dostępu do Netflix iz tego powodu ExpressVPN i NordVPN, których przepisy dotyczące prywatności są marginalnie bardziej niezawodne, niż inni mogliby przewyższyć moje obliczenia.

Ale jeśli szukasz VPN wyłącznie po to, aby umożliwić ci dostęp do Netflix, wszystkie z nich wykonają zadanie i zrobią to dobrze.