Najlepsza sieć VPN dla Rumunii w 2020 r. W celu ochrony Twojej prywatności

Prawa cyfrowe w Rumunii nie są doskonałe, ale możesz zagwarantować swoją prywatność online, korzystając z odpowiedniej sieci VPN. W dzisiejszym przewodniku przyglądamy się, jakie funkcje najlepsi dostawcy oferują rumuńskim internautom, a także, jak z nich korzystać.

Wybór VPN dla Rumunii może być trudny. Istnieje wiele opcji, a znalezienie najlepszego dostawcy może być przytłaczające. W tym artykule pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru w konkretnej sytuacji. Zaczniemy od omówienia funkcji, których powinieneś szukać u dostawcy VPN, a następnie przedstawimy pięciu dostawców, których wybraliśmy ręcznie dla użytkowników rumuńskich. Na koniec porozmawiamy o tym, co możesz zrobić z VPN, i wyjaśnimy, dlaczego darmowe VPN mogą nie być najlepszym wyborem.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co sprawia, że ​​dobra sieć VPN?

W większości innych krajów prywatność danych i brak cenzury są istotnymi czynnikami przy wyborze VPN. Jest to o wiele mniej prawdziwe w przypadku Rumunii, gdzie życzliwe otoczenie prawne oznacza, że ​​nie musisz się o to martwić zbyt wiele. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, co Ty powinien zwróć uwagę, oto lista cech, które powinny być najważniejsze:

 • Rozmiar sieci serwera proxy – dostawca VPN z serwerami w wielu krajach oznacza więcej bibliotek treści; więcej serwerów do gier; więcej natywnych funkcji przeglądania. Dlatego rumuńscy mieszkańcy i goście powinni zwracać szczególną uwagę na liczbę serwerów w sieci i międzynarodową dystrybucję.
 • Czas oczekiwania – opóźnienie to czas między żądaniem danych a faktycznym uzyskaniem danych. Mówiąc prościej, to czas, jaki zajmuje pakiet danych – obraz, wideo, fragment połączenia audio – aby dotrzeć do Ciebie, gdy Ty lub aplikacja o to poprosi. Niskie opóźnienia powodują płynne przesyłanie strumieniowe, granie i surfowanie.
 • Limity przepustowości – bezpłatne sieci VPN zwykle zapewniają ograniczoną przepustowość, spowalniając lub blokując połączenie po jego przekroczeniu. Najlepiej jest upewnić się, że masz szybkiego dostawcę usług, który nie ogranicza ilości multimediów, które można pobrać lub przesyłać strumieniowo.
 • Opcje szyfrowania – Rumuńscy użytkownicy nie muszą obchodzić surowych przepisów cenzury, co oznacza, że ​​mogą skorzystać z szybkich, płynnych opcji szyfrowania, które ich nie spowalniają. Konkretne standardy, których należy szukać, to OpenVPN przez UDP, który łączy prędkość i bezpieczeństwo, oraz L2TP – który oferuje doskonałą szybkość i kompatybilność urządzeń kosztem bezpieczeństwa.

Najlepsze VPN dla całkowitej prywatności w rumuńskim Internecie

Teraz, gdy wiesz, czego szukać, przejdźmy do biznesu i spójrzmy na pięciu największych dostawców VPN dla Rumunii:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN jest naszym najlepszym wyborem VPN dla Rumunii z kilku powodów. Po pierwsze, usługa ma podejście „all inclusive” do swoich usług. Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń prędkości; brak ograniczeń przepustowości; brak ograniczeń przesyłania strumieniowego z witryn takich jak Hulu lub Netflix. Nie ma też ograniczeń w sieciach P2P, co oznacza, że ​​możesz torrentować, używać Kodi i grać w gry wideo według własnego uznania. Wystarczy uiścić opłatę miesięczną, a wszystko będzie gotowe. Co najlepsze, ExpressVPN oferuje zarówno standardy szyfrowania UDP, jak i L2TP, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się siecią bez spowolnienia – nawet jeśli wszystkie twoje dane są bezpiecznie chronione przez szyfrowanie.

Kolejną zaletą ExpressVPN jest ogromna sieć serwerów. Dysponując ponad 3000 serwerów proxy w 94 krajach, praktycznie nie ma biblioteki treści, do której nie można uzyskać dostępu i żadnego serwera gier, na którym nie można grać. Po prostu wybierz kraj i idź. Aby rozpocząć, wystarczy pobrać lekką aplikację ExpressVPN, dostępną na urządzenia stacjonarne – Windows, Mac i Linux – a także smartfony i tablety z Androidem i iOS. Istnieją również opcje instalacji dla przeglądarek takich jak Chrome i Firefox; urządzenia multimedialne, takie jak Apple TV; routery (D-Link, Linksys i więcej). Podsumowując, trudno jest skorzystać z tak potężnej usługi i łatwo zacząć korzystać.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime
 • Niezawodne i szybkie połączenia
 • Obsługuje WSZYSTKIE urządzenia
 • Brak dzienników danych osobowych
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Kosztowny plan miesięczny.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu w Rumunii, NordVPN może być najlepszym wyborem. Na początek usługa ma jedną z najbardziej kompletnych zasad zerowego logowania w branży VPN. Żadne zapisy twojego ruchu, adresu IP, przepustowości lub historii przeglądania nie są przechowywane – nigdy. Oprócz tego NordVPN jest wyposażony w szereg specjalistycznych serwerów do różnych zastosowań. Gracze mogą dobrze wykorzystać serwer Anti-DDoS, który zapobiega atakom podczas gry. Użytkownicy, którzy chcą mieć pewność, że przeglądają anonimowo, mogą korzystać z serwerów Double VPN, które kierują dane przez nie jeden, ale dwa pełnomocnicy z dwa warstwy szyfrowania.

Oprócz powyższych funkcji NordVPN ma dwie zalety dla użytkowników dbających o bezpieczeństwo. Po pierwsze, bezpłatny test szczelności DNS, który pomaga użytkownikom dowiedzieć się, czy ich dostawca usług internetowych może śledzić ich działania online. Po drugie, usługa ma siedzibę w Panamie: kraju wyłączonym z umów o nadzorze Pięciu, Dziewięciu i Czternastu Oczu między głównymi mocarstwami światowymi. Mówiąc wprost, trudno jest pokonać NordVPN, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Co więcej, ta usługa ma jedną z największych sieci serwerów w branży: 5500 serwerów proxy w 59 krajach. Oznacza to, że użytkownicy mogą cieszyć się dużymi prędkościami pobierania, płynnym przesyłaniem strumieniowym i niskim opóźnieniem – a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych i działań online.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Najlepszy wybór budżetu
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Zero wycieków: IP / DNS / WebRTC
 • Z siedzibą w Panamie
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Bardzo mało
 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

3. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost to aplikacja VPN dla użytkowników, którzy chcą najwyższego poziomu bezpieczeństwa i szybkości bez wszystkich trudności technicznych. Na początek usługa zawiera pakiet aplikacji, które ułatwiają instalację CyberGhost na komputerze z systemem Windows, iOS lub Linux – a także na wszystkich popularnych urządzeniach mobilnych, a nawet niektórych routerach. Aplikacje używają kolorowego, minimalistycznego wyświetlacza, aby ułatwić bezpieczne przeglądanie. Posiadają również 6 prostych profili konfiguracji, od „torrenta anonimowo” do „odblokowania przesyłania strumieniowego”. Rozpoczęcie pracy z VPN jest tak proste, jak wybranie odpowiedniej konfiguracji i nawiązanie połączenia.

Nie daj się jednak zwieść, jak wygodny jest CyberGhost. Usługa zawiera duży zestaw cennych dodatków i funkcji bezpieczeństwa. Na przykład użytkownicy mogą blokować złośliwe strony internetowe, blokować reklamy, blokować śledzenie online. Mogą również aktywować przełącznik „Extra Speed”, gdy potrzebują trochę więcej mocy. Połączenia są szyfrowane przy użyciu 256-bitowego szyfrowania AES, którego złamanie zajęłoby miliony lat. Polityka rejestrowania jest jedną z najczystszych w branży, a CyberGhost rejestruje praktycznie nic – nawet twój adres e-mail. Wykorzystaj wszystkie te funkcje i dużą sieć serwerów proxy (5900 serwerów w 90 krajach), a łatwo zrozumieć, dlaczego ten dostawca jest najlepszym wyborem dla rumuńskich użytkowników VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix w aplikacji
 • Torrentowanie dozwolone
 • Solidne standardy szyfrowania
 • Prywatne: silne zasady braku dzienników
 • 45-dniowy bezproblemowy zwrot pieniędzy gwarantuje.
Cons

 • Nie można odblokować niektórych popularnych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. PrivateVPN

privatevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/11/1573486415_445_Jak-to-dziala-i-jak-go-ominac.jpg

PrivateVPN to idealna usługa, jeśli chcesz szybko, bezpiecznie i za pomocą wielu urządzeń uzyskać dostęp do Internetu. Usługa ma do sześciu jednoczesnych połączeń, co oznacza, że ​​możesz jej używać na smartfonie, tablecie, komputerze stacjonarnym i router – i nadal pozostają dwa połączenia dla gości i członków gospodarstwa domowego. Potrzeba by 2048-bitowego szyfrowania AES-256 biliardy lat do złamania, co oznacza, że ​​jesteś praktycznie niemożliwy do wykrycia. Usługa nie ma ograniczeń przepustowości, ograniczeń prędkości i dwóch najszybszych protokołów szyfrowania w Internecie: L2TP i UDP.

PrivateVPN ma silne zasady zerowego logowania, które nie przechowują twoich informacji. Ma także 150 serwerów w ponad 60 krajach, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do praktycznie dowolnej biblioteki treści na świecie, uzyskując niezbędne IP. Wreszcie, PrivateVPN jest przyjazny dla P2P, co oznacza, że ​​nie powstrzymują ani nie zniechęcają użytkowników do torrentowania, korzystania z Kodi itp. Pomiędzy tymi wszystkimi funkcjami a hojną 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy trudno wyobrazić sobie lepszą usługę dla streamerów , gracze i użytkownicy torrentów.

5. PureVPN

purevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_244_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

Pierwsze jest pierwsze. PureVPN ma masywny sieć serwerów z ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do specjalistycznych treści – takich jak rosyjskie transmisje telewizyjne lub unikalne biblioteki treści Nowej Zelandii – jest to VPN dla Ciebie. Jest to również optymalna usługa, jeśli chcesz uzyskać dostęp do unikalnych funkcji, takich jak dzielone tunelowanie (funkcja, która pozwala wysyłać niektóre twoje dane przez VPN, a niektóre przez twojego ISP). Inną rzadką funkcją PureVPN jest „ograniczanie przepustowości ISP”, która usuwa ograniczenia prędkości ustalone przez dostawców usług internetowych i umożliwia wykorzystanie sieci do maksymalnej możliwej technicznie prędkości.

Oprócz tych rzadkich funkcji PureVPN oferuje nieograniczoną przepustowość i wybór dedykowanych serwerów przesyłania strumieniowego. Jeśli chcesz pobrać lub cieszyć się muzyką i treściami wideo, przekonasz się, że korzystanie z tych serwerów zapewnia doskonałą szybkość i płynną łączność. Co więcej, PureVPN ma wbudowaną ochronę P2P, która umożliwia strumieniowanie i torrent dzięki szybkim, niezawodnym połączeniom. Wreszcie, usługa jest dostarczana z 24-godzinną obsługą czatu na żywo, która zawsze chętnie pomoże, jeśli utkniesz podczas instalacji lub korzystania z PureVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Rumunia, prywatność danych i wolność w Internecie

Rumunia zawsze była zaangażowana w ochronę danych. Często prowadził opór przeciwko unijnej dyrektywie w sprawie zatrzymywania danych z 2006 r., Dopóki nie uznano jej za nieważną w kwietniu 2014 r. Do dziś kraj ten stoi na czele ochrony unijnych i rumuńskich użytkowników Internetu. Nieprzestrzeganie krajowych przepisów dotyczących prywatności może skutkować karami pieniężnymi w wysokości do 13 000 USD, a przesyłanie danych do innych krajów jest nielegalne. Mówiąc wprost, Rumunia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie pod względem prywatności danych.

POWIĄZANE CZYTANIE: Najlepsze i najgorsze kraje pod względem wolności w Internecie

Jednocześnie Rumunia nie jest idealna. Na początek ostatnio rozmawiano o prawie, które pozwala organom państwowym na dostęp do danych firmowych bez nakazu sądowego. Po drugie, kraj od czasu do czasu podejmuje wysiłki w celu ograniczenia lub zakazu treści. W grudniu 2008 r. Krajowy organ ds. Komunikacji próbował zablokować 40 stron internetowych, szczególnie w przypadku treści dla dorosłych. W sierpniu 2010 r. Socjaldemokratyczna senator Lia Olugta Vasilescu zaproponowała zakaz wulgarnego języka na niektórych forach internetowych. Co więcej, rząd aktywnie ogranicza witryny bukmacherskie online: tylko 2)3) są zatwierdzone do prowadzenia działalności gospodarczej w kraju.

Pomimo tych czkawek Rumunia jest czołowym krajem zarówno pod względem prywatności danych, jak i cenzury. Głównym powodem, aby uzyskać VPN w tym kraju, nie jest pokonanie krajowych filtrów ani zapewnienie bezpieczeństwa danych. Chodzi głównie o dostęp do zagranicznych treści internetowych, wybór serwerów, na których grasz, przeglądanie Internetu tak, jakbyś był w innym kraju. Na przykład niewiele międzynarodowych i amerykańskich firm streamingowych zapewnia rumuńskim rezydentom pełne biblioteki treści. Otrzymując zagraniczne IP, możesz uzyskać dostęp do pełnych wersji Hulu i Netflix, BBC iPlayer, transmisji NBA / NFL / NHL i innych. Co więcej, VPN pozwala grać w gry wideo, robić zakupy, korzystać z sieci społecznościowych i surfować po Internecie, jakbyś był w innym miejscu, co jest przydatne z różnych powodów – od nawiązywania kontaktu z ludźmi z powrotem do domu po ćwiczenie nowego języka.

Do czego jeszcze służy VPN w Rumunii?

Kluczową rzeczą do zapamiętania przy wyborze odpowiedniej sieci VPN dla Rumunii jest to, że chociaż sam kraj jest bezpłatny, reszta świata nie. Międzynarodowe witryny internetowe poza Rumunią mogą zastrzegać sobie prawo do przechowywania danych, sprzedawania ich stronom trzecim, rejestrowania aktywności online i innych. Te dane osobowe mogą być następnie wykorzystane przeciwko tobie, czy to w celach marketingowych, czy w celu ścigania cię w sprawie karnej. Posiadanie VPN w celu zabezpieczenia połączeń i zaciemnienia twojego prawdziwego rumuńskiego adresu IP może pomóc w zapobieganiu tym wszystkim nieprzyjemnym skutkom.

Przede wszystkim jednak, mając rumuńską sieć VPN, chodzi o swobodny dostęp do usług międzynarodowych z kraju. Powyższe sieci VPN mogą pomóc Ci przesyłać strumieniowo z witryn takich jak Netflix, słuchać Spotify, oglądać BBC iPlayer i uzyskiwać dostęp do strumieniowych transmisji cyfrowych stacji telewizyjnych z całego świata. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcesz poczuć się jak w domu. W końcu posiadanie VPN w Rumunii może dosłownie sprawić, że Twój komputer będzie myślał, że jesteś w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub gdziekolwiek indziej, gdzie chciałbyś być, eliminując kłopot związany z nawigacją w rumuńskich wyszukiwarkach, serwerach gier i nie tylko. .

Słowo ostrzeżenia o darmowych VPNach

Jeśli szukasz bezpłatnej sieci VPN, możesz zobaczyć wiele reklam bezpłatnych usług VPN. Chociaż wiele z nich korzysta z szyfrowania i praktycznie wszystkie umożliwiają logowanie się z adresów IP jednego lub kilku krajów, pamiętaj o tych bezpłatnych usługach. Na początek większość z nich rejestruje dane i sprzedaje je stronom trzecim. W ten sposób bezpłatne VPN zarabiają pieniądze.

Nawet wtedy ich użycie może być problematyczne z kilku powodów. Na przykład większość bezpłatnych sieci VPN wyświetla reklamy, które mogą zakłócać transmisję strumieniową, granie i przeglądanie. Mają także ograniczenia prędkości, ograniczenia przepustowości i niewielki wybór opcji serwera. Co więcej, darmowe VPN praktycznie zawsze proszą o uaktualnienie do ich płatnych wersji, które są droższe niż usługi na tej stronie. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy, skorzystaj z renomowanej, zalecanej usługi.

Podsumowując

Podsumowując, wybór VPN dla Rumunii nie jest tak prosty, jak wybranie jednego najlepszego dostawcy. Chodzi o znalezienie odpowiedniego dopasowania między Twoimi potrzebami a funkcjami dostawcy wysokiej jakości. Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to przejść przez kilka sieci VPN, zatrzymując się na tej, która zapewnia najlepszą jakość. VPN zalecane przez nas są dostarczane z gwarancjami zwrotu pieniędzy, co ułatwia to.

Możesz jeszcze przemyśleć dokładnie to, czego naprawdę chcesz. Czy w celu przesyłania strumieniowego treści z zagranicy podczas pobytu w Rumunii? Następnie wybierz P2P i usługę zoptymalizowaną pod kątem przesyłania strumieniowego. Czy chcesz przeglądać anonimowo i bezpiecznie, unikając ISP i szpiegowania przez rząd? Następnie wybierz usługę zorientowaną na bezpieczeństwo. Tak długo, jak odrabiasz pracę domową – którą przeczytałeś w tym artykule – prawie zawsze kończysz z dostawcą, którego lubisz.

Czy jesteś obywatelem Rumunii, podróżnikiem lub emigrantem do tego kraju? Jakie są twoje główne zastosowania VPN? Czy masz duże nadzieje na przyszłość wolności w Internecie w Rumunii? Zostaw nam komentarz poniżej!