Najlepsza sieć VPN dla telewizorów Smart i dlaczego jej potrzebujesz

Chcesz najlepszej sieci VPN dla telewizorów Smart TV, ale nie masz pewności, którą wybrać. Jeśli to Cię opisuje, to jesteś we właściwym miejscu. Dzisiejszy przewodnik poprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze funkcje, których potrzebuje Smart TV VPN, w tym zaawansowane szyfrowanie, doskonałą wydajność i oczywiście kompatybilność z urządzeniami.

W związku z ogromnym boomem na streaming online coraz więcej osób kupuje inteligentne telewizory. W końcu dlaczego miałbyś chcieć zwykłego starego telewizora, który może odbierać tylko niektóre stacje, skoro możesz dostać inteligentny telewizor i mieć dostęp do prawie każdej stacji możliwej do wyobrażenia przez Internet? Smart TV jest podłączony do Internetu, czasem bezprzewodowo, ale zwykle za pośrednictwem przewodowego Ethernetu, i ma zainstalowane oprogramowanie, które umożliwia korzystanie z niektórych funkcji komputera w telewizorze.

Gdy masz już inteligentny telewizor, możesz go używać do przesyłania strumieniowego z serwisów takich jak Netflix, Hulu lub BBC iPlayer. Usługi te umożliwiają oglądanie treści na żądanie, więc nie musisz się martwić o brak odcinka i możesz nadrobić zaległości, gdy będziesz gotowy. Możesz jednak rozważyć skorzystanie z VPN, jeśli zamierzasz przesyłać strumieniowo treści na swoim smart TV. Poniżej omówimy, dlaczego potrzebujesz VPN, a które są najlepsze VPN dla inteligentnych telewizorów.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Dlaczego potrzebujesz VPN dla swojego Smart TV

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć VPN dla swojego smart TV. Po pierwsze, jedną kwestią jest dostęp do treści zablokowanych w regionie. Na przykład BBC iPlayer to wspaniała usługa, która pozwala bezpłatnie przesyłać strumieniowo wszystkie najnowsze programy BBC (i wiele starszych programów). Jest on jednak dostępny tylko dla użytkowników w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieszkasz poza Wielką Brytanią i chcesz korzystać z iPlayera, potrzebujesz VPN.

PEŁNY PRZEWODNIK: Jak uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii z dowolnego miejsca

Innym powodem korzystania z VPN jest bezpieczeństwo. Wiele witryn do przesyłania strumieniowego umożliwia dostęp do treści chronionych prawem autorskim, takich jak programy telewizyjne, filmy lub muzyka, a to oznacza, że ​​te witryny do przesyłania strumieniowego istnieją w legalnej szarej strefie. Jeśli zostaniesz przyłapany na dostępie do treści chronionych prawem autorskim, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej lub grzywny. Jeśli organy ścigania lub właściciele praw autorskich podejrzewają, że uzyskujesz dostęp do treści nielegalnie, mogą zbadać twoje korzystanie z Internetu, a jeśli korzystasz z niezaszyfrowanego połączenia internetowego, będą mogli zobaczyć Twoją historię internetową i czy obejmuje to również nielegalny dostęp do treści.

Z obu tych powodów warto uzyskać VPN dla swojego inteligentnego telewizora. VPN to mały program, który szyfruje wszystkie dane, które Twój telewizor Smart TV wysyła przez Internet, a następnie przesyła te zaszyfrowane dane na serwer należący do Twojego dostawcy VPN, który może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. Gdy dane dotrą na serwer, są one odszyfrowywane, a następnie wysyłane po drodze.

Rezultatem tego procesu jest to, że możesz normalnie uzyskać dostęp do Internetu i jak zwykle korzystać z inteligentnej telewizji, ale ani twój dostawca usług internetowych, ani żaden inny zewnętrzny obserwator nie będzie w stanie zobaczyć, jakie dane wysyłasz przez połączenie internetowe. Mogą zobaczyć, ile danych używasz, ale nie ich zawartość, co zapewnia bezpieczeństwo. Ponadto, ponieważ możesz wybrać serwer, przez który ma być kierowane twoje połączenie, możesz ustawić ten serwer w innej lokalizacji – powiedzmy w Wielkiej Brytanii – co pozwoli ci uzyskać dostęp do treści zablokowanych w regionie.

Jak wybrać VPN dla swojego Smart TV

Być może zauważyłeś jednak, że istnieje bardzo duża liczba dostawców VPN. Oznacza to, że może być trudno ustalić, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. W rzeczywistości możesz nawet skusić się na jedną z wielu bezpłatnych usług VPN, aby zaoszczędzić na kosztach płatnej usługi VPN. Ale zdecydowanie zalecamy, aby nie korzystać z żadnych bezpłatnych usług VPN, ponieważ mogą one budzić wątpliwości (a nawet wręcz niebezpieczne) pod względem bezpieczeństwa.

W najlepszym przypadku bezpłatna usługa VPN będzie miała ograniczenia przepustowości, co spowoduje, że twoje połączenie będzie bardzo wolne i spowoduje nieograniczone buforowanie strumieniowanych filmów lub będzie mieć ograniczenia danych, które ograniczą ilość danych, które możesz wykorzystać w ciągu miesiąca przed zapłaceniem. W najgorszym przypadku takie bezpłatne usługi VPN mogą wprowadzić dodatkowe dodatki do przeglądania, mogą nie być w stanie bezpiecznie zaszyfrować twoich danych lub mogą nawet sprzedać twoje dane osobowe nieuczciwym firmom.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy VPN? Oto kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze sieci VPN dla swojego inteligentnego telewizora:

 1. Bez logowania. Co najważniejsze, potrzebujesz dostawcy VPN, który nie będzie przechowywać dzienników twojego korzystania z Internetu. Oznacza to, że nawet jeśli organ ścigania chce cię zbadać i zmusza twojego dostawcę VPN do przekazania jego rejestrów twojego korzystania z Internetu, nie ma żadnych faktycznych dzienników twojej aktywności w Internecie. To klucz do dobrego bezpieczeństwa.
 2. Szybkie prędkości połączenia. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo wideo, zwłaszcza jeśli chcesz przesyłać strumieniowo treści w wysokiej rozdzielczości na swoim smart TV, potrzebujesz szybkiego i niezawodnego połączenia. Korzystanie z VPN zawsze spowalnia połączenie przynajmniej trochę, ponieważ dane muszą zostać odszyfrowane i przekierowane, jednak dobra VPN będzie ledwo zauważalna, podczas gdy zła VPN może spowolnić połączenie z indeksowaniem, co prowadzi do żmudnego oczekiwania na filmy do buforowania.
 3. Silne szyfrowanie. Używanie szyfrowania nie ma sensu, chyba że trudno je złamać. Idealnie potrzebujesz co najmniej 256-bitowego szyfrowania, które jest praktycznie niemożliwe do uzyskania przy użyciu typowych metod.
 4. Obsługa wielu systemów operacyjnych. Płacąc za VPN, potrzebujesz takiego, którego możesz użyć do ochrony wszystkich swoich urządzeń, a także telewizora. Sprawdź, czy Twój dostawca VPN obsługuje oprogramowanie dla twojego telefonu, tabletu i komputera, a także Twojego smart TV.
 5. Brak ograniczeń przepustowości. Jak wspomniano wcześniej, niektóre bezpłatne usługi ograniczają przepustowość, z której można korzystać. Inne ograniczą liczbę jednoczesnych połączeń, które możesz ustanowić – co oznacza, że ​​możesz nie być w stanie chronić swojego smart TV, telefonu i komputera jednocześnie. Sprawdź limity i limity danych różnych dostawców, aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom.
 6. Dopuszczalne dla wszystkich typów plików. Niektóre sieci VPN ograniczają rodzaje ruchu w sieci – na przykład wiele bezpłatnych usług nie pozwala na pobieranie P2P, takie jak torrenty. Uważamy, że jeśli płacisz za VPN, powinieneś być w stanie używać go do dowolnego rodzaju ruchu, który chcesz.

Nasze zalecane usługi VPN

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest ulubionym wśród użytkowników ze względu na wysokie prędkości i łatwość obsługi. Posiada 3000 serwerów w 94 różnych krajach, a jego oprogramowanie obejmuje test prędkości, dzięki czemu można szybko sprawdzić, które serwery i najszybsze, i odpowiednio wybrać połączenie. Posiada funkcje bezpieczeństwa, których można się spodziewać, z 256-bitowym szyfrowaniem AES i ścisłą polityką braku rejestrowania. W rzeczywistości jego bezpieczeństwo jest tak dobre, że szczególnie polecamy ExpressVPN do użytku w krajach o surowych ograniczeniach dostępności Internetu, takich jak Chiny.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

Jeśli chcesz VPN o maksymalnej elastyczności, sprawdź NordVPN. Ta usługa oferuje ponad 5600 serwerów w 60 różnych krajach, dzięki czemu będziesz w stanie ominąć przeszkadzające Ci regiony. Jeśli dużo podróżujesz i chcesz VPN, z którego możesz korzystać, gdy jesteś poza domem, a także do inteligentnego telewizora w domu, NordVPN ułatwi ci znalezienie szybkiego serwera w pobliżu, gdziekolwiek jesteś. Ta elastyczność nie odbywa się kosztem bezpieczeństwa, ponieważ znajdziesz silne szyfrowanie i surowe zasady braku rejestrowania, które zapewnią bezpieczeństwo podczas korzystania z usługi.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Torrentowanie jest wyraźnie dozwolone
 • „Podwójna” ochrona danych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. IPVanish

IPVanish wyrobił sobie markę dzięki dużej prędkości i silnemu zaangażowaniu w ochronę prywatności użytkowników. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo duże pliki, takie jak filmy HD, IPVanish da ci swobodę. Dlatego to nasz wybór dla użytkowników, którzy chcą przesyłać strumieniowo lub pobierać duże ilości. Ma sieć 1300 serwerów w 60 krajach, więc zawsze masz wiele opcji do wyboru. I oczywiście nie ma rejestrowania i 256-bitowego szyfrowania AES. Zindywidualizowane oprogramowanie na komputery PC, Mac, Android, iOS, a nawet kij Amazon Fire TV jest prosty w obsłudze, dzięki czemu możesz strumieniować w mgnieniu oka.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. PureVPN

Siłą PureVPN jest bogaty pakiet dodatkowych usług, które są zawarte wraz z VPN, którego można się spodziewać. Oprócz szyfrowania ruchu, PureVPN oferuje narzędzia do prywatności online, takie jak oprogramowanie do blokowania reklam, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowanie antywirusowe i filtrowanie stron internetowych. To sprawia, że ​​jest to świetny wybór dla tych, którzy chcą kompleksowego rozwiązania do ochrony prywatności lub chcą chronić innych użytkowników sieci, takich jak dzieci lub mniej technicznie nastawieni członkowie rodziny przed potencjalnie niebezpiecznymi stronami internetowymi. Zdrowa sieć obejmuje ponad 140 krajów z ponad 2000 serwerami, umożliwiając szybkie połączenia i różne wirtualne adresy IP bez względu na to, gdzie jesteś lub chcesz się połączyć. 256-bitowe szyfrowanie AES i silna polityka rejestrowania uzupełniają ofertę bezpieczeństwa tej solidnej, ale zaskakująco przystępnej sieci VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

5. VyprVPN

Dla wysoce nastawionych na prywatność VyprVPN jest najlepszym wyborem. Jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z obserwowaniem działalności internetowej przez agencje rządowe, VpyrVPN ma na celu zapewnienie ci spokoju. Jego specjalną funkcją jest protokół Chameleon, który zapewnia dodatkową warstwę ochrony metadanych, takich jak pochodzenie i miejsce docelowe zaszyfrowanych pakietów danych. To sprawia, że ​​jest to szczególnie popularny wybór dla użytkowników, którzy podróżują do Chin i chcą uniknąć obserwacji ze strony chińskiego rządu. I oczywiście będzie działać dobrze, aby chronić Twoje codzienne przeglądanie i przesyłanie strumieniowe również w domu, z 256-bitowym szyfrowaniem AES i szerokim wyborem serwerów o liczbie ponad 700 w 70 krajach na całym świecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Jak korzystać z VPN w Smart TV

Po wybraniu sieci VPN do korzystania z inteligentnego telewizora dostępne są dwie opcje.

Pierwszą opcją jest instalacja oprogramowania VPN bezpośrednio na routerze. Ma to tę zaletę, że chroni wszystkie urządzenia w sieci automatycznie i jednocześnie, w tym telewizor, komputer, telefon i tablet. Oznacza to również, że wszyscy odwiedzający Twój dom, którzy korzystają z Wi-Fi, będą również chronieni, co jest świetne, gdy odwiedza Cię wielu gości. Większość sieci VPN pozwala zainstalować oprogramowanie na routerze, postępując zgodnie z dostarczonymi instrukcjami. Jednak w niektórych nietypowych przypadkach instalacja oprogramowania na routerze może być niemożliwa. Lub możesz napotkać problem posiadania zbyt wielu jednoczesnych połączeń w sieci VPN, szczególnie jeśli masz wiele urządzeń lub wiele osób jednocześnie korzystających z Twojej sieci.

Alternatywną opcją jest zainstalowanie oprogramowania VPN na komputerze, a następnie udostępnienie połączenia internetowego z komputera na smart TV. I nie martw się, jeśli masz komputer Mac zamiast PC – ta sama sztuczka zadziała również na komputerze Mac. Zaletą tego podejścia jest to, że można łatwo skonfigurować oprogramowanie VPN na komputerze i dostosować wszelkie ustawienia, które należy zmienić. Możliwe, że możesz skonfigurować komputer, aby współdzielił swoją sieć ze smart TV bezprzewodowo, jednak połączenia przewodowe są zazwyczaj bardziej stabilne, dlatego zalecamy korzystanie z połączenia Ethernet dla maksymalnej niezawodności.

Wniosek

Dzięki dowolnej z tych usług możesz uzyskać dostęp do większej ilości treści na swoim smart TV i jednocześnie zachować bezpieczeństwo. Jeśli masz jakieś wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas korzystania z inteligentnego telewizora, daj nam znać w komentarzach poniżej.

x