Właściciele smartfonów i telewizorów LG mogą uzyskać znacznie więcej ze swoich urządzeń dzięki VPN. W końcu najlepsza sieć VPN dla LG odblokuje geoblokowane treści, ominie ograniczenia korzystania z Internetu narzucone przez szkołę lub pracę, a na końcu zawinie twoje połączenie w niezniszczalną warstwę szyfrowania zwiększającego prywatność.

LG Smart TV

VPN jest niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa twoich działań online. Chcemy, aby cały nasz sprzęt był chroniony, a urządzenia LG – smartfon lub telewizor – nie są wyjątkiem. W końcu zarówno smartfony, jak i telewizory są stale podłączone do Internetu, narażając nas na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Rodzi to pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć: Jaka jest najlepsza sieć VPN dla smartfonów i telewizorów LG?

Po omówieniu, czym są wirtualne sieci prywatne i jak działają, porozmawiamy o ich zaletach i funkcjach, których należy szukać przy wyborze dostawcy. Następnie przyjrzymy się konkretnemu przypadkowi urządzeń LG i jakie mają specjalne wymagania. Na koniec ujawnimy czterech najlepszych dostawców VPN dla urządzeń LG.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najważniejsze cechy wirtualnych sieci prywatnych

Istnieje zbyt wielu dostawców VPN, a ich jakość jest nieskończenie zmienna. Wybór najlepszego rozwiązania może okazać się trudnym zadaniem. Zebraliśmy listę najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy VPN.

 • Wydajność i stabilność – Korzystanie z VPN powoduje dodatkowe obciążenie, które może spowolnić komunikację. Aby to zminimalizować, potrzebujesz szybkich serwerów VPN. Chcesz, aby usługa była dostępna, kiedy jej potrzebujesz, więc potrzebujesz niezawodnego dostawcy, który ma doskonały czas bezawaryjnej pracy.
 • Liczba i lokalizacja serwerów – Im więcej serwerów, tym większe szanse na znalezienie takiego, który działa i nie jest nadużywany. Ale muszą być dystrybuowane także na całym świecie, abyś mógł ominąć większość ograniczeń geograficznych.
 • Silne parametry szyfrowania – To sprawia, że ​​twoje dane są prawie niemożliwe do złamania. Im wyższe szyfrowanie, tym trudniejszy jest ruch. Zaakceptuj nie mniej niż 128 bitów, ale 256+ jest jeszcze lepsze.
 • Dostępne oprogramowanie dla Twojej platformy – W dzisiejszych czasach mnogość urządzeń łączących się z Internetem wymaga ochrony każdego z nich, niezależnie od systemu operacyjnego.
 • Rezerwa na jednoczesne połączenia – Większość z nas ma wiele urządzeń, z których wszystkie wymagają ochrony. Idealnie byłoby, gdyby jedno konto VPN chroniło wszystkie nasze urządzenia.
 • Łatwość użytkowania i konfiguracji – Z oczywistych powodów. Chcemy móc łatwo zainstalować i korzystać z VPN. Przynajmniej powinna być łatwa do bocznego załadowania aplikacja dostawcy VPN na twoje urządzenie.
 • Polityka braku logowania – Jest to jedna z najważniejszych funkcji prywatności. Nawet jeśli Twój dostawca VPN został zhakowany lub został zmuszony do ujawnienia informacji o Twojej działalności, nie mogliby tego zrobić, gdyby nie mieli żadnych.

Szczególny przypadek urządzeń LG

Urządzenia LG mają specjalne potrzeby, jeśli chodzi o VPN. Te potrzeby są jednak bardzo różne, jeśli chodzi o smartfony lub telewizory. Przyjrzyjmy się bliżej każdej platformie.

Smartfony

Smartfony LG zazwyczaj obsługują niektóre wersje Androida. Inną cechą smartfonów jest to, że są one zawsze podłączone do Internetu, albo przez sieć komórkową, albo przez Wi-Fi. Oznacza to, że musimy znaleźć dostawcę VPN, który ma oprogramowanie dostępne dla Androida. Idealnie byłoby, gdyby to oprogramowanie łączyło się automatycznie, gdy tylko telefon się uruchomi, aby mieć pewność, że jesteśmy zawsze podłączeni. Musimy o tym pamiętać przy wyborze naszego dostawcy VPN.

Telewizory

Ochrona inteligentnych telewizorów LG jest nieco bardziej skomplikowana. Problem polega na tym, że nie możemy zainstalować oprogramowania VPN na tych urządzeniach. Można to oczywiście obejść.

Jednym ze sposobów jest użycie komputera jako bramy między telewizorem LG a Internetem. Telewizor łączy się z komputerem, który sam łączy się z Internetem za pośrednictwem tunelu VPN. Istnieje kilka sposobów osiągnięcia tego celu w zależności od łączności (Ethernet lub WiFi) telewizora i komputera. Zazwyczaj komputer jest podłączony do sieci, a telewizor łączy się bezprzewodowo z komputerem.

Sprawdź -   Jak zarządzać lewym / prawym kanałem dla słuchawek Bluetooth w systemie Windows 10

Szczegóły konfiguracji takiego połączenia wykraczają daleko poza zakres naszego artykułu. Ponadto różnią się w zależności od dokładnego modelu inteligentnego telewizora, systemu operacyjnego komputera i opcji łączności sieciowej.

Z punktu widzenia wyboru dostawcy VPN, który jest przedmiotem tego artykułu, ważne jest, że musimy wybrać dostawcę, który oferuje oprogramowanie klienckie dla systemu operacyjnego twojego komputera.

Innym sposobem ochrony telewizora LG za VPN jest uruchomienie oprogramowania klienckiego VPN bezpośrednio na naszym routerze internetowym. Największą zaletą takiej konfiguracji jest to, że wszystkie twoje urządzenia mogą korzystać z tej samej ochrony VPN. Wszyscy dobrzy dostawcy VPN zapewniają szczegółowe instrukcje instalacji oprogramowania VPN na wielu popularnych routerach. Niektórzy nawet sprzedają – bezpośrednio lub za pośrednictwem routerów partnerskich z preinstalowanym i wstępnie skonfigurowanym oprogramowaniem.

Ponownie, szczegółowe informacje wykraczają poza zakres tego artykułu i różnią się w zależności od używanego dostawcy oraz konkretnej marki i modelu routera. Jest to jednak kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy VPN, i który wzięliśmy pod uwagę w naszej analizie dostawców.

Czterej najlepsi dostawcy VPN dla urządzeń LG

Przeszukaliśmy internet, przetestowaliśmy kilku dostawców VPN i opracowaliśmy najlepszą VPN dla smartfonów i telewizorów LG. Wszystkie cztery mają oprogramowanie dostępne dla systemu operacyjnego Android, ale także dla komputerowych systemów operacyjnych – takich jak Windows, Linux lub MacOS – a wszystkie cztery obsługują instalacje routerów i zawierają szczegółowe instrukcje.

1. ExpressVPN

Najbardziej znanymi funkcjami ExpressVPN są silne protokoły szyfrowania, błyskawiczne prędkości i ogólnoświatowa sieć serwerów obejmująca ponad 3000 serwerów w 94 krajach.

ExpressVPN używa domyślnie protokołu OpenVPN z 256-bitowym AES i idealną tajemnicą przekazywania. Ponadto 4 096-bitowe klucze DHE-RSA są chronione algorytmem mieszającym SHA-512. Jednak mają tylko częściowe zasady braku logowania. Jednak jedyne przechowywane przez nich dane to serwery, z którymi użytkownicy się łączą, oraz daty, w których to robią. Ich funkcja blokady sieci, podobna do przełącznika zabijania IPVanish, blokuje cały ruch internetowy, jeśli połączenie zostanie kiedykolwiek zerwane.

Subskrypcja ExpressVPN zapewnia dostęp do trzech urządzeń jednocześnie, a oprócz aplikacji na Androida są także komputery stacjonarne dla systemów Windows, MacOS i Linux. Jesteś również objęty ubezpieczeniem, jeśli chcesz zainstalować oprogramowanie VPN na routerze. Mimo że nie oferują wstępnie skonfigurowanych routerów, mają szczegółowe instrukcje dotyczące kilkunastu modeli routerów różnych producentów

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.

2. NordVPN

NordVPN oferuje prawdziwe zasady braku logowania wraz z szyfrowaniem ruchu za pomocą 256-bitowego AES i 2048-bitowych kluczy DH. Ochrona przed wyciekiem DNS jest również oferowana i domyślnie włączona. Subskrypcja zapewnia dostęp z sześciu urządzeń, jednego z najwyższych wśród naszych najlepszych dostawców.

W przeciwieństwie do innych dostawców, NordVPN pozwala użytkownikom wybierać serwery na podstawie preferencji użytkowania, takich jak torrentowanie, anti-DDoS lub streaming wideo. Posiadają 5700 serwerów rozmieszczonych w 61 krajach. Oferowane są aplikacje klienckie dla systemów Android, Windows i MacOS i chociaż nie mają dedykowanego klienta dla systemu Linux, zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące konfigurowania usługi w systemie Linux. Jeśli chodzi o router, oferują cztery różne modele wstępnie skonfigurowanych routerów w ramach współpracy z Flashrouters.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • 256-bitowe szyfrowanie AES z doskonałą poufnością przekazywania
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Obsługa czatu na żywo jest dostępna.
Cons

 • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

3. IPVanish

IPVanish oferuje szybką usługę, która kładzie nacisk zarówno na bezpieczeństwo, jak i prywatność. Mają pełne zasady braku logowania i nie przechowują metadanych użytkowników. Nawet ich pracownicy nie są w stanie zobaczyć, co robisz.

Domyślnie IPVanish używa protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem. Wyposażone są w uwierzytelnianie SHA512 i wymianę kluczy DHE-RSA 2,048-bit z doskonałą poufnością przekazywania. Te parametry zapewniają, że przeszłe działania pozostaną niedostępne, nawet jeśli Twoje konto zostanie przejęte. IPVanish posiada również przełącznik „zabicia”, który rozłączy sieć w przypadku nieoczekiwanego rozłączenia VPN.

Posiadają ponad 1300 serwerów rozmieszczonych w 60 krajach. Subskrypcja umożliwia jednoczesne połączenie pięciu urządzeń. Wreszcie istnieją aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także oprogramowanie komputerowe na Windows i MacOS. Jeśli chodzi o routery, IPVanish zapewnia szczegółowe instrukcje dla najbardziej znanych marek routerów i współpracują z trzema dostawcami oferującymi routery z preinstalowanym oprogramowaniem VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

VyprVPN jest najbardziej znany z protokołów szyfrowania, które są uważane za najlepsze w branży. Oferują całodobową obsługę klienta online, bezpłatną 3-dniową wersję próbną oraz rozległą sieć serwerów obejmującą około 700 serwerów rozmieszczonych na całym świecie.

Należy pamiętać, że VyprVPN nie ma zasad zerowania. W rzeczywistości jest to jeden z dostawców, który ma najwięcej dzienników. Przechowują „źródłowy adres IP użytkownika, użyty przez użytkownika adres IP VyprVPN, czas rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz całkowitą liczbę używanych bajtów”. Mówią jednak, że dane są przechowywane tylko przez 30 dni i służą głównie do poprawić obsługę. Co prawda nie rejestrują szczegółów aktywności użytkownika.

VyperVPN szyfruje dane przy użyciu protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES, 2048-bitowymi kluczami RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelniania SHA256. W zestawie znajduje się przełącznik zabijania Internetu.

Subskrypcja konta VyprVPN Pro umożliwia jednoczesne połączenia z maksymalnie trzech urządzeń. Aplikacje klienckie są dostępne dla systemów Android, Windows i MacOS. Podają także szczegółowe instrukcje konfiguracji Linuksa. VyprVPN oferuje aplikację routera, która instaluje się w Tomato OS, dostosowanym systemie operacyjnym działającym na wielu routerach największych producentów. Podają pewne instrukcje, ale poziom szczegółowości wydaje się nieco ograniczony.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Co to są wirtualne sieci prywatne?

W jednym zdaniu wirtualne sieci prywatne lub VPN zapewniają użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Osiągają to poprzez szyfrowanie wszystkich danych przesyłanych lub odbieranych za pomocą silnych algorytmów, które czynią je niemożliwymi do odczytania. Nazywamy ich wirtualnymi, ponieważ tworzą wirtualny tunel między chronionym urządzeniem a serwerem VPN. Wszystkie dane wchodzące i wychodzące z chronionego urządzenia są szyfrowane przed wysłaniem przez tunel i są deszyfrowane i wysyłane przez Internet dopiero, gdy dotrą na drugi koniec tunelu.

W jaki sposób dane są bezpieczne, jeśli są odszyfrowane i wysłane w Internecie lub na drugim końcu tunelu, możesz zapytać? Cóż, nadal zyskujesz większą prywatność, ponieważ nawet jeśli dane nie są szyfrowane między odległym końcem tunelu a jego miejscem docelowym, nadal nie można go wyśledzić ani dla ciebie, ani dla twojego sprzętu. Gdy dane opuszczają tunel, są postrzegane jako pochodzące z serwera VPN, a nie z komputera.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jakie są wirtualne adresy IP?

Co więcej, każdy (dostawcy usług internetowych, agencje rządowe lub złośliwi użytkownicy) próbujący przechwycić ruch i szpiegować Ciebie, zrobiłby to po twojej stronie. Podczas korzystania z VPN ta część komunikacji jest szyfrowana, a każdy przechwytujący i badający ruch widzi tylko nierozszyfrowane dane między tobą a serwerem VPN.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Korzystanie z VPN ma wiele zalet oprócz zwiększonej prywatności i bezpieczeństwa. Omijanie ograniczeń nakładanych przez usługodawców, instytucje akademickie lub miejsca pracy jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego ludzie korzystają z VPN. Dostęp do treści, która jest ograniczona do niektórych lokalizacji geograficznych, to kolejne zastosowanie VPN. Wreszcie ominięcie krajowych ograniczeń dostępu do Internetu jest również jednym z najczęstszych zastosowań wirtualnych sieci prywatnych.

Ogólne bezpieczeństwo i prywatność

Główną zaletą wirtualnych sieci prywatnych jest zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa. Zapewniają bardzo silny poziom szyfrowania, który zazwyczaj uniemożliwia złamanie danych.

Nie krępuj się wpisywać haseł, wprowadzać numeru karty kredytowej dowolnego rodzaju lub poufnych danych i mieć pewność, że dzięki VPN, twój sąsiad na górze, facet siedzący naprzeciwko ciebie w bibliotece publicznej, twój dostawca usług internetowych lub władze nie zobaczą dokąd zmierzasz lub co robisz. Nawet gdyby przechwycili twój ruch, tylko bezsensowne śmieci trafiłyby na serwer VPN.

Obejście ograniczeń użytkowania

Dostawcy usług internetowych, instytucje akademickie, środowisko biurowe i wiele publicznych hotspotów Wi-Fi ograniczają to, co możesz zrobić lub gdzie możesz przejść przez Internet. Można to zrobić, aby ograniczyć wykorzystanie przepustowości, skrócić czas tracony przez pracowników i studentów, chronić właścicieli praw autorskich lub po prostu dla lepszej etyki i moralności.

Bez względu na powody ograniczenia lub środki zastosowane w celu ich egzekwowania, korzystanie z VPN zwykle pozwala je obejść. Jednak nie zawsze może działać. Ponieważ korzystanie z VPN zyskało na popularności w ostatnich latach, wiele organizacji stało się mądrzejszych i znalazło sposoby na blokowanie ruchu VPN. Na szczęście oprogramowanie klienckie VPN również stało się mądrzejsze i wielu może sprawić, że ich ruch wygląda jak „normalny”, co pozwala ominąć blokowanie VPN.

Dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś uzyskać dostęp do zasobu internetowego, aby dowiedzieć się, że treść nie jest dostępna w Twoim regionie, wiesz, co to jest blokowanie geograficzne. Na przykład wielu dostawców mediów strumieniowych ma licencję na dostarczanie treści tylko w niektórych krajach i będzie korzystało z blokowania geograficznego. Ale co się stanie, jeśli jesteś na wakacjach za granicą i chcesz obejrzeć coś ze swojego kraju? VPN może pomóc.

Ograniczenia geograficzne są zwykle egzekwowane na podstawie źródłowego adresu IP. Gdybyś mógł zmienić źródłowy adres IP na inny z autoryzowanego regionu, miałbyś dostęp do tej zablokowanej geograficznie treści. VPN to zrobi. Cały ruch docierający do miejsca docelowego będzie wyświetlany jako pochodzący z adresu IP serwera VPN zamiast z urządzenia. Aby uzyskać dostęp do niektórych treści, które są dostępne tylko na przykład w Stanach Zjednoczonych, wystarczy wybrać serwer VPN znajdujący się w Stanach Zjednoczonych. Dobrzy dostawcy VPN mają serwery w wielu krajach i pozwolą ci wybrać, gdzie chcesz się połączyć.

Ograniczenia krajowe

Niektóre kraje mają ścisłe ograniczenia w korzystaniu z Internetu. Chiny od razu przychodzą na myśl, a wiele sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, jest zablokowanych w tym kraju – nawet wyszukiwania w Google są ograniczone. A Chiny to tylko jeden przykład. Kilka innych krajów nakłada podobne ograniczenia za pomocą metod takich jak filtrowanie docelowego adresu IP, przejrzyste proxy i kilka innych technik służących egzekwowaniu tych ograniczeń.

Środki stosowane w celu ograniczenia dostępu są zasadniczo takie same, jak środki stosowane przez organizacje w celu wymuszenia ograniczenia dostępu. Jako takie, te same funkcje wirtualnych sieci prywatnych, które pozwalają na ominięcie jakichkolwiek ograniczeń użytkowania, zwykle działają w celu ominięcia ograniczeń krajowych. Główną różnicą jest to, że musisz mieć świadomość konsekwencji obchodzenia ograniczeń krajowych w każdej jurysdykcji. Niestety nie możemy w tym naprawdę pomóc.

Zakończyć

To, co powiedzieliśmy o smartfonach LG, jest prawdopodobnie tak samo prawdziwe w przypadku każdego innego smartfona z systemem Android, a to, co dobre dla urządzeń LG, będzie prawdopodobnie równie dobre dla każdej marki. Podobnie, co jest dobre dla inteligentnych telewizorów LG, jest również dobre dla większości innych inteligentnych telewizorów, bez względu na to, jaką to jest markę.

Mamy nadzieję, że udało nam się rzucić nieco światła na tę skomplikowaną sprawę. Wybór dostawcy VPN jest zawsze trudnym zadaniem, ale kiedy trzeba wziąć pod uwagę niektóre specjalne wymagania, takie jak wymagania dotyczące telewizorów inteligentnych, w których nie można zainstalować oprogramowania klienckiego, może być jeszcze trudniej.

Czy udało nam się ułatwić Ci proces wyboru VPN? Jaki jest twój ulubiony dostawca VPN? Jaka główna funkcja sprawiła, że ​​wybrałeś ją, a nie inną? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami, korzystając z poniższych komentarzy.