Nie każda sieć VPN, która zapowiada się jako najlepsza dla Bułgarii, może faktycznie sprostać temu twierdzeniu. Wymaga szyfrowania na poziomie wojskowym, rozległej sieci serwerów i prędkości, które pozwalają na przesyłanie strumieniowe HD i szybkie pobieranie, aby wyciąć. Każdy z naszych rekomendowanych dostawców VPN ma te funkcje w obfitości i zapewni twoje połączenie internetowe w Bułgarii całkowicie prywatne i bezpieczne.

Wielu bułgarskich mieszkańców i gości zastanawia się, jak uzyskać zagraniczne IP i chronić swoje połączenia internetowe podczas pobytu w tym kraju. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego możesz potrzebować VPN i zagranicznego adresu IP w Bułgarii, jakie są zalety VPN i dlaczego nie powinieneś korzystać z usługi proxy, jeśli cenisz swoje bezpieczeństwo. Powiemy Ci również, które 2 popularne, bezpłatne VPN musisz unikać – i którzy płatni dostawcy VPN najlepiej pasują do narodu bałkańskiego.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Czego szukać w dobrej sieci VPN

Konkretne funkcje, których należy szukać w sieci VPN, to:

 • Sieć serwerów – im więcej krajów ma serwer VPN, tym więcej repozytoriów treści o ograniczeniach krajowych masz dostęp. Wygodne jest także posiadanie wielu serwerów, które pomogą ci pokonać blokady cenzury i filtry, np. na stronach hazardowych.
 • Protokoły szyfrowania – Silne protokoły szyfrowania pomagają upewnić się, że nikt nie będzie mógł zobaczyć twoich danych. Bez szyfrowania wszystko, co robisz online, jest stosunkowo łatwe dla każdego innego – co może być problematyczne w kraju takim jak Bułgaria.
 • Łatwość użytkowania i instalacji – najlepsze sieci VPN ułatwiają użytkownikom instalację i korzystanie z ich usług. Poszukaj aplikacji kompatybilnych z urządzeniami gospodarstwa domowego. Dzięki najwyżej ocenianemu dostawcy możesz zainstalować VPN na tablecie, smartfonie, komputerze stacjonarnym, telewizorze, routerze i nie tylko.
 • Rejestracja zerowa – niektóre sieci VPN rejestrują wszystko, co robisz online, od historii przeglądania po prawdziwy adres IP. Większość stara się zachować te informacje w tajemnicy, ale pod naciskiem rządów, korporacji i dostawców usług internetowych. Aby upewnić się, że jesteś bezpieczny, poszukaj VPN, które oferują zerowe logowanie, w których nie śledzą ani nie rejestrują twoich danych.

Najlepsze VPN dla anonimowości w Bułgarii

Prezentujemy najlepsze VPN na rynku do anonimowego korzystania z Internetu w Bułgarii:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN regularnie zalicza się do najlepszych VPN na rynku, a Bułgaria nie jest wyjątkiem. Jest tego kilka przyczyn. Po pierwsze, sieć jest jedną z największych w branży. Możesz wybierać spośród ponad 3000 serwerów w ponad 94 krajach, co oznacza, że ​​prędkości są wysokie, opóźnienia są niskie, a praktycznie każda biblioteka zawartości, którą chcesz, jest łatwo dostępna. Kolejnym silnym ubraniem jest bezpieczeństwo. ExpressVPN pozwala wybierać z zestawu protokołów szyfrowania, od szybkiego UDP do SSTP pokonującego cenzurę. Całe szyfrowanie jest 256-bitowe, a złamanie go wymagałoby wypróbowania większej liczby kombinacji haseł niż atomów w znanym wszechświecie. Pomiędzy tym a silną polityką zerowego rejestrowania – brak zapisów ruchu, żądań DNS, adresów IP lub historii przeglądania – ExpressVPN jest silny na wszystkich podstawach.

ExpressVPN jest również łatwy w instalacji, ponieważ zawiera pakiet lekkich, łatwych w instalacji aplikacji, które działają na macOS, Windows, Linux, Android, iOS, routery WiFi, a nawet konsole do gier. Interfejs jest intuicyjny i obsługiwany jednym kliknięciem, co oznacza, że ​​wszystkie funkcje, które prawdopodobnie będą potrzebne, są dostępne w każdej chwili. Wreszcie sama firma ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co czyni ją zwolnioną z wniosków o usunięcie. Nawet jeśli ktoś spróbuje zmusić ExpressVPN do zrezygnowania z twoich informacji, będzie to dla niego niezwykle trudne – a ponieważ BVI nie współpracuje z głównymi światowymi rządami, państwo też nie poda twoich informacji.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Manjarin GTK w systemie Linux

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • Najszybsze serwery, które przetestowaliśmy
 • Dozwolone torrentowanie / P2P
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Nieco droższe niż konkurencja.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN to usługa specjalizująca się w dwóch rzeczach. Po pierwsze bezpieczeństwo; NordVPN jest jednym z najbezpieczniejszych produktów VPN na rynku z kilku powodów. Po pierwsze, wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej. Jego protokoły obejmują UDP i TCP OpenVPN, które łączą szybkość i bezpieczeństwo. Obejmują one także SSTP: technologię, która pokonuje trudne bloki cenzury za pomocą portu HTTPS 443. Jest to szczególnie istotne w Bułgarii, gdzie jednym z głównych powodów uzyskania VPN jest swobodne przeglądanie sieci bez żadnych ograniczeń.

Oprócz silnego szyfrowania, NordVPN ma wiele specjalnych serwerów – w tym zaciemnionych, które ukrywają fakt, że korzystasz z VPN, oraz Double VPN, które kierują twoje dane przez 2 serwery i 2 warstwy szyfrowania. Pomiędzy tymi funkcjami a zasadą zerowego logowania, która nie utrzymuje ruchu, adresu IP, przepustowości lub historii przeglądania, NordVPN jest doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni prywatność i wolność w Internecie.

Z 5500 serwerami w 59 krajach, NordVPN ma jedną z największych sieci serwerów w branży. Możesz uzyskać adres IP z dowolnego miejsca i uzyskać dostęp do większości (jeśli nie wszystkich) lokalnych bibliotek treści na świecie za pomocą usługi. Możesz także blokować reklamy i złośliwe oprogramowanie za pomocą wbudowanych funkcji bezpieczeństwa cybernetycznego, ale to nie wszystko. Aplikacje NordVPN są dostępne na wszystkie popularne urządzenia – w tym routery, konsole do gier. macOS, iOS, Android, Windows i Linux. Przy tak wielu funkcjach, intuicyjnym interfejsie jednym kliknięciem i możliwości podłączenia do 6 urządzeń w danym momencie, trudno jest pomylić się z tym dostawcą.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Współpracuje z Netflix, BBC iPlayer bez potu
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Umożliwia wiele połączeń (6 urządzeń)
 • Nie zachowuje żadnych metadanych podczas przeglądania
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Niewiele
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost to marka dobrze znana użytkownikom, którzy chcą uzyskać wiele zaawansowanych funkcji w łatwym w użyciu pakiecie. Usługa jest łatwa w instalacji, z wyborem lekkich aplikacji na konsole do gier, routery, telewizory smart, komputery stacjonarne (Linux / Windows / macOS) i urządzenia mobilne (iOS / Android). Intuicyjny interfejs jest łatwy w obsłudze i stylowy. Co najważniejsze, aplikacje minimalizują liczbę wyborów, których musisz dokonać. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jeden z 6 profili konfiguracji i dowolną liczbę prostych przełączników – w tym „Extra Speed”, „Compress Data” i „Block Złośliwe strony internetowe”. Gdy to zrobisz, CyberGhost automatycznie znajdzie najlepsze serwery i ustawienia dla twojego przypadku użycia.

Pomimo tego, że jest łatwy w użyciu, CyberGhost jest bardzo wydajny. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, w tym technologie OpenVPN (UDP i TCP). Ma jedną z najlepszych zasad braku logowania w sektorze VPN, do tego stopnia, że ​​nawet nie rejestruje twojej poczty e-mail. Przepustowość, szybkość i przełączniki serwerów są nieograniczone. Sieć serwerów jest szybka, z ogromną liczbą 5900 serwerów w 90 krajach Wreszcie, istnieją również dodatkowe funkcje, takie jak ochrona połączenia i przełącznik zabijania, który chroni cię, gdy twoje połączenie VPN zostanie zerwane. Krótko mówiąc, Cyber ​​Ghost jest tak bogaty w funkcje, jak i łatwy w użyciu, co czyni go jedną z naszych najlepszych rekomendacji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix w przeglądarce internetowej
 • Dozwolone torrentowanie peer-to-peer (P2P)
 • Nie wykryto wycieków
 • Brak zasad logów
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Nie można odblokować innych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. PrivateVPN

privatevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/11/1573486415_445_Jak-to-dziala-i-jak-go-ominac.jpg

Jeśli mieszkasz (lub odwiedzasz) Bułgarię i chcesz przesyłać strumieniowo, grać w gry wideo lub korzystać z aplikacji P2P (w tym torrentów), PrivateVPN jest doskonałym wyborem. Usługa ma 6 jednoczesnych połączeń, co oznacza, że ​​możesz podłączyć konsolę do gier. Smart TV, smartfona, tabletu i komputera stacjonarnego – i nadal pozostało jedno połączenie. Przepustowość, szybkość i przełączniki serwerów są nieograniczone. Usługa jest przyjazna dla P2P, co oznacza, że ​​nigdy nie zatrzyma Cię ani nie ukarze za korzystanie z klientów torrent, rozszerzeń P2P Kodi itp. Wszystko to sprawia, że ​​usługa ta jest idealna do zwykłych aplikacji, w tym przesyłania strumieniowego i gier.

Oprócz powyższych funkcji, PrivateVPN ma mocne podstawy. Stosowanym standardem szyfrowania jest 2048-bitowy AES-256, który ma więcej kombinacji haseł niż atomów w znanym wszechświecie. Dostępna jest bezpłatna zdalna konfiguracja, która pomaga użytkownikom na wszystkich poziomach szybko i łatwo zainstalować PrivateVPN. Zasięg sieci obejmuje 150 serwerów w ponad 60 krajach, co oznacza, że ​​możesz użyć tej sieci VPN, aby odblokować praktycznie każdą bibliotekę treści z Bułgarii.

5. PureVPN

purevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_244_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

PureVPN to doskonały wybór dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą konkretnych funkcji. Usługa ma dzielone tunelowanie, które pozwala użytkownikom wybrać, które dane przechodzą przez VPN, a które – przez ISP. Istnieje również przekierowanie portów: dodatek, który powstrzymuje przestępców przed wykorzystywaniem luk i luk w zabezpieczeniach. Wbudowana jest ochrona IPV6 i Web RTC, podobnie jak internetowy wyłącznik bezpieczeństwa, który zapewnia ochronę prywatności, nawet w przypadku utraty połączenia VPN.

Oprócz tych funkcji PureVPN jest silny w swojej podstawowej technologii. Istnieje ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach, co oznacza, że ​​masz wysokie prędkości pobierania, małe opóźnienia i ogromną liczbę krajów, z których możesz uzyskać adres IP. Nie ma ograniczeń przepustowości, prędkości ani przełączania serwerów. Szyfrowanie jest 256-bitowe, z wyborem protokołów, które pomogą Ci chronić dane i pokonać cenzurę. Podsumowując, jeśli chcesz mieć określone zaawansowane funkcje, PureVPN jest jedną z najlepszych opcji na rynku.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Dlaczego potrzebujesz VPN, gdy jesteś w Bułgarii

Na pierwszy rzut oka bułgarskie przepisy dotyczące Internetu są doskonałe. Obejmują one wolność słowa i prasy – z reguły rząd ich przestrzega, a także szersze przepisy unijne. Na przykład konstytucja zabrania przedstawicielom rządu i organów ścigania ingerowania w twoją prywatność, a także prywatność twojej firmy. Służby bezpieczeństwa mogą uzyskać zgodę sędziego na prowadzenie dochodzeń w sprawie poważnych przestępstw i cyberprzestępców – ale rzadko to robią.

Niestety międzynarodowe organizacje pozarządowe często uważają, że Bułgaria nie jest tak liberalna, jak się wydaje na papierze. W szczególności Freedom House daje krajowi 42/100 za wolność prasy – a inne organizacje pozarządowe informują, że członkowie prasy i opinii publicznej często napotykają ograniczenia na to, co robią online. Co więcej, bułgarscy dostawcy usług internetowych znają się na śledzeniu aktywności użytkowników online oraz blokowaniu lub ograniczaniu niektórych witryn i treści. W rezultacie możesz chcieć VPN, który pomoże ci wykonać następujące czynności w Bułgarii:

Dwie bezpłatne sieci VPN do uniknięcia

Uważaj na bezpłatne VPN. Usługi te są przyzwoite, a niektóre są dobre – ale często robią niesmaczne rzeczy, aby zarabiać pieniądze. Na przykład bezpłatne sieci VPN często sprzedają Twoje dane stronom trzecim. Inni wyświetlają reklamy, zachęcają do zakupu (drogich) pełnych wersji, zamieniają urządzenia w jednostki botnetów wykorzystywane przez przestępców. O ile nie masz absolutnej pewności, że darmowy VPN się wymelduje, spróbuj ich uniknąć, ponieważ mogą one podważyć Twoje bezpieczeństwo.

Dwie popularne bezpłatne sieci VPN, które mogą narazić Cię na niebezpieczeństwo, opisano poniżej:

HideMyAss

HideMyAss to popularny darmowy VPN. Choć jej technologia nie jest zła, ich polityka bezpieczeństwa pozostawia wiele do życzenia. Było kilka przypadków, w których HMA podał dzienniki użytkowników władzom, a jedna sprawa doprowadziła do aresztowania hakera LulzSec. Usługa twierdzi, że nie przechowuje dzienników – ale dokładne przyjrzenie się jej zasadom rejestrowania ujawnia, że ​​monitoruje nazwy użytkowników, prawdziwe adresy IP i znaczniki czasu. Posiada również środki, które wykrywają i zapobiegają oszustwom, nadużyciom w sieci i innym „nielegalnym działaniom”. Innymi słowy, jeśli uważasz, że łamiesz prawo – nawet jeśli pobrałeś jedną piosenkę nielegalnie – użycie HideMyAss może doprowadzić do znalezienia i ukarania przez organy ścigania. Ponieważ usługa ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, która współpracuje z rządami na całym świecie, najlepiej jest dać jej szerokie możliwości.

Hola

Hola to usługa P2P, która jest czymś pomiędzy VPN a usługą taką jak Tor. Zamiast obsługiwać własne serwery, pozwala użytkownikom korzystać ze swoich urządzeń i połączeń, aby zamaskować, kto co robi. Niestety występują dwa problemy z tym systemem. Po pierwsze, korzystanie z Holi oznacza, że ​​przestępca może korzystać z twojego adresu IP i komputera, co naraża cię na konsekwencje. Po drugie, sama firma została oskarżona o sprzedaż mocy obliczeniowej użytkowników i przepustowości do zasilania botnetów. Krótko mówiąc, jeśli chcesz pozostać po dobrej stronie prawa i uniknąć kłopotów, zdecydowanie zalecamy dokładne zastanowienie się przed użyciem Holi.

Wniosek

Istnieje wiele powodów, aby uzyskać VPN w Bułgarii. Bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość to kilka; więcej treści, lepsze przesyłanie strumieniowe i szybsze, bardziej niezawodne granie to tylko niektóre inne. Teraz, gdy czytasz ten artykuł, wiesz dokładnie, czego szukać w sieci VPN i którzy konkretni dostawcy prawdopodobnie zapewnią wygodę użytkowania.

Jeśli masz jakieś wskazówki, komentarze lub pytania, daj nam znać, korzystając z poniższego formularza.