Najlepsze adaptery USB WiFi dla systemu Linux (recenzja) w 2020 r

Trudno obecnie znaleźć adapter USB WiFi zgodny z systemem Linux, ponieważ producenci głównego nurtu, tacy jak Netgear, Belkin i inni, nie traktują platformy poważnie. W rezultacie wielu użytkowników Linuksa nie wie, co kupić.

Ponieważ znalezienie kompatybilnego adaptera Linux WiFi jest tak trudne, zbadaliśmy ponad 20 modeli na rynku – przeczytaj więcej o naszej dogłębnej analizie i zobacz, który jest najlepszym produktem.

Oto nasza lista najlepszych adapterów USB WiFi zgodnych z systemem Linux.

# 1- Adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s

Adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s

Szukasz szybkiego adaptera WiFi WiFi o dużym zasięgu? Sprawdź Adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s. Oferuje doskonałe prędkości łączności (około 300 Mb / s przy 2,4 GHz i 867 Mb / s przy 5 GHz), z dwiema długimi antenami, które zapewniają, że będziesz w kontakcie bez względu na to, gdzie jesteś w domu.

Podobnie jak wiele innych adapterów z tej listy, adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s ma niesamowitą kompatybilność z Linuksem, obsługując dystrybucje takie jak Debian, Ubuntu, Raspbian, Fedora i wiele innych.

W naszych testach z adapterem USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s USB stwierdziliśmy, że działał on dobrze po wyjęciu z pudełka i utrzymywał stabilną łączność sieciową w obu pasmach bezprzewodowych. Ponieważ jednak jest to urządzenie „USB 3.0”, możesz stracić prędkość w porcie 2.0.

Ważne funkcje

 • Tak długo, jak użytkownik korzysta z jądra Linuksa 5.3 lub nowszego, BrosTrend 1200 Mb / s Linux USB WiFi Adapter obsługuje dystrybucję testów bezpieczeństwa Linux Kali.
 • Adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s na USB ma podwójne anteny i jest podłączony do długiego kabla USB, co bardzo ułatwia podłączenie do odległych routerów.
 • Antena może obracać się o 360 stopni, aby zapewnić maksymalną łączność.

Koszt

BrosTrend 1200 Mb / s to najlepszy adapter USB oparty na antenie / kablu dla systemu Linux. Co najlepsze, jest niedrogi, aby każdy mógł go zdobyć!

# 2 – Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter Panda Wireless PAU09 N600 (2,4 GHz i 5 GHz) N USB

Panda Wireless PAU09 N600 Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter N USB

Panda Wireless PAU09 N600 to dwuzakresowy bezprzewodowy adapter USB dla systemów Windows i Linux, obsługujący dystrybucje Linuksa, takie jak Linux Mint, Ubuntu, OpenSUSE, CentOS i Kali Linux. Panda Wireless PAU09 N600 obsługuje także Raspberry Pi i potwierdza, że ​​ich urządzenie działa na Rasbian.

Choć specyfikacje sprzętowe urządzenia są imponujące, nie jest to podekscytowanie fanów Linuksa. Prawdziwym rysunkiem jest fakt, że Panda Wireless PAU09 N600 dobrze współpracuje z dystrybucjami testującymi penetrację bezpieczeństwa, takimi jak Kali Linux, a urządzenie może wejść w „tryb monitorowania” w celu testowania podatności sieci.

W naszych testach urządzenia stwierdziliśmy, że Panda Wireless PAU09 N600 działał bardzo dobrze na większości systemów operacyjnych Linux, a także na większości dystrybucji Raspberry Pi Linux. Jednak w systemach operacyjnych Linux, takich jak Debian Linux, nie rozpozna go bez dodania „niewolnego” źródła oprogramowania.

Ważne funkcje

 • Panda Wireless PAU09 N600 obsługuje Kali Linux i może przejść do trybu monitorowania, trybu krytycznego dla bezpieczeństwa i testów penetracyjnych.
 • Panda Wireless PAU09 N600 jest dwuzakresowy i może łączyć się zarówno z sieciami 2,4 GHz, jak i 5 GHz.
 • Panda Wireless PAU09 N600 jest bardzo szybki, a pasmo 5 GHz może przesyłać dane z prędkością do 876 Mb / s.
 • Urządzenie ma podwójne anteny, dzięki czemu łączność z odległymi routerami jest znacznie bardziej dostępna.

Koszt

Jeśli chodzi o adaptery USB WiFi, Panda Wireless PAU09 N600 jest wyceniony nieco powyżej tego, co wielu uważa za „niedrogie”. Mając to na uwadze, warto, jeśli chcesz doskonałej karty WiFi, która może również pełnić funkcję urządzenia do testowania bezpieczeństwa sieci w systemie Kali Linux.

# 3 – Bezprzewodowy adapter USB P Panda 300 Mb / s

Bezprzewodowy adapter USB P Panda 300 Mb / s dla systemu Linux

The Bezprzewodowy adapter USB P Panda 300 Mb / s to mały klucz sieciowy, który obsługuje połączenie z dowolną siecią bezprzewodową 2,4 GHz (G lub N). Urządzenie obsługuje maksymalną prędkość transferu 300 Mb / s i jest kompatybilne z większością systemów operacyjnych Linux, w tym z Raspberry Pi, takich jak Raspbian.

W naszym doświadczeniu z bezprzewodowym adapterem USB P Panda 300Mbps stwierdziliśmy, że jest on kompatybilny z większością systemów operacyjnych Linux, przy zerowej konfiguracji lub wymaganych sterownikach. Chociaż może nie działać na systemach operacyjnych takich jak Debian bez włączenia „niewolnego” źródła oprogramowania.

Ważne funkcje

 • Bezprzewodowy adapter USB N Panda 300 Mb / s będzie działał z dowolnym routerem bezprzewodowym 2,4 GHz.
 • Bezprzewodowy adapter USB N Panda 300 Mb / s obsługuje infrastrukturę i tryb Ad-hoc, który idealnie nadaje się do udostępniania połączeń sieciowych i plików lokalnych innym komputerom.
 • Bezprzewodowy adapter USB N Panda 300 Mb / s obsługuje zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe systemy operacyjne Linux.

Koszt

Ze względu na swoje możliwości, bezprzewodowy adapter USB P Panda 300 Mb / s to kradzież. Jeśli więc desperacko potrzebujesz odpowiedniej karty sieciowej 2,4 GHz kompatybilnej z Linuksem, nie przegap tej okazji!

# 4 – Adapter TP-Link USB Wifi N150

Adapter TP-Link USB Wifi N150 dla systemu Linux

The Adapter TP-Link USB Wifi N150 to niskoprofilowy klucz sieciowy Nano. Umożliwia łączność do 150 Mb / s i obsługuje pasmo sieciowe 2,4 GHz.

TP-Link ma doskonałe doświadczenie we wspieraniu platformy Linux za pomocą sprzętu sieciowego, w tym adapterów WiFi. Adapter TP-Link USB Wifi N150 nie różni się niczym. Jest kompatybilny z dowolnym głównym systemem operacyjnym Linux z jądrem Linux 2.6 lub nowszym, w tym z dystrybucjami Linuksa działającymi na platformach hobbystycznych, takich jak Raspberry Pi lub Odroid.

Na podstawie testów z adapterem TP-Link USB Wifi N150 stwierdziliśmy, że szybkości przesyłania danych w sieci były zgodne z prędkością 150 Mb / s. Odkryliśmy również, że działał on bardzo dobrze w większości współczesnych dystrybucji Linuksa, bez potrzeby instalowania sterowników innych firm.

Ważne funkcje

 • Jest bardzo cienki, ma „nano”, co oznacza, że ​​pasuje bardzo dobrze do każdego portu USB laptopa.
 • Adapter TP-Link USB Wifi N150 reklamuje pierwszorzędne wsparcie dla Raspbian, domyślnego systemu operacyjnego dla linii mikrokomputerów Raspberry Pi.
 • Obsługuje pasmo sieciowe 2,4 GHz i może przesyłać dane z maksymalną prędkością 150 Mb / s.

Koszt

Ponieważ adapter TP-Link USB Wifi N150 jest niewielki i może wykonywać połączenia do 150 Mb / s, jest to niezwykle niedrogie urządzenie. Wystarczy powiedzieć, że jeśli potrzebujesz adaptera bezprzewodowego, który dobrze działa z Linuksem lub Raspberry Pi i nie kosztuje dużo pieniędzy, kup adapter TP-Link USB Wifi N150.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy cztery najlepsze adaptery USB WiFi zgodne z systemem Linux. To powiedziawszy, istnieje wiele innych doskonałych adapterów Wi-Fi zgodnych z Linuksem, o których nie rozmawialiśmy. Jakiego adaptera USB używasz na komputerze z systemem Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!