Udostępnij teraz w social media:

Zoom obserwuje wzrost liczby użytkowników, ale jednocześnie wiele luk w usłudze i jej wątpliwe praktyki w zakresie prywatności zniechęcają ludzi. Zostało to zakazane w niektórych firmach i wiele osób szuka alternatyw dla Zoom. Jeśli jesteś na tej samej łodzi, oto trzy alternatywy Zoom, których możesz użyć do pracy z domu.

Jakie są najlepsze alternatywy Zoom?

Powodem, dla którego Zoom jest tak popularny, jest to, że łatwo jest uzyskać link do spotkania z wyprzedzeniem i udostępnić go, są zaproszenia z kalendarza, wiele osób może uczestniczyć w jednym grupowym czacie wideo i każdy może w nim uczestniczyć. Oto trzy aplikacje, które zaznaczają wszystkie te pola.

1. Skype

Skype generalnie nie działałby, gdybyś porównał go z Zoom, ale dodał nową funkcję w odpowiedzi na blokadę, która pozwala mu konkurować z usługą. Możesz teraz zaprosić każdego na spotkanie Skype i mogą do niego dołączyć, niezależnie od tego, czy mają konto Skype, czy nie. Masz do dyspozycji wszystkie funkcje Skype’a.

Sprawdź -   Najlepsze dystrybucje Linuksa dla użytkowników komputerów Mac

Plusy

Jest bezpieczny i ma darmową wersję, która pozwala zaprosić tyle osób, ile chcesz, a długość połączenia nie jest ograniczona.
Jeśli zapraszasz tylko osoby korzystające ze Skype, możesz zaplanować rozmowę z poziomu Skype. To nowa funkcja, która została dodana kilka miesięcy temu.
Możesz wygenerować łącze do spotkania z wyprzedzeniem i udostępnić je, umożliwiając innym dołączenie do niego bez konta Skype, a nawet aplikacji.
Możesz udostępniać swój ekran innym osobom.

Cons

Skype nie ma funkcji tablicy.
Nie jest to idealne rozwiązanie dla sal lekcyjnych, ponieważ nie ma menedżerów spotkań, którzy mieliby kontrolę administracyjną nad połączeniem.

2. Microsoft Teams

Microsoft Teams jest częścią Office 365 (lub Microsoft 365), ale możesz zarejestrować się i używać go bezpłatnie. Jeśli masz konto Office / Microsoft 365, nie będzie to miało większego znaczenia.

Sprawdź -   Jak słuchać Spotify offline na zegarku Samsung

Plusy

Dostępnych jest zarówno aplikacja komputerowa, jak i internetowa.
Możesz zapraszać ludzi do swojego „Zespołu”, co ułatwia komunikację ze wszystkimi i planowanie spotkań później.
Spotkania można zaplanować i każdy może do nich dołączyć.
Obsługa sal konferencyjnych, dedykowanych kanałów i pokoi.

Cons

Jest to bardziej aplikacja do czatu / współpracy niż narzędzie do wideokonferencji. Funkcje są wbudowane i działają dobrze, ale nie są intuicyjne i mogą nie być najlepsze, jeśli tworzysz klasy dla młodszych dzieci.
Interfejs użytkownika jest trochę zajęty. Nie jest źle, ale wiele Office 365 jest z nim zintegrowanych i rozpoczęcie z nim może być mylące.

3. Google Hangouts

Google Hangouts to, jak sama nazwa wskazuje, produkt Google, który istnieje od lat. Działa z kontem Gmail, ale możesz zaprosić każdego na spotkanie / hangout. Działa całkowicie z poziomu przeglądarki.

Sprawdź -   Jak uzyskać alerty o naruszeniu danych z programu Mozilla Firefox Monitor

Plusy

Każdy może dołączyć do spotkania, niezależnie od tego, czy ma konto Google, czy nie.
Możesz zaplanować spotkanie i udostępnić łącze do niego z wyprzedzeniem.
Na spotkanie można zaprosić dowolną liczbę użytkowników.
Hałas w tle jest aktywnie blokowany.
Możesz udostępniać swój ekran i tworzyć sale konferencyjne itp.
Masz kontrolę administracyjną nad spotkaniami, która umożliwia wyciszanie innych i usuwanie przeszkadzających użytkowników.

Cons

To produkt Google, który może wywołać dzwonek alarmowy dla niektórych osób, jeśli chodzi o prywatność.
Może nie działać we wszystkich przeglądarkach, np. Safari, a użytkownicy będą musieli zainstalować przeglądarkę Firefox lub Chrome.