Udostępnij teraz w social media:

Twój telefon jest niezbędnym towarzyszem Praca w domu. Aplikacje mogą pomóc we wszystkim, od wideokonferencji i komunikacji, po ćwiczenia, relaks i zakupy. Oto aplikacje, które polecamy.

Aplikacje do wideokonferencji

Największą zmianą podczas pracy w domu jest to, że nie prowadzisz już osobistych rozmów ze współpracownikami. Ale to, że nie możesz iść do biura, nie oznacza, że ​​nie musisz uczestniczyć w spotkaniach i rozmowach grupowych.

Profesjonalna aplikacja do wideokonferencji może to ułatwić. Możesz zacząć od tego, który prawdopodobnie już znasz, na przykład Skype (iPhone, Android). Umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń bezpośrednio z telefonu.

Jeśli chcesz zorganizować spotkanie, wypróbuj Zoom (iPhone, Android). Możesz bezpłatnie zorganizować 40-minutowe spotkanie online z maksymalnie 500 uczestnikami.

Aplikacje do komunikacji zespołowej

Nieprzeczytane wiadomości, kanały i profil w aplikacji Slack na telefonie.

Kiedy pracujesz w domu przez osiem godzin dziennie, nie możesz polegać tylko na rozmowach wideo i e-mailach do komunikacji. Aby pozostać w kontakcie ze swoimi współpracownikami przez cały dzień, potrzebujesz lepszego systemu niż czat grupowy WhatsApp.

Na szczęście na wszystkie platformy dostępne są wyspecjalizowane aplikacje do komunikacji zespołowej, które przez lata były testowane w walce przez pracowników zdalnych. Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy Slack (iPhone, Android). Tego właśnie używamy w newsblog.pl.

Jeśli Twoja firma płaci za subskrypcję Microsoft, możesz wypróbować Microsoft Teams (iPhone, Android). Jego funkcje są podobne do tych na Slacku. Możesz skonfigurować wiele kanałów i powiadomień, wysyłać osobiste wiadomości, załączać dokumenty i nie tylko.

Aplikacje do grupowych rozmów wideo

Pięć osób rozmawia przez FaceTime na iPadzie i iPhonie.

Kiedy skończysz swój dzień pracy (i powinieneś ustalić ścisłe wytyczne dotyczące godzin pracy), będziesz chciał pozostać w kontakcie z bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Jak możesz to zrobić, kiedy nie możesz wyjść? Znowu rozmowy wideo na ratunek!

Sprawdź -   5 sposobów na dobre wykorzystanie przestarzałego iPhone'a 4

Jeśli wszyscy Twoi znajomi i rodzina mają iPhone’a, nie ma nic lepszego niż FaceTime. Możesz dodać do 32 osób i używać animojis lub zabawnych efektów. To jedna z naszych ulubionych aplikacji do rozmów wideo.

Jeśli niektórzy z twoich znajomych mają telefony z Androidem, sprawdź Houseparty (iPhone, Android). Ta wyjątkowa aplikacja do rozmów wideo umożliwia tworzenie wielu pokoi ze znajomymi. Możesz rozpocząć rozmowę z kimkolwiek, kto jest dostępny.

Możesz także ustawić wspólne godziny spotkań ze znajomymi na Houseparty. Wybierz czas – może w porze lunchu lub po kolacji – o której wszyscy będą mogli zebrać się w aplikacji i porozmawiać. Możesz także użyć alternatyw, takich jak Skype lub Google Hangouts.

News Apps

Aplikacja Wiadomości Google na iPhone'a i Androida

Możesz się stresować, jeśli przez cały dzień oglądasz, czytasz lub słuchasz wiadomości. Jednak sprawdzanie dwa razy dziennie, aby zobaczyć, jak rozwija się sytuacja na świecie, jest dobrym pomysłem. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Najpierw wybierz wiarygodne źródło wiadomości krajowych i pobierz jego aplikację (możesz wyłączyć powiadomienia, jeśli chcesz). Wszystko z The New York Times (iPhone, Android), Wiadomości Google (iPhone, Android) lub Reuters News (iPhone, Android) wystarczy.

Następnie, jeśli lokalne źródło wiadomości ma aplikację, pobierz ją. Jeśli nie, możesz użyć czytnika RSS i dodać jego stronę internetową do swojej ulubionej aplikacji RSS. W ten sposób możesz szybko sprawdzić ważne lokalne wiadomości, nie gubiąc się w swoim kanale na Twitterze.

Aplikacje treningowe

Aplikacja Nike Training Club na telefon.

To, że nie możesz chodzić na siłownię, nie oznacza, że ​​nie możesz pozostać w formie! W rzeczywistości, jeśli pracujesz w domu i nie ruszasz się tak często, jeszcze ważniejsze jest, aby trochę ćwiczyć.

Możesz zacząć od Nike Training Club (iPhone, Android). Ta bezpłatna aplikacja zawiera ponad 190 treningów do pobrania, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Aplikacja Fitbit Coach (iPhone, Android) to kolejna dobra opcja. Oferuje różnorodne spersonalizowane treningi wideo w zależności od poziomu sprawności. Możesz odblokować całą galerię za 7 $ miesięcznie.

Sprawdź -   Jak wygenerować URL QR Code w Google Chrome na Androida

Jeśli treningi wideo nie są twoją rzeczą, wypróbuj Aaptiv (iPhone, Android). Wystarczy podłączyć słuchawki lub wkładki douszne i postępować zgodnie z instrukcjami dźwiękowymi, aby szybko ćwiczyć.

Aplikacje do medytacji

Aplikacje Headspace i Smiling Mind na smartfonie.

Przebywanie w domu przez cały dzień może być stresujące, nawet jeśli jesteś otoczony rodziną. Możesz jednak wykorzystać ten czas na zbudowanie rutyny medytacji lub użyć go do zmniejszenia poziomu stresu i niepokoju.

Niektóre medytacje trwają tylko 10 minut dziennie! Aby rozpocząć, sprawdź Headspace (iPhone, Android), która oferuje teraz bezpłatne kursy podstawowe. Możesz także spróbować Calm (iPhone, Android), która oferuje relaksującą muzykę, gipsy do snu i różnorodne pakiety medytacyjne z przewodnikiem.

Możesz także wypróbować medytację uważności za darmo poprzez Smiling Mind (iPhone, Android). Polecamy kurs Podstawy uważności. To świetny sposób dla początkujących, aby nauczyć się uważności – po prostu postępuj zgodnie z programem.

Relaksujące aplikacje muzyczne

Aplikacja Relax Melodies na iPhone'a i Androida

Potrzebujesz przestoju? Może mógłbyś się zdrzemnąć. Jeśli potrzebujesz pomocy w zasypianiu, możesz wypróbować aplikację z relaksującą muzyką.

Melodie relaksacyjne (iPhone, Android) jest jednym z najpopularniejszych. Ma ogromny zbiór przyrody, autonomicznej odpowiedzi południka sensorycznego (ASMR) i dźwięków wody, a także białego szumu i muzyki medytacyjnej. Jeśli masz problemy z zasypianiem lub po prostu chcesz posłuchać relaksującej muzyki podczas pracy, ten jest dla Ciebie!

Szum biały + (iPhone), z drugiej strony, to wysoce konfigurowalna aplikacja dźwiękowa otoczenia. Możesz mieszać i dopasowywać wiele białych dźwięków, takich jak wiatr, deszcz lub rzeka, aby stworzyć idealny szum tła.

Aplikacje do dostawy artykułów spożywczych

Logo Instacart.

Jeśli chcesz, możesz zamówić lunch i kolację na wynos podczas pracy w domu. Jednak to dość szybko się zestarzeje. Jeśli nie chcesz iść na zakupy, najlepiej zamawiać artykuły spożywcze i dostarczać je pod same drzwi.

Jest kilka aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc. Oczywiście zawsze możesz korzystać z aplikacji Amazon lub Walmart, ale jeśli chcesz szybką dostawę, wypróbuj aplikację Amazon Prime Now (iPhone, Android). Możesz dostać produkty i artykuły spożywcze dostarczone ze swojego ulubionego lokalnego sklepu w dwie godziny.

Sprawdź -   Sześć typowych błędów popełnianych przez początkujących w Smarthome

Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej, najlepszą opcją jest Instacart (iPhone, Android). Jest dostępny we wszystkich większych miastach w Stanach Zjednoczonych i obsługuje ponad 20 000 sprzedawców detalicznych. Możesz zamówić artykuły spożywcze, produkty spożywcze, piwo, wino i wiele innych artykułów gospodarstwa domowego. Płacisz online, a Twoje artykuły spożywcze są dostarczane w około godzinę.

Twój lokalny sklep spożywczy może również korzystać z innych aplikacji – skontaktuj się z nimi, aby się dowiedzieć.

Aplikacje do gotowania

Aplikacja Yummly na smartfonie.

Kiedy pracujesz w domu, najlepszym prezentem, jaki możesz dać sobie i swojej rodzinie, jest zdrowy, domowy posiłek. Teraz, gdy oszczędzasz czas na dojazdach do pracy i nie możesz wyjść do restauracji, to świetny czas, aby nauczyć się gotować.

Oczywiście możesz zachować prostotę i po prostu robić kanapki lub sałatki. Możesz też skorzystać z aplikacji do gotowania, aby odkryć niesamowite przepisy.

Jeśli jesteś nowicjuszem w gotowaniu, sprawdź Yummly (iPhone, Android). Ta wszechstronna aplikacja do gotowania zawiera ponad 2 miliony przepisów z instrukcjami krok po kroku, a nawet funkcję listy zakupów. Możesz wyszukiwać i przeglądać rzeczy, które chcesz zrobić, tworzyć listy rzeczy do kupienia, a następnie przygotować danie. Aplikacja ma również bardzo prosty interfejs ze zdjęciami i instrukcjami tekstowymi.

With Kitchen Stories (iPhone, Android), możesz stać się częścią społeczności kulinarnej. Możesz przeglądać tysiące przepisów przesłanych przez innych do aplikacji lub udostępniać własne. Ta aplikacja jest niesamowita – możesz nawet oglądać filmy z przepisami w jakości HD.

Jeśli jesteś fanem Food Network, spodoba ci się aplikacja Food Network Kitchen (iPhone, Android). Łączy w jednym miejscu wszystkich Twoich ulubionych sławnych szefów kuchni i ich filmy.

Jeśli po raz pierwszy pracujesz w domu, przejście może być trudne. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak zachować produktywność podczas pracy Praca w domu.