Najlepsze aplikacje do robienia notatek na iPhone’a i iPada

Udostępnij teraz w social media:

Ludzie mówią, że najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie, i myślimy, że to samo dotyczy aplikacji do notatek. Jeśli zawsze masz przy sobie iPhone’a lub iPada, jeden z nich świetnie nadaje się do robienia notatek. Ale której aplikacji powinieneś użyć?

Aplikacje do robienia notatek zaśmiecają App Store iw pewnym momencie wydawało się, że nie możemy przejść dnia bez dużego uruchomienia nowej aplikacji. Od tego czasu wiele z nich odeszło na marne, w tym niektóre głośne aplikacje, ale pozostała kolekcja aplikacji, od genialnych po fatalne.

Więc którego powinieneś używać?

Wybierając aplikację na iPhone’a lub iPada do robienia notatek, musisz spełnić kilka warunków wstępnych w zależności od konkretnego zastosowania. Dla niektórych integracja z Dropbox jest koniecznością, podczas gdy inni są całkowicie w porządku, o ile aplikacja obsługuje iCloud. Niektórzy ludzie mogą potrzebować wsparcia przy eksportowaniu jako Markdown, a może potrzebują podglądów na żywo tych notatek Markdown. Istnieje tak wiele różnych wymagań, że nie sposób ich tutaj uwzględnić. To, co możemy zrobić, to podzielić się tym, co uważamy za najlepsze aplikacje do robienia notatek na iPhone’a i iPada dla większości ludzi.

Powiedziawszy to, wskoczmy.

Apple Notes

Oczywistym miejscem do rozpoczęcia jest aplikacja Apple Notes, ponieważ jest dostarczana z każdym iPhonem i iPadem. Od razu po wyjęciu z pudełka te urządzenia mają jedną z najlepszych aplikacji do robienia notatek, ale nie są pozbawione wad, a te wady wystarczą, aby uczynić go obywatelem drugiej kategorii na wielu urządzeniach.

Najlepszą rzeczą, jaką Notes ma do zaoferowania, jest to, że synchronizuje się bez wysiłku między wszystkimi urządzeniami Apple, ale to również wiąże się z oczywistym problemem. Dostęp do notatek na urządzeniu z systemem Android lub komputerze z systemem Windows to przypadek korzystania z aplikacji innych firm, które nieoficjalnie uzyskują dostęp, lub z witryny iCloud.com. Żadne z rozwiązań nie działa wystarczająco dobrze, aby być realną opcją, o ile nam chodzi. Jeśli grasz all-in na sprzęcie Apple, nie będzie to dla ciebie żadnym problemem.

Jeśli chodzi o rzeczy, które uwielbiamy w Notes, na pierwszy rzut oka przychodzi na myśl sposób, w jaki akceptuje on wszystko, w tym adresy URL. Po wpisaniu adresów URL w notatce wyświetlany jest podgląd witryny internetowej, a podobne podglądy istnieją również dla rzeczy, takich jak obrazy. Może to być świetne, jeśli zbierasz informacje do późniejszego wykorzystania, na przykład podczas wyszukiwania postów na blogu lub artykułu.

  Jak zaimportować dokument Word do Dokumentów Google

Apple Notes może nie jest naszą ulubioną aplikacją do robienia notatek, ale jest pierwszą, którą powinieneś sprawdzić – już ją masz i to nic nie kosztuje!

Google Keep

Google Keep to kolejna w pełni wieloplatformowa opcja, a jeśli szukasz darmowego rozwiązania, które działa wszędzie, może to być opcja dla Ciebie. Google Keep ma większość funkcji, których każdy potrzebowałby z aplikacji do notatek, chociaż zatrzymuje się tuż obok modelu Evernote, który jest wiadrem do oszczędzania prawie wszystkiego. Nie możesz na przykład zapisywać plików w Google Keep, ale jest dostępna obsługa obrazów i adresów URL, podobnie jak podgląd adresów URL. Możesz nawet zapisywać notatki głosowe w Google Keep do późniejszego odtworzenia.

Organizacja jest prosta dzięki obsłudze tagów – czymś, co w tym momencie jest stawką stołową – a Google Keep jest prawdopodobnie jedną z najlepiej wyglądających aplikacji na tej liście. Jest funkcjonalny, ale nie nudny w użyciu i pomimo tego, że jest aplikacją Google, można śmiało powiedzieć, że aplikacje na iPhone’a i iPada wyglądają bardziej tak, jakby zostały stworzone z myślą o iOS, niż cokolwiek stworzyło Evernote.

Być może największą atrakcją dla Google Keep jest fakt, że jest bezpłatny, coś, z czym tylko Apple Notes może konkurować na naszej liście. Jeśli cena jest głównym problemem, decyzja jest rzutem między Apple Notes i Google Keep, a piękno polega na tym, że możesz wypróbować oba bez wydawania ani grosza. Oba działają dobrze i nie sądzimy, że możesz się pomylić z którymkolwiek z nich.

Niedźwiedź

Ukochana społeczność iOS w zeszłym roku, Niedźwiedź nie jest niezbędną aplikacją, którą kiedyś była, ale nadal jest dobrą aplikacją do robienia notatek. Podobnie jak Apple Notes, Bear synchronizuje się tylko przez iCloud, więc działa najlepiej, jeśli używasz urządzeń Apple.

Bear obsługuje jednak Markdown, czego aplikacja Notes nie może się pochwalić. Bear wyświetla również obrazy dołączane do notatek w linii, dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia notatek w porządku podczas wykładów lub podobnych spotkań. Niestety Bear nie daje podglądu, kiedy dodajesz adresy URL; zamiast tego zmienia je w klikalne linki.

  Jak wysyłać pliki przez połączenie P2P z przeglądarki

Pod względem estetycznym notatki w Bear nie wyglądają tak dobrze, ale to, czy wpłynie to na użyteczność aplikacji, zależy od twoich preferencji. Mówiąc o estetyce, Bear ma wiele motywów do wyboru, zmieniających wygląd aplikacji.

Istnieją wersje aplikacji na iPhone’a, iPada i Maca.

Możesz skorzystać z bezpłatnej wersji Bear i uzyskać większość jego funkcji. Będziesz jednak potrzebować subskrypcji Bear Pro potrzebnej do pełnego wykorzystania możliwości aplikacji. Za 14,99 USD rocznie Bear Pro dodaje zaawansowane funkcje, takie jak tagowanie notatek i możliwość eksportowania notatek do Markdown, zwykłego tekstu lub jako obrazów. Niestety, synchronizacja urządzeń jest również częścią subskrypcji Pro, więc jeśli musisz używać Beara na wielu urządzeniach, będziesz musiał zapłacić.

Warcaby

Warcaby działa trochę inaczej niż większość aplikacji do notatek. Pomysł polega na tym, że możesz szybko i łatwo stworzyć dowolny tekst, a następnie zdecydować, gdzie ten tekst powinien się znaleźć. Mówiąc najprościej, Drafts to świetne miejsce do natychmiastowego zapisywania notatek. Otwarcie aplikacji natychmiast tworzy nową, pustą notatkę z podniesioną klawiaturą i migającym kursorem, gotową do tekstu. Robienie notatek jest proste, ale prawdziwą mocą stojącą za wersjami roboczymi jest to, co następuje później.

Chociaż Drafts to aplikacja do robienia notatek, została zaprojektowana tak, aby umożliwić Ci robienie notatek, a następnie wykonywanie ich. Możesz robić różne rzeczy z tekstem, na przykład wysyłać go do iMessage lub Twittera lub tuzina innych aplikacji. I nawet te ledwo podpowiadają, dokąd Drafts mogą Cię zabrać, ponieważ możesz tworzyć własne akcje, a nawet przeglądać katalog akcji, w którym inni użytkownicy przesłali swoje działania.

Ten post może trwać bez końca o tym, jak wersje robocze mogą zmienić sposób, w jaki ktoś używa swojego iPhone’a, ale nawet jeśli miałbyś używać go tylko jako miejsca do przechowywania tekstu, to też jest świetne. Oznaczanie notatek jest włączone, a obszary robocze można skonfigurować tak, aby wyświetlały tylko te, które mają określone cechy. Pomyśl o obszarach roboczych jak o zapisanych wyszukiwaniach, a będziesz na właściwym miejscu. Wszystko synchronizuje się za pośrednictwem iCloud i chociaż aplikacja Drafts nie jest jeszcze dostępna wyłącznie dla komputerów Mac, w chwili pisania tego tekstu trwają prace nad wersją beta.

  Jak naprawić dysk flash, gdy pliki stają się skrótami (ROZWIĄZANIA)

Drafts to bezpłatna aplikacja, w której subskrypcja Drafts Pro jest wymagana do tworzenia czynności końcowej edycji, a także do odblokowywania niektórych z najlepszych funkcji, takich jak obszary robocze. Przy cenie 19,99 USD rocznie jest to również jedna z bardziej kosztownych opcji.

Evernote

Nie można mówić o aplikacjach do robienia notatek, nie wspominając o tym Evernote. Usługa, która miała problemy w ostatnich latach, Evernote było kiedyś miejscem, do którego należy się udać, jeśli chciałeś mieć aplikację, która mogłaby działać jako „wiadro wszystkiego”. Evernote to znacznie więcej niż aplikacja do robienia notatek, która pozwala dodawać pliki, dokumenty i nie tylko – i umożliwia przeszukiwanie wszystkiego, gdy już się tam znajdzie.

Chociaż Evernote nie brakuje w dziale funkcji – rozpoznawanie pisma ręcznego, wycinanie stron internetowych, tagowanie notatek i tak dalej – największym problemem, jaki mamy, jest sama aplikacja. Na iPhonie lub iPadzie jest tłoczno i ​​niezbyt dobrze. To powiedziawszy, Evernote działa na każdej większej platformie, o której możesz pomyśleć, i ma również interfejs internetowy. Zawsze będziesz mieć przy sobie swoje notatki, nawet jeśli nie wygląda to dobrze na iOS. Prawdopodobnie umieścilibyśmy Evernote na końcu naszej listy ulubionych, ale działa to dobrze dla wielu osób.

W podstawowej formie Evernote jest bezpłatne, ale aby móc korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak udostępnianie notatek i integracja z usługami przechowywania w chmurze, musisz przekazywać 7,99 USD miesięcznie.

x