Najlepsze bezpieczne i niezawodne strony z torrentami

Udostępnij teraz w social media:

Radujcie się, fani ExtraTorrenta, istnieją alternatywy. Ale wybór najlepszego dla Twoich potrzeb nie jest łatwy, dlatego opracowaliśmy obszerny przewodnik po najlepszych witrynach z torrentami od czasu wyłączenia ExtraTorrent. Oczywiście, żadna rozmowa na temat torrentów nie jest kompletna bez wzmianki o VPN, więc czytaj nasze najpopularniejsze VPN dla bezpieczniejszych torrentów.

Społeczność udostępniania plików została wstrząśnięta, gdy popularna witryna ExtraTorrent została zamknięta na początku tego roku. Witryna miała pewne problemy z przestojem na kilka tygodni przed jej zamknięciem, a następnie programiści zostawili notatkę w domenie stwierdzającą, że została zamknięta i nie będzie ponownie otwierana. Zauważyli również, że oficjalne kopie witryny nie będą dostępne. Ta zmiana była nieoczekiwana, ponieważ nie wydaje się, aby strona była atakowana przez agencje prawne, takie jak KickassTorrents wcześniej w tym roku. Wydaje się raczej, że twórcy ExtraTorrenta chcieli wycofać się z prowadzenia strony i postanowili sami ją zamknąć.

Użytkownicy mieli nadzieję, że w dniach po zamknięciu ExtraTorrent w domenie ExtraTorrent.cd pojawiła się nowa witryna rzekomo zastępująca ją. Jednak ta strona nie jest zatwierdzona przez oryginalnych programistów ExtraTorrent i wydaje się być jedynie klonem Pirate Bay. Najlepiej trzymać się z daleka od klonów witryn tworzonych przez nieznanych programistów, ponieważ mogą one być potencjalnie podejrzane – niektóre fałszywe strony z torrentami mogą nawet wstrzykiwać złośliwe oprogramowanie na komputer, dlatego należy zachować ostrożność podczas lokalizowania takich witryn.

Jednak fani torrentów nie muszą rozpaczać. Jeśli szukasz witryn o treści podobnej do ExtraTorrent, jest ich wiele. Dzisiaj będziemy wymieniać najlepsze alternatywy dla ExtraTorrent na rok 2017 dlatego możemy polecić bezpieczne i niezawodne strony z torrentami, które zapewnią dostęp do wszystkich potrzebnych treści. Przeczytaj nasze rekomendacje.

POWIĄZANE CZYTANIE: Najlepsze prywatne witryny torrentowe, z których można uzyskać zaproszenie

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Użytkownicy torrentów muszą mieć VPN

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem torrentów, wiesz już, że musisz zachować ostrożność podczas pobierania z torrentów. Implikacje prawne korzystania z torrentów do pobierania materiałów chronionych prawem autorskim mogą być poważne, w tym wysokie kary pieniężne i przerwane usługi przez twojego dostawcę usług internetowych. Wynika to z tego, w jaki sposób działają torrenty: gdy pobierasz plik w częściach za pomocą torrenta, jednocześnie udostępniasz te fragmenty, aby inni użytkownicy mogli je pobrać od ciebie. Oznacza to, że technicznie jesteś gospodarzem pliku chronionego prawem autorskim do pobrania, co jest znacznie poważniejszym przestępstwem niż po prostu pobieranie czegoś.

Musisz więc chronić się, jeśli zamierzasz korzystać z torrentów, upewniając się, że nikt nie będzie w stanie obserwować ani śledzić korzystania z Internetu. Jeśli używasz torrentów przez niezabezpieczone połączenie, twój dostawca usług internetowych prawie na pewno Cię zauważy i zbada. A jeśli okaże się, że pobierasz treści nielegalnie, może to być duży problem.

Najlepszym sposobem na ochronę się i uniknięcie obserwowania podczas torrentowania jest użycie VPN. Działa to poprzez zainstalowanie małego oprogramowania na twoim komputerze, które szyfruje wszystkie dane, które wysyłasz przez Internet, aby nikt nie mógł obserwować twojego korzystania z Internetu. Jest to kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa podczas torrentowania.

  Jak wyróżnić tekst i dodać notatki do plików ePub w przeglądarce Microsoft Edge

Nasze zalecane sieci VPN

Aby wybrać najlepszą VPN dla użytkowników torrentów, bierzemy pod uwagę szereg czynników. Po pierwsze, musimy upewnić się, że VPN pozwala na korzystanie z torrentów w ich sieci, a ich połączenia są szybkie i niezawodne. Następnie przyglądamy się kwestiom bezpieczeństwa: jaki poziom szyfrowania jest używany i czy firma nie stosuje zasad rejestrowania? Wreszcie, rozważamy funkcje jakości życia, takie jak liczba serwerów dostępnych w ilu różnych krajach.

Mając to na uwadze, oto nasze najlepsze typy VPN dla torrentów:

1. NordVPN

Silny wybór VPN dla torrentów w NordVPN, który umożliwia pobieranie P2P i ma wyjątkowe podwójne szyfrowanie, aby zapewnić twoją prywatność w jak największym stopniu. Nie mają limitów danych, dużych prędkości połączeń i ponad 5600 serwerów w 60 różnych krajach. Niesamowite 256-bitowe szyfrowanie AES oraz niezależnie kontrolowana i zweryfikowana polityka zerowych logów gwarantuje, że żaden ślad twojej aktywności nie będzie dostępny do przeglądania przez zewnętrznych szpiegów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

  • Współpracuje z Netflix, BBC iPlayer bez potu
  • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
  • Tor przez VPN, podwójne VPN
  • Z siedzibą w Panamie
  • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

  • Bardzo mało
  • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

2. IPVanish

Duże prędkości połączenia, brak ograniczeń typów plików, niezniszczalne 256-bitowe szyfrowanie AES oraz surowe zasady braku logowania sprawiają, że IPVanish jest dobrym wyborem dla każdego użytkownika torrenta. Oferują ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach i mają błyskawiczne połączenia, które sprawią, że Twoje pliki będą latać.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Alternatywne źródła torrentów

Po posortowaniu VPN porozmawiajmy o źródłach torrentów:

1. The Pirate Bay

The Pirate Bay to strona z torrentami, którą wszyscy znają, będąc niesławnym ze względu na długie i przeciągające się legalne bitwy, które trwają do dziś. Pomijając legalne kłótnie, The Pirate Bay działa od dawna, ponieważ ma rzesze namiętnych użytkowników, którzy twierdzą, że jest to najlepsza strona z torrentami. Zawiera praktycznie całą zawartość, której możesz potrzebować, z kategoriami filmów, programów telewizyjnych, treści dla dorosłych, gier na wiele różnych platform i urządzeń, audio, w tym zarówno książki muzyczne, jak i audio, oprogramowanie dla Windows, Mac, Linux i więcej , a także eBooki i komiksy. Kategorie są uporządkowane, co ułatwia przeglądanie i znajdowanie tego, czego szukasz.

Nie tylko szeroki zakres treści sprawia, że ​​The Pirate Bay jest tak ukochana. Posiada również mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak blog i forum do zaangażowania społeczności, możliwość przeglądania witryny w wielu różnych językach, funkcja wyszukiwania „Mam szczęście” zainspirowana przez Google, która od razu przenosi Cię na stronę najlepszy wynik dla wyszukiwanego hasła, 100 list najpopularniejszych torrentów w różnych kategoriach oraz lista proxy, która zapewni ci bezpieczeństwo.

Aby dobrze zorganizować wybór torrentów do uzyskiwania dostępu do niemal każdego rodzaju treści, których możesz sobie życzyć, The Pirate Bay jest jak zawsze świetna. Aktualny adres URL witryny to http://knaben.tk/ThePirateBay.php

2. RARBG

Innym bardzo lubianym weteranem strony z torrentami jest RARBG, która jest jedną z najstarszych stron z torrentami w Internecie. Jest to dość minimalna strona, skupiająca się na mniejszej liczbie kategorii, takich jak filmy, programy telewizyjne, treści dla dorosłych, gry, muzyka i oprogramowanie, więc nie zawiera niektórych bardziej ezoterycznych treści, takich jak książki elektroniczne, książki audio lub komiksy. Ale jeśli lubisz strumieniować filmy i programy, jest to fantastyczne źródło torrentów wideo.

Miłą cechą RARBG jest to, że pod polem wyszukiwania na stronie głównej znajduje się lista zalecanych torrentów, które są linkami do wysokiej jakości wersji filmów, które są popularne, ale przeoczone. Jeśli jesteś trochę kineofilem, możesz znaleźć tutaj rekomendację do nowego i interesującego filmu. Poza tym strona zawiera link do 10 najpopularniejszych torrentów w różnych kategoriach oraz sekcję wiadomości, jednak nie jest to wiele aktualizowane. To, co widzisz na pierwszej stronie tej witryny, to właściwie to, co dostajesz.

Wybór treści w RARBG nie jest największy, ale dla osób szczególnie interesujących się filmem i kinem warto wypróbować. Możesz uzyskać dostęp do witryny pod adresem https://rarbg.to/index8.php

3. LimeTorrents

Ulubioną stroną torrentową wśród częstych użytkowników torrentów jest LimeTorrents. Jest to bardzo przydatna strona z tym samym rodzajem treści i bogatym w funkcje interfejsem jak ExtraTorrent. Jednym z powodów, dla których LimeTorrent nie jest tak dobrze znany poza zaawansowanymi użytkownikami, jest to, że nie jest indeksowany na stronach wyszukiwania, więc nie znajdziesz informacji o witrynie, przeglądając ją w Google. Zamiast tego musisz przejść bezpośrednio do adresu URL LimeTorrents.

Jednak po przejściu na stronę korzystanie z niej jest bardzo łatwe. Podobnie jak inne strony z torrentami, ma pasek wyszukiwania na pierwszej stronie z możliwością filtrowania według kategorii, takich jak anime, aplikacje, gry, filmy, muzyka lub programy telewizyjne. Również na pierwszej stronie znajduje się lista najlepszych torrentów według kategorii, z linkami do 50 najlepszych torrentów w tej kategorii na każdy miesiąc. Obok nazwy każdego torrenta zobaczysz rozmiar pliku, liczbę seederów i pijawek oraz ocenę kondycji torrenta. Istnieje również system weryfikacji, w którym torrenty, które zostały sprawdzone i zawierają plik, którym są oznaczone, i żadne dodatkowe złośliwe oprogramowanie jest oznaczone zieloną gwiazdką. Oznacza to, że możesz bardzo szybko zobaczyć, które torrenty są renomowane, dzięki czemu możesz znaleźć bezpieczne źródło swoich pobrań.

Ciekawą funkcją LimeTorrents jest sekcja RSS, w której można znaleźć kanały, które zawierają listę wszystkich ostatnich dodatków torrentowych do kategorii w formacie XML. Możesz dodać te kanały RSS do swojego klienta torrent i zautomatyzować pobieranie, co jest świetne, jeśli jesteś dużym użytkownikiem torrent.

Znajdź witrynę LimeTorrents pod adresem https://www.limetorrents.cc/

4. 1337x

1337x to strona z torrentami, która naprawdę zyskała na popularności po zamknięciu KickassTorrents, ponieważ wielu byłych użytkowników tej witryny przeniosło się na 1337x. Podobnie jak LimeTorrents, 1337x nie jest indeksowany przez Google, więc nie możesz znaleźć strony, wyszukując – musisz przejść bezpośrednio do adresu URL. Witryna kiedyś znajdowała się pod adresem 1337x.pl, ale w 2015 roku została przeniesiona do domeny .to.

Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​korzystanie z 1337x jest przyjemne jest to, że strona ma interfejs użytkownika, który jest ładnie zaprojektowany, z dbałością o dobór ikon i kolorów. To tylko drobiazg, ale sprawia, że ​​korzystanie ze strony jest mniej podejrzane i bardziej profesjonalne niż w przypadku innych stron z torrentami. Zawiera kategorie filmów, programów telewizyjnych, gier, muzyki, aplikacji, anime, filmów dokumentalnych i treści dla dorosłych, a także oczekiwany pasek wyszukiwania na stronie głównej.

Pełna strona główna dostępna pod adresem https://www.1337x.to/home/ zawiera więcej informacji, takich jak najpopularniejsze torrenty tygodnia we wszystkich kategoriach i kategoriach filmów, filmów zagranicznych, odcinków programów telewizyjnych i nie tylko. Obok każdego torrenta znajduje się informacja o liczbie seederów i pijawek, czasie ich opublikowania, wielkości pliku i przesyłającym. Istnieje również funkcja, która pozwala użytkownikom komentować torrenty, co często jest przydatne, aby sprawdzić, czy plik jest dobrej jakości i bezpieczny przed pobraniem.

Witrynę 1337x można znaleźć pod adresem https://www.1337x.to/

5. Czas Popcornu

Wreszcie, istnieje inny rodzaj zasobów, których możesz użyć do torrentów, i jest to Czas Popcornu. Zamiast znajdować torrenty z wyszukiwarki meta, pobierasz pliki torrent za pomocą klienta, a następnie oglądasz pliki z komputera, Popcorn Time to klient strumieniowy, który korzysta z torrentów. Został nazwany Netflix torrentowania dzięki interfejsowi zainspirowanemu Netflix i dużemu wyborowi filmów i programów.

Aby skorzystać z Popcorn Time, musisz najpierw pobrać program. Po uruchomieniu zobaczysz wybór miniatur reprezentujących różne filmy lub inne treści wideo, które możesz obejrzeć. Po kliknięciu miniatury program rozpocznie pobieranie tego pliku za pośrednictwem torrentów i możesz przesyłać strumieniowo plik podczas pobierania. Po zakończeniu oglądania filmu i zamknięciu programu plik na komputerze zostanie usunięty, więc nie będziesz go już hostować. Oznacza to, że Popcorn Time to mieszanka technologii torrentowej i formatu strumieniowego.

Oprogramowanie Popcorn Time jest dostępne dla systemów Linux, Mac OS, Windows i Android, więc istnieje wiele opcji dla różnych platform. Jeśli szukasz usługi typu streaming, ale wolisz prędkość torrentów, zalecamy wypróbowanie jej jako ciekawej alternatywy dla ExtraTorrent.

Możesz pobrać oprogramowanie Popcorn Time z https://popcorntime.sh/

Wniosek

Te pięć alternatyw dla ExtraTorrent powinno zapewnić ci radość i aktualność ze wszystkimi potrzebnymi treściami. Niefortunną rzeczywistością torrentowania jest to, że strony zostaną zamknięte lub będą musiały się przenieść, gdy staną się popularne i będą miały problemy prawne lub jeśli programiści nie będą mieli czasu na wkładanie projektów. Ale zawsze są inne witryny do wypróbowania, gdy szukasz torrentów.

Czy masz ulubioną stronę z torrentami, o której nie wspomnieliśmy? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!

x