Najlepsze czasy na publikowanie na Tiktok, Instagramie, Twitterze, Facebooku, LinkedIn [2022]

Osiągnij mistrzostwo w swojej grze w mediach społecznościowych jak profesjonalista!

Interakcje na platformach społecznościowych przerosły główny cel nawiązywania przyjaźni i dzielenia się wydarzeniami z życia. Dziś prawie każda platforma stała się rynkiem, na którym marki i konsumenci mogą wiele zyskać. Z ponad 4,64 miliardem użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie każde forum oferuje wiele możliwości dla globalnych firm.

Jak więc skorzystać z tych internetowych perspektyw? W podnoszeniu wpływów, blogerów i twórców treści najważniejsze stało się znalezienie najlepszego czasu na publikowanie na wiodących platformach. Tak, inwestowanie czasu w tworzenie treści bez wykonywania tych prac nie jest tego warte, prawda?

Cóż, w oczach algorytmu, który obsługuje wszystkie platformy społecznościowe, nie każdy dzień, godzina i minuta są równe uzyskaniu przyzwoitej ekspozycji! Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci znaleźć najlepszy czas na publikowanie ze specyfiką wszystkich popularnych platform.

Najlepszy czas na publikowanie na platformach mediów społecznościowych: przegląd

Cel platform mediów społecznościowych najlepiej służy, gdy znasz sedno tego, jak wzmocnić ich skuteczność. Możesz podnieść poziom swojej gry marketingowej, utrzymując harmonogram wszystkich swoich Media społecznościowe posty. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Przegląd najlepszego czasu na zaangażowanie na wszystkich platformach:

 • Posty publikowane o 9:00 lub 10:00 od wtorku do czwartku uzyskują ogólnie lepszą reakcję.
 • Niedziela to najgorszy dzień na publikowanie na platformach społecznościowych, ponieważ ruch jest w tym dniu szczytowy.
 • Każdy dzień od wtorku do czwartku jest najlepszy dla wszystkich platform mediów społecznościowych.

Najlepszy czas na publikowanie treści na TikTok

MAU (Miesięczny aktywny użytkownik) włączony TIK Tok jest oszałamiająca, jeśli spojrzysz na statystyki! Platforma co miesiąc angażuje ponad miliard użytkowników. Do końca 2022 roku ma wzrosnąć do 1,8 miliarda. Forum w dużej mierze raczy artystów i influencerów współpracujących z markami w celu promowania ich produktów.

Ponieważ publiczność na tej platformie szuka rozrywki i zabawy, tworzenie przyjemnych treści w dane dni będzie bardzo produktywne.

 • W poniedziałki najlepszy czas to między 6:00 a 10:00 lub o 22:00.
 • We wtorki udostępniaj wpisy o 2:00, 4:00 lub 21:00.
 • W środy korzystaj z wczesnej godziny między 7 a 8 rano lub wysyłaj o 23:00.
 • W czwartki i piątki udostępniaj posty rano w godzinach od 5:00 do 9:00 lub od 15:00 do 19:00.
 • W weekendy najlepiej jest od 7:00 do 11:00 lub od 16:00 do 20:00.

Najlepszy czas na publikowanie treści na Instagramie

Instagram to początkowa platforma mediów społecznościowych, jeśli chodzi o marketing i tworzenie treści. Dzięki nowym funkcjom i narzędziom, które są często dodawane do aplikacji, każdego dnia przyciąga ona miliony ludzi. 28% wszystkich internautów na świecie korzysta Instagram dziennie, co daje ponad 1,22 mln MAU. Influencerzy, celebryci, twórcy treści i marketerzy przyciągają największą uwagę na tej platformie. Możesz wykorzystać czasy wymienione poniżej na swoją korzyść!

 • Od poniedziałku do czwartku najlepszy czas na publikowanie treści na Instagramie jest między 9 a 12 wieczorem.
 • Od piątku do niedzieli wykorzystuj późne popołudnia i wieczory, aby publikować na platformie. Tak więc 3-18 i 18-21 są najlepszymi slotami.

Weekendy to zazwyczaj najgorsze dni do publikowania, co skutkuje mniejszym zaangażowaniem.

Najlepszy czas na publikowanie treści na Facebooku

Facebook z biegiem czasu zachował swoją popularność. Od bycia platformą do poznawania nowych przyjaciół po ogromny rynek online, Facebook zyskał ogromną odpowiedź. Ma ponad 2,93 miliarda użytkowników na całym świecie. Brzmi imponująco, prawda?

Możesz więc w pełni wykorzystać swoje treści udostępniane na Facebooku, publikując je we wtorek, środę i piątek między 9:00 a 13:00. Podobnie jak Instagram, najgorsze dni do publikowania na tej platformie to sobota i niedziela.

Najlepszy czas na publikowanie treści na Twitterze

Świergot jest prawdopodobnie jedną z niewielu informacyjnych, ale angażujących platform tekstowych na świecie, która łączy ludzi poprzez przemyślenia i opinie. Ma około 330 milionów MAU. Niektórzy ludzie zyskują ogromną popularność, udostępniając swoje tweety w najlepszym czasie na publikację.

 • Udostępnianie tweetów i postów na Twitterze codziennie od południa do 15:00 lub po 17:00 to najlepszy sposób na dotarcie do odbiorców.
 • Najgorszy czas na udostępnianie postów na Twitterze to wczesny poranek.
 • Najlepszy dzień, jak wielu wiodących marketerów, to piątek.

Najlepszy czas na publikowanie treści na LinkedIn

LinkedIn pojawiła się jako dobrodziejstwo dla profesjonalistów i kandydatów na karierę, którzy mogą kontaktować się z pracodawcami na całym świecie. Sprawia, że ​​tworzenie sieci jest łatwe i bezpieczne dla osób z różnych rynków i środowisk. Ma ponad 822 miliony zarejestrowanych użytkowników w pierwszym kwartale 2022 roku. Najlepszy czas na publikowanie na Linkedin jest opisany tutaj.

 • We wtorki najlepszy czas na start lub lądowanie to godzina od 10:00 do południa.
 • W inne dni powszednie udostępniaj treści w godzinach od południa do 15:00 lub od 18:00 do 21:00.
 • Środa i czwartek to najlepsze dni, jeśli chodzi o publikowanie na LinkedIn.

Najlepszy czas na publikowanie treści na YouTube

Youtube polega na publikowaniu filmów i vlogów o wszystkim i o wszystkim. Jest to prawdopodobnie najaktywniej wykorzystywana platforma mediów społecznościowych na świecie. Według doniesień w 2021 r. YouTube ma ponad 2,5 miliarda użytkowników na całym świecie. Jeśli więc chcesz wykorzystać tę ogromną bazę użytkowników platformy, opublikuj swoje treści w następujących terminach.

 • Najlepsze dni na publikowanie w YouTube to piątek i sobota według 23% i 25% marketerów.
 • Najlepsze przedziały czasowe to od południa do 15:00, 15–18 i 18–21.

Najlepszy czas na publikowanie treści na Reddit

Czerwonydto posiada około 48 milionów jednostek MAU na świecie. Od zabawnych historii i memów po teksty i filmy, ludzie publikują tutaj wszelkiego rodzaju treści. Chociaż zaangażowanie rynkowe Reddita nie jest tak duże jak Facebook i Instagram, portal jest produktywny na wiele sposobów. Oto harmonogram, o którym musisz pamiętać, publikując na Reddicie!

 • Najlepszy czas na publikowanie treści na Reddit od poniedziałku do środy to 6 rano do 8 rano.
 • W czwartek i piątek powinieneś publikować między 4 rano a 8 rano.
 • W sobotę możesz udostępniać treści po północy do 2 w nocy.
 • W niedziele najlepiej jest wcześnie rano. Udostępniaj posty od 6 rano do 10 rano.

Najlepszy czas na publikowanie treści na Pintereście

Pinterest może być jedną z mniej komentowanych platform mediów społecznościowych, z których powszechnie korzystamy. Od pierwszego kwartału 2022 roku ma aż 433 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie. Rosnąca popularność sprawia, że ​​jest to jeden z najlepszych portali internetowych, z których korzystają firmy i twórcy treści. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, 38% zaangażowania na tym portalu pochodzi od osób w wieku od 50 do 64 lat.

Dlatego najlepszym czasem na publikowanie na Pintereście jest między 18:00 a 21:00 każdego dnia tygodnia!

Najlepszy czas na wysyłanie e-maili/biuletynów

Sposób użycia e-mail a biuletyny dotyczące promocji marki, aktualizacji i zaangażowania pomnożyły się w ciągu ostatnich kilku lat. Dziś prawie każda firma wykorzystuje bazę e-mailową swoich klientów, aby docierać do nich z nowymi produktami i ofertami.

Ponieważ ludzie często sprawdzają swoje e-maile każdego ranka, najbardziej skorzystasz na udostępnianiu biuletynów i wiadomości e-mail codziennie w godzinach od 8:00 do 10:00.

Czy odpowiedni czas ma znaczenie?

Tak, czas publikacji postów w mediach społecznościowych może mieć ogromny wpływ na to, jak dobrze i szybko docierasz do odbiorców. Wszystkie omówione wcześniej przedziały czasowe są dobrze zbadane. Marketerzy, influencerzy i twórcy treści, którzy publikują w określonym czasie, przyznali, że uzyskali lepszy odzew. Ta różnica występuje, ponieważ w tych godzinach ruch jest mniejszy. Tak więc szanse na to, że Twoje posty zostaną wykorzystane w ruchu, są stosunkowo mniejsze.

Utrzymanie czasu jest niezwykle potrzebne użytkownikom mediów społecznościowych, którzy korzystają z popularnych platform w określonym celu. Jeśli masz do czynienia z dużą publicznością i chcesz pozostać aktywny na wszystkich tych portalach, najlepiej jest stworzyć swój harmonogram postów. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby zarządzać swoimi kontami w mediach społecznościowych. Tak, usługi zarządzania mediami społecznościowymi są łatwo dostępne online.

Możesz również przyjrzeć się tym kursom dotyczącym zarządzania mediami społecznościowymi, aby rozpocząć karierę w tej dziedzinie.