Najlepsze darmowe strony dla miłośników książek

Dla wielu ludzi czytanie jest mniej hobby, a bardziej pasją. Oto jedne z najlepszych stron internetowych dla miłośników książek w każdym z nas.

Goodreads: Połącz się z innymi miłośnikami książek

nagłówek-goodreads-witryn-dla-miłośników-książek

Ludzie często opisują Goodreads jako sieć społecznościowa dla miłośników książek, ale to trochę krótkie. Dzięki blisko 80 milionom członków z pewnością możesz znaleźć inne osoby, z którymi możesz porozmawiać o swoich ulubionych książkach, przeczytać ich recenzje, śledzić to, co czytają i tak dalej. To trochę tak, jakbyś miał klub książki, ale nie musisz spotykać się osobiście raz w miesiącu, żeby zjeść okropne przekąski i słuchać, jak ludzie rozmawiają o wszystkim oprócz książek.

Goodreads pozwala również na utrzymanie własnej „półki”, na której możesz śledzić książki, które czytałeś lub chcesz przeczytać. Umożliwia także przeglądanie książek według kategorii, a nawet oferuje własne „nagrody za wybór” za pomoc w znajdowaniu świetnych książek na dowolny temat.

FictFact: Śledź serię książek

Jeśli czytasz serie książek (szczególnie te długie seriale kryminalne lub przygodowe, które mogą obejmować dziesiątki książek) lub myślisz o rozpoczęciu serii, wiesz, jak ból związany jest z ustaleniem kolejności, w której powinieneś czytać książki. Zwykle nie są one numerowane na okładkach, a większość księgarzy (w tym Amazon) kiepsko sobie radzi, pokazując zamówienie. Następnie przeszukujesz daty publikacji i próbujesz poskładać rzeczy w całość.

To tam gdzie FictFact wchodzi. Jest to bezpłatna witryna, do której można podłączyć dowolny tytuł, autora, nazwę serii lub słowo kluczowe, a następnie znaleźć listę wszystkich książek z serii, przedstawionych w kolejności czytania. Zarejestruj się, aby założyć darmowe konto, a będziesz mógł obserwować dowolną liczbę seriali. Możesz także oznaczyć poszczególne książki jako do przeczytania, przeczytania, przeczytania lub pominięcia.

Co powinienem przeczytać dalej: Znajdź swoją następną książkę

nagłówek-co-powinienem-przeczytać-następny-strony-dla-miłośników-książek

Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem, wiesz, jakie uczucie pustki odczuwasz po skończeniu dobrej książki. Aby uniknąć tego uczucia, możesz spróbować odwiedzić Co powinienem przeczytać dalej.

Witryna robi dokładnie to, co sugeruje jej nazwa, czyli poleca książki na podstawie tego, co właśnie przeczytałeś. Wpisz nazwę dowolnej książki (lub autora), którą lubisz, a witryna poleci wiele książek, które możesz z przyjemnością przeczytać w następnej kolejności.

Book Riot: czytaj recenzje książek, wiadomości i nie tylko

książki-strony-zamieszek-dla-miłośników-książek-nagłówek

Book Riot to ogromna publikacja poświęcona książkom i przyjemnościom, jakie one oferują. Ich motto brzmi: „pisanie o książkach i czytanie powinno być tak różnorodne, jak książki i czytelnicy”.

Book Riot publikuje recenzje książek i listy 10 najlepszych, poleca książki, prowadzi własny podcast o książkach, a także sprzedaje książki w swoim sklepie internetowym. Bez względu na to, jak żarłoczny masz apetyt na czytanie, spędzanie czasu z Bookriot będzie przyjemnością.

PaperBackSwap: Wymień swoje używane książki

nagłówek-strony-wymiany-papierowych-stron-dla-miłośników-książek

PaperBackSwap jest klubem wymiany książek. Jeśli masz kilka fizycznych książek, które chcesz wymienić na inne książki, jest to idealna witryna do tego.

Strona jest bezpłatna. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i wymienić książki, które chcesz zamienić. Jeśli inny członek poprosi o jedną z Twoich książek, wyślesz mu ją. Za każdą wysyłaną książkę możesz poprosić o jedną książkę z katalogu książek wystawionych przez inne osoby w PaperBackSwap, który zawiera ponad 1,5 miliona książek.

Płacisz koszty wysyłki wysłanych książek; otrzymane książki są bezpłatne.

Google Book Search: Wyszukaj niejasne tytuły

nagłówek-wyszukiwarka-książek-google-dla-miłośników-książek

Celem Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, a za pomocą Google Book Search projektu, przenieśli swoją misję również do książek.

Google Book Search umożliwia przeszukiwanie milionów książek z mocą Google. Możesz wpisywać frazy, tytuły książek lub nazwiska autorów, a Google pobierze listę książek pasujących do zapytania. Jeśli książka jest wolna od praw autorskich lub należy do domeny publicznej, będziesz mieć możliwość przeczytania całej książki. Jeśli nie, będziesz mieć dostęp do fragmentów książki wraz z listą sprzedawców detalicznych lub sklepów internetowych, które oferują książkę na sprzedaż.

Źródło zdjęcia: GDimitry/ Shutterstock