Najlepsze dodatki do Dokumentów Google

Dodatki do Dokumentów Google działają podobnie do działania rozszerzenia przeglądarki. To aplikacja innej firmy, którą instalujesz w Dokumentach Google, aby uzyskać dodatkowe funkcje. Niektóre dodatki zwiększają produktywność (np. Narzędzia do korekty), a inne dodają bardziej rozbudowane możliwości (np. Umożliwienie nauczycielom włączania ocen do prac uczniów). Oto jak je zainstalować i niektóre z naszych ulubionych.

Instalowanie dodatku

Aby pobrać dodatek, otwórz nowy lub istniejący plik w Dokumentach Google, kliknij „Dodatki”, a następnie kliknij „Pobierz dodatki”.

Otwórz menu dodatków, a następnie kliknij opcję Pobierz dodatki

Możesz przeglądać listę wszystkich dodatków, używać menu rozwijanego, aby sortować według kategorii lub wyszukiwać za pomocą paska wyszukiwania. Gdy znajdziesz dodatek, który Ci się podoba, kliknij przycisk „Bezpłatnie”, aby zainstalować dodatek (jeśli jest to płatny dodatek, ten przycisk będzie odzwierciedlał cenę zakupu).

wyszukiwanie dodatków według kategorii lub za pomocą pola wyszukiwania

Po zainstalowaniu dodatków musisz przyznać im określone uprawnienia. Są one fundamentalne dla działania dodatku, aby mógł działać poprawnie. Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek dodatku upewnij się, że w pełni rozumiesz uprawnienia i ufasz programistom.

Kliknij „Zezwól”.

Nadaj dodatkowi wymagane uprawnienia dostępu

Po zainstalowaniu dodatku kliknij „Dodatki”, wskaż ten, którego chcesz użyć, a następnie kliknij „Start” lub „Pokaż”. Spowoduje to uruchomienie dodatku lub zadokowanie paska bocznego w oknie.

Otwórz menu dodatków, wskaż dodatek, a następnie kliknij przycisk Start lub Pokaż

Usuwanie dodatku

Jeśli nie potrzebujesz już dodatku lub po prostu nie działał on zgodnie z oczekiwaniami, można je łatwo usunąć z Dokumentów Google.

W dokumencie kliknij „Dodatki”, a następnie „Zarządzaj dodatkami”.

Otwórz menu dodatków, a następnie kliknij Zarządzaj dodatkami

W wyskakującym oknie przewiń w dół do dodatku, który chcesz usunąć, kliknij zielony przycisk „Zarządzaj”, a następnie kliknij „Usuń”.

Kliknij Zarządzaj, a następnie Usuń

Wybrany dodatek zostanie usunięty, a przycisk zarządzania zastąpiony niebieskim przyciskiem instalacji „Bezpłatna”.

Po usunięciu wyświetlany jest przycisk Free

Nasze ulubione dodatki

Teraz, skoro wszystko jest na uboczu, przejdźmy do niektórych z naszych ulubionych dodatków.

LanguageTool

Dodatek LanguageTool

Nie