Najlepsze głupie telewizory bez inteligentnych funkcji w 2023 r

Jeśli nie szukasz telewizora inteligentnego, nadal możesz rozważyć wiele standardowych „głupich” telewizorów. W przeciwieństwie do telewizorów inteligentnych, telewizory te nie naruszą Twojej prywatności ani nie zasypią Cię reklamami. Często są tańsze, ale bez utraty jakości. W dzisiejszych czasach trudno znaleźć głupi telewizor, ale istnieje kilka doskonałych opcji do rozważenia.

Najlepsza oferta

43-calowy telewizor LED Full HD klasy N10 Insignia zapewnia właściwą równowagę pomiędzy przystępną ceną a wyraźnym obrazem i dźwiękiem. Chociaż nie jest to rozdzielczość 4K, rozdzielczość 1080p oddaje wiernie filmy i programy, a głośniki dźwięku przestrzennego DTS przenoszą wrażenia kina domowego w zaciszu Twojego salonu.

Do portów HDMI i USB możesz podłączyć konsole do gier lub urządzenia do przesyłania strumieniowego, takie jak Roku lub Chromecast, a wbudowany przełącznik umożliwia oglądanie kanałów lokalnych za pomocą podstawowej anteny. Jedyną wadą jest to, że nie jest tak jasny jak najnowsze i droższe telewizory Smart TV, ale nawet to nie przeszkadza, chyba że oglądasz w naprawdę jasnym otoczeniu.

Insignia 43-calowy telewizor LED Full HD klasy N10

Najlepszy ogólnie

130 USD 170 USD Oszczędności
40 dolarów

Insignia jest marką Best Buy i wyróżnia się jako jedna z niewielu pozostałych marek telewizyjnych oferujących telewizory prawdziwie nieinteligentne. 43-calowy telewizor LED Full HD klasy N10 jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek inteligentnych funkcji, ale oferuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku, co czyni go doskonałym dodatkiem do zestawu domowej rozrywki.

Plusy

 • Przystępny
 • Doskonała jakość obrazu
 • Bardzo dobry wbudowany dźwięk

Westinghouse’a

Jeśli szukasz czegoś jeszcze tańszego niż Insignia N10, ten mały, 32-calowy, głupi telewizor firmy Westinghouse powinien być dla Ciebie odpowiedni. Ma rozdzielczość HD 720p, ale przy zaledwie 32 calach niższa rozdzielczość nie ma wpływu na jakość obrazu. Obraz jest ostry i wyraźny, a kolory żywe, dzięki czemu filmy wydają się bardziej realistyczne i wciągające.

Na rynku, na którym producenci telewizorów coraz bardziej skupiają się na większych modelach, 32-calowy telewizor Westinghouse HD stanowi dobrą alternatywę dla mniejszych przestrzeni i jest dostępny w jeszcze mniejszym rozmiarze 24-calowym. Obydwa modele oferują bogatą łączność dla urządzeń do przesyłania strumieniowego i gier, w tym HDMI, VGA, USB i wejście koncentryczne dla bezpośredniej anteny lub telewizji kablowej.

Telewizor Westinghouse HD 32 cale

Najlepszy budżet

130 USD 150 USD Oszczędności
20 dolarów

32-calowy telewizor Westinghouse HD to budżetowy telewizor non-smart, który oferuje bardzo dobrą ogólną jakość obrazu. Jest dostępny w małych rozmiarach 32-calowych i 24-calowych, dzięki czemu idealnie nadaje się do małych pomieszczeń lub blatu kuchennego.

Plusy

 • Bardzo przystępne
 • Piękne zdjęcie
 • Idealny do małych pomieszczeń
 • Kontrola rodzicielska poprzez V-chip

Cons

 • Niedostępne w większych rozmiarach

SAMSUNG

Telewizor Samsung 4K Pro z serii BEC-H został pierwotnie zaprojektowany jako urządzenie informacyjno-reklamowe dla firm. Ponieważ jednak ten telewizor ma opcję połączenia (lub braku połączenia) z Internetem po skonfigurowaniu, jest to świetny telewizor inny niż Smart do domowej rozrywki.

Dzięki oszałamiającemu wyświetlaczowi 4K, niesamowitej szczegółowości i dokładności kolorów oraz zaawansowanemu skalowaniu do rozdzielczości 4K firmy Samsung, możesz cieszyć się oglądaniem telewizji bez rozpraszania aplikacji wymagających połączenia z Internetem. Ale możesz także podłączyć swój smartfon do telewizora za pomocą odpowiedniej aplikacji na iOS lub Androida, dzięki czemu możesz pochwalić się swoim oznakowaniem, jeśli chcesz go używać do celów komercyjnych.

Telewizor Samsung 4K Pro z serii BEC-H

Najlepsza premia

Telewizor Samsung 4K Pro z serii BEC-H oferuje nowoczesne funkcje, takie jak rozdzielczość 4K, HDR i dźwięk przestrzenny 3D, w głupich telewizorach. Dodaj do tego solidną reputację firmy Samsung, a otrzymasz niezawodny, wysokiej klasy, nieinteligentny telewizor do swojego domu.

Plusy

 • Oszałamiający obraz 4K HDR
 • Bogate i żywe kolory
 • Przejrzysty interfejs, bez aplikacji i reklam
 • Występuje w różnych rozmiarach

Cons

 • Dość drogi jak na telewizor inny niż smart

Hisense

Trudno będzie Ci znaleźć niedrogi telewizor 4K, nie mówiąc już o takim, który obsługuje nowoczesne i wysokiej klasy funkcje, takie jak Dolby Vision. Na szczęście seria A6 firmy Hisense wypełnia tę lukę w cenie przystępnej dla większości ludzi. Chociaż jest to telewizor inteligentny, korzysta z platformy Google TV z opcją „podstawowej telewizji”, która wyłącza wszystkie funkcje i aplikacje inteligentnego telewizora, umożliwiając skonfigurowanie go jako głupiego telewizora.

Rozdzielczość 4K z Dolby Vision i bogatą kolorystyką tchnie życie w Twoje filmy i gry, a zaawansowane skalowanie do 4K gwarantuje, że stare filmy i filmy o niskiej rozdzielczości będą wyglądać tak samo dobrze, jak najnowsze hity kinowe. Posiada wszystkie złącza potrzebne do podłączenia anteny telewizyjnej, urządzeń do przesyłania strumieniowego lub zewnętrznego systemu dźwiękowego i jest dostępny w różnych rozmiarach od 43 do 75 cali.

Seria Hisense A6

Najlepsze do filmów

240 $ 260 $ Oszczędź
20 dolarów

Seria Hisense A6 zapewnia doskonałą jakość obrazu 4K HDR dzięki żywym kolorom, obsłudze Dolby Vision HDR i solidnemu skalowaniu do 4K, dzięki czemu jest odpowiednia dla miłośników filmów.

Plusy

 • Doskonała jakość obrazu i dźwięku
 • Właściwa obsługa HDR z Dolby Vision
 • Możliwość skonfigurowania go jako głupiego lub inteligentnego telewizora
 • Dostępne w różnych rozmiarach

Najlepszy głupi telewizor do gier: Sony X85K

Sony

Podobnie jak seria Hisense A6, Sony X85K to inteligentny telewizor Google TV z opcją skonfigurowania go jako głupiego telewizora. Obsługuje przepustowość HDMI 2.1, zapewniając płynną i wydajną rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 120 Hz na najnowszych konsolach do gier i komputerach PC, z ekskluzywnymi funkcjami VRR i PS5.

Oprócz gier, X85K zapewnia jedną z najlepszych i najbardziej oszałamiających jakości obrazu w telewizorach innych niż OLED. Obsługuje Dolby Vision i staje się bardzo jasny w HDR, dzięki czemu najważniejsze momenty są widoczne, co czyni go solidną opcją do oglądania filmów i programów. Chociaż mieści się w górnej części spektrum cenowego, warto w niego zainwestować, jeśli możesz skorzystać z jego zaawansowanych funkcji.

Sony X85K

Najlepsze do gier

700 USD 850 USD Oszczędności
150 dolarów

Jeśli szukasz głupiego telewizora do gier, trudno pomylić się z Sony X85K. Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz, VRR i przepustowości HDMI 2.1 jest to idealna opcja dla PS5, Xbox Series X lub najnowszej generacji komputerów do gier.

Plusy

 • Świetny obraz i kontrast
 • Znakomite wrażenia HDR dzięki Dolby Vision i wysokiej jasności szczytowej
 • Częstotliwość odświeżania 120 Hz i obsługa HDMI 2.1
 • Ekskluzywne funkcje dla PS5

Często zadawane pytania

P: Czy głupie telewizory nadal łączą się z Internetem?

Głupie telewizory nie mogą połączyć się z Internetem, ponieważ nie mają wbudowanego Wi-Fi lub Ethernet. Jeśli potrzebujesz telewizora innego niż Smart TV z możliwością korzystania z Internetu, zalecamy telewizor biznesowy, taki jak telewizor Samsung 4K Pro 4K z serii Samsung BEC-H, lub telewizor Google TV, taki jak seria Hisense A6, który umożliwia skonfigurowanie go jako telewizora inteligentnego lub głupi telewizor.

P: Czy mogę używać urządzenia do przesyłania strumieniowego z głupim telewizorem?

Tak, możesz podłączyć urządzenie do przesyłania strumieniowego do telewizora innego niż Smart TV, aby przesyłać strumieniowo treści, takie jak wideo, muzyka, filmy i sport, przez Internet. Większość urządzeń do przesyłania strumieniowego łączy się przez HDMI lub USB, więc jeśli Twój głupi telewizor ma niezbędny port, możesz go używać z dowolnym urządzeniem lub urządzeniem do przesyłania strumieniowego.

P: Czy mogę zamienić głupi telewizor w telewizor Smart TV?

Najprostszym sposobem na przekształcenie głupiego telewizora w telewizor inteligentny jest użycie urządzenia do przesyłania strumieniowego, takiego jak Chromecast, Firestick lub Roku. Urządzenia do przesyłania strumieniowego dodają do głupiego telewizora aplikacje takie jak Netflix i inne inteligentne funkcje.

P: Czy telewizory są nadal narażone na wypalenie?

Chociaż ryzyko wypalenia telewizora nadal stanowi problem w przypadku niektórych typów telewizorów, jeśli dzisiaj kupujesz nowy telewizor, nie musisz się martwić o wypalenie. Wypalenie dotyczy głównie telewizorów OLED i ma miejsce podczas wyświetlania na ekranie statycznego obrazu przez nienormalnie długi czas, często przy maksymalnej jasności.

Jeśli nie oglądasz tego samego kanału telewizyjnego 24 godziny na dobę bez wyłączania telewizora, nie musisz się martwić o wypalenie. Ponadto większość sprzedawanych obecnie telewizorów OLED jest wyposażona w funkcje zmniejszające ryzyko wypalenia.

P: Co to jest Dolby Vision i czy chcę go w moim telewizorze?

Dolby Vision to zaawansowany format HDR zaprojektowany w celu poprawy jakości wizualnej filmów i treści wideo poprzez dodanie dynamicznych metadanych do podstawowego sygnału HDR. Metadane zawierają instrukcje klatka po klatce, aby zapewnić, że każda klatka lub scena zostanie wyświetlona z precyzją i dokładnością, co skutkuje doskonałą jakością obrazu w porównaniu ze standardowymi formatami HDR, takimi jak HDR10.

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze możliwe wrażenia wizualne z telewizora lub chcesz oglądać filmy i nagrania wideo zgodnie z zamierzeniami twórcy, Dolby Vision może być cenną funkcją.

x