Najlepsze konfigurowalne kontrolery gier w 2023 r

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym graczem, czy po prostu zwykłym, ale rywalizującym graczem, konfigurowalne kontrolery do gier pomogą Ci zdobyć przewagę nad przeciwnikami.

Microsoftu

Kompatybilny z rodziną Xbox One, Xbox Series X|S i komputerem PC Kontroler Microsoft Bluetooth Elite Series 2 jest wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym można go łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.

Poczuj płynny ruch i większą szybkostrzelność dzięki regulowanym naciągom drążków i blokadom spustowym z krótszymi włosami. Ponadto możesz uzyskać dostęp do niestandardowego mapowania przycisków i ustawiać polecenia głosowe za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox. Zapisz do trzech niestandardowych profili graczy i przełączaj się między nimi w locie lub przypisz wiele funkcji do jednego przycisku, aby uzyskać głębszy poziom personalizacji.

Dołączone wymienne drążki, pady kierunkowe i łopatki umożliwiają dostosowanie kształtu i sposobu działania Elite Series 2. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i imponującej 40-godzinnej żywotności baterii jest to ogólnie najlepiej konfigurowalny kontroler pod względem całkowitego poziomu swobody, jaki zapewnia.

Seria Microsoft Elite 2

Najlepszy ogólnie konfigurowalny kontroler

Microsoft Elite Series 2 oferuje zaawansowane opcje dostosowywania rozgrywki, a także imponującą 40-godzinną żywotność baterii, dzięki czemu możesz przenieść rozgrywkę na wyższy poziom.

Plusy

 • Głębokie opcje dostosowywania
 • Kontroler Bluetooth
 • Wymienne łopatki i wiele innych elementów umożliwiają dostosowanie do preferencji ergonomicznych
 • Dobra żywotność baterii

Cons

 • Dość masywny, dla mniejszych dłoni
 • Drogi

Najlepszy budżetowy kontroler z możliwością dostosowania: PDP Afterglow Wave

PDP

Nowość na rok 2023: PDP Afterglow Wave to bezprzewodowy kontroler LED dla Nintendo Switch. Oficjalnie licencjonowana przez Nintendo, zawiera osiem stref oświetlenia RGB z czterema wstępnie ustawionymi trybami dla dziesiątek żywych kombinacji oświetlenia.

Przyjmując klasyczny układ Nintendo Switch, konfiguracja przycisków będzie natychmiast znana graczom Switch. Z wyjątkiem dwóch w pełni konfigurowalnych tylnych łopatek, które można zaprogramować w celu uzyskania bardziej spersonalizowanego układu przycisków. Przypisz wszystkie elementy sterujące w grze do tych łopatek, aby cieszyć się bardziej płynną rozgrywką.

Ten kolorowy kontroler bezprzewodowy ma baterię wystarczającą na 40 godzin i jest kompatybilny także z komputerami PC. A dzięki stosunkowo przystępnej cenie jest to jeden z najlepszych bezprzewodowych kontrolerów z możliwością dostosowania, jakie można kupić.

Bezprzewodowy kontroler LED PDP Afterglow™ Wave

Najlepszy konfigurowalny kontroler budżetu

Wyposażony w dwie konfigurowalne tylne łopatki i ośmiostrefowe oświetlenie RGB, PDP Afterglow Wave jest jednym z najkorzystniejszych kontrolerów bezprzewodowych, jakie można kupić za pieniądze.

Plusy

 • Przystępny
 • Współpracuje również z komputerem
 • Fajne oświetlenie RGB

Cons

 • Tylko dwa konfigurowalne przyciski łopatkowe

Razer Wolverine V2 Pro, prawdziwie bezprzewodowy kontroler nowej generacji, został teraz zmodyfikowany pod kątem gry na PS5. Wyposażony w technologię Razer HyperSpeed ​​Wireless, możesz cieszyć się ultraszybkim połączeniem bezprzewodowym o niskim opóźnieniu za pośrednictwem klucza USB-A dołączonego do tego pakietu.

Przełączaj się między pociągnięciami w pełnym zakresie a błyskawicznymi naciśnięciami spustu dzięki funkcji HyperTrigger i doświadczaj bardziej reaktywnych naciśnięć przycisków dzięki mecha-dotykowym przyciskom V2. Dostępnych jest tutaj sześć przycisków z możliwością zmiany konfiguracji, które umożliwiają dostosowanie ustawień rozgrywki, w tym dwa niestandardowe zderzaki i pad kierunkowy z ośmiokierunkowym mikroprzełącznikiem, dzięki któremu poczujesz i usłyszysz każde naciśnięcie kierunku. Idealny do żonglowania trudnymi kombinacjami.

Dzięki Chroma RGB możesz dostosować wyświetlacz podświetlenia V2 z palety ponad 16,8 miliona kolorów za pomocą aplikacji Razer Controller. Dzięki skarbnicy opcji dostosowywania pod maską Razer Wolverine V2 Pro na PS5 ma wiele do zaoferowania w zamian za tę wysoką cenę.

Bezprzewodowy kontroler gier Razer Wolverine V2 Pro do konsoli PlayStation 5

Najlepszy konfigurowalny kontroler premium

Oferując ultraszybką i bezprzewodową rozgrywkę o niskim opóźnieniu, ze skarbnicą opcji dostosowywania, a także oświetleniem RGB Chroma, kontroler Razer Wolverine V2 Pro to niesamowity sposób na ulepszenie rozgrywki.

Plusy

 • Ciesz się szybszą i bardziej płynną rozgrywką
 • Dobre opcje dostosowywania
 • Światła Chroma RGB wyglądają bardzo fajnie

SCUF

Seria Scuf Instinct Pro Performance to jeden z najlepiej konfigurowalnych kontrolerów dla graczy PC, dzięki różnorodności oferowanych opcji rozgrywki. Posiada cztery dodatkowe łopatki na odwrocie, które można przypisać za pomocą maksymalnie 16 różnych funkcji, aby zapewnić bardziej indywidualną i płynną rozgrywkę.

Dedykowany przełącznik profili umożliwia przechowywanie do trzech w pełni odwzorowanych konfiguracji wioseł, co dodaje jeszcze więcej głębi do dostosowywania. Dostępne są również regulowane natychmiastowe wyzwalacze, które pozwalają anulować mechanikę pociągnięcia za spust, dzięki czemu można przełączyć się na bardziej responsywny styl ultraszybkiego kliknięcia myszą, zapewniający dodatkową precyzję.

Dodatkowy komfort zapewnia wysokowydajny, antypoślizgowy sześciokątny uchwyt na uchwytach. Wymienne drążki zapewniają dodatkowe możliwości dostosowania sterowania do własnych upodobań, dzięki czemu SCUF Instinct jest jednym z najlepszych kontrolerów do spersonalizowanej rozgrywki na komputerze.

SCUF Instinct Pro Steel Grey Niestandardowy bezprzewodowy kontroler wydajności dla Xbox Series X|S

Najlepszy konfigurowalny kontroler na PC

SCUF Instinct Pro oferuje niezrównane opcje dostosowywania rozgrywki dla graczy PC. Przypisz do 16 funkcji do czterech tylnych wioseł, skonfiguruj własne profile i dostosuj wyzwalacze, aby umożliwić Ci grę po swojemu.

Plusy

 • W pełni konfigurowalne ustawienia przycisków
 • Zmienne funkcje wyzwalania
 • Można przechowywać kilka niestandardowych profili
 • Wygodny w użyciu

Cons

 • Nie eliminuje wszystkich przypadków dryfu drążka

Sony

Supermocna wersja zwykłego PS5 DualSense, DualSense Edge jest wyposażony w kilka ciekawych dodatkowych funkcji, które zapewnią Ci przewagę nad konkurencją.

Oprócz sprzężenia dotykowego, adaptacyjnych wyzwalaczy i kontroli ruchu standardowego DualSense, DualSense Edge umożliwia ponowne przypisanie wszystkich funkcji przycisków i tworzenie niestandardowych profili, między którymi można błyskawicznie przełączać. Możesz także dostosować czułość joysticka, ustawić martwe strefy i uruchomić martwe strefy, a także dostosować intensywność wibracji. Wszystko to zapewnia bardziej płynną i indywidualną rozgrywkę.

Interfejs użytkownika na kontrolerze pozwala szybko dostosować głośność gry i czatu lub przełączać się między wstępnie ustawionymi profilami sterowania. Jako dodatek, w zestawie znajdują się nawet trzy różne zestawy uchwytów na kciuki, zapewniające zarówno rozgrywkę, jak i wygodę.

Bezprzewodowy kontroler Sony PS5 DualSense Edge

Najlepszy konfigurowalny kontroler dla PS5

Bezprzewodowy kontroler Sony PS5 DualSense Edge zapewnia pełną kontrolę. Zmień przyporządkowanie przycisków, dostosuj martwe strefy, zapisz własne profile i dostosuj funkcje wibracji na bieżąco, aby uzyskać bardziej płynną i intuicyjną rozgrywkę.

Plusy

 • Mnóstwo opcji dostosowywania
 • Regulowana długość spustu to świetna funkcja
 • Posiada również tę samą funkcjonalność, co oryginalny DualSense
 • Elegancki wygląd

Cons

 • Żywotność baterii jest trochę rozczarowująca

Często zadawane pytania

P: Dlaczego nazywa się to kontrolerem?

Kontroler to po prostu urządzenie wejściowe do gier wideo, a jego nazwa nawiązuje do faktu, że służy do kontrolowania działań gry na ekranie.

P: Czy konfigurowalne kontrolery są warte swojej ceny?

Jeśli jesteś graczem rywalizującym, z pewnością docenisz niektóre dodatkowe funkcje, jakie oferują konfigurowalne kontrolery. Od niestandardowego mapowania przycisków po regulowaną czułość spustu i drążka – oferują one wiele sposobów dostosowania się do preferowanego stylu gry.

P: Co to jest kontroler SCUF i czy jest tego wart?

SCUF to wiodąca marka wydajnych kontrolerów gier. Często są preferowane przez profesjonalnych graczy ze względu na oferowane przez nie opcje dostosowywania, a także zwiększony chwyt i ulepszoną ergonomiczną konstrukcję kontrolerów. Jeśli jesteś profesjonalnym lub wyczynowym graczem, który polega na sprzęcie o wysokiej wydajności, zdecydowanie są one warte swojej ceny.

P: Czy mogę używać kontrolerów na komputerze PC?

Do rozgrywki na komputerze PC można używać wielu kontrolerów. W szczególności kontrolery Xbox są zaprojektowane do współpracy z systemem Windows i dlatego dobrze działają również na komputerze PC, podobnie jak kontrolery PS5 DualSense. Ponadto istnieje ogromna liczba kontrolerów innych firm, które umożliwiają rozgrywkę międzyplatformową.

P: Czy istnieje kontroler gier, który działa na wszystkich konsolach do gier?

Chociaż wiele kontrolerów jest kompatybilnych zarówno z grami na PC, jak i na konsolach, nie ma jeszcze jednego kontrolera, który będzie działał na każdej platformie do gier.

x