Najlepsze kontrolery gier USB z obsługą systemu Linux (przegląd) w 2020 r

Szukasz nowego kontrolera do gier na swój komputer z systemem Linux?

Nie wiesz, który kupić, aby nie napotkać żadnych problemów? Możemy pomóc, ponieważ przeprowadziliśmy dla Ciebie badania, a nasza dogłębna analiza może ujawnić, który produkt jest najlepszy za grosze.

Oto nasza lista najlepszych kontrolerów gier USB dla systemu Linux.

# 1 – Kontroler Xbox One

Jeśli szukasz nowoczesnego kontrolera do gier do użytku na komputerze z systemem Linux, plik Kontroler Xbox One jest najlepszy w użyciu. Powód? Nie tylko „po prostu działa” po podłączeniu do dowolnego komputera z systemem Linux z jądrem 4.0 lub nowszym, ale dzięki Projekt XOW, Bezprzewodowy klucz sprzętowy Xbox firmy Microsoft działa w systemie Linux i pozwala na pierwszorzędne bezprzewodowe granie.

Oprócz doskonałej obsługi systemu Linux, kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć użycie kontrolera Xbox One, jest to, że większość gier na Steam używa sterownika Xbox, więc nie ma potrzeby martwić się opcjami, aby wszystko działało.

Podczas naszych testów kontrolera Xbox One stwierdziliśmy, że działa on na Linuksie przez połączenie Bluetooth, a także USB. Przetestowaliśmy również sterownik XOW dla bezprzewodowego klucza Xbox One i stwierdziliśmy, że działa, chociaż ma problemy, ponieważ jest wciąż w fazie rozwoju.

Godne uwagi funkcje

Kontroler do gier Xbox One może łączyć się z komputerem z systemem Linux przez Bluetooth, Micro USB lub bezprzewodowy klucz USB firmy Microsoft, zapewniając najlepszy wybór w zakresie łączności.
Kontroler Xbox One jest pokryty teksturowanym tworzywem sztucznym, dzięki czemu będziesz w stanie dobrze go trzymać.
Chociaż kontroler jest zasilany z baterii, wymaga konwencjonalnych baterii AA, co pozwala użytkownikom łatwo wymieniać się podczas gry.
Ponieważ jest to kontroler Xbox, wszystkie gry Steam z obsługą kontrolera automatycznie go wykrywają.
Oprócz grania na komputerze z systemem Linux kontroler Xbox One działa również na dowolnej konsoli Xbox One.

Koszt

Kontroler Xbox One nie jest tani. Jest stosunkowo drogi, jeśli chodzi o kontrolery do gier, ponieważ jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji. Jeśli jednak podoba Ci się pomysł grania w gry w trybie przewodowym lub bezprzewodowym, warto.

# 2 – Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360

Jeśli kontroler Xbox One jest dla Ciebie trochę za duży, drugim najlepszym w użyciu dla gracza Linuksa jest Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360. Dlaczego? Ma wszystkie te same zalety kontrolera Xbox One, takie jak automatyczne wykrywanie większości gier wideo i oficjalna obsługa sterowników w jądrze Linuksa, bez dodatkowych kosztów związanych z Xbox One.

Nie ma wiele do powiedzenia na temat przewodowego kontrolera Xbox 360, ponieważ nie ma wielu wymyślnych funkcji, które ma kontroler Xbox One. Mimo to jest niezawodny i działa na każdym komputerze z systemem Linux, na którym go testowaliśmy, bez problemów. Po prostu podłącz, włącz swoją ulubioną grę i gotowe!

Godne uwagi funkcje

Kabel USB kontrolera PDP Rock Candy Xbox 360 ma zrywalny przewód, co oznacza, że ​​gracze nie muszą martwić się o zrujnowanie portu USB, jeśli kontroler zostanie zbyt mocno pociągnięty.
Przewód kontrolera ma 8 stóp długości, dzięki czemu podczas gry zawsze będziesz mieć dużo luzu.
Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360 ma ergonomiczny kształt i dobrze leży w dłoni.
Ponieważ jest to kontroler Xbox 360, praktycznie wszystkie gry na PC automatycznie go wykryją i skonfigurują sterowanie grami bez konieczności konfiguracji.

Koszt

Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360 jest przeznaczony do konsoli, która nie jest już sprzedawana. W rezultacie zakup jest bardzo niedrogi. Jeśli szukasz doskonałego kontrolera przewodowego, to jest najlepszy wybór!

# 3 – Kontroler PlayStation DualShock 4

Ci, którzy nie lubią Xboksa i wolą schemat sterowania PlayStation, powinni otrzymać rozszerzenie PlayStation DualShock 4 do użycia w systemie Linux. Wspaniale! Na początek kontroler PS4 ma oficjalne wsparcie w jądrze Linuksa (podobnie jak kontrolery Xbox One i Xbox 360). Kontroler PlayStation DualShock 4 ma również doskonałe wsparcie w Steam dla Linuksa i może korzystać z funkcji kontrolera Xbox w większości gier wideo. Możesz nawet używać go jako kontrolera bezprzewodowego, pod warunkiem, że Twój komputer z systemem Linux obsługuje technologię Bluetooth!

W naszych obszernych testach kontrolera PlayStation DualShock 4 stwierdziliśmy, że działa on bardzo dobrze zarówno w trybie Bluetooth, jak i USB. Odkryliśmy również, że pasek świetlny z tyłu kontrolera działa, o ile skonfigurowałeś w Steam.

Godne uwagi funkcje

Panel dotykowy kontrolera PS4 zapewnia użytkownikom mini touchpad przypominający mysz, który jest idealny do odgórnych gier strategicznych, gier symulacyjnych itp.
Kontroler PS4 posiada wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na baterie.
Użytkownicy mogą podłączyć kontroler PS4 do Linuksa bezprzewodowo przez Bluetooth lub przewodowo za pomocą kabla micro USB.
Forma kontrolera PlayStation jest jedną z najstarszych w grach i jest bardzo wygodna podczas długich godzin grania.
Oprócz używania go na PC, kontroler PS4 działa również z każdym Sony PlayStation 4.

Koszt

Ponieważ Sony zaprojektowało kontroler PlayStation DualShock 4 dla PlayStation 4, kosztuje on trochę więcej niż te stworzone na PC. To powiedziawszy, producenci konsol spędzają dużo czasu na tworzeniu swoich kontrolerów, dzięki czemu otrzymujesz dobrze zaprojektowany produkt, który będzie trwał przez długi czas. Jeśli więc jesteś fanem Sony PlayStation i potrzebujesz nowego kontrolera do gier na PC, sprawdź ten!

# 4 – Kontroler Steam

Plik Kontroler Steam nie jest już produkowany przez Valve. Mimo to pozostaje jednym z najlepszych dotychczasowych kontrolerów do gier dla użytkowników Linuksa. Powód? Ma dziesiątki funkcji, takich jak gry bezprzewodowe (za pośrednictwem dołączonego klucza USB), jest kompatybilny ze sterownikiem gier Xbox używanym w większości gier wideo na komputery PC i ma panel dotykowy, dzięki czemu doskonale współpracuje z grami komputerowymi, które wymagają mysz.

W naszych testach stwierdziliśmy, że kontroler Steam działa od razu po wyjęciu z pudełka na każdym komputerze z systemem Linux. Odkryliśmy również, że kontroler Steam nie wymaga Steam do grania w gry. Działa dobrze ze wszystkimi grami wideo w systemie Linux!

Godne uwagi funkcje

Kontroler Steam został zaprojektowany i wyprodukowany przez Valve i będzie działał z każdą grą Steam z obsługą kontrolera.
Kontroler Steam jest bezprzewodowy, ale nie wymaga od użytkownika zakupu klucza sprzętowego Bluetooth. Zamiast tego jest wyposażony w złącze bezprzewodowe.
Kontroler Steam jest wyposażony w podwójne, klikalne gładziki. Te gładziki mogą działać jak mysz i są idealne do gier z dużą ilością myszy, takich jak gry strategiczne czasu rzeczywistego, gry symulacyjne itp.
Oba trackpady mają dotykowe sprzężenie zwrotne, dzięki czemu możesz poczuć wprowadzanie danych w grze, w którą grasz.

Koszt

Kontroler Steam nie jest już produkowany przez Valve i jest uważany za wycofany. Mimo to można kupić kontroler na Amazon, a wciąż są w obiegu tysiące kontrolerów Steam.

Ponieważ Valve nie produkuje już kontrolera Steam, koszt nie jest tani. Mimo to, jeśli często korzystasz ze Steam w systemie Linux, jest to najlepszy kontroler do tego.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy cztery świetne kontrolery gier USB, które obsługują system Linux. Jednak nie są to jedyne kontrolery do gier z doskonałą obsługą systemu Linux. Jaki jest twój ulubiony kontroler do gier dla systemu Linux? Dajcie nam znać poniżej w komentarzach!