Udostępnij teraz w social media:

Jeśli nie masz połączenia w ICANN, organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie tworzeniem nazw domen, będziesz kupować swoją nazwę domeny od „Rejestratora nazw domen”, firmy akredytowanej przez ICANN do sprzedaży nazw domen.

Możesz kupić nazwę domeny od dowolnego z tych rejestratorów i będzie ona działać tak samo. Jedyną rzeczą, która oddziela te firmy od siebie, jest łatwość obsługi ich usług i inne funkcje, które zawierają w domenie, takie jak usługa poczty e-mail, Kto jest ochrony, a także jakość ich serwerów nazw.

Google Domains: proste domeny, łatwe integracje

Google Domains jest prostym, bezproblemowym rejestratorem. Łączy elegancki wygląd Google w połączeniu ze świetnymi narzędziami DNS i wiodącymi w branży zabezpieczeniami. Większość osób poszukujących domeny chce, aby obok niej znajdowała się poczta e-mail, a Google Domains dobrze zintegruje się z istniejącą subskrypcją G Suite. Pamiętaj, że wymaga to opłacenia usługi e-mail premium Google; nie będzie działać ze standardowym kontem Gmail.

Sprawdź -   Najlepsze VPN dla systemu Windows w tej chwili

Ich funkcja wyszukiwania jest dość prosta, ale nie przeszkadza. Jeśli wiesz, czego szukasz, może to być odpowiednie dla Ciebie.

Ich ceny są dość średnie, ale jeśli chcesz szybko uruchomić swoją witrynę bez bałaganu, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest Google.

Najechanie kursorem: świetne narzędzia wyszukiwania i sugestie

Unosić się jest prostym rejestratorem, oferującym średnie ceny i dobrą obsługę. Tam, gdzie świeci Hover, są ich sugestie, pokazujące podobne domeny z różnymi stylami i synonimami, które pomogą Ci zawęzić wybraną domenę. Ich strona wyszukiwania ma przydatny pasek boczny z różnymi kategoriami i filtrami dla różnych rozszerzeń.

Tutaj szukaliśmy domeny „cookiesbygrandma.com”, która została zajęta. Hover automatycznie zasugerował listę domen na tyle podobnych do naszego wyszukiwanego hasła, że ​​zamiast tego możemy być w porządku. Jeśli nie masz pewności, jaką dokładnie domenę chcesz, spróbuj przeszukać ją w Hover.

Sprawdź -   Dodaj opcję wyświetlania projektu do menu kontekstowego pulpitu systemu Windows 10

Ich domeny .com zaczynają się od 12,99 USD rocznie i oferują przekierowanie poczty e-mail za 5 USD rocznie, a do tego bezpłatną prywatność WhoIs.

GoDaddy: domeny i hosting, wyższe ceny

Idź Tato to świetna opcja, jeśli chcesz, aby hosting był połączony z domeną lub chcesz, aby wszystko było zarządzane pod tym samym parasolem. Ogólnie rzecz biorąc, idealnym rozwiązaniem jest oddzielenie domeny od dostawcy usług hostingowych na wypadek, gdybyś chciał w pewnym momencie przejść do innego dostawcy. Ale GoDaddy jest najpierw rejestratorem domeny, a po drugie firmą hostingową, więc zawsze możesz przenieść domenę do innego rejestratora lub zmienić DNS tak, aby wskazywał na nowego hosta.

GoDaddy oferuje doskonałe usługi hostingowe, narzędzie do tworzenia niestandardowych witryn internetowych i zarządzany hosting WordPress, a także wiele szablonów ułatwiających rozpoczęcie pracy. Są trochę drogie, a ich host internetowy może być nieco niezgrabny w przypadku wszystkiego, co jest skomplikowane, ale jeśli tworzysz prostą witrynę internetową, wykona to zadanie.

Sprawdź -   Przeczytaj to, aby zrozumieć nazwy i numery aktualizacji systemu Windows 10

Ceny GoDaddy początkowo wydają się niskie, ale po pierwszym roku rosną. W pełnej cenie ich domeny .com kosztują 15 USD rocznie, ale jest to cena, którą płacisz za bycie w największym rejestratorze domen.

Tania cena: niskie ceny, przyzwoita obsługa

NameCheap jest tak tani, jak sugeruje nazwa. Oferują świetne oferty już od 8,88 USD za większość domen .com, a niektóre bardziej niejasne rozszerzenia kosztują nawet poniżej dolara. Ich DNS również nie jest zły, oferując bezpłatną ochronę WhoIs i solidnego dostawcę DNS, który jest łatwy w zarządzaniu i przesyłaniu.

Mają opcję „wyszukiwania zbiorczego”, która umożliwia przeszukiwanie do 50 nazw domen jednocześnie, więc jeśli masz całą listę pomysłów, możesz wpisać je wszystkie, zobaczyć, które z nich mogą zostać wykorzystane, i sprawdzić ceny dla różnych TLD.

Oferują zarządzany hosting WordPress przez EasyWP, chociaż prawdopodobnie najlepiej jest skorzystać z lepszego dostawcy WordPress i przekierować domenę do tej witryny.

Kredyty obrazkowe: Maxx-Studio/ Shutterstock