Najlepsze monitory snu w 2024 r

Jeśli cierpisz na brak snu, możesz rozważyć skorzystanie z funkcji śledzenia snu oferowanych przez najnowsze urządzenia do noszenia. Korzystając z zaawansowanych czujników, monitory snu monitorują tętno i inne czynniki, aby ocenić jakość snu każdej nocy i ilość głębokiego, spokojnego snu.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych smartwatchów, jakie można kupić za pieniądze, Apple Watch Series 9 to także świetny wybór do monitorowania snu. Korzystając z aplikacji Sen na zegarku Apple Watch, możesz uzyskać dostęp do całego zestawu funkcji śledzenia i monitorowania snu.

Twórz harmonogramy snu dla swojej nocy i wyznaczaj sobie cele snu. Series 9 monitoruje, ile czasu spędzasz w każdej fazie snu (REM, głębokiej i głębokiej) i śledzi, o której się budzisz, aby zapewnić Ci kompleksowe dane, które możesz wykorzystać do osiągnięcia tych celów.

Dzięki funkcji Sleep Focus Apple Watch Series 9 ograniczy rozpraszanie uwagi przed pójściem spać, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zasnąć. Funkcja śledzenia snu uruchomi się na podstawie ruchu Twojego ciała (kiedy funkcja Sleep Focus jest aktywna), aby rozpocząć rejestrowanie danych, które będziesz mógł wyświetlić w aplikacji, gdy nadejdzie pora wstania i blasku.

Apple Watch seria 9

Najlepszy ogólnie

359 USD 429 USD Oszczędź 70 USD

Dzięki Apple Watch Series 9 możesz korzystać z zaawansowanego śledzenia snu, wyznaczać własne cele snu i przeglądać historię snu, aby pomóc Ci osiągnąć głęboki, spokojny sen, którego potrzebujesz.

Plusy

 • Kompleksowe śledzenie snu
 • Ustal własne cele i harmonogramy
 • Monitoruje częstość oddechów podczas snu
 • Funkcja Sleep Focus ogranicza rozpraszanie uwagi w trybie Odpoczynku
 • Zobacz swoją historię snu

Cons

 • Drogi
 • Najlepiej nadaje się dla użytkowników iPhone’a

Joe Fedewa / MakeUseOf

W świecie, w którym wypuszczanie na rynek każdej generacji smartwatchów powoduje wzrost cen, pocieszające jest to, że Fitbit Charge 6 jest dostępny w znacznie bardziej rozsądnej cenie. Może brakować mu niektórych szerszych funkcji najnowszego Apple Watcha czy Galaxy Watcha, ale jeśli chodzi o śledzenie snu, jest prawdziwym konkurentem.

Zaawansowane narzędzia zdrowotne Charge 6 obejmują kompleksowe śledzenie snu, dostarczające ocenę snu w nocy i zaawansowane statystyki snu, które możesz sprawdzić w aplikacji Fitbit. Dodatkowo dzięki subskrypcji Fitbit Premium możesz tworzyć własne profile i harmonogramy snu, które pomogą Ci osiągnąć cele związane ze snem i cieszyć się spokojniejszym snem.

Ładowanie Fitbita 6

Najlepszy budżet

140 USD 160 USD Oszczędź 20 USD

Korzystaj z zaawansowanych analiz snu za ułamek ceny najnowszych smartwatchów dzięki Fitbit Charge 6 i spraw, aby codzienny sen był równie ważny w Twojej rutynie, jak codzienne ćwiczenia.

Plusy

 • Tańsze niż większość innych alternatywnych rozwiązań do śledzenia snu
 • Zapewnia ocenę snu w nocy
 • Zaawansowane analizy snu
 • Funkcja inteligentnego budzenia

Cons

 • Wymaga subskrypcji premium, aby uzyskać dostęp do niektórych bardziej zaawansowanych funkcji

Najlepszy monitor snu do analizy wzorców snu: Samsung Galaxy Watch 6

Zarif Ali / MakeUseOf

Jeśli chcesz zagłębić się w swoje wzorce snu i analizować zachowanie swojego ciała podczas snu, Samsung Galaxy Watch 6 jest dla Ciebie. Dzięki funkcjom zaawansowanego coachingu snu możesz śledzić każdą fazę snu i wypracowywać lepsze nawyki zapewniające lepszy sen.

Dzięki zaawansowanemu coachingowi snu możesz zaplanować swoją wieczorną rutynę, wyznaczyć cele związane ze snem i otrzymać wskazówki, jak zapewnić sobie bardziej spokojny sen. Analizuje Twoje obecne wzorce snu i wykorzystuje zebrane dane do stworzenia pięciotygodniowego programu mającego na celu wygładzenie zagnieceń, dzięki czemu Twój sen będzie korzystniejszy i doda Ci energii każdego dnia.

Aby rozpocząć trening snu za pomocą Galaxy Watch 6, będziesz potrzebować danych z tygodnia, które posłużą jako podstawa do zbudowania programu. Jeśli utknąłeś w rutynie złego snu i niskiego poziomu energii i nie wiesz, od czego zacząć, oferuje wszystkie potrzebne wskazówki, dostosowując rozwiązanie, które jest dla Ciebie unikalne.

Zegarek Samsung Galaxy 6

Najlepsze do analizowania wzorców snu

249 USD 300 USD Oszczędź 51 USD

Zagłęb się w nawyki snu swojego organizmu, korzystając z zaawansowanego coachingu snu w zegarku Samsung Galaxy, który może stworzyć pięciotygodniowy program, który pomoże Ci zapewnić lepszy sen każdej nocy.

Plusy

 • Zaawansowany coaching snu
 • Śledzi etapy snu
 • Potrafi stworzyć osobisty pięciotygodniowy program snu
 • Zapewnia kompleksowe dane dotyczące snu

Najlepsza alternatywa dla monitora snu Smartwatch: WHOOP 4.0

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Whoop 4.0 to przenośne urządzenie fitness, które wyróżnia się na tle innych. Nie ma tu ekranu dotykowego. Zamiast tego masz inteligentne urządzenie do noszenia z zaawansowanymi czujnikami, które monitorują każdy aspekt wydajności Twojego ciała i wysyłają te dane do Twojego telefonu za pośrednictwem aplikacji Whoop.

Duża część tych danych to coaching snu Whoop. Whoop porównuje uzyskany sen w porównaniu ze snem, którego potrzebowałeś, na podstawie aktywności układu krążenia, poziomu stresu i tak dalej. Daje to ogólny wynik i wyznacza cel snu na następną noc. Wykorzystuje również alarm dotykowy, aby delikatnie obudzić Cię w preferowanym czasie za pomocą cichych wibracji.

Jest drogi i nie ma ekranu. Jeśli jednak chcesz zanurzyć się w statystykach snu i innych wskaźnikach, zostaniesz nagrodzony biblioteką danych osobowych do analizy i przeglądania.

Oj 4.0

Najlepsza alternatywa dla smartwatcha

Whoop 4.0 oferuje pełny fizjologiczny rozkład ćwiczeń, odpoczynku i regeneracji organizmu, pomagając Ci zmienić złe nawyki i zapewnić sobie lepszy sen.

Plusy

 • Oferuje ciągłe monitorowanie wszystkich danych fizjologicznych
 • Śledzenie snu identyfikuje dobre/złe nawyki
 • Monitoruje i mierzy poziom stresu

Cons

 • Wymaga smartfona do wszystkich funkcji
 • Drogi

Garmina

Garmin Vivoactive 5 zapewnia najlepsze wszechstronne funkcje monitorowania snu. Zapewnia spersonalizowany trening snu, automatyczne wykrywanie drzemki oraz analizuje, ile snu potrzebujesz na podstawie Twojej aktywności w ciągu dnia.

Dzięki obszernym metrykom dotyczącym zdrowia i dobrego samopoczucia udostępnianym za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Garmin Connect dane dotyczące snu są przesyłane bezpośrednio do monitorowania energii Body Battery, co daje wgląd w wpływ wzorców snu na ogólny poziom energii.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, docenisz zalety dokładnego i szczegółowego monitorowania snu Vivoactive 5. Oferuje całą pomoc, której potrzebujesz, aby poprawić codzienną jakość snu i osiągnąć swój rekord życiowy podczas ćwiczeń fitness.

Garmin Vivoactive 5

Najlepszy wszechstronny monitor snu

Dzięki spersonalizowanym funkcjom coachingu snu, automatycznemu wykrywaniu drzemki i monitorowaniu energii baterii ciała, Garmin Vivoactive 5 jest jednym z najlepszych wszechstronnych urządzeń do monitorowania snu na rynku.

Plusy

 • Spersonalizowany coaching snu
 • Automatyczne wykrywanie drzemki
 • Zapewnia kompleksowe dane dotyczące snu
 • Analiza energii Body Battery

Cons

 • Konfiguracja może zająć trochę czasu

Często zadawane pytania

P: Skąd mój monitor snu wie, że śpię głęboko?

Urządzenia do monitorowania snu wykorzystują wykrywanie ruchu nadgarstka do monitorowania ruchu ciała. Dodatkowo będą również monitorować tętno. Gdy Twoje ciało przechodzi w głęboki sen, tętno w naturalny sposób zwalnia, dzięki czemu monitor snu może określić, na jakim etapie snu znajduje się Twoje ciało.

P: Czy mój telefon może dokładnie śledzić mój sen?

Śledzenie snu jest możliwe bez smartwatcha. Zamiast tego istnieje wiele aplikacji na iOS i Androida, których można używać do pomiaru snu.

Zwykle korzystają z mikrofonu wbudowanego w telefon, aby wykryć, kiedy śpisz i rozpocząć śledzenie, a także wymagają umieszczenia telefonu blisko miejsca, w którym śpisz. Wyniki mogą jednak nie być tak dokładne, jak w przypadku urządzenia do noszenia.

P: Czy monitor snu może wykryć bezdech senny?

W większości przypadków nie. Jednakże moduły monitorujące sen mogą generować raporty umożliwiające identyfikację i śledzenie niektórych potencjalnych objawów bezdechu sennego.

P: Jaka jest różnica między monitorem snu a monitorem kondycji?

Monitor snu to urządzenie przeznaczone do monitorowania i analizowania jakości Twojego snu. Natomiast tracker fitness służy do pomiaru wydajności organizmu podczas szeregu aktywności fizycznych, takich jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.

x