Najlepsze pakiety biurowe Android na rok 2019

W dzisiejszych czasach, gdy większość ludzi myśli o pakietach biurowych (zintegrowane przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, prezentacje i menedżery danych osobowych), Microsoft Office lub Google Drive Office Suite przychodzą na myśl – i nie bez powodu.

Oba są dobrze rozwiniętymi i wysoce skutecznymi rozwiązaniami do tworzenia, zarządzania i archiwizowania dokumentów biznesowych, a także generowania, odpowiadania i gromadzenia danych korespondencyjnych.

To właśnie te dwie potęgi, pakiety biurowe Google i Microsoft (oba opracowane i oferowane przez dwie największe korporacje na świecie) wyznaczają standardy. Ale Microsoft zawsze był niezłomny w oprogramowaniu biurowym, a jego ogromne zasoby pozwoliły mu nieustannie rozwijać się i wdrażać w tempie, z którym mniejsi programiści nie mogli nadążyć.

Gdy liczba entuzjastów technologii komputerowej rosła wykładniczo, w zadziwiającym tempie Microsoft zareagował częstymi i fascynującymi aktualizacjami Worda i Excela, głównych programów do edycji tekstu i arkuszy kalkulacyjnych w biurze. Wkrótce potem Microsoft dopełnił pakiet, integrując dobrze przyjęte oprogramowanie do prezentacji PowerPoint, a następnie potężny klient poczty e-mail i menedżer informacji osobistych lub PIM o nazwie Outlook.

W ciągu następnych kilku lat w Microsoft Office od czasu do czasu dodawano (a często później usuwano) inne programy i narzędzia, w tym aplikacje do publikowania na pulpicie (Microsoft Publisher) i zarządzania projektami (Microsoft Project).

Z perspektywy czasu aplikacje Dysku i pakietu biurowego Google były, pomimo ich ogromnego sukcesu, późnymi rozkwitami. Mimo że, dzięki postępowi w technologii pakietu dokumentów biurowych, nie wniósł wiele na imprezę, Dysk Google i jego aplikacje biurowe (Dokumenty Google, Arkusze Google i Prezentacje Google odegrały znaczącą rolę w promowaniu wydajności biurowej w chmurze.

Ponieważ system operacyjny Android jest również jednym z wielkich przedsięwzięć Google, opracowanie aplikacji Google Drive i pakietu biurowego natywnego dla tej platformy jest kolejnym impulsem firmy.

Inne pakiety biurowe Android

W walce o udział w rynku aplikacji biurowych na Androida są inni kandydaci. W zależności od tego, jak na to spojrzysz, liczba graczy wynosi od około 5 do 20 lub więcej, a niektórzy – z niewielką liczbą użytkowników i ogólnie niesłychani – wcale nie są uczestnikami.

Inne, w tym WPS Office firmy Kingsoft, z ponad 100 milionami instalacji i faktem, że istnieją już od jakiegoś czasu (jako alternatywa dla pakietu Microsoft Office), łatwo nadają się do włączenia tutaj.

Wszyscy sześciu ostatecznych kandydatów do tego podsumowania, z wyjątkiem jednego, MobiSystems OfficeSuite, może pochwalić się ponad milionem instalacji, jak donosi Google Play, najważniejsze repozytorium aplikacji na Androida; w związku z tym zadbano o zmniejszenie pola do pięciu produktów.

W połączeniu z wieloletnią analizą oprogramowania pakietu biurowego liczy się instalacja każdego produktu w Google Play, ogólna kompatybilność z głównymi aplikacjami w wersji dla systemu Windows oraz cena zakupu, produkty, które zrobiły cięcia:

 • DataViz Docs to Go 3
 • dysk Google
 • Infraware Polaris Office
 • Kingsoft WPS Office i PDF
 • Microsoft Office Suite (365)

Kupowanie „najlepszych” aplikacji pakietu Office Android

Niektóre z tych aplikacji, w określonych scenariuszach, są bezpłatne, a jeśli nie (tak jak ja) zarabiasz na życie komponowaniem i zarządzaniem dokumentami, komunikowaniem się z wieloma kontaktami i potencjalnymi klientami, możesz nie potrzebować w pełni funkcjonalnego pakietu biurowego.

Przez pełną funkcjonalność rozumiem przetwarzanie tekstu, arkusze kalkulacyjne i prezentacje, chociaż większość biznesmenów używa również PIM-ów, takich jak Microsoft Outlook, do śledzenia kontaktów, odpowiadania na wiadomości e-mail przychodzące i wychodzące oraz zarządzania nimi, planowania spotkań i innych wydarzeń, śledzenia czynności do wykonania (lub zadań) i tak dalej.

Tylko Microsoft i Google (Gmail) zapewniają pakietom PIM pakiety biurowe, ale wielu użytkowników otrzymuje te usługi lub większość z nich za pośrednictwem usługodawców internetowych lub dostawców poczty e-mail. Na przykład internetowy klient poczty Gmaila ma kalendarz, listę kontaktów, listy rzeczy do zrobienia itd. Jako usługa Google jest również dobrze zintegrowany z Androidem – i… no cóż, za darmo. Nie musisz nic kupować, aby zrekompensować brak kalendarza oprogramowania biurowego.

Jak zwykle w przypadku moich recenzji, w tym podsumowaniu nie można osądzić, który z tych produktów jest „lepszy” od drugiego, chociaż w tym przypadku kilka jest znacznie lepiej rozwiniętych niż inne. Mimo to, jak wspomniano, aby uzyskać miejsce w tym podsumowaniu, pakiet musiał mieć wbudowane edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne i aplikacje do prezentacji ..

Poniższe produkty są wymienione w kolejności alfabetycznej; dlatego nie należy niczego wnioskować, pozycjonując na liście. Nie obawiaj się jednak, jeśli po zainstalowaniu każdej aplikacji i wypróbowaniu jej – tworzenia złożonych dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych – i analizowaniu łatwości użytkowania, wydajności oraz obecności kluczowych funkcji projektowych i układu, natrafiam na brakujące funkcje i inne problemy, mówię o tym bez wahania i całkowicie.

Wreszcie, podczas gdy większość nowszych smartfonów z Androidem ma znacznie duże ekrany niż jeszcze kilka lat temu, pisanie i układanie dokumentów na ich wciąż stosunkowo małych ekranach nie zawsze jest łatwe. Tam gdzie jest to godne uwagi, poświęcę trochę czasu na analizę, czy aplikacja nadaje się do określonych zadań. Tylko dlatego, że możesz łatwo pisać w szkolnych pracach domowych z podwójnymi odstępami, bez dużej frustracji wynikającej z wyświetlania, nie oznacza, że ​​poruszanie się w dużych arkuszach kalkulacyjnych lub tworzenie wyrafinowanych, pełnoekranowych materiałów informacyjnych będzie również proste.

W porządku. Rzućmy okiem na pięć najlepszych pakietów Androida Office.

DataViz Documents to Go 4

Poziomy produktu

 • Darmowa wersja zawiera:
 • Przetwarzanie tekstu
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Prezentacje
 • Przeglądrkę plików PDF
 • Wersja płatna: obejmuje
 • Przetwarzanie tekstu
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Prezentacje
 • Wyświetlanie plików PDF
 • Obsługa witryny w chmurze (bez pamięci)
 • Synchronizazcja z komputerami stacjonarnymi przez USB
 • cennik

Darmowa wersja = 0 USD na całe życie
Wersja płatna = 14,99 USD miesięcznie
Plusy:

Proste aplikacje zwiększające produktywność
Silne narzędzie Znajdź i zamień
Solidne narzędzia do edycji
Przeprojektowany interfejs użytkownika tchnie nowe powietrze w zupełnie inną aplikację
Gotowy na Androida v.9 (Pie)

Docs to Go to niedroga alternatywa dla Microsoft Office Word, Excel i PowerPoint, która pozwala na dokonywanie poprawek i poprawek w locie, na urządzeniu przenośnym z Androidem, bez konieczności posiadania natywnych programów pakietu Windows Office Suite.

Teraz, z ponad 50 milionami instalacji i 15-letnim programem Docs to Go, nie trzeba pobierać osobnych komponentów, usługi w chmurze ani aplikacji na dysk. Otrzymujesz wiele opcji zapisywania i synchronizacji plików, takich jak zapisywanie i synchronizowanie bezpośrednio do urządzenia z Androidem, komputera stacjonarnego i / lub laptopa przez USB oraz do różnych usług chmurowych.

W wersji 4 nie musisz uaktualniać do wersji Premium, aby edytować dokumenty, a przeprojektowanie aplikacji unowocześnia interfejs użytkownika podobny do Eksploratora plików, zapewniając dostęp do szerszego zakresu funkcji edycji i formatowania – bez rezygnacji z cennego miejsca na ekranie.

Technologia InTact firmy DataViz zachowuje oryginalne formatowanie dokumentów stosowane w plikach Word, Excel i PowerPoint, dzięki czemu Docs to Go jest gotowym narzędziem do edycji plików MS Office na urządzeniu mobilnym z Androidem, ale musisz zapewnić własne miejsce w chmurze.

Google Drive

 • Darmowa wersja zawiera:
 • 15 GB miejsca na Dysku Google
 • Dokumenty Google (przetwarzanie tekstu)
 • Arkusze Google (arkusze kalkulacyjne)
 • Prezentacje Google (prezentacje)
 • Gmail (klient poczty e-mail, kalendarz, harmonogram, zadania i inne)
 • Przeglądarka PDF Google (przeglądanie i ograniczona edycja PDF)
 • Google Keep (notatki, listy, przepływ pracy i więcej)
 • Kilka innych aplikacji Google do zwiększania wydajności
 • Wersja płatna (od 1,99 USD do 1 024 USD) obejmuje:
 • 100 GB na nieograniczone miejsce na Dysku Google
 • Dokumenty Google (przetwarzanie tekstu)
 • Arkusze Google (arkusze kalkulacyjne)
 • Prezentacje Google (prezentacje)
 • Gmail (klient poczty e-mail, kalendarz, harmonogram, zadania i inne)
 • Przeglądarka PDF Google (przeglądanie i ograniczona edycja PDF)
 • Google Keep (notatki, listy, przepływ pracy i więcej)
 • Kilka innych aplikacji Google do zwiększania wydajności

Konta osobiste „Google One”

Darmowa wersja = 0 USD za 15 GB przestrzeni dyskowej i pełny dostęp do aplikacji
Płatne konta
100 GB = 1,99 USD
1 TB = 9,99 USD
10 TB + = 99,99 USD z przyrostowymi aktualizacjami 10 TB za 99,99 USD; 30 TB kosztuje zatem 299,99 USD
Konta biznesowe (G Suite)

Podstawowy = 6 USD za użytkownika za 30 GB przestrzeni dyskowej, aplikacje Office i inne usługi
Firma = 12 USD na użytkownika za 1 TB przestrzeni dyskowej, aplikacje Office i inne usługi
Enterprise = 25 USD na użytkownika za 1 TB pamięci masowej, aplikacje Office oraz usługi bezpieczeństwa i ochrony danych na poziomie przedsiębiorstwa
Plusy:

Ogromne funkcje na poziomie biznesowym za stosunkowo niskie ceny
Wysoce kompatybilny z aplikacjami Microsoft Office
Potężne narzędzia do tworzenia, edycji i archiwizacji dokumentów
Pełna integracja z systemem operacyjnym Android i aplikacjami Google
Wady:

Wsparcie Google jest głównie internetowe, a czasem trudne w nawigacji
Aplikacje pakietu Office nie są tak niezawodne jak aplikacje pakietu Microsoft Office

Google Drive Office Suite oferuje bezpłatne miejsce do przechowywania w chmurze i kilka aplikacji zgodnych z Microsoft Office Suite, lub za niewielką opłatą możesz uzyskać pełne wsparcie i więcej funkcji niż większość przeciętnych użytkowników osobistych i biznesmenów kiedykolwiek będzie potrzebować.

Mógłbym mówić o tysiącach słów i ledwo zacząć pisać o tym potężnym zestawie aplikacji pakietu biurowego, który podobnie jak Microsoft Office 365 i OneDrive, koncentruje się wokół chmurowego produktu Dysku Google. Płacisz za miejsce w przyrostach GB i TB, poczynając od bezpłatnych, a Google dodaje swoje Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, klienta poczty elektronicznej Gmail i menedżera danych osobowych, aplikację do notowania i tworzenia list i wiele więcej. (Mam konto biznesowe G Suite od kilku lat i nie korzystam z połowy tego, co jest dostępne).

Na komputerach z systemem Windows aplikacje Google Office Suite są w chmurze. Wersje na Androida to jednak aplikacje, które pobierasz i instalujesz na swoim urządzeniu, dzięki czemu Twoja praca jest dostępna, gdy jesteś offline. Możesz także uzyskiwać dostęp do plików pakietu biurowego zapisanych online za pośrednictwem aplikacji Google działających w Chrome i niektórych innych przeglądarkach oraz współpracować z nimi. Chmura na Dysku Google automatycznie przesyła, zapisuje, sortuje i synchronizuje foldery pamięci Twojego smartfona, a także instalacje systemu Windows, iOS i macOS.

Najważniejsze w pakiecie Google Drive Office Suite jest to, że działa dobrze, nie będziesz potrzebować niczego pod względem funkcji i wydajności, a kosztuje około jednej trzeciej mniej niż rozwiązanie OneDrive / Office 365 firmy Microsoft. A jego integracja z urządzeniem mobilnym z Androidem nie ma sobie równych.

Infraware Polaris Office

Poziomy produktu

Darmowa wersja zawiera:
1 GB przestrzeni dyskowej
3 urządzenia (1 komputer PC lub Mac, 2 urządzenia mobilne)
Ograniczone przetwarzanie tekstu
Ograniczone arkusze kalkulacyjne
Ograniczone prezentacje
Wspólna edycja w czasie rzeczywistym
Zarządzanie wersjami dokumentów (przywrócenie do 3 poprzednich dni)
Wersje płatne Personal Smart i Pro
3 GB do 10 GB pamięci
9 do 15 urządzeń
Bez reklam
Wspólna edycja w czasie rzeczywistym
Przetwarzanie tekstu
Arkusze kalkulacyjne
Prezentacje
Twórz, edytuj i przeglądaj pliki pdf
Zarządzanie wersjami dokumentów (przywracanie do 15 poprzednich dni
Konwertuj pliki PDF na dokumenty MS Office
Produkty biznesowe – standardowe i biznesowe
Dostępna dożywotnia opcja własności
Całodobowe wsparcie
cennik

Inteligentne = 3,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie
Pro = 5,99 USD miesięcznie lub 59,99 USD rocznie
Business Standard = 240,99 USD dożywotnia własność
Biznes = 6,99 USD miesięcznie lub 83,88 USD rocznie
Plusy:

Kompaktowe narzędzie z jedną aplikacją do otwierania, edytowania i zarządzania wszystkimi typami dokumentów
Obsługa rysika
1 GB przestrzeni dyskowej z darmową wersją i wsparcie dla innych witryn w chmurze

Polaris Office zapewnia silną kompatybilność MS Office Suite na wszystkich platformach oraz bezpłatne miejsce do przechowywania z produktem z reklamami, choć modele produktów i ceny są nieco wybredne i skomplikowane.

Jeśli od jakiegoś czasu korzystasz z urządzeń z Androidem, zwłaszcza ze smartfonów i tabletów Samsung Galaxy, prawdopodobnie rozpoznajesz Polaris Office jako alternatywę MS Office dostarczaną z tymi urządzeniami przenośnymi od kilku lat. Polaris Office na Androida to niewielki (60 MB) zbiór edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz aplikacji do tworzenia i edycji plików PDF, do których można uzyskać dostęp w ramach tego samego interfejsu Polaris.

Same edytory dokumentów, odpowiedniki MS Word, Excel i PowerPoint wyglądają bardzo podobnie do swoich odpowiedników Microsoft Office, a złożone, mocno sformatowane dokumenty w wersji dla systemu Windows, które przeniosłem do Polaris Office na moim Galaxy Note 9, okazały się prawie idealne , bez konieczności wracania i formatowania.

Jednak silnym atutem Polaris Office jest możliwość współpracy na wielu platformach w czasie rzeczywistym lub na żywo. Innymi słowy, wielu użytkowników może uzyskać dostęp do jednego dokumentu w czasie rzeczywistym i pracować nad nim jednocześnie, przy czym treść edytowana przez każdego użytkownika jest zapisywana automatycznie. Aplikacja zapewnia również ochronę dokumentów korporacyjnych i ochronę przed wyciekiem danych i ich naruszeniem.

WPS Office – Word, Docs, PDF, Note, Slide & Sheet

WPS Office to bezproblemowa, prosta alternatywa dla pakietu MS Office Suite, z bardzo małą różnicą między jego darmowymi i niedrogimi produktami Premium a profesjonalnymi zorientowanymi na biznes, chociaż trzeba będzie szukać gdzie indziej, aby edytować pliki PDF.

WPS Office istnieje już od przełomu wieków i jest dobrze znany z wyglądu i zachowania się podobnie do programów Windows MS Office Suite, chociaż aplikacje MS Office są obecnie aktualizowane bardzo często. Jednak spośród wszystkich klonów pakietu MS Office Suite ten jest najtańszy i najprostszy.

Bezpłatna wersja z reklamami zawiera trzy aplikacje: Writer, Presentation i Arkusze kalkulacyjne oraz 1 GB przestrzeni dyskowej, czyli tyle samo, co w przystępnej cenie wersja Premium za 30 USD rocznie. Produkty Premium i 45 USD rocznie (dożywotnie 80 USD) Produkty profesjonalne różnią się od wersji bezpłatnej tym, że nie zawierają reklam. I chociaż WPS Office nie jest najbogatszą w funkcje alternatywą MS Office, podczas moich testów z łatwością obejmował większość scenariuszy dokumentów biznesowych, takich jak płynne importowanie i eksportowanie dokumentów kompatybilnych z MS Office. W rzeczywistości nie raz wyeksportował dokumenty pozbawione błędów formatowania, a miałem problemy tylko wtedy, gdy mnie zniechęciło i próbowałem zmusić je do przeniesienia wysoce zaawansowanych funkcji, takich jak powiązania indeksu i spisu treści.

Niestety, WPS Office, chociaż może eksportować dokumenty WPS Writer do plików Adobe Acrobat PDF, nie ma aplikacji do ich formatowania i adnotacji. Innymi słowy, musisz wprowadzić zmiany w programie Writer, a następnie ponownie wyeksportować plik PDF przy każdej wersji. W porównaniu z możliwościami przenośnych plików dokumentów Adobe (PDF) obsługa WPS Office jest nominalna. Ale dostajesz solidną alternatywę dla MS Office Suite lub Android za darmo lub bez reklam za nic, co czyni WPS Office przyjaznym budżetem wyborem do tworzenia i aktualizacji dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji na smartfonie.