Najlepsze rozszerzenia Chrome do odblokowania amerykańskiego serwisu Netflix

Rozszerzenia Chrome są używane do wszelkiego rodzaju rzeczy, w tym do odblokowywania Netflix. Jednak bardzo niewiele dodatków do znanej przeglądarki Google jest w stanie sprostać temu zadaniu, a wiele fałszywie twierdzi, że oferuje pełną funkcjonalność VPN za darmo. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym rozszerzeniom VPN dla Chrome, które faktycznie działają, by pokonać geobloki Netflix.

Netflix USA

Wygląda na to, że wszyscy chcą teraz oglądać amerykańską wersję Netflix. Być może ma to związek z faktem, że wiadomo, że ma najwięcej i najlepszą zawartość. Ale bez względu na to, dlaczego chcesz to obejrzeć lub jak silne jest twoje pragnienie, jeśli nie mieszkasz w USA, nie masz szczęścia. A przynajmniej tak chce Netflix, abyś uwierzył. Ale przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak VPN, można to obejść.

A dzisiaj przedstawiamy najlepsze rozszerzenia Chrome, aby odblokować amerykańską Netflix. Wyjaśnimy również, dlaczego popularna usługa przesyłania strumieniowego korzysta z blokowania geograficznego i jak jest realizowana. Następnie dowiesz się, w jaki sposób VPN może pomóc ominąć blokowanie geograficzne i jak klient VPN może zostać wbudowany w Chrome jako rozszerzenie przeglądarki. Co najważniejsze, omówimy również, dlaczego i jak Netflix próbuje blokować połączenia VPN. Podsumujemy krótką historię Netflix.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepsze rozszerzenia Chrome do odblokowania amerykańskiego serwisu Netflix

Przeszukaliśmy Chrome Web Store w poszukiwaniu najlepszych rozszerzeń Chrome, aby odblokować amerykańską Netflix. Chociaż dostępnych jest kilka bezpłatnych usług, zazwyczaj nie zapewniają one wystarczającej wydajności, aby umożliwić przyzwoite przesyłanie strumieniowe filmów. Z tego powodu spośród naszych 3 najlepszych rozszerzeń dwa to usługi subskrypcyjne.

1. ExpressVPN

Często zalecamy ExpressVPN jako najlepszego na rynku dostawcę VPN i nie bez powodu. Ale jego rozszerzenie Chrome nie jest tak naprawdę samodzielne w przeglądarce Chrome. Instaluje się w Chrome, ale pozwala tylko kontrolować samodzielnego klienta ExpressVPN. Dlatego będziesz musiał pobrać i zainstalować klienta ExpressVPN, zanim będziesz mógł korzystać z rozszerzenia. To oczywiście oznacza również, że musisz subskrybować usługę ExpressVPN. Warto jednak, ponieważ dostawca znany jest z potężnej sieci (ponad 3000 serwerów w 94 krajach) i doskonałej obsługi.

ExpressVPN korzysta z protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES i idealną tajemnicą przekazywania. Wykorzystuje także 4096 bitów DHE-RSA chronionych algorytmem SHA-512. Jeśli chodzi o zasady rejestrowania, mają one tylko częściową zasadę braku rejestrowania, ale jest to jedyna wada dostawcy. Jedyne przechowywane przez nich dane to serwery, z którymi się łączą, oraz daty, z którymi się łączą, zapewniając w ten sposób wystarczający poziom ochrony prywatności.

Rozszerzenie ExpressVPN

Jeśli chodzi o rozszerzenie Chrome, instaluje ikonę w prawym górnym rogu okien Chrome. Po kliknięciu otworzy się małe okno, które wygląda prawie identycznie jak samodzielny klient. Tutaj możesz wybrać lokalizację swojego serwera – amerykańską lokalizację do oglądania amerykańskiego Netflix – i włączyć lub wyłączyć VPN. Kliknięcie przycisku menu w lewym górnym rogu okna pozwala włączyć Uruchomienie Chrome funkcja, która automatycznie połączy VPN z ostatnio używanym serwerem przy każdym uruchomieniu przeglądarki. Istnieje również opcja blokowania WebRTC w Chrome dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN to kolejny najlepszy dostawca VPN. Rozszerzenie Chrome wymaga subskrypcji usługi, ale jest prawdziwym samodzielnym rozszerzeniem VPN, które nie wymaga instalacji zewnętrznej aplikacji klienckiej. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do uruchamiania na komputerze z ChromeOS.

Podobnie jak większość wysokiej jakości sieci VPN, NordVPN wykorzystuje protokół OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem ruchu AES i 2048-bitową wymianą klucza DH. Usługa ma również domyślnie włączoną ochronę przed wyciekiem DNS, której niektórzy dostawcy nawet nie mają. Aby zapewnić najlepszą prywatność, dostawca ma ścisłą politykę braku rejestrowania i nie śledzi aktywności użytkownika.

Rozszerzenie NordVPN

Subskrypcja NordVPN umożliwia sześć jednoczesnych połączeń, co jest jednym z najwyższych wyników, jakie widzieliśmy. Może to być przydatne, jeśli chcesz chronić kilka urządzeń. Wreszcie, NordVPN ma około 5400 serwerów rozproszonych w 59 krajach. Nie ma znaczenia, że ​​wszystko, czego potrzebujesz, to serwery w USA, z których jest wiele do wyboru.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Bardzo przystępne plany
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Silne szyfrowanie jest stosowane na wszystkich połączeniach
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

3. CyberGhost

CyberGhost oferuje prawdziwe samodzielne rozszerzenie, które nie wymaga żadnego innego oprogramowania. Nie wymaga nawet subskrypcji usługi CyberGhost. To prawdziwe bezpłatne rozszerzenie, które działa z poziomu przeglądarki.

Rozszerzenie oferuje doskonały poziom bezpieczeństwa i prywatności. Autonomiczna, oparta na subskrypcji usługa VPN CyberGhost należy do najlepszych dostawców VPN, jakie widzieliśmy. Najprawdopodobniej możemy założyć, że bezpłatna usługa zapewniana przez to rozszerzenie jest równoważna z ich usługą subskrypcji jako sposób na dostęp do amerykańskiego serwisu Netflix.

Rozszerzenie CyberGhost

Istnieją oczywiście różnice między bezpłatną usługą CyberGhost a usługą subskrypcji. Na przykład darmowa wersja pozwala tylko na łączenie się z serwerami w USA, Holandii, Niemczech i Rumunii. To może nie być tak dużo jak usługa płatna, ale to więcej niż cztery nasze potrzeby. Inną ważną różnicą jest wydajność; podobnie jak większość bezpłatnych usług, ta znacznie spowolni twoje połączenie. Nadal będziesz mógł oglądać streaming wideo, ale być może nie w jakości HD.

A jeśli subskrybujesz płatną usługę CyberGhost, ten dodatek będzie nadal miał takie same ograniczenia dla kraju docelowego, ale będzie oferował taki sam poziom wydajności, jaki uzyskasz z samodzielnej aplikacji. Rozszerzenie jest bardzo uproszczone, dzięki czemu korzystanie z niego jest proste. Po kliknięciu ikony rozszerzenia otwiera się w małym oknie, w którym możesz wybrać swój kraj i włączyć lub wyłączyć VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Specjalny profil przeznaczony do prywatnego torrentowania
 • Nie wykryto wycieków
 • Brak plików dziennika
 • Obsługa czatu na żywo (24/7).
Cons

 • Wyciek WebRTC IPv6 w macOS
 • Czasami występują średnie prędkości.

Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do amerykańskiego serwisu Netflix spoza USA?

Przede wszystkim Netflix jest dystrybutorem treści. Oznacza to, że oferuje treści od innych producentów i jest związany typowymi umowami o nadawanie i dystrybucję. Oznacza to, że często zabezpieczy to prawo do dystrybucji danego programu lub filmu na określonych rynkach, ale nie wszędzie. Na przykład Netflix ma prawo oferować popularny program w USA Teoria wielkiego podrywu na kilku rynkach UE (spróbuj Netflix UK), ale nie w USA. W Ameryce program jest nadawany w telewizji konwencjonalnej przez NBC. Ponadto Netflix jest często związany umownymi zobowiązaniami do aktywnego zapobiegania oglądaniu treści użytkownikom spoza rynku.

Chociaż możemy nie być z tego zadowoleni, z powodu tych ograniczeń dystrybucji dostępna treść różni się w zależności od regionu. Niektóre tytuły mogą być niedostępne w lokalnej wersji serwisu Netflix, gdy znajdują się w następnym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański Netflix jest uważany za najbardziej pożądany (chyba że jesteś fanem anime, to Netflix Japan bierze to ciasto). To zawsze jest rozczarowujące, ale niewiele możemy na to poradzić. Czy jest tam

Netflix wymusza ograniczenia dystrybucji za pomocą dobrze znanej techniki zwanej blokowaniem geograficznym. technika zapewnia, że ​​użytkownicy mogą uzyskać dostęp tylko do własnej wersji Netflix. Na przykład użytkownik w USA może uzyskać dostęp tylko do amerykańskiej wersji strony, podczas gdy jeden w Kanadzie może uzyskać dostęp tylko do kanadyjskiego serwisu Netflix, a nie amerykańskiego.

To blokowanie geograficzne dotyczy jednak nie tylko użytkowników spoza USA. Może to również stanowić problem dla mieszkańców USA. Co jeśli jesteś obywatelem USA podróżującym za granicę? Zwykle nie można oglądać Netflix. Przynajmniej dopóki nie znajdziesz sposobu na ominięcie blokowania geograficznego.

ABC blokowania geograficznego

Geoblokowanie jest prawie zawsze realizowane przez filtrowanie – czyli zezwalanie lub blokowanie – ruchu na podstawie źródłowego adresu IP. Adres IP to unikalny identyfikator numeryczny przypisany do każdego komputera podłączonego do Internetu. Służy do kierowania danych do iz różnych komputerów i urządzeń podłączonych do Internetu. Każde żądanie przesyłane do Netflix – lub gdziekolwiek – właściwie – jest oznaczone Twoim adresem IP. To właśnie nazywamy źródłowym adresem IP. Jest to ten źródłowy adres IP, który pozwoli serwerom Netflix wiedzieć, gdzie wysłać żądany strumień wideo.

Adresy IP są bardzo podobne do adresów pocztowych. I podobnie jak adresy pocztowe, istnieje bezpośrednia korelacja między adresami IP a fizyczną lokalizacją. Netflix może zatem poznać Twoją lokalizację, odwołując się do Twojego adresu IP, a następnie zdecydować o zablokowaniu lub zaakceptowaniu twoich żądań na podstawie tego, czy znajdujesz się w autoryzowanej lokalizacji.

Jak VPN może pomóc

Wirtualne sieci prywatne lub VPN były pierwotnie używane przede wszystkim w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu do sieci prywatnych przez niezabezpieczone kanały, takie jak Internet. Obecnie są one powszechnie stosowane jako sposób na zwiększenie bezpieczeństwa połączenia, prywatności i anonimowości. Robią swoją magię, szyfrując wszystkie dane do i z komputera za pomocą silnych algorytmów i wysyłając je przez bezpieczny tunel do zdalnego serwera VPN. Gdy dane dotrą do serwera, są one odszyfrowywane i wysyłane przez Internet. A kiedy serwer otrzyma odpowiedź z powrotem, szyfruje ją i odsyła do Ciebie przez ten sam tunel.

Schemat VPN

Oprócz nieodłącznych zabezpieczeń, które zapewniają, VPN są również szeroko stosowane w celu ominięcia ograniczeń dostępu. Jak zapewne zauważyłeś, kilka sieci, takich jak korporacyjne, publiczne hotspoty Wi-Fi, a nawet niektóre całe kraje, nie pozwala na dostęp do niektórych witryn i / lub usług. Można to zrobić, aby chronić moralność, zmniejszyć przestępczość, zaoszczędzić przepustowość lub kontrolować informacje.

Wreszcie, i to właśnie tutaj staje się interesujące, jeśli chodzi o odblokowywanie usług, takich jak Netflix, VPN pozwala również omijać ograniczenia geograficzne. Jest to faktycznie efekt uboczny korzystania z VPN. Jak wyjaśniliśmy, kiedy twoje dane docierają do serwera VPN, są one odszyfrowywane i wysyłane do miejsca docelowego w Internecie. Ale ponieważ serwer musi otrzymać odpowiedź i odesłać ją z powrotem, zmienia adres źródłowy na własny. Do zasobu, do którego próbujesz uzyskać dostęp – czy to Netflix, czy cokolwiek innego – Twoja prośba będzie postrzegana jako pochodząca z lokalizacji serwera VPN, a nie twojej.

Jeśli więc połączysz się z serwerem w USA, zobaczysz, że znajdujesz się w USA, bez względu na to, gdzie faktycznie jesteś.

VPN wbudowany w Chrome

Część VPN, która wykonuje szyfrowanie i routing przez VPN, nazywa się klientem VPN. Często jest to oprogramowanie działające na komputerze, szyfrujące w locie wszelkie wychodzące lub przychodzące dane.

Ale zamiast działać na komputerze, klient może również działać w przeglądarce Chrome. Rozszerzenia to moduły, które można dodać do Chrome w celu dodania niektórych funkcji. Wielu dostawców VPN oferuje klienta jako rozszerzenie Chrome.

Istnieje wiele zalet uruchamiania klienta VPN jako rozszerzenia Chrome. Jednym z nich jest to, że zamiast szyfrować wszystkie dane, tylko dane do i z przeglądarki będą szyfrowane. Oznacza to na przykład, że nadal będziesz mieć dostęp do zasobów w sieci lokalnej, takich jak serwer plików lub drukarka.

POWIĄZANE CZYTANIE: Przegląd 5 najpopularniejszych rozszerzeń Chrome

Ale czy serwis Netflix nie blokuje także sieci VPN?

Netflix stara się egzekwować ograniczenia geograficzne, aktywnie poszukując i blokując połączenia przychodzące korzystające z VPN. Jak oni to robią? Cóż, jest na kilka sposobów, ale w większości przypadków opierają się na źródłowym adresie IP. Netflix stale pracuje nad inżynierią wsteczną w celu wyszukiwania i rejestrowania adresów IP serwerów VPN. Przez lata gromadzili czarne listy na wielu popularnych sieciach VPN.

Aby ominąć to ograniczenie, musisz starannie wybrać dostawców VPN. Wielu z nich regularnie dodaje serwery lub zmienia adresy IP. Niektóre używają wirtualnych adresów IP, które zmieniają się automatycznie tak często. A dostawcy VPN stale wymyślają nowe sposoby zaciemniania swojego połączenia, co czyni ich niewykrywalnymi przez Netflix.

Krótka historia Netflix

Kiedy Reed Hastings i Marc Randolph postanowili założyć Netflix w 1997 roku, w rzeczywistości założyli internetowy serwis wypożyczalni DVD, a nie serwis streamingowy. Ich działalność związana z wynajmem prosperowała i stale rosła przez kilka lat, przekraczając w 2005 roku 4 miliony użytkowników.

Rok 2007 był początkiem rewolucji – choć nikt nie zdawał sobie z tego sprawy – kiedy Netflix uruchomił usługę przesyłania strumieniowego filmów. Był to początek nowej ery, w której ludzie mogli wypożyczać filmy i oglądać je od razu na komputerze. Dawno minęły czasy oczekiwania na dostarczenie DVD.

Strona internetowa Netflix

W kolejnych latach Netflix nawiązał współpracę z producentami telewizorów, konsol do gier i odtwarzaczy multimedialnych. Pomysł polegał na strumieniowym przesyłaniu treści online bezpośrednio na platformy każdego producenta, instalując na nim aplikację kliencką Netflix.

Dzisiaj Netflix jest dostępny na praktycznie każdym inteligentnym telewizorze, odtwarzaczu multimedialnym, głównej konsoli do gier, smartfonie i tablecie z Androidem i iOS. I wygląda na to, że nigdy nie przestanie rosnąć. Chociaż oficjalne dane nie są dostępne, szacuje się, że Netflix ma obecnie blisko 120 milionów użytkowników na całym świecie. Netflix dociera teraz do użytkowników w 190 krajach, ze zlokalizowanymi wersjami usługi dostępnymi na wielu rynkach.

Netflix jako producent treści telewizyjnych

Od 2003 r. Netflix stał się również firmą produkującą telewizję. To już nie jest tylko firma streamingowa. Ich wyprawa do produkcji nazywa się Netflix Originals, czyli programami telewizyjnymi i filmami produkowanymi lub koprodukowanymi przez Netflix. Netflix Originals ma doskonałą reputację i zwykle odnosi duże sukcesy.

Netflix Originals

Oryginały Netflix są często dostępne wyłącznie w serwisie Netflix, chociaż niektóre są dostępne w telewizji telewizyjnej. Jednym z przykładów jest Riverdale, która jest obecnie w drugim sezonie na CW. Wśród najlepszych i najpopularniejszych programów ostatnich lat, wiele z nich to Netflix Originals. Niezwykle popularne Netflix Originals obejmują takie programy jak Stranger Things, Pomarańcz to nowa czerń, Domek z kart, Korona, i Aresztowany rozwój. A jeśli lubisz superbohaterów, seria superbohaterów Marvela Jessica Jones, Śmiałek, Punisher, Żelazna Pięść, Luke Cage i Obrońcy są również częścią rodziny Netflix's Originals.

Zakończyć

Oglądanie amerykańskiego serwisu Netflix jest czymś, czego wszyscy spoza USA chcieliby zrobić. A dzięki wirtualnym sieciom prywatnym można ominąć ograniczenia geograficzne, które nakłada usługa przesyłania strumieniowego. Wyjaśniliśmy ci powód i sposób blokowania geograficznego i wprowadziliśmy trzy najlepsze rozszerzenia Chrome, aby odblokować amerykańską wersję Netflix.

Czy próbowałeś któregoś z naszych polecanych rozszerzeń Chrome? Który jest twoim ulubionym? A może używasz innego rozszerzenia. Co najbardziej Ci się podoba? Podziel się swoimi przemyśleniami, korzystając z poniższych komentarzy.

x