Najlepsze sieci VPN do gier 2024 (kwiecień)

Dowiedz się, które sieci VPN mogą poprawić wrażenia z gry

Chociaż sieci VPN w dużej mierze zyskały na znaczeniu dzięki obietnicy lepszego bezpieczeństwa i większego zakresu treści do przesyłania strumieniowego, coraz więcej osób korzysta teraz z sieci VPN również do gier.

Jest wiele powodów. Być może chcesz uzyskać dostęp do gry lub rozszerzenia, które zostały udostępnione tylko w innym regionie świata. Albo Twoja szkoła lub biuro (może nawet Twój rząd!) zablokowały dostęp do Fortnite lub Minecrafta.

Jeśli jesteś konkurencyjnym graczem, możesz być bardziej zaniepokojony zagrożeniem atakami DDoS. A może na drugim końcu spektrum chcesz skorzystać z łatwiejszych poczekalni w grach takich jak Warzone. Wszystko można osiągnąć dzięki dobrej sieci VPN do gier.

W tym artykule polecamy najlepsze dostępne obecnie sieci VPN do gier. Wszystkie poniższe opcje są łatwe w użyciu na różnych urządzeniach i, co najważniejsze, zapewniają wystarczająco szybkie i stałe prędkości serwera, aby zapewnić, że nie spowodują żadnego opóźnienia po włączeniu.

Sieci VPN dla graczy: jak wybrać najlepsze

Większość graczy nie będzie potrzebować VPN, aby cieszyć się swoją pasją. Ale jest zrozumiałe, że wielu – zwłaszcza na najlepszych komputerach do gier lub laptopach do gier – nadal będzie chciało mieć zainstalowaną VPN z innych powodów (np. ze względu na bezpieczeństwo, przesyłanie strumieniowe, podszywanie się pod IP lub cokolwiek innego).

Przede wszystkim chcesz mieć pewność, że otrzymujesz usługę, która nie spowolni całego systemu. Specjalnie testujemy prędkości połączeń na wielu serwerach wszystkich przeglądanych przez nas usług VPN, abyśmy mogli powiedzieć Ci najszybszy. Wierz lub nie, ale istnieją nawet dowody na to, że korzystanie z VPN może w rzeczywistości skrócić czas pingowania!

Ogólne bezpieczeństwo i prywatność również są koniecznością – czas pożegnać się na dobre z atakami DDoS. A jeśli grasz na wielu platformach, sugerujemy wybranie dostawcy, który jest łatwy w użyciu na różnych urządzeniach. Na szczęście poniższe usługi zaznaczają wszystkie te pola… i nie tylko.

Najlepsze sieci VPN do gier 2024

1. ExpressVPN — Najlepsza wszechstronna sieć VPN — do gier, przesyłania strumieniowego i wszystkiego innego

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 160 w 94 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 5

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Wśród najszybszych sieci VPN na rynku

Szerokie wsparcie dla urządzeń

30 dniowy okres próbny

Usługa wsparcia 24/7

Dzięki 160 różnym lokalizacjom w 94 krajach ExpressVPN powinien umożliwić Ci znalezienie szybkiego serwera z dowolnego miejsca na świecie. Rzeczywiście, nie tylko oferuje jedne z najszybszych prędkości, jakie widzieliśmy podczas naszych testów, ale także są naprawdę stabilne i niezawodne – i to prawie tak samo na jego serwerach na całym świecie. Więc jeśli martwisz się, że twoje pingi gwałtownie wzrosną, naprawdę nie musisz.

Jest również bezpieczny, więc ataki DDoS można odłożyć na bok, gdy walczysz w ostatnich tchnieniach bitwy królewskiej.

Usługa wyróżnia się w dziale mobilnym, oferując intuicyjne aplikacje niestandardowe, w szczególności na systemy Android i iOS. Konfiguracja na komputerach PC jest śmiesznie prosta, a przewodniki online pomagają w jej uruchomieniu również na PlayStation i Xbox.

Jeśli miałeś nadzieję, że użyjesz swojej sieci VPN do gier na potrzeby przesyłania strumieniowego, ExpressVPN również będzie świetnym wyborem. Z łatwością odblokowuje takie jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, YouTube i inne, dzięki czemu możesz ominąć ograniczenia geograficzne podczas próby oglądania ulubionych treści z zagranicy. Oznacza to również, że jest to bardzo przydatne, jeśli zamierzałeś używać VPN do Warzone, aby ominąć SBMM.

Trzeba przyznać, że ExpressVPN kosztuje więcej niż niektóre inne VPN, ale wybór rocznego planu jest najtańszym wyborem i zapewnia dodatkowe trzy miesiące za darmo oraz bezpłatną kopię zapasową w chmurze od Backblaze. A jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, możesz skontaktować się z obsługą klienta w ciągu 30 dni od zakupu i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, bez zadawania pytań.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

2. SurfShark – najtańszy najlepszy VPN do gier

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3200+

Lokalizacje serwerów: ponad 100 w 65 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: nieograniczona

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Obsługiwana nieograniczona liczba urządzeń
Niezawodne połączenia
Dłuższe plany mają wielką wartość
Świetne do przesyłania strumieniowego

Przejdź do naszego przewodnika po tanich dostawcach VPN, a nieuchronnie zobaczysz Surfshark wśród kilku najlepszych. Naprawdę udało się podciąć dużą część konkurencji – i na pewno nie narzekamy!

Ale jeśli myślisz, że tanie oznacza, że ​​będziesz musiał poświęcić jakość, to przynajmniej w tym przypadku mylisz się. Tak, brakuje w nim ogromnej liczby serwerów niż NordVPN i ExpressVPN, ale nadal ma wiele lokalizacji na świecie w ponad 60 krajach.

A także wywiera nacisk na konkurencję, umożliwiając korzystanie tylko z jednego konta Surfshark na wielu urządzeniach. Twój komputer PC, Mac, telefon komórkowy, telefon współmałżonka, telefony komórkowe rodziców. Całość.

I jest też szybki. Prędkości połączeń w naszych testach były imponujące – zwłaszcza podczas uruchamiania protokołu WireGuard. A jeśli jesteś doświadczonym graczem, ale dopiero zaczynasz przygodę z VPN, Surfshark ułatwi ci to delikatnie dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi i przyjaznej instalacji.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARKVPN

3. NordVPN — pomaga uniknąć DDoS i ograniczania przepustowości

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 5100+

Lokalizacje serwerów: ponad 80 w 59 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 6

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Podwójne szyfrowanie danych

Bardzo dobra wydajność

Tak wiele serwerów

NordVPN – prawdopodobnie najsłynniejszy dostawca na świecie – nie krępuje się mówić o swoich prędkościach. Szczerze mówiąc, jest to całkowicie potwierdzone przez nasze testy w prawdziwym świecie, które wykazały, że wydajność połączenia jest znacznie ponadprzeciętna, a więc idealna dla graczy, którzy lubią pozostawiać swoją sieć VPN działającą w tle.

Jasne jest również, dlaczego uważa, że ​​wszyscy gracze potrzebują VPN. NordVPN doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw tych ataków DDoS i chociaż przyznaje, że VPN nie są rozwiązaniem w 100% wodoszczelnym, zobowiązuje się do ograniczenia ruchu większego niż zwykłe połączenie szerokopasmowe.

Ma wyższą liczbę serwerów niż nawet ExpressVPN, z ponad 5000 na całym świecie. Są one rozsiane daleko i szeroko, z lokalizacjami tak zróżnicowanymi, jak Kostaryka po Macedonię Północną.

Jeśli prywatność jest Twoim głównym priorytetem, polityka prywatności NordVPN jest jasna, szczegółowa i kontrolowana przez niezależne oczy. A ponieważ ma również umiejętności odblokowywania takich serwisów jak US Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime i nie tylko, nic dziwnego, że zajmuje również wysokie miejsce w naszym najlepszym przewodniku po VPN do przesyłania strumieniowego.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 3,71 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 11,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ NORDVPN

Często zadawane pytania dotyczące VPN dla graczy

Jaka jest najlepsza sieć VPN do gier?

W tej chwili oceniamy ExpressVPN jako najlepszą dostępną opcję. Oferuje mnóstwo lokalizacji serwerów, niezawodnie szybkie połączenia i różne protokoły bezpieczeństwa (w tym własną opcję Lightway). Jest cudownie łatwy w użyciu na komputerach stacjonarnych i mobilnych, a także świetnie sprawdza się w odblokowywaniu usług telewizyjnych podczas przesyłania strumieniowego.

Czy VPN jest dobry do gier?

To zależy. Wybierz słabą usługę VPN, a ryzykujesz, że skończysz z odrobiną oprogramowania, które spowalnia połączenie i nie jest tak bezpieczne i anonimowe, jak oczekiwałeś. Ale wybierz jedną z najlepszych sieci VPN do gier, a możesz mieć pewność, że Twoje dane zostaną zaszyfrowane, a w niektórych przypadkach zdolność usługi do obejścia dławienia przez dostawcę usług internetowych może faktycznie przyspieszyć grę!

Czy możesz zostać zbanowany za korzystanie z VPN?

Nie, to nie jest możliwe.

Czy powinienem używać darmowego VPN do grania w gry?

Nie polecamy tego. Ogólnie rzecz biorąc, nie mamy nic przeciwko darmowym VPN — uważamy, że na pewno mają czas i miejsce. Ale często mają dość wygórowane limity danych, co oznacza, że ​​przestaną działać po krótkim okresie grania. Ich reklamy też mogą być dość odpychające. Będziesz mieć znacznie mniej serwerów do wyboru.

Czy VPN może obniżyć ping?

Jeśli chodzi o gry, nikt nie chce dać się złapać wysokim pingiem. Na szczęście najlepsza sieć VPN do gier może w tym pomóc i zapewnić natychmiastową ilustrację danych wejściowych kontrolera na ekranie, unikając opóźnień podczas grania online.

Zapewniając najszybsze możliwe połączenie, VPN pozwala wskoczyć na wybór – w niektórych przypadkach – tysięcy serwerów, na których można zauważyć poprawę szybkości. Nawet jeśli nie jesteś graczem, ping może zostać obniżony, jeśli chodzi o pobieranie plików z Internetu itp.