Najlepsze usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości

Szukasz najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości? Czytaj dalej, ponieważ w dzisiejszej funkcji omawiamy najczęściej polecanych dostawców.

Bezpieczeństwo w Internecie jest z roku na rok coraz trudniejsze. Znalezienie najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości to jednak świetny sposób na rozpoczęcie. Zapewnienie bezpieczeństwa identyfikatora, monitorowanie pod kątem naruszeń i otrzymywanie alertów za każdym razem, gdy Twoje prywatne dane zostaną ujawnione publicznie, może pomóc w zapobieganiu kradzieży tożsamości, zanim do nich dojdzie.

Oprócz znalezienia dobrej firmy zajmującej się ochroną przed kradzieżą tożsamości, która będzie uważnie obserwować Twoje dane, istnieje kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji. Zacznij od bezpiecznej przeglądarki, sprawdź, czy sam siebie sprawdzisz w tle, a następnie uzyskaj niezawodną sieć VPN, która zablokuje urządzenie za pomocą potężnego szyfrowania. Gdy już się tym zajmiesz, skorzystaj z jednej z naszych zalecanych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa!

Co oferują najlepsze usługi ochrony tożsamości

W przeszłości zapewnienie bezpieczeństwa tożsamości oznaczało niszczenie wyciągów z kont bankowych i zgłaszanie policji zgubionego portfela. W dzisiejszych czasach Twoje dane mogą zniknąć bez Twojej wiedzy, a wszystko to dzięki rozpowszechnieniu cyfrowego śledzenia i dostępu online. Dobra usługa ochrony przed kradzieżą tożsamości może być jedyną rzeczą, która stoi między Tobą a prawdziwym bezpieczeństwem.

Nie pozwól, aby świat kradzieży tożsamości przytłoczył Cię szczegółami! Dobra usługa ochrony oferuje kilka funkcji, które mogą zapobiegać kradzieży tożsamości, powiadamiać o naruszeniach, a nawet pomagać w odbudowie po ataku. Wszystkie najlepsze usługi ochrony przed oszustwami tożsamości powinny oferować:

Zaawansowane monitorowanie – zwykle obejmuje skanowanie danych online wraz ze sprawdzaniem witryn społecznościowych, a nawet ciemnej sieci.
Raportowanie finansowe – szczególnie przydatne, gdy obejmuje kontrole kredytowe i monitorowanie numerów kart kredytowych.
Alerty – służą jako pierwsza linia obrony przed oszustwami dotyczącymi tożsamości i powinny natychmiast powiadomić Cię, gdy coś pójdzie nie tak.

Najlepsze usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości online

Zawęziliśmy rynek do dwóch usług: Identity Force i Identity Guard. Obie usługi oferują powyższe funkcje i wiele więcej, zapewniając niedrogą i skuteczną metodę zabezpieczenia tożsamości online, z której każdy może skorzystać w jednej chwili.

Oto dwie najlepsze internetowe usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości:

1. Identity Force

Identity Force to kompleksowe rozwiązanie do ochrony tożsamości, które oferuje monitorowanie, alerty i usługi odzyskiwania dla każdego. Dzięki niemu możesz chronić się przed uszkodzeniami spowodowanymi kradzieżą tożsamości, otrzymywać natychmiastowe powiadomienia, gdy pojawią się problemy, a nawet otrzymać spersonalizowaną pomoc w przypadku naruszenia tożsamości. Co najlepsze, Identity Force wspiera swoje usługi polisą ubezpieczeniową o wartości 1 miliona dolarów, obejmującą Ciebie i Twoje aktywa w najbardziej ekstremalnych okolicznościach.

Korzystanie z Identity Force jest przyjemne i proste. Jak tylko się zarejestrujesz, możesz wprowadzić dane, które chcesz monitorować, a następnie usiąść i cieszyć się dodatkowymi zabezpieczeniami. Identity Force aktywnie skanuje wszystko, od numerów kart kredytowych po Twoje imię i nazwisko, adres, numer ubezpieczenia społecznego i nie tylko. Jeśli informacje zostaną znalezione tam, gdzie nie powinny, od razu otrzymasz powiadomienie wraz z planem działania.

Szybki, dokładny i łatwy w użyciu Identity Force jest jedną z najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości na rynku.

2. Identity Guard

Identity Guard oferuje kompleksową ochronę przed kradzieżą tożsamości, która obejmuje zarówno dane osobowe, jak i finansowe, dane członka rodziny, a nawet interesy biznesowe. Jest wyposażony w pełny monitoring i alerty, które tworzą potężny system wczesnego ostrzegania napędzany algorytmami sztucznej inteligencji. Identity Guard przeszukuje miliardy punktów danych w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach, od zapisów kart kredytowych po ciemną sieć, tworząc nieprzenikniony radar, który wyłapuje nawet najmniejsze naruszenia i natychmiast Cię o tym powiadamia.

Usługa Identity Guard oferuje pełne skanowanie, monitorowanie i alerty dla wszystkich swoich użytkowników, pozwalając na jak najszybsze wykrywanie i reagowanie na zagrożenia. Wszystko to jest wspierane przez technologię IBM Watson, wykorzystującą najnowocześniejszą sztuczną inteligencję do ochrony Twojej tożsamości. Nawet jeśli wszystkie te środki ostrożności zawiodą, Identity Guard oferuje polisę ubezpieczeniową w wysokości 1 miliona dolarów, aby zapewnić, że nigdy nie zostaniesz na lodzie po ataku.

Identity Guard to potężna i łatwa w użyciu usługa, która oferuje jedne z najbardziej dokładnych skanów tożsamości. Jest to również jedna z najbardziej przystępnych cenowo usług, dzięki czemu stanowi doskonały punkt wyjścia do świata ochrony przed kradzieżą tożsamości.

4 zagrożenia dla Twojej tożsamości

Możesz pomyśleć, że ochrona przed kradzieżą tożsamości nie jest warta swojej ceny, a nawet jest całkowicie bezcelowa. Niestety tak nie jest. Szpiegowanie i kradzież danych to tętniący życiem świat, który jest zawsze aktywny, zawsze szuka. Nawet pozornie bezpieczne działania lub bezpieczne połączenia mogą zostać naruszone bez Twojej wiedzy. Poniżej znajduje się tylko kilka zagrożeń dla Twojej tożsamości, które mogą skutkować przejęciem lub kradzieżą Twojego identyfikatora.

1. Naruszenie danych

W dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiają się hacki, wycieki i naruszenia bezpieczeństwa danych w całej firmie. Cyberprzestępcy nauczyli się atakować bazy danych posiadane przez duże firmy, umożliwiając im dostęp do tożsamości milionów ludzi w ramach jednego dramatycznego ruchu. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat Verizon, Equifax, Bell Canada, Hamulec ręczny, Uber, i Wieśniak doświadczyło naruszeń, w wyniku których skradziono ponad 1 miliard rekordów.

Niewiele można zrobić z takimi naruszeniami danych. Zadbanie o bezpieczeństwo Twoich informacji należy do stron trzecich. Oznacza to, że za każdym razem, gdy rejestrujesz się w usłudze, za każdym razem, gdy przekazujesz swój adres e-mail, imię i nazwisko lub numer telefonu, narażasz swoją tożsamość na ryzyko.

2. Oszustwa związane z kartami kredytowymi

Kradzież tożsamości osiągnęła rekordowy poziom w 2016 r. Większość tych przypadków jest bezpośrednio związanych z oszustwami związanymi z kartami kredytowymi, ponieważ czego złodzieje chcą więcej niż nasze pieniądze? U podstaw tych oszustw są skimmery kart kredytowych i skanery numerów online. W wielu przypadkach może minąć kilka dni, a nawet tygodni, zanim złodzieje wykorzystają skradzione numery, co utrudnia śledzenie działania z powrotem do jego pochodzenia. Dobra usługa ochrony tożsamości stanowi jednak skuteczną barierę przed tego typu oszustwami.

3. Skradzione urządzenia

Czy zdarzyło Ci się zostawić telefon w pociągu? Zapomniałeś tabletu w kawiarni? Odszedłeś od laptopa w bibliotece i zobaczyłeś, że ktoś inny siedzi tam, kiedy wrócisz? Uzyskiwanie dostępu do naszego sprzętu lub nawet kradzież to zaskakująco powszechna metoda kradzieży tożsamości. Mając urządzenie w ręku, przestępcy mogą uzyskać dostęp do całego życia online, od kont finansowych, przez pocztę e-mail, po media społecznościowe, a wszystko to bez ograniczeń.

4. Mężczyzna w środku atakuje

Ataki typu man in the middle, czasami nazywane spoofingiem Wi-Fi, są częstsze, niż mogłoby się wydawać. Zasadniczo są one metodą używaną w przestrzeniach publicznych, takich jak biblioteki, hotele, kawiarnie lub restauracje, do duplikowania lokalnego punktu połączenia Wi-Fi w celu nakłonienia ludzi do zalogowania się. Gdy tylko to zrobisz, mają dostęp do każdego naciśnięcia klawisza, w tym haseł i danych logowania do poufnych danych. Pamiętaj: publiczne Wi-Fi nie zawsze są bezpieczne. Zachowaj szczególną ostrożność podczas łączenia.

Ochrona Twojej tożsamości – kroki zapewniające bezpieczeństwo

Posiadanie usługi takiej jak Identity Force lub Identity Guard po swojej stronie to niesamowity sposób na sprawdzenie głębokich włamań i ukrytych ataków na tożsamość. Istnieje również wiele rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji.

Używaj VPN na wszystkich swoich urządzeniach

Podstawą bezpieczeństwa w sieci jest szyfrowanie. Sieci VPN to jeden z najszybszych, najłatwiejszych i najtańszych sposobów dodawania szyfrowania do urządzeń, od komputerów PC po laptopy i smartfony. Dzięki bezpiecznej sieci VPN na urządzeniu każdy fragment danych, który go opuszcza, zostanie opakowany w warstwę kodu niedostępną dla źródeł zewnętrznych. Nawet gdyby złodziej zebrał wszystkie twoje dane, nie byłby w stanie ich odczytać, ponieważ tylko sama sieć VPN może odszyfrować kod, aby zobaczyć, co jest w środku.

VPN to coś więcej niż tylko ochrona danych w kopercie szyfrowania. Pozwalają również zachować anonimowość dzięki nielokalnym wirtualnym adresom IP, funkcji, która umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów z całego świata, przełamywanie barier cenzury i wiele więcej.

Twórz silne hasła

Zbyt wiele osób zaniedbuje podstawowe zabezpieczenia hasłem. Jeśli używasz tego samego hasła do więcej niż jednej witryny lub którekolwiek z Twoich haseł wygląda jak „hasło123” lub imię lub data urodzenia współmałżonka, możesz ryzykować poważne naruszenie bezpieczeństwa. Listy haseł są rutynowo kradzione firmom i udostępniane publicznie lub sprzedawane osobom trzecim. Wystarczy jedno naruszenie, a Twoje informacje są tam.

Istnieje wiele generatorów haseł online, których możesz użyć do tworzenia bezpiecznych, łatwych do zapamiętania, ale trudnych do odgadnięcia haseł do wszystkich kont online. Upewnij się, że używasz innego dla każdej witryny i upewnij się, że są one zgodne z podstawowymi zasadami, które obejmują co najmniej osiem znaków, zawierają mieszankę wielkich i małych liter oraz jeden lub więcej niestandardowych symboli.

Czy to brzmi jak dużo pracy? Nie martw się, istnieje wiele systemów zarządzania hasłami, które poradzą sobie z ciężkim dźwiganiem. Są dwa z najlepszych LastPass i Bitwarden. Utwórz tam konto (oczywiście z bezpiecznym hasłem), a następnie pozwól im przechowywać wszystkie Twoje dane i wprowadzać je za Ciebie. Łatwe, bezpieczne, niedrogie i skuteczne.

Zachowaj swoje dane dla siebie

Jaki jest najskuteczniejszy sposób zapobiegania kradzieży tożsamości? Zachowaj swoją tożsamość dla siebie. Jeśli nigdy nie wpiszesz swojego adresu e-mail lub prywatnych danych na stronie internetowej, nikt nie może ich ukraść. Niemożliwe jest oczywiście całkowite wycofanie się z Internetu, więc zamiast w pełni korzystać z luddite, możesz ograniczyć udostępnianie danych do minimum. Poniższe kroki to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Użyj adresu e-mail, który nie jest powiązany z Twoim imieniem i nazwiskiem.
Nie rejestruj się w usługach, których nie potrzebujesz.
Nie podawaj numeru telefonu ani adresu fizycznego.
Zamknij konta internetowe, których nigdy nie używasz.
Używaj wymyślonych nazw do niepotrzebnych rejestracji.

Chroń swoją tożsamość, wzmacniając swoją przeglądarkę

Prawie cała nasza aktywność online przechodziła przez nasze przeglądarki internetowe. Nawet z dobrą usługą ochrony przed kradzieżą tożsamości sprytnym posunięciem jest maksymalne bezpieczeństwo przeglądarki.

Wybór niezawodnej przeglądarki

Jeśli używasz przeglądarki Microsoft Edge tylko dlatego, że była już na komputerze, możesz rozważyć aktualizację. W ostatnich latach pojawiło się wiele dobrze znanych przeglądarek, które w pełni koncentrują się na zapewnieniu prywatności i bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Nie śledzą twoich danych, uniemożliwiają skryptom monitorowanie ciebie i robią to w przyjaznym i konfigurowalnym środowisku.

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, skup się na dwóch najlepszych i najbezpieczniejszych przeglądarkach na rynku: Firefox i Odważny. Każdy z nich ma na celu zapewnienie użytkownikom jak największej ochrony tożsamości i danych. Aby uzyskać więcej sugestii, w tym najlepsze przeglądarki dla urządzeń mobilnych, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najbezpieczniejszych przeglądarkach.

Zainstaluj bezpieczne rozszerzenia przeglądarki

Nawet jeśli masz dobrą przeglądarkę, możesz podjąć inne kroki, aby zabezpieczyć swoją tożsamość. Najlepsze z nich obejmują instalowanie bezpiecznych rozszerzeń przeglądarki, które obserwują skrypty zagrażające, blokują niechciane reklamy i po prostu zapewniają maksymalne bezpieczeństwo danych. Aby zapoznać się z pełną listą wtyczek bezpieczeństwa, prywatności i szyfrowania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po 8 niezbędnych rozszerzeniach przeglądarki.

Wniosek

Najlepsze usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości stanowią silną barierę między Tobą a kradzieżą wirtualnego identyfikatora. Monitorują światową sieć, sprawdzają naruszenia danych i podejrzaną aktywność i ostrzegają Cię, gdy wydarzy się coś niezwykłego. Najlepsze w branży, takie jak Identity Force i Identity Guard, oferują nawet funkcje odzyskiwania i ubezpieczenia, dzięki którym nie stracisz wszystkiego w przypadku kradzieży tożsamości!

Którą usługę ochrony tożsamości preferujesz? Masz jakieś sugestie dotyczące zapobiegania kradzieży danych? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!

x