Najlepsze VPN dla komputerów Mac 2024 (lipiec)

Większe bezpieczeństwo i przesyłanie strumieniowe dla Apple MacBook lub iMac

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić VPN na komputer Mac. Oprócz dodawania dodatkowej warstwy zabezpieczeń online do MacBooka lub iMaca, oferują one również znacznie większy wybór w zakresie przesyłania strumieniowego, zapewniają lepszą ochronę podczas torrentowania i nie tylko.

Sieci VPN dla komputerów Mac działają poprzez szyfrowanie wszystkich danych, które opuszczają komputer. To sprawia, że ​​są nieocenione, jeśli często korzystasz z sieci publicznych (pomyśl o kawiarniach, transporcie publicznym, lotniskach itp.).

A ponieważ cały ruch przechodzi przez bezpieczny serwer VPN, oznacza to również, że możesz sfałszować lokalizację swojego adresu IP, dzięki czemu możesz sprawiać wrażenie, że znajdujesz się w zupełnie innej lokalizacji niż w rzeczywistości. To doskonałe narzędzie do omijania blokad witryny/aplikacji w szkole, biurze lub instytucji rządowej lub zapewnienia, że ​​nie przegapisz ulubionych programów telewizyjnych podczas pobytu za granicą.

A ponieważ wiemy, że doświadczenie użytkownika i estetyka są ważne dla użytkowników Apple, każda z usług na naszej liście najlepszych sieci VPN dla komputerów Mac oferuje elegancki i intuicyjny interfejs, który działa płynnie na dowolnym komputerze Mac.

Jak wybrać VPN na Maca

Każda sieć VPN dla komputerów Mac, którą warto pobrać (w tym wszystkie wymienione poniżej) będzie już zaprojektowana tak, aby doskonale działała w systemie MacOS firmy Apple. Musisz się jednak upewnić, że wybrany przez Ciebie dostawca korzysta z potężnych narzędzi bezpieczeństwa i jasnej polityki braku logowania, aby zapewnić Ci anonimowość w Internecie.

Dobre poziomy wydajności oczywiście też nie zaszkodzą, zwłaszcza jeśli Twoim priorytetem jest używanie sieci VPN na Maca do przesyłania strumieniowego i torrentów. A jeśli chodzi o oglądanie treści, upewnij się, że wybrany dostawca ma dobrą reputację w zakresie odblokowywania takich serwisów jak Netflix, Amazon Prime Video i inne popularne usługi przesyłania strumieniowego.

Jeśli jesteś Apple na wskroś, sprawdź, czy wybierasz również Mac VPN, który ma również genialną aplikację VPN dla iPhone’a. A jeśli masz dużo urządzeń do objęcia nowym oprogramowaniem, rozważ wybór usługi, która umożliwia wiele jednoczesnych połączeń w ramach jednej subskrypcji – w ten sposób możesz przekazać je również członkom rodziny.

Trzy najlepsze VPN dla komputerów Mac 2024

1. ExpressVPN — najlepsza wszechstronna sieć VPN dla komputerów Mac

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 160 w 94 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 5

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Wśród najszybszych sieci VPN na rynku

Szerokie wsparcie dla urządzeń

30 dniowy okres próbny

Usługa wsparcia 24/7

ExpressVPN to nasz najlepszy wybór, jeśli chodzi o najlepszą wszechstronną sieć VPN na komputery Mac (i iPhone). Dedykowana aplikacja firmy jest intuicyjna i bardzo przyjazna dla użytkownika, zawiera opcję połączenia jednym kliknięciem, a także kilka zaawansowanych opcji.

Dostępna jest również bardzo dobra aplikacja na iOS i rozszerzenie przeglądarki Safari, dzięki czemu otrzymujesz pełne doświadczenie Mac VPN. Dotyczy to zarówno użytkowników z USA, jak i osób z całego świata, dzięki aplikacji ExpressVPN Mac obsługującej wiele języków, w tym niemiecki, hiszpański, rosyjski, japoński i wiele innych.

Zaawansowane funkcje Express (i szczegółowe samouczki) są świetne dla użytkowników Apple. Na przykład, jeśli Twój Mac łączy się z Internetem za pomocą połączenia przewodowego, możesz skonfigurować go jako bezprzewodowy hotspot dla urządzeń lokalnych, umożliwiając im łączenie się przez VPN bez konieczności samodzielnego konfigurowania ExpressVPN.

Korzysta z szybkich, stabilnych połączeń z serwerami VPN w 94 krajach i nieograniczonej przepustowości. To dobry wybór dla każdego, kto korzysta z VPN dla ruchu P2P lub odblokowuje treści w serwisach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer i nie tylko.

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, klient Mac jest wyposażony w wyłącznik awaryjny i funkcję dzielonego tunelowania, podczas gdy zastrzeżony protokół Lightway ExpressVPN zapewnia jedne z najszybszych prędkości serwera.

Zapewniamy 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. I chociaż dostawca jest odrobinę droższy niż większość innych sieci VPN, jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą najlepszego doświadczenia dla komputerów Mac. A teraz, gdy rzuca przez cały rok nieograniczoną, bezpieczną kopię zapasową w chmurze z Backblaze (o wartości około 60 USD), wartość właśnie wzrosła znacznie, znacznie lepiej.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

2. SurfShark — jeden z najtańszych VPN dla komputerów Mac

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3200+

Lokalizacje serwerów: ponad 100 w 65 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: nieograniczona

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY KUPU

Obsługiwana nieograniczona liczba urządzeń
Niezawodne połączenia
Dłuższe plany mają wielką wartość
Świetne do przesyłania strumieniowego

Lista powodów, dla których warto pobrać Surfshark, jest wiele. Dzięki najnowszym aktualizacjom zapewniającym zgodność z Apple M1, oferuje szybkie połączenia na całym świecie, piękny, prosty w obsłudze interfejs, odblokowanie Netflix i iPlayer, a wszystko to w produkcie, który znajduje się na szczycie naszej listy najlepszych tanich sieci VPN.

Jeśli głównym powodem skorzystania z VPN dla komputerów Mac jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, Surfshark oferuje OpenVPN i szereg innych protokołów do wyboru – w tym superszybki WireGuard. Szyfrowanie AES-256 ma na celu zapewnienie, że nikt nie będzie w stanie odkryć, z jakich witryn korzystasz, oraz gotowego i oczekującego wyłącznika awaryjnego na wypadek zerwania połączenia podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi na Macbooku. Możesz nawet zapłacić za subskrypcję Surfshark za pomocą Bitcoin, jeśli masz na to ochotę.

Jeśli jednak Twoim priorytetem jest raczej uzyskanie VPN do przesyłania strumieniowego, zainteresuje Cię jej moc, która pozwoli Ci oglądać katalogi Netflix lub iPlayer z dowolnego miejsca na Ziemi. Chociaż Surfshark był doskonały w przeszłości, w niedawnym kontrataku Netflixa przeciwko użytkownikom VPN byliśmy w stanie uzyskać dostęp tylko do amerykańskiego Netflixa ze średnim sukcesem w streamingu kanadyjskich i australijskich bibliotek Netflix.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARKVPN

3. NordVPN — prosta i bezpieczna sieć VPN dla komputerów Mac

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 5100+

Lokalizacje serwerów: ponad 80 w 59 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 6

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Podwójne szyfrowanie danych

Bardzo dobra wydajność

Tak wiele serwerów

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, NordVPN robi to jak nikt inny. Własna technologia „Double VPN” szyfruje dane dwukrotnie — innymi słowy, przekazuje dane przez dwa oddzielne serwery VPN, aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo — podczas gdy istnieją dodatkowe zabezpieczenia, takie jak szyfrowany czat, rozszerzenia proxy sieci i tak dalej. Jeśli więc bezpieczeństwo online jest na szczycie Twojej listy życzeń, jeśli chodzi o VPN dla komputerów Mac, to Nord jest w stanie sprostać wyzwaniu.

Jeśli głównym planowanym przez Ciebie zastosowaniem VPN jest przesyłanie strumieniowe, NordVPN jest również doskonałym towarzyszem. Podobnie jak wiele innych, które zmagały się ze snapbackiem przeciwko rozprawianiu się z VPN przez Netflix, będziesz mieć dostęp do amerykańskiego Netflix, a także BBC iPlayer, Disney+, YouTube i innych.

Ten dostawca jest przyjazny dla P2P i ma ścisłą politykę „zero logów”, która jest faktycznie corocznie kontrolowana przez PricewaterhouseCoopers (dobrze wiedzieć, jeśli szukasz VPN do torrentowania). A wydajność była znacznie powyżej średniej w naszych testach, zwłaszcza przy użyciu własnego protokołu NordLynx dostawcy.

Jeśli chodzi o protokoły, NordVPN daje użytkownikom komputerów Mac większy wybór niż przeciętny dostawca, z IVEv2 i OpenVPN do wyboru. I to nie wszystko — możesz również ręcznie skonfigurować korzystanie z OpenVPN bez instalowania żadnego z klientów.

Dostępna jest bezpłatna 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, a poza tym NordVPN jest jedną z najtańszych sieci VPN dla komputerów Mac.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 3,71 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 11,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ NORDVPN

VPN dla komputerów Mac: często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy VPN dla komputerów Mac 2024?

Na szczycie naszej listy najlepszych VPN dla komputerów Mac znajduje się ExpressVPN.

Jest tak wysoko oceniany dzięki niesamowitej prostocie obsługi (czy to na Macu, Windowsie, iPhonie, czy w zasadzie na dowolnej innej platformie), silnym inteligentnym zabezpieczeniom, szybkim i niezawodnym połączeniom z serwerem oraz sprawności w odblokowywaniu usług przesyłania strumieniowego. Jego naprawdę użyteczna obsługa klienta 24/7 jest również ogromnym dobrodziejstwem.

A jeśli kochasz gratisy, ExpressVPN też ma jedną z nich! Zarejestruj się w planie rocznym, a zapewnisz cały rok bezpiecznej kopii zapasowej w chmurze z uznanego Backblaze.

Potrzebujesz VPN dla Maca?

Wszyscy znamy już stare powiedzenie… Macy są znacznie bezpieczniejsze niż komputery z systemem Windows, prawda? I chociaż pozostaje to prawdą, nadal opłaca się mieć tę dodatkową warstwę bezpieczeństwa i anonimowości, którą VPN zapewniają, wykraczając poza antywirusy dla komputerów Mac.

I oczywiście, jeśli bardziej interesują Cię inne funkcje wirtualnych sieci prywatnych, takie jak przesyłanie strumieniowe zagranicznych katalogów usług transmisji strumieniowej telewizji i odblokowywanie zastrzeżonych witryn w Twoim biurze lub w innych krajach (możesz być zaskoczony, jak przydatna jest VPN dla Chin ), wtedy rzeczywiście będziesz potrzebować VPN – lub wirtualnej sieci prywatnej – aby Twój Mac mógł to zrobić.

Jak działa VPN na Maca?

To duże pytanie z dość złożoną odpowiedzią — i szczegółowo omówimy je w naszym dedykowanym artykule na temat działania sieci VPN. Mówiąc prościej, gdy Twoja sieć VPN jest włączona, wszystkie informacje, które wysyłasz i odbierasz zi do komputera lub telefonu komórkowego, są przekazywane przez zaszyfrowany tunel. Oznacza to, że nawet jeśli jakikolwiek wścibski zdołałby cię zhakować, nadal nie byłby w stanie przekształcić danych w wyczerpujące informacje.

Czy komputery Mac mają wbudowany VPN?

Komputery Mac rzeczywiście mają wbudowane protokoły VPN L2TP/IPSec i IKEv2, które można włączyć w dowolnym momencie, aby uzyskać dodatkową ochronę na komputerze Mac. Aby go włączyć, musisz przejść do ustawień sieci i wybrać dodanie VPN przy użyciu jednego z tych protokołów.

Oczywiście nie pomoże to w przypadku innych zastosowań VPN, które opisaliśmy na tej stronie (podszywanie się pod dane geograficzne, przesyłanie strumieniowe treści z innych krajów itp.), ale warto wiedzieć, jeśli jesteś szczególnie świadomy prywatności swojego komputera Mac.

Jaki jest najlepszy darmowy VPN dla komputerów Mac?

Jeśli zdecydowałeś, że podoba Ci się spojrzenie na to, co VPN mogą zrobić dla Twojego Macbooka, ale po prostu nie możesz znieść rozstania z gotówką, zalecamy skorzystanie z ProtonVPN. W przeciwieństwie do większości darmowych konkurentów, Proton nie nakłada żadnych ograniczeń dotyczących wykorzystania danych i nadal oferuje serwery w USA, Holandii i Japonii. To najlepszy wybór w naszym bezpłatnym odliczaniu VPN.

Sugerujemy jednak zachowanie odrobiny ostrożności, jeśli chodzi o pobieranie darmowej sieci VPN dla komputerów Mac. Większość innych dostawców ogranicza, ile możesz z nich korzystać każdego dnia. To w porządku, jeśli szukasz dodatkowego zabezpieczenia podczas logowania do publicznej sieci Wi-Fi w kawiarni lub na lotnisku, ale z pewnością nie wystarczy, jeśli szukasz VPN dla Fire TV Stick, torrentowania, przesyłania strumieniowego lub po prostu cały czas działając w tle.