Najlepsze VPN dla WeChat pracujących w 2020 roku

Udostępnij teraz w social media:

Nie zamierzamy tego robić: jeśli zamierzasz używać WeChat, lepiej zaplanuj również korzystanie z VPN. Powodów jest wiele, ale pamiętaj tylko, że firma jest pod ścisłą kontrolą i nadzorem chińskiego rządu.

Aby zapobiec szpiegowaniu i anonimowej komunikacji z WeChat, rozważ naszych zalecanych dostawców VPN poniżej.

Chociaż WeChat jest własnością prywatnej firmy, jest silnie powiązany z rządem chińskim. Może to być problematyczne, biorąc pod uwagę słabe wyniki aplikacji w utrzymywaniu prywatności użytkowników. W jednym przypadku holding – Tencent – przyznał się do przekazywania wiadomości, które użytkownicy usunęli ze swoich telefonów na policję.

Świadomość, że każda wiadomość, którą kiedykolwiek wysłałeś w aplikacji, może zostać odzyskana i wykorzystana przeciwko tobie, może być niepokojąca. Nie ma znaczenia, czy jesteś cyfrowym nomadą podróżującym po Chinach, czy stałym mieszkańcem.

Korzystanie z sieci VPN z wbudowanym szyfrowaniem to jeden ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji w Chinach kontynentalnych.

W tym poście omówimy najlepsze sieci VPN dla WeChat, których możesz użyć do ochrony swojej prywatności i zapewnienia płynnego korzystania z usługi, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie (nawet w Chinach).

Jednocześnie udostępniamy informacje, których potrzebujesz, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie – i unikać sieci VPN, które mogą narazić Cię na różne zagrożenia, takie jak wycieki DNS i rejestrowanie danych.

Po co używać VPN, aby uzyskać dostęp do WeChat poza Chinami?

Wiele krajów zablokowało aplikację WeChat z różnych powodów. W jednym przypadku Rosja zablokowała aplikację, ponieważ (podobno) nie udało się jej poprawnie zarejestrować w władzach tego kraju.

WeChat został przywrócony i odblokowany tylko miesiące później, ale użytkownicy musieli pozostać bez ubezpieczenia w tym okresie. Co najmniej dwa inne kraje albo poprosiły, albo wprost zabroniły ludziom korzystania z WeChat.

Siły zbrojne Australii i Stanów Zjednoczonych poinstruowały swoich pracowników, administrację i inne podmioty, aby unikali aplikacji ze względów bezpieczeństwa.

Ale nawet jeśli WeChat nie jest zablokowany w miejscu, w którym się znajdujesz, istnieje kilka powodów, dla których warto korzystać z VPN, aby uzyskać do niego dostęp.

Po pierwsze, korzystanie z lokalnego adresu IP może zapewnić bardziej natywne wrażenia dzięki reklamom i komunikatom w języku chińskim. Po drugie, używanie chińskiego adresu IP oznacza, że ​​możesz przeglądać treści, które są dostępne wyłącznie w Chinach kontynentalnych, ale są zablokowane poza nimi.

Z tych powodów, a także osobistych preferencji i upodobań, możesz preferować VPN, aby uzyskać dostęp do WeChat poza Chinami.

Najlepsza sieć VPN dla WeChat

Na rynku jest wielu dostawców VPN, ale tylko kilku z nich ma możliwość przebicia się przez Wielką Chińską Zaporę Sieciową, zapewniając jednocześnie dobrą wydajność.

Poniżej znajdziesz 3 najlepsze sieci VPN do odblokowania WeChat z dowolnego miejsca:

  Najlepsza sieć VPN dla Nowej Zelandii 2020

1. NordVPN

nordvpn

Pod względem samej użyteczności NordVPN jest trudny do pokonania. Z ponad 5800 serwerami w 59 krajach, sieć jest niezwykle szybka, oferując niespotykany dotąd wybór adresów IP na całym świecie, gwarantując jednocześnie wysokie prędkości pobierania i małe opóźnienia.

Przydatny dla WeChat jest fakt, że NordVPN jest wyposażony w szereg specjalistycznych serwerów, w tym serwery zaciemnione, które ukrywają fakt, że używasz VPN, oraz serwery obsługujące wiele przeskoków, które zawijają dane w dwie warstwy szyfrowania. A mówiąc o szyfrowaniu, możesz spać spokojnie, wiedząc, że jesteś chroniony przez 256-bitową kryptografię AES w OpenVPN, z opcją przełączenia na protokół SSTP w celu przebicia Wielkiej Zapory.

Jeśli w ogóle martwisz się, że chiński rząd dowie się o używaniu VPN, jest to zdecydowanie świetna usługa.

Polityka zerowego logowania NordVPN jest jedną z najbardziej kompletnych w branży i obejmuje ruch, adresy IP, sygnatury czasowe, przepustowość i historię przeglądania.

Spółka holdingowa ma siedzibę w Panamie, co czyni ją zwolnioną z umów o nadzorze Five, Nine i Fourteen Eyes między głównymi światowymi rządami.

Wreszcie, oprogramowanie NordVPN jest dostępne dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, w tym Windows, MacOS, iOS, Linux i Android – i możesz podłączyć do 6 urządzeń jednocześnie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Zalety Najlepszy wybór budżetowy Większość serwerów VPN z różnymi adresami IP Torrentowanie jest wyraźnie dozwolone. Ścisła polityka zerowych logów zarówno dla ruchu, jak i metadanych Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy. Wady Niektóre serwery mogą być zawodne. Przetwarzanie zwrotu kosztów może zająć 30 dni.

2. PrivateVPN

privatevpn

Na papierze PrivateVPN nie wygląda na dużo, z jego stosunkowo małą siecią obejmującą około 150 serwerów w ponad 60 krajach. Jednak ten dostawca uderza znacznie powyżej swojej wagi, dzięki różnorodnym funkcjom, które stawiają go na równi lub nawet powyżej niektórych z najtrudniejszych konkurentów w branży VPN.

Szczególnie dla użytkowników WeChat jest „tryb ukrywania”, który przedostaje się przez Wielką Zaporę Sieciową w Chinach, sprawiając, że zaszyfrowany ruch L2TP wygląda jak nieszkodliwy, niezaszyfrowany ruch w procesie znanym jako zaciemnianie.

W naszych testach PrivateVPN nie tylko zapewniał stały dostęp, ale oferował imponująco szybkie prędkości dla prawie każdego zadania. Świetnie sprawdza się nawet w odblokowywaniu usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, ze specjalnie oznaczonymi serwerami, które Ci to umożliwiają.

Martwisz się o prywatność? Nie bądź, PrivateVPN to nie tylko sprytna nazwa. Dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES blokującemu strumień danych oraz gwarancji braku logowania, która niszczy wszelkie zapisy Twojego połączenia lub metadanych użycia, nigdy nie będziesz musiał się martwić, że VPN zawiedzie Cię przed surową cenzurą.

Martwisz się o zgodność ze swoim ulubionym urządzeniem WeChat? PrivateVPN również Cię tam obejmuje, dzięki dedykowanym aplikacjom dostępnym na wszystkie główne platformy, w tym Windows, Mac, Linux, iOS, Android i wiele innych.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

3. PureVPN

purevpn

PureVPN jest weteranem branży VPN i ma w zanadrzu więcej niż kilka sztuczek, aby poradzić sobie z praktycznie wszystkim, co na niego rzucisz.

Najpierw przyjrzymy się sieci serwerów, która obejmuje już ponad 2000 węzłów w zadziwiających ponad 141 krajach. Wiele z tych serwerów znajduje się w miejscach, do których niewiele innych sieci VPN ma dostęp, w tym w 6 lokalizacjach w Chinach (Guangdong i Szanghaj).

  Jak przedłużyć żywotność baterii iPhone'a

Dzięki temu wystarczy kilka kliknięć, by przebić się przez najpotężniejszą na świecie metodę cenzury. Użytkownicy WeChat będą zadowoleni, wiedząc, że nie muszą też poświęcać wydajności, z zerowym ograniczeniem prędkości, przepustowości lub przełączników serwerów.

Potężne 256-bitowe szyfrowanie AES zabezpiecza Twoją aktywność i tożsamość przed praktycznie wszelkimi próbami włamań, a solidna polityka braku logów stanowi podstawę Twojej prywatności.

Nie wystarczy, mówisz? Co powiesz na cały pakiet dodatków do cyberbezpieczeństwa, w tym filtrowanie aplikacji, ochronę DDoS, uzyskanie dedykowanego adresu IP, zapory sieciowe NAT, filtrowanie antyspamowe, a nawet oprogramowanie antywirusowe. Dzięki PureVPN możesz naprawdę to wszystko zrobić w dowolnym miejscu na świecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Rekomendacje WeChat Unblock VPN

Rynek VPN jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, co może być błogosławieństwem i przekleństwem dla przeciętnego konsumenta.

Chociaż istnieje kilka wyjątkowych sieci VPN, jak masz je znaleźć, skoro tak wiele firm nieustannie stara się prześcigać się nawzajem w swoich roszczeniach dotyczących funkcji?

Jak wybraliśmy

Należy pamiętać o dwóch kluczowych kwestiach:

Chińskie władze nie mają skrupułów, by zajrzeć do Twojej aktywności online, więc Twoja sieć VPN będzie potrzebować silnych zabezpieczeń, aby wytrzymać wyrafinowane rządowe wysiłki penetracyjne.

Zalecamy, aby zdecydować się na nic innego jak standardowe w branży 256-bitowe szyfrowanie AES, aby zablokować każdy pakiet danych opuszczający urządzenie; plus kompletna polityka braku logowania, w której Twój dostawca gwarantuje, że nigdy nie będzie przechowywać żadnych danych, które mogłyby zostać użyte do identyfikacji Ciebie – bez względu na to, kto przychodzi z prośbą o te (nieistniejące) rekordy.

Po drugie, weź pod uwagę, że szybkość i stabilność to wymagania zapewniające dobrą jakość życia podczas surfowania, pobierania lub czatowania online. Chcesz mieć pewność, że wybrany dostawca utrzymuje solidną sieć dobrze utrzymanych serwerów proxy, aby zminimalizować opóźnienia. Co więcej, należy zawsze unikać sieci VPN, które sztucznie ograniczają przepustowość, prędkość lub ile razy można przełączać serwery.

Wybraliśmy każdą z naszych rekomendacji zgodnie z powyższymi kryteriami iz radością wychwalamy tych dostawców jako najlepsze VPN na rynku dla WeChat lub jakiejkolwiek innej aplikacji.

Do czego jeszcze możesz używać swojej sieci VPN?

Teraz wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać idealną sieć VPN do użytku z WeChat. Ale jak już możesz się domyślić, powyższe usługi są przydatne nie tylko do uzyskiwania dostępu do najpopularniejszego komunikatora na świecie.

Na przykład możesz ich użyć, aby uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu z Europy, Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Możesz ich również używać, aby uzyskać dostęp do usług takich jak Facebook podczas podróży po Chinach.

Co być może najważniejsze, możesz używać swojej sieci VPN do bezpiecznego przeglądania Internetu w praktycznie każdym scenariuszu, jaki przyjdzie Ci do głowy. (Aby dowiedzieć się, jak korzystać z VPN bez wiedzy dostawcy usług internetowych (ISP), kliknij tutaj).

Zapomnij o korzystaniu z darmowych VPN lub serwerów proxy

Niestety, najlepsze rzeczy w życiu rzadko są darmowe, co z pewnością ma miejsce w przypadku VPN. Po prostu nie możesz polegać na darmowych dostawcach, którzy chronią Cię przed potężną chińską cenzurą i metodami nadzoru, ponieważ brakuje im potężnego szyfrowania, serwerów w kraju ani innych wyrafinowanych metod zaciemniania połączenia.

  Jak zainstalować AbanteCart na serwerze Ubuntu

Co gorsza, wiele z tych usług w rzeczywistości zmniejsza Twoje bezpieczeństwo, zbierając poufne dane użytkowników i sprzedając je licytantowi oferującemu najwyższą cenę.

A co z proxy?

Te usługi z definicji nie są szyfrowane i przekierowują dane tylko przez zdalne węzły. Nawet jeśli znalazłeś proxy, które ma serwery w Chinach, nie miałbyś ani jednego stopnia prywatności. Co gorsza, większość płatnych serwerów proxy kosztuje tyle samo lub więcej niż nasi zalecani dostawcy VPN, więc po co płacić więcej za mniej?

O WeChat

WeChat, znany również w swoich rodzimych Chinach jako Weixin, to największy na świecie komunikator internetowy. Od 2018 ma dobrze ponad miliard użytkowników; jego holding, Tencent, jest drugą najbardziej wartościową firmą w Chinach z kapitalizacja rynkowa ponad 348 miliardów dolarów.

Kiedy pierwszy raz spojrzysz na WeChat, wydaje się on bardzo podobny do podobnych aplikacji, takich jak Facebook Messenger i WhatsApp. Ale faktem jest, że WeChat robi o wiele więcej.

Możesz go użyć, aby zamówić taksówki, kupić komuś kwiaty, zapłacić za produkty i dostawy, a nawet spotkać singli w Twojej okolicy. Im więcej dowiadujesz się o WeChat, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że jest to bardziej wielofunkcyjna aplikacja rozrywkowa i narzędziowa niż zwykły komunikator.

Jednocześnie WeChat nie jest pozbawiony sporych kontrowersji.

Po pierwsze, został zbudowany tak, aby działał za Wielką zaporą ogniową Chin – a niektóre rządy i agencje próbowały go w przeszłości zablokować, czasami z powodzeniem. Po drugie, WeChat jest wspierany przez chiński rząd – i prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że chętnie cenzuruje i monitoruje użytkowników.

W rzeczywistości, WeChat jest znany z tego, że dostarcza władzom swój zbiór dzienników użytkowników, gdy zostanie o to poproszony. Z tych powodów użytkownicy w Chinach i poza nimi często chcą korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do aplikacji lub uzyskać pewien stopień anonimowości dzięki szyfrowaniu.

Wniosek

Użytkownicy WeChat, zarówno w Chinach, jak i poza granicami kraju, mogą korzystać z VPN. Niezależnie od tego, czy chodzi o ominięcie cenzury, aby uzyskać dostęp do wolnego i otwartego Internetu, czy po prostu blokowanie hakerów i rządów przed podsłuchiwaniem Twoich rozmów, VPN jest niezbędnym narzędziem do cyberbezpieczeństwa.

Dzisiaj omówiliśmy kilku naszych ulubionych dostawców, którzy przebili się przez Wielką Chińską Zaporę Sieciową, umożliwiając swobodne, bardziej prywatne korzystanie z największej na świecie usługi komunikatora internetowego.

Jak będziesz korzystać z VPN?

Czy masz własne sugestie dotyczące dostawcy? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

x