Najlepsze witryny do udostępniania filmów (publicznie lub prywatnie)

Kiedyś udostępnianie wideo online było ciężką pracą. W dzisiejszych czasach problem przekształcił się w zbyt wiele opcji. Niezależnie od tego, czy chcesz udostępnić film światu, czy też pokazać go tylko znajomym i rodzinie, poniższe witryny pomogą Ci w tym.

YouTube: najlepsza opcja dla większości ludzi

YouTube to największa na świecie platforma do udostępniania filmów. Jest dość łatwy w użyciu (wiele aplikacji wideo obsługuje nawet przesyłanie bezpośrednio do YouTube) i możesz bezpłatnie udostępniać filmy publicznie lub prywatnie.

Aby przesłać film, musisz mieć konto Google i zalogować się do YouTube. W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz opcję przesłania filmu.

Kliknięcie przycisku przeniesie Cię do następnego ekranu. Następnie możesz wybrać pliki wideo z komputera lub przeciągnąć i upuścić pliki w obszarze przesyłania.

prześlij do youtube

Jeśli chcesz, możesz także przesyłać filmy prywatnie na YouTube. Ta opcja nie jest prosta, więc wyjaśnijmy. Jeśli klikniesz menu „Publiczne”, zobaczysz cztery opcje.

opcje prywatności youtube

Opcja „Publiczny” oznacza, że ​​przesłany film będzie publiczny i będzie pojawiał się w wyszukiwaniach YouTube pod kątem odpowiednich terminów. Opcja „Zaplanowane” sprawia, że ​​film jest publiczny, ale ustawia jego dostępność na określoną datę i godzinę.

Aby zachować prywatność filmów, istnieją dwie opcje i oto, co one oznaczają:

Prywatne: prywatne filmy mogą oglądać tylko osoby, które upoważnisz. Możesz zaprosić do oglądania wideo do 50 osób za pośrednictwem poczty elektronicznej i tylko one będą mogły obejrzeć wideo. Nawet jeśli jeden z tych członków udostępnił film komuś innemu, osoby te nie będą mogły go obejrzeć, chyba że dodasz je do listy. Prywatne filmy również nie pojawiają się w wyszukiwarce YouTube.
Niepubliczne: niepubliczne filmy są dość podobne do publicznych filmów, ale nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania YouTube. To dobra opcja, jeśli masz film, który chcesz udostępnić ponad 50 osobom, ale nie chcesz, aby opinia publiczna zbyt łatwo się na niego natknęła.

Poziom prywatności, który chcesz ustawić w każdym filmie, zależy od Ciebie. Możesz przesłać wszystkie swoje filmy wideo publicznie lub utworzyć prywatną kolekcję tylko dla przyjaciół i rodziny.

Zdjęcia Google: prostsze udostępnianie, dobre dla albumów współtworzonych

Zdjęcia Google to kolejny doskonały sposób udostępniania filmów. Zaletą Zdjęć Google jest to, że mają prostszy interfejs niż YouTube, a udostępnianie jest łatwiejsze za pomocą telefonu komórkowego. Jest nawet możliwe, że Twoje filmy są już przesłane do witryny, jeśli jesteś użytkownikiem Zdjęć Google. Usługa obsługuje również albumy, które mogą zawierać zarówno zdjęcia, jak i filmy, co czyni go doskonałą opcją do wspólnego udostępniania zdjęć i filmów.

Możesz przesłać wideo ręcznie lub użyć jednego z plików wideo, których kopia zapasowa została automatycznie utworzona w telefonie, ale albumy udostępnione zapewniają większą kontrolę, a także pozwalają innym osobom współtworzyć album, dzięki czemu zdjęcia i filmy od wszystkich można organizować w tym samym miejscu.

Zaczynasz od utworzenia udostępnionego albumu.

udostępniony album na zdjęciach Google

Na następnym ekranie kliknij ikonę udostępniania.

udostępnij album ze zdjęciami google

Na następnym ekranie będziesz udostępniać album innym osobom przy użyciu ich adresów e-mail. Możesz także utworzyć łącze do udostępniania i wysłać je innym osobom.

Jeśli chodzi o prywatność, musisz wiedzieć o trzech rzeczach o Zdjęciach Google.

Dostęp do udostępnianych przez Ciebie albumów i zdjęć może uzyskać każdy, kto ma link. Nie ma znaczenia, kto wysłał im link.
W albumach udostępnionych możesz wyłączyć opcję zezwalania innym osobom na współtworzenie.
Jeśli w przyszłości ustawisz udostępniony album jako prywatny, wszystkie zdjęcia i filmy przesłane przez innych zostaną z niego usunięte.

Tak więc Zdjęcia Google nie są tak bezpieczne jak YouTube, jeśli masz filmy, do których chcesz ograniczyć dostęp. Ale możliwość łączenia filmów i zdjęć w albumy jest świetna, a pozwalanie innym ludziom współtworzyć je może być świetną zabawą.

Facebook: Świetnie, jeśli Ty (lub osoby, którym się udostępniasz) jesteście już na Facebooku

Jednym z najłatwiejszych sposobów udostępniania wideo jest przesłanie go na Facebooka. Większość ludzi ma konto na Facebooku, co ułatwia udostępnianie filmów wszystkim. Wybierz opcję Zdjęcie / wideo na ekranie posta, aby przesłać wideo. Domyślnie ustawienia prywatności filmu będą takie same, jak te, które ustawiłeś dla swoich postów. Jeśli więc Twoje aktualizacje statusu są pokazywane tylko Twoim znajomym, Twój film też będzie.

Możesz to dostosować, ustawiając opcje prywatności dla poszczególnych postów. Na przykład, jeśli domyślnie ustawisz publiczne publikowanie na Facebooku, nadal możesz opublikować prywatne wideo, klikając menu rozwijane w tym poście i wybierając inną opcję prywatności.

prześlij wideo na facebooka

Jeśli masz wątpliwości, kto będzie mógł obejrzeć Twój film, Facebook się połączył pomocny przewodnik, przez który możesz przejść.

Jeśli uznasz to za skomplikowane, możesz zamiast tego utworzyć grupę na Facebooku i przesłać tam swój film. Tylko osoby, które zaakceptujesz jako członków grupy, będą mogły oglądać przesłane przez Ciebie filmy.

Vimeo: dobre dla profesjonalnych filmów

Vimeo to platforma do udostępniania filmów podobna do YouTube. Różnica polega na tym, że Vimeo jest zwykle używane przez profesjonalnych twórców wideo do pochwalenia się swoją pracą. Ale możesz użyć Vimeo, aby przesłać swoje domowe filmy lub inne filmy, które lubisz. Vimeo nie wyświetla reklam i jest obsługiwane przez profesjonalnych twórców, którzy płacą abonament za udostępnianie swoich filmów.

Jest też darmowy plan, ale ma on pewne ograniczenia. Na przykład jesteś ograniczony do 500 MB przesyłanych plików tygodniowo i łącznie 5 GB. Nie możesz również skorzystać z darmowego planu, aby przesyłać filmy dla firmy (i obejmuje to filmy zawierające dowolną formę reklamy). Płatne plany zaczynają się od 7 USD miesięcznie i dochodzą do 75 USD miesięcznie. Szczegółowe limity darmowego planu to wymienione w dokumentacji pomocy Vimeo.

Vimeo obsługuje również kontrolę prywatności przesłanych filmów. Dostępnych jest wiele opcji prywatności, a większość z nich jest dostępna nawet dla bezpłatnych członków, w tym opcja ochrony hasłem filmów.

prześlij film na vimeo

Więcej informacji na temat wszystkich opcji prywatności można znaleźć na stronie Strona przeglądu Vimeo.

Przechowywanie w chmurze: dobre, jeśli inni chcą pobrać Twój film

Istnieje wielu dostawców pamięci masowej w chmurze, których można używać do udostępniania filmów, w tym Dysk Google, OneDrive i Dropbox. Dla celów demonstracyjnych użyjemy Dysku Google jako przykładu.

Na wszystkich platformach do przechowywania w chmurze idea organizacji wideo jest taka sama. Możesz utworzyć folder, dodać do niego swoje filmy, a następnie udostępnić folder wybranym osobom. Możesz udostępniać pojedyncze pliki, ale posiadanie folderu jest prawie zawsze lepsze. W przypadku Dysku Google, dodajesz plik wideo do folderu, a następnie klikasz menu rozwijane obok nazwy folderu, aby wyświetlić opcję udostępniania.

prześlij wideo na dysk Google

Następnie możesz udostępnić folder na trzy sposoby.

Publiczny: folder zostanie zindeksowany przez Google i każdy w sieci będzie mógł go znaleźć i wyświetlić.
Udostępniony wybranym osobom: możesz wprowadzić adresy e-mail osób, którym chcesz udostępnić folder. Możesz także kontrolować, czy mogą dodawać więcej osób do puli udostępniania.
Udostępnione z łączem: spowoduje to utworzenie unikatowego łącza do folderu, a każdy, kto ma dostęp do łącza, będzie mógł przeglądać zawartość folderu. Reszta zawartości Twojego Dysku Google nie zostanie udostępniona.

Inni dostawcy usług przechowywania w chmurze mogą inaczej podchodzić do udostępniania, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z ich dokumentacją, aby zrozumieć różnicę.

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas korzystania z pamięci masowej w chmurze, jest to, że większość dostawców chmury nie pozwala na oglądanie wideo online. Ty i osoby, którym udostępniasz wideo, prawdopodobnie będziecie musieli pobrać wideo na komputer lub telefon komórkowy, a następnie je obejrzeć. Oczywiście, jeśli chcesz, aby ludzie mogli to robić, udostępnianie w chmurze jest świetną opcją.

Źródło zdjęcia: studiostock/ Shutterstock

x