Najlepszy adapter USB Wi-Fi dla systemu Windows w 2020 roku (Recenzje)

W tym artykule przyjrzymy się naszym wyborom najlepszych adapterów Wi-Fi USB dla systemu Windows i tym, jak wybrać, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Najlepszy z anteną
TP-Link Adapter USB Wi-Fi do komputera Bezprzewodowa karta sieciowa AC600 Mb / s do komputera stacjonarnego z dwuzakresową anteną 5dBi 2,4 GHz / 5 GHz o wysokim wzmocnieniu

Wysoka wydajność
ASUS USB-AC68 AC1900 Dwuzakresowy adapter USB 3.0 WiFi, podstawka w zestawie

Najlepsze do gier
TRENDnet AC1900 Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter USB dużej mocy, TEW-809UB, Zwiększ zasięg sieci bezprzewodowej WiFi, Anteny o dużym wzmocnieniu, Przesyłaj strumieniowo wideo 4K HD

Nie martw się, nie musisz być zaawansowany technicznie ani nic w tym stylu, aby przeczytać ten artykuł i dokonać dobrego wyboru. Przeprowadziliśmy dla Ciebie większość weryfikacji, a jeśli jesteś już sprytny, możesz po prostu wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Ale jeśli nie jesteś pewien, czy jakikolwiek żargon lub specyfikacje techniczne są używane, po prostu przewiń w dół do sekcji „Jak wybrać”, a my powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie!

Który adapter USB Wi-Fi jest najlepszy?

Mamy nadzieję, że nawet jeśli dzisiaj nic nie kupisz, ten artykuł zwiększy Twoją wiedzę techniczną i posłuży Ci w przyszłości.

Zanurzmy się w to!

# 1. Adapter Wi-Fi USB EDUP

Standard USB: USB 2.0 | Antena ?: Tak | Obsługa 5 GHz ?: Nie | Szacowana prędkość: 150 Mb / s

Adapter Wi-Fi USB EDUP

Przede wszystkim jest to nasz tani wybór, plik Adapter EDUP USB Wi-Fi. Istnieje wiele kompromisów, aby osiągnąć niską cenę, ale najpierw porozmawiamy o pozytywach.

Po pierwsze zalety: ten adapter jest wyposażony w antenę, która zapewnia niesamowity zasięg dla adaptera Wi-Fi za mniej niż 10 USD. Poza tym, tak, to poniżej 10 dolarów. Żaden inny adapter z tej listy nie może tego powiedzieć, prawda?

Wadą jest to, że ten adapter jest ograniczony do zaledwie 150 Mb / s, ponieważ utknął zarówno z pojedynczą anteną, jak i obsługą Wi-Fi tylko 2,4 GHz. Chociaż jego zasięg jest lepszy niż wiele dwupasmowych adapterów za dwukrotnie wyższą cenę, jego prędkości są w porównaniu z dużym obniżeniem.

Jeśli wszystko, co musisz zrobić, to połączyć się z Internetem, aby przeglądać podstawowe strony internetowe i oglądać filmy, i musisz to zrobić na odległość, jest to idealny wybór dla Ciebie. Jeśli jednak twoje zastosowania są nieco cięższe, możesz rozważyć jeden z naszych pozostałych typów.

Werdykt: najlepszy tani adapter Wi-Fi dla systemu Windows

# 2. TP-Link Mini AC600

Standard USB: USB 2.0 | Antena ?: Nie | Obsługa 5 GHz ?: Tak | Szacowana prędkość: 433 Mb / s

TP-Link Mini - adapter Wi-Fi AC600 USB 2.0 |  Dwuzakresowa bezprzewodowa karta sieciowa 2.4G / 5G do komputera stacjonarnego

Nasz następny wybór to TP-Link Mini AC600, który jest…

Cóż, prawie dokładnie tak, jak to brzmi. To mały, mały adapter Wi-Fi.

Nie ma anteny, więc nie używalibyśmy tego na dużych odległościach. Ale obsługuje sieci 5 GHz, co zapewnia spory wzrost wydajności w porównaniu z innymi opcjami, o ile jesteś w zasięgu. W przypadku czegoś takiego jak mieszkanie powinno to wystarczyć.

Werdykt: Najlepsza mała karta Wi-Fi USB dla systemu Windows

# 3. TP-Link Archer T2U Plus

Standard USB: USB 2.0 | Antena ?: Tak | Obsługa 5 GHz ?: Tak | Szacowana prędkość: 600 Mb / s

TP-Link Adapter USB Wi-Fi do komputera Bezprzewodowa karta sieciowa AC600 Mb / s do komputera stacjonarnego z dwuzakresową anteną 5dBi 2,4 GHz / 5 GHz o wysokim wzmocnieniu

Dla tych, którzy chcą zasięg anteny i prędkości 5 GHz, jest to świetna opcja dla Ciebie.

Plik TP-Link Archer T2U Plus to adapter USB Wi-Fi z odpowiednią anteną i obsługą 5 GHz, co pozwala na osiągnięcie prędkości do 600 Mb / s. W momencie pisania kosztuje on również poniżej 25 USD, co czyni go doskonałym wyborem dla użytkowników z ograniczonym budżetem, którzy nadal chcą dobrej wydajności.

Jest to wszechstronny, idealny wybór wartości. Jeśli chodzi o to, co dostajesz za dolara, trudno się temu spierać.

Werdykt: Najlepsza pojedyncza antena USB Wi-Fi Adapter dla systemu Windows

# 4. Adapter USB Wi-Fi Nineplus z podwójną anteną

Standard USB: USB 3.0 | Antena ?: Tak, 2 | Obsługa 5 GHz ?: Tak | Szacowana prędkość: 1200 Mb / s

Bezprzewodowy adapter USB WiFi do komputera - 802.11AC 1200 Mb / s Podwójne anteny 5Dbi 5G / 2.4G WiFi USB do komputera stacjonarnego

Kolejny świetny wybór budżetu to Adapter USB Wi-Fi Nineplus z podwójną anteną. Jest to jeden z najtańszych adapterów z podwójną anteną dostępnych w Amazon, ale nadal zapewnia wydajność, której można się spodziewać po jego obudowie.

Dodanie drugiej anteny pozwala temu adapterowi Wi-Fi osiągnąć nie tylko prędkość 5 GHz, ale efektywnie dwukrotnie większą prędkość, ponieważ obie anteny mogą jednocześnie wysyłać i odbierać informacje. Zwiększa to maksymalną efektywną prędkość do 1200 Mb / sw idealnych warunkach, co jest dalekie od wszystkiego, do czego byłby zdolny adapter z jedną anteną.

Nadal nie zalecamy tego w stosunku do naszych innych opcji, jeśli możesz sobie na nie pozwolić, ale jest to bardzo solidny adapter z podwójną anteną dla początkujących. Nie trzeba dodatkowo płacić za markę, aby dostać się do drzwi.

Werdykt: Najlepszy budżetowy adapter USB Wi-Fi z podwójną anteną dla systemu Windows

# 5. Dwuzakresowy adapter Wi-Fi ASUS AC1900

Standard USB: USB 3.0 | Antena ?: Tak, 2 | Obsługa 5 GHz ?: Tak | Szacowana prędkość: 1300 Mb / s

ASUS USB-AC68 AC1900 Dwuzakresowy adapter USB 3.0 WiFi, podstawka w zestawie

Plik Dwuzakresowy adapter Wi-Fi ASUS AC1900 pochodzi od prestiżowej marki gier, a czerwono-czarny design prawdopodobnie trochę to zdradza. Jest również wyceniony jak produkt prestiżowej marki gier, co pozostawia pytanie: czy te pieniądze są tego warte?

Tak powiedzielibyśmy.

Za swoje pieniądze otrzymujesz mocny adapter USB Wi-Fi, który możesz podłączyć bezpośrednio do urządzenia lub do zewnętrznej stacji dokującej, dzięki czemu możesz umieścić antenę w dowolnym miejscu w pokoju, gdzie uzyska najlepszy odbiór. Zawiera dwie składane anteny, które można odchylić na zewnątrz, oraz antenę 3 × 4 MIMO wewnątrz.

Wszystko to przekłada się na niesamowitą wydajność i niezmiennie wysokie prędkości pobierania / wysyłania spośród wszystkich adapterów dostępnych obecnie na rynku. Do regularnego pobierania i przesyłania dużych plików, a nawet do gier, jest to naprawdę doskonały wybór.

O ile możesz sobie na to pozwolić i nie jest zbyt duży dla twoich potrzeb. Nie bój się iść na kompromis, jeśli wydaje ci się to trochę przesadzone.

Werdykt: Najlepsza wydajność adaptera Wi-Fi USB dla systemu Windows

# 6. TRENDnet Ac1900 Dwuzakresowy adapter Wi-Fi o dużej mocy

Standard USB: USB 3.0 | Antena ?: Tak, 4 | Obsługa 5 GHz ?: Tak | Szacowana prędkość: 1300 Mb / s

TRENDnet AC1900 Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter USB dużej mocy, TEW-809UB, Zwiększ zasięg sieci bezprzewodowej WiFi, Anteny o dużym wzmocnieniu, Przesyłaj strumieniowo wideo 4K HD

Ostatnim, ale z pewnością nie mniej ważnym, jest nasz wybór najlepszego adaptera Wi-Fi USB do gier dla systemu Windows, rozszerzenie TRENDnet AC1900. Gdybyśmy oparli nasze wskaźniki punktacji wyłącznie na liczbie posiadanych anten, wygrałoby to bez wątpienia, ponieważ ma ich cztery.

Nie jesteśmy… do końca pewni, dlaczego poszli z czterema, bo to nie czterokrotnie zwiększa szybkości ani nic takiego. Pod względem szybkości jest to nadal funkcjonalnie identyczne z korzystaniem z adaptera z dwiema antenami. W rzeczywistości, pod względem szybkości, ten wciąż jest pokonany przez nasz poprzedni wybór – więc po co w ogóle się tym przejmować?

Mówiąc najprościej: gry i inne zadania wrażliwe na opóźnienia. Jeśli chcesz mieć najniższe możliwe opóźnienie z adapterem USB Wi-Fi, to zdecydowanie jest to wybór dla Ciebie. Jego prędkości również mieszczą się w zakresie plucia naszego wyboru nr 5, więc w rzeczywistych scenariuszach prawdopodobnie nie zauważysz różnicy.

Jedynym prawdziwym minusem jest to, że jest to najdroższy na naszej liście. Więc jeśli nie jesteś poważnym graczem, którego na to stać, zalecamy najpierw rozważyć jedną z pozostałych opcji.

Werdykt: Najlepszy adapter Wi-Fi USB do gier dla systemu Windows

Jak wybrać dla siebie najlepszy adapter USB Wi-Fi

W tej sekcji przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Czy muszę używać systemu Windows, aby korzystać z tych adapterów?

Prawdopodobnie nie, ale jeśli chcesz mieć gwarantowane typy zoptymalizowane pod kątem systemu Linux, zapoznaj się z naszymi najlepszymi adapterami USB Wi-Fi dla systemu Linux.

Co wyróżnia Wi-Fi od korzystania z połączenia Ethernet? Czy różnica powinna mieć dla mnie znaczenie?

Najbardziej oczywistą różnicą między Wi-Fi a Ethernetem jest to, że jeden jest bezprzewodowy, a drugi nie. Jeśli nie wiesz zbyt wiele na temat technologii, możesz pomyśleć, że łączność bezprzewodowa jest oczywiście lepsza w każdym scenariuszu… ale niekoniecznie tak jest.

Dużym problemem związanym z Wi-Fi w porównaniu z siecią Ethernet jest spójność i opóźnienie, z których oba mogą być zmienne, przynajmniej w niższych konfiguracjach. W przypadku takich rzeczy, jak strumieniowanie wideo lub przeglądanie stron internetowych, różnica będzie niezauważalna i prawdopodobnie nie będzie miała większego znaczenia, jeśli w ogóle.

Sprawy mogą stać się problematyczne w aplikacjach wrażliwych na opóźnienia, takich jak czaty wideo w czasie rzeczywistym lub gry online. W takich przypadkach kabel Ethernet prawie zawsze będzie najlepszym wyborem – ale z tego czy innego powodu możesz nie być w stanie uruchomić kabel Ethernet albo po prostu nie chce tego wcale.

Aby jak najlepiej zredukować nieodłączne słabości połączenia Wi-Fi, działaj jak najbliżej routera i korzystaj z szybszego połączenia 5 GHz, aby zmniejszyć opóźnienia i zwiększyć ogólną prędkość. Jeśli na przykład jesteś poważnym graczem, Wi-Fi 5 GHz jest tym, co uważamy za absolutne minimum dla akceptowalnego bezprzewodowego grania.

Uwaga dotycząca jakości routera i jej wpływu na połączenie Wi-Fi

Możesz mieć najlepszą antenę Wi-Fi na świecie, ale nie będzie miało znaczenia, czy Twój router to śmieci. Sieć jest tak dobra, jak najsłabsze ogniwo w łańcuchu.

Na szczęście każdy rozsądnie nowoczesny router, który otrzymujesz od dostawcy usług internetowych, powinien mieć dwuzakresowe Wi-Fi i inne ważne funkcje, których powinieneś szukać. Ale w przypadku super high-endowych rzeczy na tej liście możesz również wybrać wysokiej klasy router do gier. Jeśli chcesz zobaczyć bardziej szczegółowy artykuł na ten temat, zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej!

Wi-Fi 2,4 GHz vs 5 GHz

Mówiąc najprościej, wybór między tymi dwoma sprowadza się do wyboru między zasięgiem a prędkością, przynajmniej w momencie pisania.

Wi-Fi 2,4 GHz ma większy zasięg, ale jest wolniejsze i opóźnione, co sprawia, że ​​jest mniej idealne do doświadczeń z niskim opóźnieniem. Nasycenie pasma 2,4 GHz sprawia również, że jest ono bardziej podatne na zakłócenia. Nawet biorąc pod uwagę te wady, 2,4 GHz doskonale nadaje się do większości Twoich potrzeb związanych ze strumieniowaniem wideo i przeglądaniem sieci.

Wi-Fi 5 GHz ma niższy zasięg, ale jest znacznie szybsze i mniej opóźnione. To sprawia, że ​​jest znacznie lepszy w przypadku wrażeń o niskim opóźnieniu, takich jak gry. Widmo 5 GHz również nie jest tak nasycone. W przypadku przesyłania strumieniowego wideo i przeglądania stron internetowych nie zobaczysz dużej różnicy. Ale w przypadku aplikacji wrażliwych na opóźnienia, takich jak gry i czaty wideo na żywo, Wi-Fi 5 GHz będzie Ci służyć znacznie lepiej.

Anteny i ich wpływ na działanie sieci Wi-Fi

Nawet na urządzeniach, które nie mają anteny oczywistej wizualnie, co najmniej jedna antena jest technicznie dostępna: po prostu bardzo, bardzo mała i ukryta w urządzeniu. Na przykład Twój laptop i smartfon mają wbudowane anteny w swoich obudowach, które oczywiście nie wystają jak inne.

Wystająca antena ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli chodzi o zasięg i prędkość.

Różnica między posiadaniem jednej a dwóch anten sprowadza się do szybkości. Dzięki urządzeniom Wi-Fi z podwójną anteną możesz efektywnie wysyłać i odbierać dwa sygnały Wi-Fi w tym samym czasie, co podwaja efektywną prędkość możliwą do uzyskania połączenia. Dlatego na tej liście możesz mieć dwa adaptery Wi-Fi 5 GHz, ale jeden będzie znacznie szybszy niż drugi.

Anteny 2+ są obiektywnie lepsze, jeśli masz na nie miejsce, ale tylko wtedy, gdy cię na nie stać.

Gdzie są najlepsze adaptery USB Wi-Fi 6?

Niestety jeszcze nie tutaj. Zaktualizujemy tę stronę, gdy zaczną się pojawiać – nie możemy się na nie doczekać, tak jak ty.

Pożegnalne słowa

I to wszystko! Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wszystkich informacji, które musisz wiedzieć o zakupie najlepszego adaptera USB Wi-Fi do swoich potrzeb. Jeśli masz inne pytania, możesz zostawić komentarz w sekcji komentarzy poniżej, a my z przyjemnością Ci pomożemy.