Najlepszy hosting WordPress w 2022 (sierpień)

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli szukasz najlepszego planu hostingowego WordPress dla siebie, zacznij tutaj…

Jest wiele zalet, aby zacząć korzystać z hostingu WordPress, z których jednym jest to, że jest niedrogi, ponieważ sam WordPress jest darmowy (i open source).

Nawet najtańszy plan hostingu współdzielonego zazwyczaj zawiera instalator WordPressa jednym kliknięciem, dzięki czemu początkujący blogujący nowicjusze mogą przygotować swój pierwszy post w mniej niż 60 sekund (w rzeczywistości zdążyliśmy to zrobić).

Jednak w przyszłości zarządzanie blogiem z biegiem czasu jest znacznie trudniejsze. Musisz znaleźć własne motywy i wtyczki, nie wspominając o ich aktualizowaniu, a także sam WordPress (choć możesz nawet zrobić to automatycznie).

Blogi są często atakowane przez złośliwe oprogramowanie, dlatego ważne jest, aby mieć jakiś sposób na wykrywanie i usuwanie wszelkich zagrożeń oraz regularne tworzenie kopii zapasowych, aby przywrócić działanie uszkodzonego bloga.

Istnieje długa lista firm hostingowych oferujących plany WordPress, ale wybraliśmy cztery najlepsze, które wskażą Ci właściwy kierunek. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem po raz pierwszy, czy dużym biznesem, znajdziesz tu coś dla siebie, a ceny zaczynają się od bardzo niskich poziomów, więc nawet osoby o najmniejszym budżecie znajdą coś dla siebie.

Co to jest hosting WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią o otwartym kodzie źródłowym (CMS), który obsługuje ponad 30% Internetu. WordPress ułatwia tworzenie, edytowanie i zarządzanie stronami internetowymi zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Wybierając profesjonalnego dostawcę hostingu WordPress, użytkownicy nie muszą inwestować w potężną i bezpieczną infrastrukturę serwerową, ale mogą ją wynająć. Hosting WordPress jest zoptymalizowany dla wszystkich rodzajów projektów internetowych WordPress, zapewniając najlepszą wydajność, szybkie czasy ładowania i najwyższe bezpieczeństwo.

Stworzony przez społeczność globalnych programistów, WordPress jest stale ulepszany i udoskonalany, aby zapewnić użytkownikom najlepszą funkcjonalność i wydajność.

To podejście typu open source sprawiło, że WordPress jest platformą do tworzenia i zarządzania witryną internetową wybieraną przez nowych i wykwalifikowanych użytkowników na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować swoją witrynę e-commerce, czy założyć bloga, WordPress ma wszystkie narzędzia i zasoby, dzięki którym Twoja witryna od pomysłu do osiągalnego marzenia online.

To najlepsze usługi hostingowe WordPress w 2022

1. BlueHost – Najlepszy ogólnie hosting WordPress

Budżetowy hosting WordPress może być bardzo atrakcyjny, ale zwykle nie zapewnia funkcji, wydajności ani niezawodności, których naprawdę potrzebują witryny o dużym natężeniu ruchu. Jeśli jesteś wymagającym typem, a raczej Twoja witryna jest, decydując się na plan hostingowy premium, uzyskasz znacznie lepsze wyniki.

Bluehost stworzył własną architekturę opartą na VPS, aby zapewnić optymalną wydajność WordPress za pośrednictwem NGINX, niestandardową konfigurację PHP-FPM i inteligentnie przydzielone zasoby za pośrednictwem hiperwizora KVM. (Jeśli nie jesteś maniakiem hostingu, oznacza to po prostu, że Bluehost poświęcił czas na optymalizację niskopoziomowej konfiguracji swojej platformy dla WordPress, zamiast po prostu zadowolić się standardową konfiguracją.)

Firma nie marnuje czasu na udawanie, że oferuje „nieograniczone” zasoby, a zamiast tego mówi dokładnie, co dostaniesz. W przypadku planu podstawowego, który zaczyna się od 2,75 USD miesięcznie za pierwszy okres (odnawianie za 8,99 USD), oznacza to 50 GB pamięci SSD, jedną witrynę internetową i bezpłatną domenę przez rok.

Dodatkowe funkcje dla wszystkich planów obejmują bezpłatny SSL, niemierzoną bazę danych MySQL, pulpit nawigacyjny analizy witryny, a także nieograniczoną liczbę zaparkowanych/subdomen. Istnieje również Bluehost Marketplace, w którym użytkownicy mogą uzyskać dostęp do motywów i wtyczek premium w ekskluzywnych cenach. Nowe konta Bluehost otrzymają również bezpłatną usługę o nazwie Blue Spark, która ma na celu pomóc nowicjuszom we wszystkim, co związane z WordPressem, a także bezpłatną usługę migracji witryny. Ponadto dzięki wtyczce do migracji do WordPressa możesz z łatwością przenosić swoje witryny.

Plan Plus, który zaczyna się od 5,45 USD miesięcznie za pierwszy okres (odnawianie za 11,99 USD), dodaje nieograniczoną liczbę stron internetowych i miejsca na stronie oraz dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed spamem, bezpłatny CDN i środowisko scenograficzne WP. Plan Choice Plus kosztuje 5,45 USD miesięcznie za pierwszy okres (odnawianie za 16,99 USD) i dodaje jeszcze więcej funkcji. Dobrze wiedzieć, że Bluehost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli uważasz, że usługa nie jest dostępna.

Jeśli potrzebujesz więcej mocy, Bluehost oferuje zarządzany hosting WordPress, który został zoptymalizowany pod kątem witryn WordPress, a ceny zaczynają się od 9,95 USD miesięcznie. Plany te mają wiele dodatkowych funkcji, w tym wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, analitykę witryny JetPack, narzędzia do przeglądu biznesowego i wiele innych (wraz z nieograniczoną ilością wszystkiego), co czyni je atrakcyjnymi ofertami.

Funkcje dla wszystkich planów obejmują również prywatność i ochronę domeny, codzienne zaplanowane kopie zapasowe oraz 30-dniową bezpłatną wersję próbną poczty e-mail firmy Microsoft.

2. Hostinger – Najlepszy hosting WordPress dla większego bezpieczeństwa

Hostinger oferuje cztery różne dedykowane plany hostingu specyficznego dla WordPressa, a jego plan WordPress Starter jest jednym z najlepszych wyborów dla każdego, kto chce szybko uruchomić i uruchomić witrynę WordPress.

Za 3,99 USD miesięcznie możesz zbudować do 100 stron internetowych. Otrzymasz również 100 GB miejsca na dysku SSD i nieograniczoną przepustowość.

Hostinger oferuje również plany Business WordPress (6,99 USD / miesiąc) i WordPress Pro (11,59 USD / miesiąc) dla profesjonalistów internetowych, oferując funkcje zarządzania specyficzne dla programistów dla każdego, od kompletnego początkującego blogera po bardziej doświadczonego weterana programistów internetowych.

Bez względu na to, który plan wybierzesz, konfiguracja jest szybka i prosta, a Hostinger oferuje funkcję instalacji WordPress jednym kliknięciem ze wszystkimi swoimi ofertami. Po zalogowaniu dostępnych jest wiele przyjaznych dla użytkownika narzędzi, wtyczek i funkcji, które pomogą Ci dalej w procesie konfiguracji i ogólnym ulepszaniu witryny.

Oczywiście możesz po prostu zanurkować i samodzielnie modyfikować. Ponadto panel sterowania hostingu hostingu, hPanel, oferuje potężne rozwiązanie dla początkujących i profesjonalistów.

W usługach Hostingera zapewniają również najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa, aby chronić strony internetowe przed potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Hostinger oferuje swój silnik pamięci podręcznej LiteSpeed ​​– który jest niezawodnym rozwiązaniem wśród swoich konkurentów, takich jak ochrona Apache, NGINX lub Cloudflare.

Otrzymasz darmową wybraną domenę, bezpłatny certyfikat SSL, a rozwiązanie umożliwia utworzenie do 100 adresów e-mail opartych na domenie bez dodatkowych kosztów. Funkcje akceleracji WordPressa są również obecne i są specjalnie dostrojone pod kątem szybszej wydajności WordPressa.

Jeśli kiedykolwiek wpadniesz w kłopoty, Hostinger ma dedykowany zespół obsługi klienta WordPress dostępny 24/7.

3. HostGator – Najlepszy hosting WordPress zapewniający wszechstronne możliwości

Wybór najlepszego pakietu hostingowego WordPress może wydawać się czymś w rodzaju pola minowego, jeśli chodzi o decyzje dotyczące szczegółów niskiego poziomu i innych niuansów niektórych ofert.

Jednak możesz nie potrzebować niczego szczególnie złożonego, a w takim przypadku, bez szczególnych wymagań specjalnych, możesz po prostu wybrać niezawodnego hosta internetowego z wydajnymi produktami średniej klasy, które poradzą sobie ze wszystkim, czego potrzebuje większość ludzi.

HostGator zapewnia potężne plany hostingowe za uczciwą cenę, ogólnie rzecz biorąc, a zarządzany przez niego zakres WordPress nie jest wyjątkiem. Produkt Starter może kosztować tylko 5,95 USD (lub 3,98 USD z naszym kodem promocyjnym) miesięcznie przez trzy lata, a następnie 9,95 USD, ale nadal otrzymujesz bezpłatną migrację witryny, certyfikat SSL, automatyczne wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, nieograniczoną liczbę adresów e-mail i nieograniczone miejsce na dane i przepustowości, a ponadto może obsłużyć do 100 000 wizyt miesięcznie.

Przejście do zaawansowanego planu biznesowego zapewnia większą moc procesora, obsługę do trzech witryn i 500 000 wizyt miesięcznie, a mimo to nadal kosztuje tylko 9,95 USD (9,18 USD z naszym kodem promocyjnym) miesięcznie przez pierwsze trzy lata, a następnie 22,95 USD miesięcznie następnie.

Inteligentne buforowanie i CDN są pod ręką, aby poprawić wydajność Twojej witryny, całodobowa pomoc techniczna pomaga utrzymać witrynę i działa, a dodatkowe funkcje niespodzianki obejmują bezpłatną prywatność domeny, aby chronić przed kradzieżą tożsamości i zmniejszać irytujący spam.

Mamy dobre doświadczenia z usługą HostGator, ale jeśli nie masz tyle szczęścia, oferujemy hojną 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy jako zabezpieczenie. Podobnie jak w przypadku innych firm hostingowych, nie pokryje to żadnych opłat za rejestrację domeny, ale i tak jest to lepsza oferta niż często znajdziesz gdzie indziej.

Jak testujemy każdego dostawcę hostingu WordPress

Nasi recenzenci uzyskują pełne doświadczenie każdej usługi hostingowej WordPress, rejestrując się, tworząc konto i sprawdzając, co każdy dostawca robi, aby pomóc nowym użytkownikom. Na liście kontrolnej przechodzimy przez łatwość użytkowania, funkcje i to, co oferuje każda usługa hostingowa WordPress w swoich planach cenowych.

Rozważamy szczegóły tego, co otrzymujesz, a czego nie, i oceniamy każdego dostawcę hostingu WordPress na podstawie jakości jego funkcji i sposobu, w jaki działa.

Nasi recenzenci przeprowadzają testy szybkości, czasu pracy i niezawodności każdego dostawcy hostingu WordPress wymienionego powyżej, który stworzył podstawy, na których zbudowano tę listę.

W przypadku hostingu WordPress, ponieważ jest to forma hostingu zoptymalizowana do obsługi witryn WordPress, testujemy narzędzia i usługi, które są specjalnie dostosowane do witryn WordPress, aby wybrać najlepsze z najlepszych.

Funkcje takie jak bezpłatna migracja strony internetowej, SSL i bezpłatna domena oraz oczywiście całodobowa obsługa klienta to tylko niektóre z głównych ofert, których poszukują nasi recenzenci, aby stworzyć listę najlepszych dostawców hostingu WordPress.

Ze względu na przejrzystość, nasi recenzenci szukali również pozytywów i negatywów każdego dostawcy hostingu WordPress, abyś miał jasne zrozumienie, czego się spodziewać.

Jak wybrać dostawcę hostingu WordPress?

Jeśli nie masz czasu lub doświadczenia technicznego, aby poradzić sobie ze wszystkimi technicznymi drobiazgami związanymi z prowadzeniem operacji WordPress, możesz chcieć kupić zarządzany plan hostingowy WordPress, a firma hostingowa zajmie się tym za Ciebie.

Gospodarz często importuje Twój poprzedni blog WordPress, jeśli go masz. Zazwyczaj otrzymasz preinstalowane motywy i wtyczki, aby uprościć dostosowywanie.

Powinna istnieć przynajmniej opcja automatycznej aktualizacji strony, usługa bezpieczeństwa, taka jak SiteLock, będzie pod ręką, aby Twój blog był wolny od złośliwego oprogramowania, i oczekiwalibyśmy wsparcia 24/7 od zespołu z prawdziwą znajomością WordPressa.

Najlepsi gospodarze idą jeszcze dalej, optymalizując swoje serwery, aby zwiększyć wydajność WordPressa, a czasami dorzucając dodatki, takie jak sieć dostarczania treści (CDN), aby zapewnić duże prędkości na całym świecie (a przynajmniej taki jest pomysł).

Jakie są zalety hostingu WordPress?

Hosting WordPress sprawia, że ​​WordPress jest szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Aby witryna była bezpieczna i działała jak najlepiej, musisz ją regularnie aktualizować. Opcja Managed WordPress Hosting ułatwia automatyczne aktualizacje wtyczek, motywów, wersji PHP i samego WordPressa, aby projekty działały płynniej. WordPress Pro jest również dostępny dla profesjonalnych klientów, takich jak programiści, projektanci i agencje o wyższych wymaganiach dotyczących wydajności – zapewnia najszybszą możliwą konfigurację w dedykowanej infrastrukturze chmury.

Czy hosting WordPress jest tego wart?

Zdecydowanie. Witryna WordPress jest niezbędnym zasobem dla wielu firm i użytkowników, dlatego ważne jest, aby była zoptymalizowana, bezpieczna i działała tak wydajnie, jak to tylko możliwe.

WordPress Hosting zapewnia wszystko, czego potrzeba do bezproblemowej witryny WordPress. Eliminuje stres związany z konfiguracją i konserwacją, co oznacza, że ​​klienci mogą skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne – prowadzeniu firmy lub tworzeniu treści dla swojej witryny – podczas gdy dostawca hostingu WordPress zajmuje się wszystkim innym.

x