Najlepszy odkurzacz robotyczny dla początkujących

 • Yeedi Cube to flagowe urządzenie szanowanej marki inteligentnych robotów odkurzających, oferujące funkcje odkurzania, mopowania i samooczyszczania.
 • Jest to świetna opcja dla początkujących w dziedzinie odkurzania robotów lub tych, którzy chcą ulepszyć odkurzacz, dzięki wygodnej funkcji mopowania i stacji samoopróżniania.
 • Dzięki doskonałej technologii VSLAM, dużej mocy ssania i oscylacyjnej głowicy mopa dźwiękowego, Yeedi Cube zapewnia sprzątanie bez użycia rąk w konkurencyjnej cenie.

Odkurzacze automatyczne są obecnie bardzo popularne, a na rynku jest ich wiele na każdą kieszeń. Yeedi Cube za 699 dolarów to najnowszy produkt z linii robovac firmy Yeedi, a to stosunkowo niedrogie urządzenie ma kilka funkcji, które czynią go doskonałym zakupem dla początkujących w przestrzeni robotów próżniowych, a także dla tych, którzy chcą ulepszyć.

Yeedi Cube jest już dostępny w sklepie Sklep Yeedi. Jeśli szukasz swojego pierwszego robota odkurzającego i szukasz urządzenia, które doda wygodę w postaci funkcji mopowania i stacji samoopróżniającej, Yeedi Cube powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy.

Kostka Yeedi

Wybór redaktorów

Yeedi Cube to najnowsze flagowe urządzenie cenionej marki inteligentnych robotów próżniowych. Zajmuje się odkurzaniem, wycieraniem, a nawet czyści się sam dzięki dołączonej stacji Omni. Jeśli chcesz sprzątać bez użycia rąk w cenie, która nie nadwyręży banku, i szukasz funkcji premium, nie szukaj dalej niż Yeedi Cube.

Wymiary 13,3 x 13,3 x 3,7 cala (próżnia)

Pojemność pojemnika na śmieci 2,1 litra

Żywotność baterii 150 minut czasu pracy

Marka Yeedi

Cena 699 dolarów

Moc 4300 Pa

Kompatybilne urządzenia z systemem Android/iOS

Zalecenia dotyczące powierzchni Dywany i twarde podłogi

Łączność Bezprzewodowa sieć 2,4 GHz

Tryby czyszczenia Cichy/Średni/Maksymalny (zarówno mycie, jak i odkurzanie)

Wykrywanie splątania Tak

Czas ładowania 4 godziny

Mop Sonic oscylacyjna głowica mopa

Plusy

 • Duża moc ssania
 • Konkurencyjne ceny
 • Samo pusta stacja
 • Samo czyszczący
 • Biegły VSLAM
 • Oscylacyjna głowica mopa dźwiękowego
 • Efektywne mapowanie

Cons

 • Trochę głośno w trybie maksymalnej mocy i podczas opróżniania

Co jest w pudełku?

Yeedi Cube jest dostarczany w bardzo dużym pudełku. Jednak musi, ponieważ zawiera mnóstwo pokaźnej zawartości! Znajdziesz:

 • Robot odkurzający i mopujący Yeedi Cube
 • Stacja samoczynnie opróżniająca/ładowująca
 • Akcesoria do czyszczenia
 • Przewód zasilający
 • Literatura dotycząca urządzenia

Projekt kostki Yeedi

Ste Knight / MakeUseOf

Po rozpakowaniu Yeedi Cube i Omni Station zobaczysz, że robot próżniowy ma dość standardową obudowę. Urządzenie jest białe i okrągłe, podobnie jak wiele robotów odkurzaczy dostępnych na rynku.

Na górze znajduje się panel sterowania, na którym znajdują się przyciski czyszczenia punktowego, czyszczenia automatycznego i przycisku Home. Zobaczysz także czujnik obsługujący technologię V-SLAM, czyli to, czego robot używa do poruszania się po domu. Na górze znajduje się również 1-litrowy zbiornik na wodę UFO o dużej pojemności, z mechanizmem szybkiego zwalniania i gumowym uchwytem do przenoszenia, który ułatwia podnoszenie urządzenia. Prawdopodobnie nazywa się to zbiornikiem na wodę UFO ze względu na jego kształt, a nie dlatego, że potrafi latać.

Ste Knight / MakeUseOf

Na zewnętrznych krawędziach robota znajdują się zderzak, system wizyjny i naprowadzanie laserowe, czujniki wykrywania krawędzi, włącznik zasilania, port usuwania kurzu, mechanizm blokujący pojemnik na śmieci i dwa styki ładowania (znajdują się one z boku, a nie pod spodem).

Odwróć robota na głowę, a zobaczysz, co dzieje się pod próżnią. W pobliżu przedniej części podstawy zobaczysz czujniki zapobiegające upadkowi. Z przodu znajduje się uniwersalne koło, po bokach dwie szczotki krawędziowe i dwa kolejne czujniki; jeden do wykrywania dywanów i drugi do śledzenia podłogi. Następnie pośrodku znajduje się główna szczotka wielopowierzchniowa, z kołami napędowymi po obu stronach. Z tyłu znajduje się oscylacyjna głowica mopa.

Zatem dość standardowy pod względem wyglądu. Robot ma ponad 13 cali średnicy i prawie 4 cale wysokości, więc nie powinien mieć problemów z dostaniem się pod sofy i szafki, o ile szczelina pod nimi przekracza 4 cale.

Ste Knight / MakeUseOf

Stacja Omni jest dość kompaktowa, jak na stacje samoopróżniające się. Wystaje na 17,7 cala od ściany, ma wysokość 14,7 cala i szerokość 15,7 cala. Jest o wiele mniejsza niż inne samopuste stacje, takie jak Roborock G10 i Dreame S10, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dla niej miejsca do zamieszkania.

Z przodu stacji Omni znajduje się odłączana podstawa, na której robot może usiąść po zadokowaniu, oraz portal, przez który może wejść robot. Zaglądając do wnętrza portalu, zobaczysz niebieską płuczkę do czyszczenia głowicy mopa, wloty ssące do opróżniania worka na kurz i brudną wodę oraz styki ładujące.

Ste Knight / MakeUseOf

Na górze po lewej stronie znajduje się zbiornik na brudną wodę, a po prawej worek na kurz i pokrywa pojemnika na śmieci. Należy pamiętać, że nie ma tu zbiornika czystej wody; musisz sam napełnić czystą wodę. Z tyłu stacji Omni znajduje się dwupinowe wejście kabla zasilającego (więc podczas konfiguracji pamiętaj o umieszczeniu stacji w pobliżu gniazdka elektrycznego).

Skoro już uporaliśmy się z pozorami, przejdźmy do konfiguracji urządzenia.

Prosta konfiguracja

Ste Knight / MakeUseOf

Dzięki łatwości konfiguracji stacji Omni i robota Cube jest to doskonałe urządzenie dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z robotami odkurzającymi. Najpierw zdecyduj, gdzie urządzenie będzie mieszkać. Jak wspomniano, musi to znajdować się w zasięgu gniazdka elektrycznego, aby można było podłączyć stację Omni.

Włącz więc stację Omni i włącz robota Cube. Szybkie naciśnięcie przycisku home odeśle robota z powrotem do stacji Omni i tutaj robot będzie mógł w pełni naładować się przed pierwszym użyciem. Ładowanie jest stosunkowo szybkie, więc możesz pozwolić mu działać tutaj, pijąc kawę i poczekać na kolejny krok.

Czekając, pobierz aplikację ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Potrzebujesz tego, aby połączyć się z robotem i wydać mu polecenie zdalnego czyszczenia, a także skonfigurować urządzenie z zaawansowanymi funkcjami. Możesz zarejestrować konto Yeedi i skonfigurować aplikację gotową do połączenia z robotem.

Gdy robot będzie w pełni naładowany, możesz rozpocząć proces łączenia. Jest to tak proste, jak otwarcie aplikacji, dotknięcie polecenia Skanuj, a następnie zeskanowanie kodu QR na odkurzaczu, który znajduje się pod zbiornikiem na wodę UFO. Po prostu wysuń go z wnęki, zeskanuj kod QR, a aplikacja zidentyfikuje próżnię i przeprowadzi Cię przez resztę procesu konfiguracji. W tym czasie połączy się z Twoją siecią Wi-Fi itd., więc przygotuj się na wprowadzenie hasła. Możesz także nadać swojemu robotowi nazwę podczas procesu konfiguracji. Przezabawnie nazwałem mojego Dustbina Hoffmana.

Przed rozpoczęciem pierwszego czyszczenia upewnij się, że na ziemi nie znajdują się żadne przeszkody, takie jak przewody. Podobnie jak prawie wszystkie odkurzacze automatyczne, Yeedi nie wykrywa przewodów i prawdopodobnie zakończy się zatykaniem głównego wlotu i owinięciem ich wokół szczotki. Otwórz drzwi do wszystkich pomieszczeń, które chcesz posprzątać i upewnij się, że krzesła i stoły znajdują się na swoich zwykłych pozycjach.

Ste Knight / MakeUseOf

Po podłączeniu wszystkiego do smartfona i przygotowaniu przestrzeni życiowej możesz przystąpić do tworzenia mapy swojego domu. Zatem przełącz robota w tryb odkurzania (w przeciwieństwie do trybu odkurzania/mopa) i naciśnij przycisk czyszczenia (dla kontekstu ma on ten sam symbol strzałki, co przycisk odtwarzania na urządzeniu muzycznym). Robot opuści teraz stację i wykona cykl próżniowy, jednocześnie mapując przestrzeń.

Po zakończeniu mapowania powierzchni na podłodze robot powróci do stacji Omni, aby ponownie naładować akumulator i usunąć kurz z wbudowanego pojemnika na śmieci. Podstawowa konfiguracja została zakończona!

Yeedi Cube: Wydajność

Ste Knight / MakeUseOf

Yeedi Cube doskonale radzi sobie zarówno z odkurzaniem, jak i wycieraniem podłogi, a każdy, kto szuka swojego pierwszego robota odkurzającego ze stacją samoopróżniającą, pokocha to urządzenie. Bezobsługowy charakter Yeedi Cube sprawia, że ​​jest on niezwykle wygodny; nie musisz go dotykać, chyba że się zablokuje lub w aplikacji pojawi się powiadomienie o konserwacji.

Ustawiłem Cube na odkurzanie codziennie o 09:30, korzystając z funkcji harmonogramu w aplikacji. Jest to konieczność w moim domu, ponieważ mam cztery koty, więc usuwanie ich sierści i sierści z dywanu jest koniecznością, jeśli chcę utrzymać czysty dom i mieć czyste powietrze do oddychania. Z przyjemnością donoszę, że Cube bez problemu czyści moje dywany.

Użyłem urządzenia przy najsilniejszym ustawieniu odkurzacza i chociaż było trochę za głośno, radziło sobie doskonale, zbierając sierść kota, małe kawałki śmieci i inne zanieczyszczenia, które trafiły na mój dywan lub lino kuchenne. Wszelkie okruchy kociej karmy, które zwykle zaśmiecają kuchnię wokół ich miejsca do karmienia, zniknęły, a gdy Yeedi Cube zadziałało, obszar był nieskazitelny.

Ste Knight / MakeUseOf

Należy pamiętać, że urządzenie jest znacznie cichsze, jeśli używasz go w odpowiednio nazwanym trybie „Cichy” lub jeśli używasz go w ustawieniu „Średni”. Jeśli masz zwierzęta (w szczególności koty, które są trochę płochliwe w stosunku do urządzeń autonomicznych), sugeruję najpierw wykonanie kilku odkurzeń w trybie cichym, aby przyzwyczaić swoich futrzanych przyjaciół do idei odkurzacza.

Podsumowując, odkurzanie za pomocą Yeedi Cube działa wydajnie i jest szybkie, kończąc sprzątanie przestrzeni na parterze w zaledwie 30 minut. To świetne rozwiązanie, ponieważ oznacza, że ​​możesz ustawić odkurzanie w ramach zaplanowanego porannego sprzątania, a następnie odkurzyć odkurzacz (gra słów całkowicie zamierzona), zanim jeszcze zejdziesz na dół na wolną od brudu podłogę.

Przejdźmy do mopowania i tutaj Yeedi Cube błyszczy (podobnie jak Twoja twarda podłoga, laminat, płytki czy lino), podobnie jak w przypadku poprzedniego Vac 2 Pro, który sprawdziliśmy w 2022 roku. Oscylacyjna dźwiękowa głowica mopa doskonale nadaje się do czyszczenia nie- wykładzina dywanowa dobrze wyszorowana, a wykończenie też jest świetne, nie pozostawiając smug.

Ste Knight / MakeUseOf

Dzięki oscylującej głowicy mopa dźwiękowego szoruje nawet podłogę, zamiast po prostu żałośnie przesuwać mop po podłodze, jak większość innych robotów mopujących/odkurzających dostępnych na rynku. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ oznacza, że ​​będziesz spędzać mniej czasu na myciu; Cube na szczęście potrafi sobie poradzić z trudniejszymi plamami i brudem.

Przetestowałem go z kordialem z suszonych owoców i (może trochę diabelskim) czerwonym winem. Kostka usunęła oba elementy z podłogi i pozostawiła je lśniące. Świadczy to o doskonałym projekcie, który Yeedi zastosował przy opracowywaniu głowicy mopa do swojego nowego flagowego robota odkurzającego/mopa.

Ste Knight / MakeUseOf

Po zakończeniu czyszczenia odkurzacz Cube powróci do stacji samodzielnego opróżniania. Tutaj znowu może być trochę głośno, ponieważ stacja Omni usuwa brud z Kostki, a także opróżnia wodę ze zbiornika UFO. Ten pierwszy umieszcza w worku na kurz, a drugi w zbiorniku na wodę, który należy opróżnić.

Po zakończeniu opróżniania stacja Omni czyści i suszy głowicę mopa. Jest to cecha wyróżniająca się w tym przedziale cenowym. Pomaga utrzymać bakterie na dystans, co z kolei zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi główki mopa, co miałoby miejsce, gdyby pozostawiono ją do wyschnięcia. Nikt nie chce czyścić podłogi mopem, który śmierdzi wilgocią; całkowicie pokonuje obiekt!

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z wyników czyszczenia Yeedi Cube i przypuszczam, że wiele innych osób również będzie.

Polecam Yeedi Cube i Omni Station

Czy poleciłbym Yeedi Cube i Omni Station? Z pewnością tak. Jeśli dopiero zaczynasz pracę z robotami odkurzającymi, szukasz urządzenia, które poradzi sobie z wycieraniem naczyń i które będzie samo opróżniać się do dedykowanej stacji, to jest to urządzenie dla Ciebie. Jeśli masz już robota odkurzającego, ale musisz często go opróżniać, wyświadcz sobie przysługę i sięgnij po Yeedi Cube; nie pożałujesz.

Dzięki doskonałej technologii VSLAM, mocnemu zasysaniu i oscylującej głowicy mopa dźwiękowego możesz mieć pewność, że Yeedi Cube pozostawi Twoje podłogi w nieskazitelnej czystości, nawet jeśli nie będziesz musiał kiwnąć palcem. Doskonały!

Kostka Yeedi

Yeedi Cube to najnowsze flagowe urządzenie cenionej marki inteligentnych robotów próżniowych. Zajmuje się odkurzaniem, wycieraniem, a nawet czyści się sam dzięki dołączonej stacji Omni. Jeśli chcesz sprzątać bez użycia rąk w cenie, która nie nadwyręży banku, i szukasz funkcji premium, nie szukaj dalej niż Yeedi Cube.

x