Najlepszy zasilacz 10 RGB do komputera osobistego

Czy codziennie korzystasz z komputera stacjonarnego? Jeśli tak, to powinieneś mieć podstawową wiedzę na temat zasilacza. Zdobądźmy dzisiaj fajne zasilacze RGB do twojego komputera.

Wielu z nas, którzy na co dzień korzystają z komputerów stacjonarnych i PC, należy uświadomić, jak ważny jest zasilacz. Może nie jest to zbyt efektowna ani ekscytująca część komputera, ale jest jego sercem.

Zasilacz do komputera jest tym, czym jedzenie dla ludzi. Dostarczanie zasilania do komputera to niezwykle ważne zadanie; użycie niewłaściwego urządzenia może spowodować wiele szkód.

Przeczytajmy o zasilaczach RGB i dlaczego są nam potrzebne do naszych komputerów stacjonarnych.

Co to jest zasilacz RGB?

Dla tych, którzy nie znają terminu RGB, oznacza on czerwony, zielony i niebieski.

Źródło obrazu: Corsair

Dlaczego używamy RGB w zasilaczach (PSU)?

Odpowiedź jest dość prosta. Używamy RGB w zasilaczach, aby zasilacze wyglądały bardziej atrakcyjnie.

Oświetlenie RGB, które można umieścić w różnych miejscach, na przykład na łopatkach wentylatora obudowy zasilacza, a nawet jako pierścień RGB wokół wentylatora, zapewnia większe możliwości dostosowywania zasilaczy RGB. Niektóre produkty mają przycisk na obudowie zasilacza, który można nacisnąć, aby zmienić oświetlenie. Niektóre zasilacze zawierają funkcje, takie jak tryb Zero Fan, który wyłącza wentylator podczas pracy z niskim poborem mocy, aby zapewnić cichą pracę.

Zgodnie z ich mocą znamionową i wydajnością, urządzenia te zwykle działają przy napięciu od 100 do 240 woltów i wytwarzają szeroki zakres poziomów mocy. Najlepsze z tych zasilaczy (PSU) łączą w sobie funkcje wysokiej wydajności z możliwością dostosowania RGB. Zasilacz jest bardziej odporny na wahania napięcia i solidny dzięki wysokiej jakości komponentom.

Znaczenie zasilacza do komputerów stacjonarnych

Podstawę każdego komputera PC stanowią komponenty zasilacza. Te komponenty przekazują energię do komputera, pobierając go z gniazdka elektrycznego. Twoja maszyna nie będzie działać tak, jak tego potrzebujesz, a nawet nie może się włączyć, jeśli nie ma wystarczającej mocy.

Destabilizacja, która może być trudna do zlokalizowania, jest jednym z wielu problemów, które mogą wynikać ze źródła zasilania, które nie dostarcza niezawodnej lub czystej energii elektrycznej. W rzeczywistości awaria zasilacza często powoduje dodatkowe problemy, takie jak nieregularne resetowanie i zawieszanie się, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone. Zasilacz może chronić komponenty po awarii komputera lub oferować zabezpieczenia przed błędnymi prądami, oprócz dostarczania zasilania.

Jaka powinna być moc zasilacza do komputera?

Zasilacz zasila każdy komponent, a jeśli zainstalujesz niewłaściwy zasilacz, ryzykujesz uszkodzenie komponentów. W razie potrzeby Twoje komponenty będą otrzymywać stałą energię z odpowiedniego zasilacza.

Najlepszy zasilacz do konfiguracji komputera to taki, który jednocześnie zasila każdy komponent odpowiednią ilością watów. Musisz to ręcznie obliczyć, dzieląc sumę wszystkich amperów składowych przez ich połączone napięcie. Ogólna liczba watów potrzebnych do budowy komputera jest wynikiem.

Dowolny kalkulator zasilaczy zrobi to za Ciebie i przedstawi listę możliwości. Wystarczy wprowadzić do niego wszystkie części komputera, które budujesz. Bardziej skomplikowane systemy zazwyczaj wymagają więcej energii elektrycznej do działania. Komputer stacjonarny z wieloma procesorami graficznymi, wysokiej klasy płytą główną i niestandardową pętlą chłodzenia cieczą będzie wymagał zasilacza komputerowego o większej pojemności niż bardziej podstawowa konfiguracja.

Modułowe a niemodułowe zasilacze

Szukając zasilaczy, natkniesz się na dwa określenia: modułowy i niemodułowy. Stały zestaw przewodów zapewnia niemodułowy zasilacz i nie można go usunąć. Musisz zostawić te kable leżące w twoim przypadku, jeśli twój komputer nie wymaga ich wszystkich.

Istnieje możliwość niezależnego podłączania i odłączania każdego kabla z zasilacza modułowego. Oznacza to, że możesz usunąć niepotrzebne kable i przechowywać je w pudełku na wszelki wypadek. Możesz zmniejszyć bałagan, uprościć zarządzanie kablami, a nawet poprawić wentylację, eliminując potrzebę znalezienia bezpiecznego miejsca do przechowywania niechcianych przewodów w obudowie.

Certyfikacja zasilania

Przy zakupie zasilacza należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby podjąć najlepszą decyzję. Certyfikaty zasilaczy pomagają w określeniu zużycia energii przez zasilacze.

Termin „80 Plus” odnosi się do certyfikatów zasilaczy. Wiele klas w ramach certyfikacji 80 Plus wskazuje na skuteczność każdego zasilacza: biały, brązowy, srebrny, złoty, platynowy i tytanowy. Są one uporządkowane według rosnących poziomów wydajności, zaczynając od bieli, a kończąc na tytanie.

Kluczowe cechy przy wyborze najlepszego zasilacza RGB

Istnieje wiele funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie zasilacza RGB. Przed zakupem upewnij się, że zasilacz pochodzi od renomowanej firmy i przeczytaj recenzje, aby wybrać właściwy. Unikaj ogólnych, tanich zasilaczy, ponieważ często mają one niską jakość. Wybierz renomowane firmy z niezawodnym wsparciem i gwarancjami.

Używanie większych, cięższych jednostek jest preferowane zamiast małych, lekkich. Wewnętrzne części zasilaczy wyższej jakości są zawsze bardziej znaczące, z lepszymi kondensatorami, dławikami i innymi częściami. Często mają większe radiatory dla lepszego rozpraszania ciepła, z których wszystkie zwiększają wagę. Kolejną zaletą jest to, że większe wentylatory chłodzące często poruszają więcej powietrza, a jednocześnie są cichsze niż mniejsze.

Należy zweryfikować połączenia, aby upewnić się, że zasilacz jest zgodny z określonym systemem. Połączenie, które może służyć jako złącze 20-pinowe lub 24-pinowe, jest określane jako 20+4-pinowe.

Kupując zasilacz, zwróć też uwagę na trzy kluczowe cechy. Te trzy cechy to moc wyjściowa, szyny i wydajność. Te trzy czynniki mają bezpośredni wpływ na wydajność zasilacza, podczas gdy inne cechy i funkcje są również istotne.

Teraz, gdy masz już dobre pojęcie o zasilaczach RGB, przejdźmy do listy jednych z najlepszych, jakie możesz kupić na rynku.

Zasilacz ASUS ROG Thor RGB

Zasilacz ROG Thor 850W Platinum posiada 100% japońskie kondensatory, wyświetlacz mocy OLED oraz 135mm wentylator typu Wing-Blade. Zasilacz o mocy 850 W zawiera również funkcję Aura Sync, umożliwiającą synchronizację oświetlenia z dużym ekosystemem Aura i oszczędność energii. Ma klasę efektywności energetycznej 80+ Platinum i jest wykonany w całości z japońskich kondensatorów zapewniających stabilność i długowieczność.

Dodatkowo ten zasilacz oferuje chłodzenie 0dB dzięki zintegrowanym radiatorom ROG zapewniającym cichszą pracę oraz pyłoszczelnym wentylatorom Wing-Blade o stopniu ochrony IP5X. Posiada wyświetlacz OLED do monitorowania zużycia energii w czasie rzeczywistym. Zakres wejściowy AC dla tego zasilacza wynosi 100-240 V AC.

Zasilacz RGB Corsair CX750F

Zasilacz serii CORSAIR CX-750F RGB jest modułowy. Ten zasilacz RGB zapewnia Twojemu systemowi niezawodną wydajność 80 PLUS Bronze oraz kolorowe, programowalne oświetlenie dzięki 120 mm RGB.

Ten wentylator zasilacza ma osiem diod LED RGB i nowoczesny design. Możesz sterować oświetleniem RGB za dotknięciem przycisku, a przełączanie między dziesięcioma zaprogramowanymi stylami oświetlenia jest proste.

Aby uzyskać bardziej wyrafinowane sterowanie oświetleniem RGB, możesz także użyć dostarczonego adaptera 5 V ARGB do podłączenia do kontrolera oświetlenia CORSAIR iCUE RGB lub zgodnej płyty głównej.

Ponadto zasilacze CORSAIR mają ulepszoną krzywą wentylatora, która została specjalnie zaprojektowana w celu zmniejszenia hałasu. Obsługuje również tryb uśpienia Microsoft Modern Standby, który zapewnia szybkie wybudzanie z trybu uśpienia i lepszą wydajność przy niskim obciążeniu.

Thermaltake Toughpower Grand RGB

Seria Toughpower Grand RGB wykorzystuje najlepsze komponenty i ma w pełni modułową architekturę, która może obsługiwać każdy główny nurt w dowolnym momencie. Ma fabrycznie zainstalowany, opatentowany wentylator 256 Colors Ring 14 RGB, wbudowaną pamięć i pięć różnych trybów podświetlenia. Dodatkowo ma możliwości 80 PLUS i 650 W do 850 W.

Japońskie kondensatory w zasilaczu Toughpower RGB, który posiada certyfikat Gold, znacznie zwiększają trwałość i zapewniają najlepszą stabilność i niezawodność. Inteligentny wentylator zero, który utrzymuje ciszę, gdy wentylator pracuje przy obciążeniu poniżej 20%, aby zredukować słyszalny hałas, to najlepsza cecha tego zasilacza.

Thermaltake Toughpower PF1 ARGB

Seria Thermaltake Tough Power PF1 ARGB Platinum jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i najnowocześniejszych technologii, aby połączyć wydajność i piękno. Ma zakres mocy znamionowej 850 W, 1050 W i 1200 W. Rewolucyjny 16,8 miliona kolorów Ring Duo, 14 wentylatorów RGB z 18 fabrycznie zainstalowanymi diodami LED, przyczynia się do jaśniejszego i bardziej żywego oświetlenia.

Światło prześwituje przez starannie wykonane panele boczne RGB. Seria pozwala na synchronizację z płytami głównymi RGB firm Asus, Gigabyte, MSI i rock dla różnych opcji oświetlenia. Wytrzymałe zasilacze PF1 i RGB Platinum spełniają, a nawet przewyższają rygorystyczne specyfikacje entuzjastów lub zapalonych użytkowników komputerów PC dzięki niemal cichej i niezawodnej pracy.

Zasilacz GAMEMAX RGB

Dzięki złączu 16PIN (12VHPWR), GAMEMAX RGB 1300W zapewnia solidne i niezawodne działanie, umożliwiając zasilaczowi pełne wykorzystanie potencjału kart graficznych nowej generacji. Jego konstrukcja obejmuje adresowalny wentylator ARGB 140 mm oraz inteligentne zarządzanie wstępnie ustawionymi obrotami, co zapewnia efektywne chłodzenie i cichą pracę.

Modułowa konstrukcja tego zasilacza poprawia wentylację, jednocześnie usprawniając zarządzanie przewodami. Brak przewodów w zasilaczu GAMEMAX RGB-1300W po stronie DC poprawia przepływ powietrza chłodzącego, wydłużając żywotność komponentów do ich maksymalnego potencjału.

Dodatkowo zawiera 25 inteligentnych ustawień oświetlenia, które można skoordynować z innymi kompatybilnymi urządzeniami i współpracuje z pamięcią Aura Sync i RGB.

Zasilacz RGB Corsair CX550F

Zasilacz Corsair RGB to w pełni modułowy zasilacz, który oferuje Twojemu komputerowi wydajność energetyczną 80 Plus Bronze.

Jest również wyposażony w programowalne oświetlenie, którym można łatwo sterować za pomocą przycisku. Jego krzywa wentylatora została zaprojektowana w celu zmniejszenia generowanego hałasu, co z kolei zapewnia bardziej spokojne wrażenia. Ten zasilacz ma moc znamionową 550 W.

Cooler Master XG850 Plus ARGB

Zasilacz XG Plus Platinum, który został stworzony przez firmę Cooler Master, oferuje najnowocześniejszą wydajność, solidną konstrukcję i niezawodną wydajność, aby sprostać wszystkim Twoim codziennym wymaganiom związanym z komputerem i grami. Płynne dynamiczne łożysko wentylatora tego zasilacza minimalizuje tarcie, umożliwiając pracę przy niskich obrotach i ciche chłodzenie.

W XG Plus Platinum zastosowano kable o wysokiej wydajności i japońskie kondensatory w linii, aby poprawić ogólną wydajność i wydajność cieplną poprzez zmniejszenie szumów tętnienia i odporności na ciepło, obniżenie temperatury otoczenia i zwiększenie przepływu powietrza.

Wreszcie, użytkownicy mogą monitorować każdy element XG Plus Platinum w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnemu zarządzaniu systemem oprogramowania MasterPlus +, w tym temperaturze, prędkości wentylatora, obciążeniu systemu i wielu innym.

Zasilacz Redragon PSU007

Dzięki współczynnikowi sprawności 80-plus gold, zasilacz Redragon RGB zapewnia o 4-5% mniej energii niż typowy zasilacz wejściowy. Aby Twój system działał i zaoszczędzić więcej na rachunkach za energię, zmniejsza ogólną ilość energii elektrycznej tak bardzo, jak to możliwe. Ten zasilacz ma mocne wentylatory 120 mm zoptymalizowane pod kątem cichej pracy i doskonałego odprowadzania ciepła.

Średni poziom hałasu tego zasilacza wynoszący 33 dBA zapewnia cichą i wciągającą rozgrywkę. Najmilszą rzeczą w kupowaniu od Redragon jest to, że mają silne poczucie zaufania do swoich towarów wysokiej jakości i zapewniają całodobową pomoc w przypadku wszelkich istotnych zapytań.

Thermaltake SmartRGB

Fabrycznie zainstalowany i opatentowany koncentrator wentylatorów RGB z 256 kolorami z serii Smart RGB firmy Thermaltake ma 15 ustawień podświetlenia i wbudowaną pamięć. Dodatkowo posiada możliwości od 500W do 700W oraz 80 PLUS. Ze standardową certyfikacją, seria Smart RGB wykorzystuje wysokiej jakości części i cichą konstrukcję, której można używać w każdej popularnej konstrukcji w dowolnym momencie.

Ten zasilacz RGB wykorzystuje 10 żarówek LED, aby zwiększyć jasność i zapewnić użytkownikowi najnowocześniejsze oświetlenie. Posiada potężną pojedynczą linię +12 V, która eliminuje ograniczenia wynikające z dystrybucji napięcia. Zapewnia również moc wymaganą przez procesor i kartę graficzną w każdych okolicznościach. W rezultacie zapewniona jest wyjątkowa kompatybilność, efektywność konwersji i spójne napięcie wyjściowe.

Zasilacz ZEUS GAMDIAS RGB

W zasilaczach GAMDIAS RGB KRATOS P1 750G gwarantuje niezawodną moc wyjściową i najwyższą jakość dla profesjonalnych graczy. Gracze mogą wybierać między dołączonymi i dodatkowymi kablami, aby spełnić swoje unikalne wymagania, dzięki półmodułowej architekturze. Adresowalne diody LED i wbudowane efekty świetlne RGB ułatwiają stworzenie preferowanego osobistego stylu.

Najlepszą i najtańszą metodą przesyłania zasilania do systemów komputerowych do gier jest zasilacz GAMDIAS 80 Plus Gold. Idealną równowagę między zużyciem energii a hałasem osiąga technologia zarządzania prędkością wentylatora GAMDIAS ECO podczas regulacji prędkości wentylatora. Ma bardzo cichy wentylator i wystarczy go przełączyć w tryb cichy.

Wniosek

W przypadku projektów, w których preferowane jest oświetlenie RGB, odpowiednie są zasilacze RGB. Poprawiają wygląd konstrukcji i przyczyniają się do jej projektowania. Kilka zasilaczy RGB jest wyposażonych w adresowalne diody LED, które umożliwiają dostosowanie trybów oświetlenia, kolorów i innych funkcji. Niektóre zasilacze mają nawet wbudowaną pamięć, w której można przechowywać ustawienia użytkownika, dzięki czemu nie trzeba jej konfigurować za każdym razem, gdy WYŁĄCZA się komputer.

Wysoką wydajność można osiągnąć łącząc zasilacz RGB z komponentami dostarczającymi wymaganą moc. Komponenty wymagające większej mocy będą wymagały mocniejszych zasilaczy. Aby podkreślić gotowy produkt, możesz wykonać zgrabną konstrukcję z całkowicie modułowych drutów.

Możesz także przeglądać niestandardowe witryny PC Builder, aby uzyskać idealny pulpit.