Napraw błąd 42127 Archiwum kabiny jest uszkodzone

Pliki archiwum Cabinet lub Cab to format dla użytkowników systemu Microsoft Windows, który pomaga w dostarczaniu plików instalacyjnych oprogramowania na komputer. Pliki Cab są używane przez wielu instalatorów firmy Microsoft, ponieważ skracają czas dostawy podczas pobierania aplikacji ze strony internetowej. Podczas instalowania aplikacji lub uruchamiania programu użytkownicy systemu Windows mogą natknąć się na błąd 42127 archiwum cab jest uszkodzony w ich systemie. Jeśli obecnie napotykasz ten sam problem podczas obsługi systemu, przygotowaliśmy dla Ciebie doskonały przewodnik, który pomoże Ci rozwiązać ten problem na kilka prostych sposobów, a także zapoznasz się z błędem 42127 i jego przyczynami. Zacznijmy więc od naszego przewodnika od razu z tymi metodami rozwiązywania problemów.

Jak naprawić błąd 42127 Archiwum kabiny jest uszkodzone?

Błąd 42127 to błąd archiwum cab, który zwykle wynika z brakujących lub uszkodzonych archiwów aplikacji, która ma być zainstalowana w systemie. Jest to błąd w czasie wykonywania, który występuje, gdy program jest uruchomiony. Brakujący plik związany z systemem Windows jest zwykle przyczyną błędu. Od czyszczenia systemu po środki zapobiegawcze, istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc w rozwiązaniu błędu 42127.

Jakie są powody, dla których archiwum jest uszkodzonym błędem?

Jak omówiono powyżej, błąd 42127 występuje, gdy system nie może uzyskać dostępu do plików aplikacji, którą próbujesz zainstalować lub uruchomić. Ten problem może wynikać z różnych powodów, które zostały krótko wymienione poniżej:

  • Oprogramowanie antywirusowe w systemie blokuje podejrzane pliki.
  • Wirus uszkadzający archiwum cab wymagane przez aplikację.
  • Wadliwa aktualizacja systemu Windows.
  • Nieprawidłowe lub brakujące wpisy rejestru.

Podczas uruchamiania programu na komputerze w dowolnym momencie może wystąpić błąd archiwum 42127-cab. Jeśli napotkasz błąd, najpierw upewnij się, że masz w swoim systemie skaner bezpieczeństwa, który pomoże Ci wykluczyć takie problemy. Spójrz na metody podane poniżej, aby uzyskać bardziej szczegółowe rozwiązania:

Metoda 1: Usuń złośliwe oprogramowanie

Złośliwe oprogramowanie to oprogramowanie pobrane do systemu, które może spowodować uszkodzenie systemu. Złośliwe oprogramowanie jest niewątpliwie bardzo groźne dla użytkowników komputerów PC, ponieważ powoduje utratę danych przez użytkowników. Oprócz posiadania informacji o tym, co to jest złośliwe oprogramowanie i co robi? Należy również pamiętać, że jest to jeden z głównych powodów, dla których użytkownicy napotykają problemy, takie jak błąd 42127 podczas uruchamiania programu lub instalowania go.

Dlatego ważne jest, aby mieć na komputerze oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, które może obsługiwać i skanować takie problemy, zanim staną się zagrożeniem. Oprócz wiedzy o tym, jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10, użytkownicy muszą również zapewnić wielowarstwową ochronę w postaci stale aktualizowanego oprogramowania antymalware, które pomaga radzić sobie z nowymi zagrożeniami i zapewnia bezpieczeństwo systemu . Możesz sprawdzić nasz przewodnik 26 najlepszych darmowych narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania, aby zapoznać się z najlepszymi programami, które możesz zainstalować w swoim systemie.

Po zainstalowaniu wybranego oprogramowania antywirusowego na komputerze możesz uruchomić pełne skanowanie, aby sprawdzić, czy występują jakiekolwiek problemy. Jeśli nie, możesz przejść do następnego kroku, który jest podany poniżej.

Metoda 2: Sprawdź błędną aktualizację systemu Windows

Następną metodą jest sprawdzenie, czy nie jest uszkodzony Aktualizacje systemu Windows Jeśli znajdują się jakiekolwiek. Wadliwe aktualizacje w systemie Windows mogą często powodować uszkodzenie archiwum. Aby to zrobić, możesz sprawdzić plik cab, aby sprawdzić, czy jest legalny, czy nie. Plik cab można sprawdzić, wykonując poniższe czynności:

1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij Aktualizacje i zabezpieczenia.

3. Następnie kliknij Opcje zaawansowane.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik cab, aby sprawdzić jego podpis cyfrowy.

5. Teraz wybierz Właściwości.

Jeśli plik jest legalny i nie ma z nim problemów, możesz przejść do następnej metody. Jeśli plik jest podejrzany, usuń go. Po ostrożnym usunięciu uruchom skanowanie antywirusowe w systemie, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Metoda 3: Uruchom ochronę przed wirusami i zagrożeniami

Windows Defender to preinstalowany program chroniący przed złośliwym oprogramowaniem, który pomaga w identyfikowaniu wirusów i zagrożeń w systemie. Korzystanie z tego wbudowanego narzędzia może być korzystne podczas rozwiązywania błędu 42127 archiwum cab jest uszkodzone, ponieważ pomaga w ustaleniu winowajcy za pomocą skanowania. Możesz rozpocząć skanowanie, wykonując poniższe czynności:

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Tutaj kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia, jak pokazano.

3. Przejdź do menu Zabezpieczenia systemu Windows i kliknij Ochrona przed wirusami i zagrożeniami, jak pokazano poniżej.

4. Kliknij przycisk Szybkie skanowanie, aby szybko przeskanować komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

5. Jeśli zostanie znalezione jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie, kliknij Rozpocznij działania, aby je usunąć lub zablokować i ponownie uruchomić komputer.

Metoda 4: Użyj narzędzia do naprawy Restoro

Restoro to narzędzie do naprawy komputerów PC, które pomaga w naprawie podstawowych problemów, takich jak awarie komputera, wirusy, uszkodzone pliki i awarie systemu. Nie tylko to, ale także poprawiło wydajność komputera. Możesz również rozwiązać problem z błędem 42127 archiwum cab jest uszkodzony za pomocą narzędzia do naprawy Restoro, wykonując czynności podane poniżej.

1. Otwórz przeglądarkę internetową i pobierz Narzędzie do naprawy Restoro.

2. Teraz uruchom aplikację i kliknij Rozpocznij skanowanie, aby znaleźć problemy z komputerem.

3. Następnie kliknij Napraw wszystko, aby pozbyć się problemu z błędem 42127.

Metoda 5: Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli korzystanie z narzędzi takich jak Restoro nie pomogło w przypadku błędu 42127, możesz spróbować użyć przywracania systemu, aby wykluczyć nieoczekiwane błędy podczas pobierania lub uruchamiania programu na komputerze. Przywracanie systemu jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, który marnuje się na ciągłe formatowanie systemu Windows podczas rozwiązywania takich problemów. Tak więc korzystanie z punktu przywracania do przywracania systemu to świetny sposób na poradzenie sobie z tymi błędami. Możesz dowiedzieć się wiele o przywracaniu systemu i sposobie jego wykonywania z pomocą naszego przewodnika Jak korzystać z przywracania systemu w systemie Windows 10.

Metoda 6: Czysta instalacja systemu Windows

Jeśli nadal borykasz się z problemami związanymi z instalacją systemu Windows lub archiwum jest uszkodzone, możesz spróbować ponownie zainstalować system Windows w swoim systemie. Jest to ostatnia deska ratunku, która pozostała w żadnej z powyższych metod nie pomogła. Czasami komputer jest zainfekowany wirusem lub jest atakowany przez złośliwe oprogramowanie, którego nie można rozwiązać za pomocą skanowania antywirusowego. Czasami sytuacja się pogarsza i najlepiej poradzić sobie z tym za pomocą czystej instalacji systemu Windows, aby nie tylko zaktualizować system Windows, ale także rozwiązać konflikty z systemem, z którym miałeś do czynienia. Możesz sprawdzić nasz przewodnik Jak wykonać czystą instalację systemu Windows 10 i wykonać kroki podane w artykule w systemie, aby rozwiązać problem z błędem 42127 archiwum cab jest uszkodzone.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co to jest plik cab?

Odp. Plik cab to skompresowany plik, który jest zarówno skompresowany, jak i zarchiwizowany, używany na komputerze z systemem Windows. Pliki te mają tę zaletę, że można je sprawdzić, czy są legalne, czy nie.

Q2. Jaki jest cel pliku cab?

Odp. Pliki Cab służą do dostarczania plików instalacyjnych oprogramowania na komputer. Ponadto głównym celem tych plików jest przyspieszenie instalacji plików na komputerze.

Q3. Czy mogę usunąć pliki cab?

Odp. Tak, usuwanie plików cab jest bezpieczne i solidne. Tymczasowe pliki cab można usunąć z tymczasowego folderu Windows.

Q4. Co oznacza uszkodzony plik cab?

Odp. Uszkodzony plik cab oznacza, że ​​zainstalowany plik jest niekompletny lub z jakiegoś powodu nie jest dostępny dla systemu.

***

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł ci naprawić błąd 42127 archiwum cab jest uszkodzone 6 łatwymi metodami. Daj nam znać, która z tych metod pomogła Ci w pomyślnym rozwiązaniu tego problemu. Jeśli nadal masz więcej pytań na ten temat lub chcesz podzielić się z nami swoimi sugestiami, zostaw swoje komentarze poniżej.