Napraw błąd braku zasobu w systemie Windows 10

Zasoby, które nie są własnością, to rzadki błąd systemowy na komputerach z systemem Windows 10. Ten błąd może powodować błędy niebieskiego ekranu na komputerze. Ten błąd może powodować kilka poważnych problemów z komputerem, które mogą prowadzić do całkowitej awarii systemu. Dlatego jeśli masz ten błąd, powinieneś wypróbować kilka metod, aby go naprawić. W tym przewodniku omówimy zasoby, które nie należą do błędów systemu Windows 10; przyjrzymy się również niektórym metodom naprawienia błędu kodu zatrzymania, który nie jest własnością na komputerach z systemem Windows 10.

Jak naprawić błąd braku zasobu w systemie Windows 10?

Przyczyny błędu braku zasobu w systemie Windows 10 mogą mieć różne przyczyny. Niektóre z możliwych przyczyn są wymienione poniżej.

  • Błędy z plikami systemowymi lub uszkodzone pliki systemowe są częstą przyczyną tego błędu
  • Wadliwe, nieaktualne lub uszkodzone sterowniki systemowe mogą również powodować ten błąd
  • Program antywirusowy innej firmy może również ingerować w pliki systemowe i powodować ten błąd
  • Różne problemy z dyskiem twardym i dyskiem mogą również powodować ten błąd w systemie Windows 10
  • Wadliwy sprzęt systemowy może również powodować ten problem, powodując błąd niebieskiego ekranu
  • Za ten błąd czasami odpowiada również wiele problemów z BSOD
  • Błędy i błędy w systemie Windows są również odpowiedzialne za ten problem.

W poniższym przewodniku omówimy metody rozwiązywania problemów z zasobami nienależącymi do systemu Windows 10.

Metoda 1: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Często zdarza się, że na komputerze występuje błąd braku własności zasobów z powodu różnych problemów sprzętowych. Można to rozwiązać, sprawdzając i rozwiązując problemy ze sprzętem. Komputery z systemem Windows zapewniają różne wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów, które rozwiązują kilka problemów systemowych; możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami, aby rozwiązać problemy. Zapoznaj się z narzędziem do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami, aby rozwiązać problemy ze sprzętem komputerowym i rozwiązać problem.

Metoda 2: Uruchom skanowanie chkdsk

Błąd zasobów nie posiadanych w systemie Windows 10 może być również spowodowany przez uszkodzone sterowniki dysków na twoim komputerze; te błędy sterowników można również naprawić, skanując i naprawiając sterowniki dysków za pomocą wbudowanych skanów w systemie Windows 10. Sprawdź skanowanie dysku lub Skanowanie CHKDSK to narzędzie w systemie Windows, które skanuje w poszukiwaniu uszkodzonych sterowników systemowych i próbuje naprawić i naprawić sterowniki. Zapoznaj się z przewodnikiem Jak sprawdzić dysk pod kątem błędów za pomocą programu chkdsk, aby wyszukać sterowniki dysków dla komputerów z systemem Windows 10.

Metoda 3: Napraw pliki systemowe

Najczęstszym powodem wystąpienia tego błędu zasobu kodu zatrzymania, który nie jest właścicielem w systemie Windows 10, są uszkodzone pliki systemowe; te uszkodzone pliki systemowe mogą również powodować różne inne problemy systemowe z komputerem, a użytkownicy mogą znaleźć się w trudnej sytuacji. Możesz zapoznać się z przewodnikiem Jak naprawić pliki systemowe w systemie Windows 10, aby wykonać skanowanie SFC w celu naprawy plików systemowych i rozwiązania problemu na komputerze, uruchamiając skanowanie SFC i DISM. Jeśli naprawa plików systemowych nie naprawi zasobu kodu zatrzymania, którego nie ma w systemie Windows 10 i nie możesz naprawić tego błędu, przejdź do następnej metody.

Metoda 4: Zaktualizuj system Windows

Jeśli są jakieś błędy, błędy i problemy związane z poprawkami w twoim Okna 10 na komputerze, możesz nie być w stanie zainstalować żadnych nowych aplikacji i gier. Ten problem można rozwiązać, instalując aktualizację systemu Windows. Po pierwsze, sprawdź, czy używasz zaktualizowanej wersji systemu operacyjnego, lub jeśli aktualizacja jest w toku, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10.

Metoda 5: Zaktualizuj sterowniki urządzeń

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z brakiem zasobów są przestarzałe lub uszkodzone sterowniki systemowe. Jeśli sterowniki na twoim komputerze nie są aktualne, mogą nie być skonfigurowane i działać poprawnie. Aby uniknąć problemów, takich jak zasoby, które nie są własnością komputera z systemem Windows 10, możesz zaktualizować sterowniki komputera. Zapoznaj się z przewodnikiem Jak zaktualizować sterowniki urządzeń w systemie Windows 10, aby bezpiecznie zainstalować najnowsze wersje sterowników na komputerze. W większości przypadków aktualizacja sterowników komputera może łatwo rozwiązać ten problem. Jeśli problem nadal występuje i nie możesz znaleźć rozwiązania tego samego, wypróbuj następną metodę.

Metoda 6: Przywróć aktualizacje sterowników urządzeń

Jeśli system działał poprawnie i zaczął działać nieprawidłowo po aktualizacji, może pomóc wycofanie sterowników. Wycofanie sterownika spowoduje usunięcie bieżącego sterownika zainstalowanego w systemie i zastąpienie go jego poprzednią wersją. Aby to zrobić Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący sterowników przywracania w systemie Windows 10.

Metoda 7: Zainstaluj ponownie sterowniki urządzeń

Jeśli aktualizacja sterowników systemowych nie rozwiąże problemów ze sterownikami systemowymi, możesz spróbować ponownie zainstalować sterowniki na swoim komputerze. Możesz zapoznać się z przewodnikiem Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10, aby rozwiązać problem.

Jeśli ponowna instalacja sterowników nie pomoże, wypróbuj następną metodę.

Metoda 8: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Czasami, jeśli spróbujesz zainstalować jakieś osobliwe aplikacje lub gry z Microsoft Store, pakiet antywirusowy na Twoim komputerze zidentyfikuje je jako zagrożenie i uniemożliwi zainstalowanie aplikacji. Dlatego mądrze wyłącz dowolny program antywirusowy innej firmy lub wbudowany pakiet zabezpieczeń na swoim komputerze, wykonując czynności przedstawione w naszym przewodniku Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10.

Metoda 9: Odinstaluj program antywirusowy innej firmy (niezalecane)

Jeśli błąd braku zasobu w systemie Windows 10 nie został spowodowany przez sterowniki systemowe, problem może dotyczyć programu antywirusowego, jeśli program antywirusowy innej firmy nadal powoduje ten błąd na komputerze; możesz rozważyć jego całkowite odinstalowanie. Możesz zapoznać się z 5 sposobami całkowitego odinstalowania programu Avast Antivirus w systemie Windows 10; odinstalować program antywirusowy z komputera, aby naprawić problem.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego nie rozwiąże problemu, przejdź do następnej metody, aby rozwiązać błąd związany z kodem zatrzymania, który nie jest właścicielem zasobu.

Metoda 10: Zresetuj komputer

Jeśli żadna z wyżej wymienionych metod nie działa dla Ciebie, problem może być spowodowany błędami i błędami w systemie Windows 10; możesz spróbować zresetować system Windows, aby rozwiązać te problemy z systemem Windows i problemy z zasobami, które nie są własnością. Możesz zapoznać się z przewodnikiem Jak zresetować system Windows 10 bez utraty danych, aby bezpiecznie zresetować system Windows 10 na komputerze.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co powoduje błąd zasobów w systemie Windows?

Odp. Przyczyny błędów zasobów w systemie Windows mogą być różne, takie jak błędy plików systemowych, błędy BSOD i błędy sterowników.

Q2. Jak mogę rozwiązać błąd niebieskiego ekranu w systemie Windows 10?

Odp. Aby naprawić błędy niebieskiego ekranu na komputerach z systemem Windows 10, możesz spróbować uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem.

Q3. Jak naprawić pliki systemowe, aby naprawić błędy zasobów?

Odp. Błędy plików systemowych są typowymi błędami w systemie Windows i można je naprawić, uruchamiając skanowanie SFC.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny i udało Ci się naprawić błąd braku zasobów w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy.

x