Napraw błąd „Nieznany lub nieprawidłowy znacznik” podczas otwierania obrazu w programie Photoshop

Udostępnij teraz w social media:

Photoshop obsługuje prawie wszystkie popularne i kilka mało znanych formatów plików graficznych. W przypadku plików, których Photoshop nie może otworzyć ani edytować, firma Adobe opracowała program Illustrator. Pomiędzy tymi dwiema aplikacjami trudno byłoby znaleźć obraz, którego nie można otworzyć i edytować. Chodzi o to, że plik musi się otworzyć, abyś mógł go edytować. Photoshop czasami nie otwiera plików PNG, JPG lub GIF i generuje błąd „nieznany lub nieprawidłowy znacznik”. Ten błąd pojawia się w przypadku całkowicie normalnych plików, które otwierają się w przeglądarce bez problemu. Błąd „Nieznany lub nieprawidłowy znacznik” jest spowodowany nieprawidłowym rozszerzeniem pliku używanym z obrazem. Sam komunikat o błędzie nie jest zbyt pomocny, ale poprawka jest bardzo prosta; popraw rozszerzenie pliku.

  Dlaczego kanały Wi-Fi 12, 13 i 14 są nielegalne w USA

Osobiście zauważyłem, że ten błąd częściej pojawia się w przypadku obrazów pobranych z Internetu. W rzadkich przypadkach ktoś może wysłać Ci obraz, który generuje błąd „Nieznany lub nieprawidłowy znacznik”.

Poprawka jest prosta; zmienić rozszerzenie pliku. Plik może mieć rozszerzenie JPG, ale w rzeczywistości jest plikiem PNG. Przeglądarki dostosowują to w locie, gdy otworzysz za ich pomocą obraz, ale Photoshop nie. Musisz naprawić rozszerzenie pliku, co jest dość łatwe; zmienić rozszerzenie poprzez zmianę nazwy pliku. Najtrudniejsze jest ustalenie, które rozszerzenie jest właściwe.

Wymień PNG i JPG

Jeśli masz plik JPG, zmień go na PNG. Jeśli masz PNG, zmień go na JPG. To rozwiąże większość problemów, ale nie wszystkie. W przypadku obrazów, które nie są ani JPG, ani PNG, nie masz czasu na wypróbowanie każdego istniejącego rozszerzenia pliku obrazu.

  Co to jest LinkedIn Premium i czy warto?

Użyj aplikacji

Należy pobrać i zainstalować IrfanView. To bardzo potężna, bezpłatna przeglądarka obrazów. Otwórz problematyczny obraz za pomocą IrfanView, a automatycznie poinformuje Cię, że wystąpił problem z plikiem. Wykryje również prawidłowe rozszerzenie i wystarczy tylko zatwierdzić zmianę.

Gdy IrfanView naprawi problem, przejdź dalej i ponownie otwórz obraz w Photoshopie. Błąd nieznanego lub nieprawidłowego znacznika zniknie.

Pobierz IrfanView

x