Napraw błąd pobierania Discord w systemie Windows 10

Discord to popularna platforma do dyskusji i łączenia się z ludźmi z różnych krajów. Możesz wyrażać swoje poglądy na praktycznie wszystko, od podróży służbowych po imprezy rodzinne, gry, filmy i inne gorące tematy. Jednak niektórzy użytkownicy często mają trudności z naprawieniem błędu pobierania Discord Windows 10. Jeśli również przechodzisz przez coś podobnego, ten artykuł przychodzi ci z pomocą. Dowiedz się też, dlaczego nie mogę pobrać Discord na Windows 11 i na mój telefon. Czytaj dalej!

Jak naprawić błąd pobierania Discord w systemie Windows 10 lub 11

Zanim przejdziesz do bardziej technicznych aspektów, upewnij się, że wypróbowałeś te podstawowe metody naprawy błędu pobierania niezgody Windows 10:

  • Upewnij się, że pobierasz Discord od oficjalnego Niezgoda stronie internetowej
  • Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie, aby wyczyścić aplikacje i procesy działające w tle
  • Dokładnie sprawdź, czy Twoje urządzenie z systemem Windows lub Android jest połączone z Internetem

Dlaczego nie mogę pobrać Discord na Windows 11?

Na pewno widziałeś, jak użytkownicy Discord zastanawiali się, dlaczego nie mogę pobrać Discord na Windows 11. Jeśli masz do czynienia z tym samym, czytaj dalej artykuł, aby dowiedzieć się, jak się go pozbyć.

Metoda 1: Poczekaj na dostępność serwera Discord

Jeśli nie możesz pobrać Discord na swoje urządzenie z systemem Windows, prawdopodobnie inni użytkownicy również mają do czynienia z tym samym. Powodem tego są problemy z przestojami serwera. Możesz sprawdzić to samo, odwiedzając stronę główną Stan niezgody witrynę w swoim systemie.

Tutaj znajdziesz wszystko, od przeszłych incydentów po bieżące problemy, z którymi boryka się aplikacja. Jeśli problem leży tutaj, musisz poczekać kilka godzin, aż zostanie rozwiązany.

Metoda 2: Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym

Inną metodą jest rozwiązanie problemów z łącznością internetową, jeśli takie występują, w celu naprawienia błędu pobierania Discord w systemie Windows 10 lub 11. Sprawdź nasz przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów z łącznością sieciową w systemie Windows 10.

Metoda 3: Zwolnij miejsce w systemie Windows

Jeśli miejsce na dysku jest pełne, napotkasz błąd pobierania. Możesz sprawdzić nasz przewodnik, jak zwolnić miejsce na dysku twardym w systemie Windows 10. Aby pozbyć się niepotrzebnych plików z komputera z systemem Windows, wykonaj następujące czynności:

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Tutaj kliknij ustawienie System.

3. Następnie kliknij menu Pamięć w lewym okienku.

4. Tutaj możesz zarządzać miejscami do przechowywania i zwolnić miejsce w razie potrzeby.

5. Następnie naciśnij klawisz Windows, wpisz Aplikacje i funkcje i kliknij Otwórz.

6. Wyszukaj nieużywany program zajmujący miejsce, a następnie wybierz przycisk Odinstaluj, aby się go pozbyć.

Stąd możesz usunąć aplikacje i pliki tymczasowe, aby udostępnić Discordowi wystarczającą ilość miejsca.

Metoda 4: Wypróbuj inną przeglądarkę

Przeglądarki często mają wbudowane aplikacje i rozszerzenia, które uniemożliwiają użytkownikom pobieranie niektórych aplikacji i oprogramowania. W takim przypadku możesz przełączyć się na inną przeglądarkę i tam spróbować szczęścia. Jeśli więc wcześniej próbowałeś pobrać przez przeglądarkę Firefox, spróbuj:

Metoda 5: Skontaktuj się z pomocą techniczną Discord

Jeśli nadal nie możesz naprawić błędu pobierania Discord Windows 10, możesz pozwolić ekspertom poradzić sobie z sytuacją jak profesjonalista. Udaj się do Strona pomocy Discorda i skontaktuj się z zespołem obsługi klienta.

Dlaczego nie mogę pobrać Discord na mój telefon?

Każdy lubi mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych gier i platform. Jednak niektóre rzeczy mogą powodować błąd podczas chwytania ich. Tak więc, jeśli napotykasz również problem podczas pobierania Discord na smartfonie, oto najlepsze i najskuteczniejsze metody, aby to naprawić.

Metoda 1: Zwolnij pamięć telefonu

Niewystarczająca pamięć telefonu może również uniemożliwić użytkownikom pobieranie i instalowanie aplikacji na Twoim urządzeniu. Aby zwolnić miejsce, możesz odinstalować niepotrzebne aplikacje i przenieść zdjęcia i filmy na zewnętrzny sprzęt. Spowoduje to zwolnienie pamięci telefonu, przyspieszenie i sprawi, że opóźnienia będą rzadkim zjawiskiem.

Wykonaj następujące kroki, aby zwolnić miejsce na Discord:

1. Otwórz ustawienia smartfona i dotknij opcji Aplikacje.

2. Przejdź do menu Zobacz wszystkie aplikacje.

4. Następnie dotknij aplikacji (np. Adobe Scan) i wybierz opcję Odinstaluj.

Metoda 2: Zresetuj smartfon z Androidem

Jeśli wyżej wymienione typowe metody i zwolnienie pamięci telefonu nie rozwiązały problemu, może być konieczne zresetowanie smartfona. Twardy reset spowoduje usunięcie wszystkich danych, plików i aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Dlatego zawsze pamiętaj, aby uczynić to ostatnią deską ratunku.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są one prawidłowe. W telefonie Motorola Edge 30 wypróbowano następujące metody.

1. Przejdź do Ustawień urządzenia.

2. Przewiń w dół i dotknij Ustawienia systemowe.

3. Następnie dotknij Resetuj opcje i wybierz preferowaną opcję.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak naprawić błąd pobierania Discord?

Odp. Jeśli nie możesz pobrać Discorda, możesz wypróbować dowolną z wyżej wymienionych metod.

Q2. Dlaczego Discord ciągle mówi, że pobieranie się nie powiodło?

Odp. Może być wiele przyczyn niepowodzenia pobierania Discord, takich jak słabe połączenie internetowe, niewystarczająca ilość miejsca, wirus itp.

Q3. Jak naprawić uszkodzoną instalację Discord?

Odp. Aby naprawić uszkodzoną instalację Discord, możesz uruchomić skanowanie SFC i DISM. Spowoduje to znalezienie i zastąpienie uszkodzonych plików kopią z pamięci podręcznej, aby zapewnić, że możesz zainstalować Discord bez przerw.

Q4. Czy pobieranie Discord ma wirusa?

Odp. To zależy. Możesz zainstalować wirusa na swoim urządzeniu, jeśli pobierzesz Discorda z niewiarygodnego źródła. Podobnie dołączanie do pokojów rozmów i komunikowanie się z nieznanymi osobami również może sprawić, że staniesz się ofiarą ataków złośliwego oprogramowania.

***

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci naprawić błąd pobierania Discord Windows 10. Jeśli masz pytania lub sugestie, możesz je zostawić w komentarzach poniżej. Dajcie też znać, co chcielibyście przeczytać w następnej kolejności.

x