Napraw błąd „Spróbuj ponownie” w sklepie Microsoft Store

Sklep Microsoft Store to miejsce, do którego na komputerze z systemem Windows 10 można pobierać aplikacje i gry. Ale podczas pobierania aplikacji lub gier możesz napotkać błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store. Ten błąd jest wyświetlany z komunikatem Spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w wyniku błędu Microsoft Store. Możesz pomyśleć, że rozwiązanie jest poza twoją kontrolą, ale istnieje tak wiele skutecznych metod rozwiązywania problemów, które można naprawić. Spróbuj ponownie. Kontynuuj czytanie tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak naprawić błąd końcowy w sklepie Microsoft Store na komputerze z systemem Windows 10.

Jak naprawić błąd „Spróbuj ponownie” w sklepie Microsoft Store

Oto kilka typowych przyczyn, które powodują błąd Spróbuj ponownie, Błąd sklepu Microsoft na komputerze z systemem Windows 10.

 • Połączenie internetowe nie jest stabilne
 • Ustawienia regionu, daty i godziny są nieprawidłowe
 • Kilka tymczasowych usterek w procesie logowania Microsoft
 • Kilka niezbędnych usług systemu Windows nie działa
 • Istnieje kilka uszkodzonych pamięci podręcznych Sklepu Windows
 • Niekompatybilne ustawienia DNS i proxy
 • Kilka oczekujących aktualizacji aplikacji firmy Microsoft na komputerze z systemem Windows 10
 • Najnowsza aktualizacja jest niezgodna z procesami Microsoft Store
 • Wszelkie uszkodzone komponenty w twoim profilu użytkownika również przyczyniają się do problemu

Postępuj zgodnie z tymi metodami rozwiązywania problemów, aby naprawić błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 1: podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Oto kilka podstawowych metod, które możesz zastosować przed przejściem przez zaawansowane rozwiązania.

1A. Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym

Jeśli połączenie sieciowe nie jest stabilne, nie można przetwarzać żadnych aplikacji i programów online. Upewnij się, że połączenie z Internetem jest stabilne i nie ma przerw między routerem a urządzeniem.

Uruchom fast.com aby sprawdzić, czy masz wystarczającą stabilność sieci, aby korzystać z aplikacji Microsoft Store bez żadnych błędów.

Sprawdź również, czy Twoje urządzenie spełnia poniższe wymagania.

 • Usuń wszystkie zakłócenia między routerem a urządzeniem.
 • Podłącz ograniczone urządzenia do tej samej sieci.
 • Upewnij się, że kupiłeś router zweryfikowany przez dostawcę usług internetowych (ISP).
 • Unikaj używania starych, zepsutych lub uszkodzonych kabli.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z połączeniem internetowym, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak rozwiązywać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10, aby je naprawić.

1B. Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Kilku ekspertów firmy Microsoft sugeruje, że przeskanowanie komputera pomoże w utrzymaniu go w stanie wolnym od zagrożeń. Jeśli na twoim komputerze znajdują się wirusy lub złośliwe oprogramowanie, które przyczyniają się do tego, spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w wyniku błędu Microsoft Store i dlatego nie możesz korzystać z żadnej aplikacji Microsoft Store.

Dlatego zaleca się przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie antywirusowe na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie ze swojego komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10.

1C. Zaktualizuj system operacyjny Windows

Ponadto, jeśli na twoim komputerze są jakieś błędy, można je naprawić dopiero po aktualizacji systemu Windows. Firma Microsoft wydaje regularne aktualizacje, aby naprawić wszystkie te błędy, sortując w ten sposób błąd Spróbuj ponownie, Błąd sklepu Microsoft.

Dlatego upewnij się, że zaktualizowałeś system operacyjny Windows i czy jakiekolwiek aktualizacje oczekują na działanie, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do aplikacji firmy Microsoft bez żadnych błędów.

1D. Zaktualizuj sterownik WLAN

Sterowniki urządzeń ustanawiają połączenie między sprzętem a systemem operacyjnym komputera. Również wadliwe lub uszkodzone sterowniki prowadzą do omawianego problemu. Wielu użytkowników zgłosiło, że aktualizacja sterowników WLAN pomogła im rozwiązać problem. Zaleca się aktualizację sterowników WLAN, aby poprawić niezawodność kart sieciowych, naprawić problemy ze zgodnością i rozwiązać omawiany problem.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zaktualizować sterowniki karty sieciowej w systemie Windows 10, aby to zrobić.

1E. Wycofaj aktualizacje sterowników WLAN

Po przywróceniu sterowników wszystkie aktualne wersje sprzętu zostaną odinstalowane, a na komputerze zostaną zainstalowane wcześniej zainstalowane sterowniki. Ta funkcja będzie bardzo pomocna, gdy jakakolwiek nowa aktualizacja sterownika nie będzie działać dobrze z twoim komputerem.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10, aby rozwiązać problem.

Po zainstalowaniu poprzedniej wersji sterowników na komputerze z systemem Windows 10 sprawdź, czy naprawiłeś błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store, czy nie.

1F. Zainstaluj ponownie sterownik WLAN

Niekompatybilne sterowniki muszą zostać ponownie zainstalowane, aby naprawić omawiany problem firmy Microsoft. Zaleca się ponowną instalację sterowników urządzeń tylko wtedy, gdy nie można uzyskać żadnej naprawy poprzez ich aktualizację. Czynności związane z ponowną instalacją sterowników są bardzo proste i można to zrobić za pomocą aplikacji innej firmy lub ręcznie.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10, aby ponownie zainstalować sterowniki na komputerze z systemem Windows 10.

Po ponownej instalacji sterowników sieciowych sprawdź, czy rozwiązałeś omawiany problem.

1G. Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Twój program antywirusowy może omyłkowo uniemożliwić instalację najnowszych aktualizacji na komputerze. Wielu użytkowników systemu Windows identyfikuje wiele problemów ze zgodnością, które są trudne do tolerowania i naprawiania. Oprogramowanie antywirusowe, takie jak Norton i Avast, może uniemożliwić aktualizację najnowszych aplikacji ze Sklepu Windows. W celu rozwiązania tego problemu zaleca się tymczasowe wyłączenie oprogramowania antywirusowego wbudowanego lub innego oprogramowania.

Przeczytaj nasz przewodnik na temat tymczasowego wyłączenia programu antywirusowego w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Po naprawieniu problemu na komputerze z systemem Windows 10 pamiętaj o ponownym włączeniu programu antywirusowego, ponieważ system bez pakietu zabezpieczającego zawsze stanowi zagrożenie.

1H. Wyłącz zaporę systemu Windows (niezalecane)

Czasami Zapora systemu Windows Defender na komputerze może uniemożliwiać dostęp do sklepu Microsoft Store z pewnych względów bezpieczeństwa. Jeśli w takim przypadku aplikacje zostały zablokowane przez Zaporę systemu Windows Defender, musisz ją włączyć lub tymczasowo wyłączyć zabezpieczenia Zapory na swoim komputerze. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć Zaporę systemu Windows Defender, nasz przewodnik Jak wyłączyć Zaporę systemu Windows 10 pomoże Ci to zrobić.

Możesz także zezwolić aplikacji, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Zezwalaj lub blokuj aplikacje przez Zaporę systemu Windows

1I. Sprawdź ustawienia regionu, daty i godziny

Jeśli ustawienia godziny i daty w Twoim regionie nie są ze sobą zsynchronizowane, możesz nie wykonywać żadnych funkcji w sklepie Microsoft Store. Przed zainstalowaniem lub wykonaniem jakichkolwiek zadań w sklepie Microsoft Store musisz mieć świadomość, że te aplikacje będą sprawdzać komputer pod kątem określonych certyfikatów. A jeśli godzina, strefa i data są nieprawidłowe na tym etapie, wszystkie certyfikaty zostaną uznane za nieważne, co spowoduje ponowną próbę. Coś się stało po naszej stronie w wyniku błędu Microsoft Store.

Aby dostosować i potwierdzić ustawienia daty i godziny, wykonaj poniższe czynności.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz kliknij Czas i język.

3. Następnie na karcie Data i godzina upewnij się, że opcje Ustaw czas automatycznie i Ustaw strefę czasową automatycznie są włączone.

4. Następnie kliknij Synchronizuj teraz, jak zaznaczono powyżej.

5. Teraz przejdź do zakładki Region w lewym menu i opcji Kraj lub region, upewnij się, że wybrałeś Stany Zjednoczone, jak pokazano.

Uwaga: Zmiana regionu pomoże Ci rozwiązać problem, jak naprawić Microsoft Store coś się stało po naszym błędzie końcowym, jeśli problem występuje tylko w określonym regionie. Pamiętaj, aby po rozwiązaniu problemu zmienić region z powrotem na swój obszar geograficzny.

1 J. Zaloguj się ponownie do Microsoft Store

Błędy podczas procesu logowania do konta Microsoft mogą przyczynić się do wystąpienia błędu Spróbuj ponownie. Jeśli więc napotkasz błąd i nie masz pojęcia o przyczynach, musisz wylogować się z konta i zalogować ponownie. Oto kilka instrukcji, jak to zrobić.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Microsoft Store, kliknij Otwórz.

2. Następnie kliknij ikonę swojego profilu, a następnie opcję Wyloguj.

3. Teraz kliknij Zaloguj się, jak pokazano.

4. Teraz wybierz swoje konto Microsoft i kliknij przycisk Kontynuuj.

5. Wpisz dane logowania i zaloguj się z powrotem na swoje konto Microsoft.

1K. Napraw pliki systemowe

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 brakuje lub są uszkodzone pliki, napotkasz omawiany problem. Jednak naprawiasz te uszkodzone pliki za pomocą wbudowanych narzędzi, a mianowicie Kontroler plików systemowych oraz Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak naprawić pliki systemowe w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

12. Wyłącz serwer proxy

Czasami przy nieodpowiednich konfiguracjach sieciowych na komputerze z systemem Windows 10 napotkasz błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store. Jeśli masz zainstalowaną jakąkolwiek usługę VPN lub korzystasz z serwerów proxy na swoim komputerze, przeczytaj nasz przewodnik Jak wyłączyć VPN i serwer proxy w systemie Windows 10 i wykonaj czynności opisane w artykule.

Po wyłączeniu klienta VPN i serwerów proxy sprawdź, czy naprawiłeś omawiany błąd. Mimo to, jeśli napotkasz ten sam problem, spróbuj połączyć się z mobilnym hotspotem.

1L. Zmień adresy serwerów DNS

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że zmiana adresów DNS pomogła im naprawić Spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w błędzie Microsoft Store na komputerach z systemem Windows 10. Google DNS ma adresy IP 8.8.8.8 i 8.8.4.4, które są proste i łatwe do zapamiętania w celu ustanowienia bezpiecznego połączenia DNS między klientem a serwerem.

Oto nasz prosty przewodnik na temat zmiany ustawień DNS w systemie Windows 10, który pomoże Ci zmienić adresy DNS na komputerze. Możesz także przełączyć się na dowolny Open DNS lub Google DNS na komputerze z systemem Windows 10, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przełączyć się na OpenDNS lub Google DNS w systemie Windows. Postępuj zgodnie z instrukcjami i sprawdź, czy możesz rozwiązać problem.

1M. Wyczyść pamięć podręczną i dane DNS

Kilku użytkowników zasugerowało, że wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS i danych na komputerze pomogło im rozwiązać omawiany problem. Postępuj zgodnie z instrukcją.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz wpisz kolejno następujące polecenia. Naciśnij Enter po każdym poleceniu.

ipconfig/flushdns
ipconfig/registerdns
ipconfig/release
ipconfig/renew
netsh winsock reset

3. Poczekaj na wykonanie poleceń i uruchom ponownie komputer.

Metoda 2: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows

Twój komputer z systemem Windows 10 ma wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, aby naprawić błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store. Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows.

1. Przejdź do menu wyszukiwania i wpisz Rozwiązywanie problemów z ustawieniami, jak pokazano.

2. Teraz kliknij Aplikacje ze Sklepu Windows, a następnie Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów, jak pokazano.

3. Jeśli po procesie rozwiązywania problemów zostaną zidentyfikowane problemy, kliknij Zastosuj tę poprawkę.

4. Na koniec postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w kolejnych monitach i ponownie uruchom komputer.

Sprawdź, czy naprawiłeś Spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w problemie z błędem Microsoft Store.

Metoda 3: Uruchom ponownie podstawowe usługi systemu Windows

Niektóre ważne usługi systemu Windows, takie jak usługi Windows Update i usługi inteligentnego transferu w tle, muszą być włączone na komputerze, aby uniknąć problemu z błędem Spróbuj ponownie. Usługi inteligentnego transferu w tle wykorzystują wolne pasmo do instalowania najnowszych aktualizacji, dzięki czemu komputer instaluje aktualizacje tylko wtedy, gdy nie jest wykonywana żadna inna instalacja. Jeśli te usługi są wyłączone w twoim systemie, istnieje większe prawdopodobieństwo napotkania omawianego błędu. Dlatego zrestartuj podstawowe usługi systemu Windows zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Wpisz Usługi w menu wyszukiwania i kliknij Uruchom jako administrator.

2. Teraz przewiń w dół i kliknij dwukrotnie Usługę inteligentnego transferu w tle.

3. Teraz wybierz Typ uruchomienia na Automatyczny, jak pokazano.

Uwaga: Jeśli stan usługi to Zatrzymano, kliknij przycisk Start. Jeśli stan usługi to Uruchomiona, kliknij Zatrzymaj i uruchom ponownie.

4. Kliknij Zastosuj i OK, aby zapisać zmiany. Sprawdź, czy możesz naprawić omawiany błąd.

5. Powtórz wszystkie te kroki dla innych usług Windows, takich jak Cryptographic, Network Location Awareness, MSI Installer i Windows Update Services.

Metoda 4: Zresetuj pamięć podręczną aplikacji Sklepu Windows

Uszkodzona pamięć podręczna i uszkodzone dane w Microsoft Store przyczynią się do błędu Spróbuj ponownie w Microsoft Store. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby usunąć pamięć podręczną Sklepu Windows.

1. Uruchom okno dialogowe Uruchom, naciskając jednocześnie klawisze Windows + R.

2. Teraz wpisz wsreset.exe i naciśnij klawisz Enter, aby zresetować pamięć podręczną aplikacji Sklepu Windows.

Metoda 5: Zainstaluj aktualizacje aplikacji

Aby naprawić Spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w błędzie Microsoft Store, upewnij się, że wszystkie aplikacje w Twojej bibliotece Microsoft Store są zaktualizowane do najnowszej wersji. Jeśli istnieje wiele aktualizacji oczekujących na działanie, nowe aktualizacje lub instalacje mogą napotkać kilka błędów podczas procesu. Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować aktualizacje aplikacji Microsoft Store.

1. Przejdź do menu wyszukiwania i wpisz Microsoft Store. Następnie kliknij Otwórz.

2. Następnie kliknij ikonę Biblioteka w lewym dolnym rogu okna Microsoft Store.

3. Następnie kliknij przycisk Pobierz aktualizacje, jak pokazano.

4. Następnie kliknij podświetlony przycisk Aktualizuj wszystko.

5. Poczekaj, aż aktualizacje zostaną pobrane na komputer z systemem Windows 10 i upewnij się, że pojawi się komunikat Twoje aplikacje i gry są aktualne.

Metoda 6: Odinstaluj ostatnie aktualizacje

Wszelkie poprzednie niekompatybilne aktualizacje na komputerze z systemem Windows 10 mogą uniemożliwiać pobieranie nowych aktualizacji. W związku z tym zaleca się odinstalowanie ostatnich aktualizacji, które są instalowane na komputerze, aby naprawić błąd Microsoft Store. Wykonanie zadania jest bardzo łatwe, a kroki przedstawiono w następujący sposób.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Panel sterowania. Następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz kliknij opcję Odinstaluj program w menu Programy, jak pokazano.

3. Teraz kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje w lewym okienku, jak pokazano.

4. Teraz wyszukaj i wybierz najnowszą aktualizację, odwołując się do Zainstalowano w dniu i klikając opcję Odinstaluj, jak pokazano poniżej.

5. Na koniec potwierdź monit i uruchom ponownie komputer.

Metoda 7: Usuń folder SoftwareDistribution

Mimo to, jeśli napotkasz błąd Spróbuj ponownie w Microsoft Store, istnieje inne proste obejście, aby rozwiązać te problemy. Po pierwsze, zatrzymaj usługę Windows Update i usuń folder SoftwareDistribution w Eksploratorze plików. Następnie ponownie uruchom usługi Windows Update. Przeczytaj nasz przewodnik Jak usunąć folder SoftwareDistribution w systemie Windows 10, aby kontynuować.

Metoda 8: Ponownie zarejestruj Microsoft Store

Jeśli powyższe metody nie pomogą rozwiązać problemu, jak naprawić Microsoft Store, coś się stało po naszym błędzie końcowym, ponowna rejestracja Sklepu Windows może ci pomóc. Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej.

1. Przejdź do menu Szukaj i wpisz Windows PowerShell, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

2. Teraz wklej następujące polecenie w programie Windows PowerShell i naciśnij klawisz Enter.

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + 'AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}

3. Poczekaj, aż polecenia zostaną wykonane, a teraz nie napotkasz ponownie omawianego błędu.

Metoda 9: Utwórz nowy profil użytkownika

Niektórzy użytkownicy zgłaszali utworzenie nowego profilu użytkownika naprawiono Spróbuj ponownie. Coś się stało po naszej stronie w wyniku błędu Microsoft Store. Możesz utworzyć nowy profil użytkownika, wykonując czynności omówione w naszym przewodniku Jak utworzyć lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10

Po utworzeniu nowego profilu użytkownika sprawdź, czy rozwiązałeś omawiany problem.

Metoda 10: Zainstaluj ponownie Microsoft Store

Jeśli żadna z omówionych powyżej metod nie pomogła naprawić błędu Spróbuj ponownie, ostatnią opcją rozwiązania problemu jest ponowna instalacja Microsoft Store. Tego procesu dezinstalacji nie można zaimplementować za pomocą Panelu sterowania ani procedury Ustawień. Polecenia PowerShell pomogą Ci ponownie zainstalować Microsoft Store, jak omówiono poniżej.

1. Uruchom Windows PowerShell jako administrator.

2. Teraz wpisz polecenie get-appxpackage –allusers i naciśnij klawisz Enter.

3. Teraz wyszukaj Microsoft.WindowsStore Name i skopiuj wpis PackageFullName.

4. Teraz przejdź do nowej linii w oknie PowerShell i wpisz remove-appxpackage, a następnie spację i wiersz skopiowany w poprzednim kroku. To wygląda jak,

remove-appxpackage Microsoft.WindowsStore_22202.1402.2.0_x64__8wekyb3d8bbwe

Uwaga: Polecenie może się nieco różnić w zależności od używanej wersji systemu Windows.

5. Teraz Microsoft Store zostanie usunięty z twojego komputera. Teraz uruchom ponownie komputer z systemem Windows 10.

6. Następnie, aby ponownie zainstalować, ponownie otwórz program Windows PowerShell jako administrator i wpisz następujące polecenie.

Add-AppxPackage -register "C:Program FilesWindowsAppsMicrosoft.WindowsStore_11804.1001.8.0_x64__8wekyb3d8bbweAppxManifest.xml" –DisableDevelopmentMode

7. Na koniec Microsoft Store zostanie ponownie zainstalowany na twoim komputerze i nie będziesz miał ponownie do czynienia z omawianym problemem.

***

Mamy nadzieję, że przewodnik był przydatny i udało Ci się naprawić błąd Spróbuj ponownie w sklepie Microsoft Store na komputerze z systemem Windows 10. Odwiedzaj naszą stronę, aby uzyskać więcej fajnych wskazówek i wskazówek, i zostaw swoje komentarze poniżej. Daj nam znać, czego chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x