Napraw błąd we/wy Qbittorrent w systemie Windows 10

Czy zmagasz się z błędem we/wy Qbittorrent? Wielu użytkowników zgłosiło, że wielokrotnie napotykali błędy Qbittorrent podczas uruchamiania go. Jeśli próbujesz wyeliminować błąd, ten artykuł pomoże ci to zrobić. Dajemy Ci doskonały przewodnik, który pomoże Ci naprawić błąd wejścia i wyjścia dla Qbittorrent w Windows 10.

Jak naprawić błąd we/wy Qbittorrent w systemie Windows 10?

Qbittorrent to oprogramowanie typu open source opracowane przez wolontariuszy w ich wolnym czasie. Może być traktowany jako alternatywa oprogramowania lub dopracowana dla µTorrent. Ta platforma programu C++ jest dostępna za darmo i wykorzystuje zestaw narzędzi Qt 5 oraz bibliotekę libtorrent-raster bar. Ta aplikacja kliencka zawiera pełen zestaw funkcji. Oni są:

 • Dobrze zintegrowana wyszukiwarka
 • Żadnych reklam
 • Uzyskaj dostęp do wszystkich rozszerzeń BitTorrent, takich jak łącza magnetyczne, DHT, Peer Exchange, pełne szyfrowanie itp.
 • Obecność harmonogramu przepustowości
 • Obsługa zaawansowanych filtrów pobierania
 • Zdalne sterowanie przez internetowy interfejs użytkownika
 • Aplikacja działa na wszystkich platformach
 • Dostępny w ponad 70 językach i tak dalej.

Wszelkie aplikacje mogą powodować błędy, ponieważ są nieuniknione. Błąd we/wy Qbittorrent zatrzymuje pobieranie, a następnie wymaga ręcznego uruchomienia i zatrzymania.

Co powoduje błąd Qbittorrent?

Scenariusz, który powoduje ten problem, jest wymieniony poniżej:

 • Brak uprawnień dostępu: Gdy lokalizacja pobierania zostanie zmieniona z domyślnej na niestandardową, Qbittorrent wymaga uprawnień do wprowadzania modyfikacji, takich jak odczyt i zapis w tej konkretnej lokalizacji. Ten problem można rozwiązać, uruchamiając aplikację Qbittorrent w trybie administratora lub pozostawiając lokalizację do pobrania jako domyślną.

 • Zakłócenia programu Windows Defender: Windows Defender to program, który zapewnia bezpieczeństwo systemu. W związku z tym ogranicza pobieranie wszelkich szkodliwych plików, co może być przyczyną utrudnień w pobieraniu torrentów.

 • Antywirus innych firm: podobnie jak Windows Defender, blokują również nieznane źródła pobierania.

 • Niekompatybilny proces: Chociaż oprogramowanie Qbittorrent działa dobrze z innymi, czasami możliwe jest również, że napotykają problemy ze zgodnością z innymi aplikacjami. Dlatego zaleca się zakończenie wszystkich aplikacji działających w tle, których dotyczą.

Może istnieć wiele innych nieznanych źródeł, które powodują błąd wejścia i wyjścia dla Qbittorrent, ale wszystkie dostępne potencjalne poprawki są skompilowane i wymienione poniżej. Wypracuj każdą metodę, aż uzyskasz rozwiązanie.

Metoda 1: Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Poniżej znajduje się kilka podstawowych kroków rozwiązywania problemów, aby naprawić błąd:

 • Pierwszym i podstawowym krokiem, który musisz zrobić, jest zmiana lokalizacji folderu pobierania i ponowne pobranie pliku. Ten sposób jest wysoce zalecany, jeśli właśnie napotkałeś błąd.
 • Jeśli błąd nadal występuje, usuń wszystkie niechciane lub dodatkowe pliki torrent i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 • Zaleca się zmniejszenie szybkości wysyłania, ponieważ może to zmniejszyć prawdopodobieństwo spowodowania błędu wejścia i wyjścia dla Qbittorrent.
 • Spróbuj przejść na 65-bitową wersję Qbittorrent 4.0.2 i sprawdź, czy błąd został naprawiony.

Metoda 2: Uruchom Qbittorrent jako administrator

Uruchamianie Qbittorrent w trybie administratora umożliwia programowi dostęp do różnych lokalizacji do przechowywania danych. Jest bezpieczny i może rozwiązać problem z błędami Qbittorrent. Aby uruchomić aplikację w trybie administracyjnym, wykonaj poniższe kroki.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację qbittorrent i wybierz Właściwości.

2. W oknie Właściwości qbittorrent przejdź do zakładki Zgodność i włącz Uruchom ten program jako administrator w sekcji Ustawienia.

3. Teraz wybierz Zastosuj i kliknij OK, aby sfinalizować zmiany.

4. Po zakończeniu uruchom ponownie program QBittorent i sprawdź, czy błąd we/wy Qbittorrent został naprawiony.

Metoda 3: Wyłącz zaporę Windows Defender (niezalecane)

Oprogramowanie zapory zapewnia ochronę i zapobiega wszelkiego rodzaju szkodliwym zagrożeniom i hakerom. Jednak ta zapora Windows Defender sprawia, że ​​masz problemy z nadopiekuńczością. To z kolei ogranicza płynne działanie niektórych aplikacji. W takim przypadku prawdopodobnie napotka błąd we/wy Qbittorrent. W związku z tym wyłączenie zapory Windows Defender na jakiś czas pomoże rozwiązać problem. Przeczytaj nasz przewodnik Jak wyłączyć zaporę systemu Windows 10, aby zrobić to samo.

Metoda 4: Dodaj użytkownika we właściwościach Qbittorrent

Czasami Qbittorrent może ograniczyć dostęp z bieżącego konta użytkownika systemu ze względów bezpieczeństwa. W takim przypadku dodaj nowego użytkownika za pośrednictwem właściwości Qbittorrent, aby rozwiązać błąd we/wy dla Qbittorrent. Aby to zrobić, wykonaj kroki opisane poniżej.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację qbittorrent i wybierz Właściwości.

2. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo i kliknij przycisk Edytuj, jak pokazano.

3. W wyskakującym okienku Uprawnienia dla qbittorrent wybierz przycisk Dodaj, aby dodać nowego użytkownika.

4. Teraz wpisz nową nazwę użytkownika w obszarze Wprowadź nazwy obiektów do wybrania i kliknij przycisk Sprawdź nazwy.

5. W oknie Nie znaleziono nazwy kliknij OK, aby dodać to nowe konto.

6. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer. Użyj tego nowego konta i uruchom aplikację Qbittorrent.

Metoda 5: Wyłącz oprogramowanie antywirusowe innych firm (jeśli dotyczy)

Ze względów bezpieczeństwa programy antywirusowe mogą powodować konflikty z wieloma aplikacjami innych firm. To z kolei może zablokować aplikację qbittorrent przed niektórymi działaniami i wydajnościami. Dlatego tymczasowo wyłącz zainstalowany program antywirusowy innej firmy.

Jeśli masz Avast, McAfee, Bitdefender lub Norton, przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10, aby zrobić to samo. Po zakończeniu uruchom aplikację qbittorrent i sprawdź, czy możesz pobierać rzeczy bez przerwy.

Metoda 6: Wykonaj czysty rozruch

To normalne, że aplikacje innych firm zakłócają pracę i tworzą atmosferę konfliktów w systemie Windows. Ta metoda rozwiązywania problemów może działać na Twoją korzyść i znaleźć winowajcę, jeśli za przeszkodą stoi jakikolwiek inny program innej firmy. Przeczytaj nasz przewodnik Jak wykonać czysty rozruch w systemie Windows 10, aby zrobić to samo. Uruchom ponownie komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Po zakończeniu sprawdź, czy błąd we/wy Qbittorrent został naprawiony.

Metoda 7: Wykonaj przywracanie systemu

Czasami, gdy aktualizujesz system do najnowszej wersji, pojawia się pewien problem. Aby naprawić błąd I/O Qbittorrent, wykonanie przywracania systemu może pomóc w pozbyciu się problemu. Przeczytaj nasz przewodnik, jak wykonać przywracanie systemu.

Metoda 8: Przełącz pamięć podręczną dysku

Pamięć podręczna to komponenty, które przechowują dane, aby w przyszłości szybciej obsługiwać żądania użytkowników. Ale nadmierne nagromadzenie tych pamięci podręcznych stwarza problemy. W takim przypadku za błąd może odpowiadać pamięć podręczna dysku aplikacji qbittorrent. Dlatego wyłącz i włącz pamięć podręczną dysku raz. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację qBitorrent i wybierz Otwórz, aby ją uruchomić.

2. W oknach qBitorrent kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia, jak pokazano.

3. Przejdź do zakładki Zaawansowane. Następnie odznacz pola Pamięć podręczna dysku i Włącz pamięć podręczną systemu operacyjnego.

Uwaga: Opcja pamięci podręcznej dysku nie jest dostępna, jeśli używasz aktualnej wersji qbitorrent.

4. Teraz ponownie uruchom aplikację i sprawdź, czy błąd został rozwiązany. Jeśli nie, powtórz kroki 1 – 4 ponownie, ale włącz opcje Pamięć podręczna dysku i Włącz pamięć podręczną systemu operacyjnego. Następnie sprawdź, czy błąd we/wy Qbittorrent został naprawiony.

Metoda 9: Zainstaluj ponownie Qbittorrent

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, ostatnią dostępną opcją jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji qbittorrent w systemie. Aby to zrobić, wykonaj czynności podane poniżej.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.

2. Wpisz appwiz.cpl i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Programy i funkcje.

3. Na stronie Programy i funkcje kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację qBitorrent i wybierz Odinstaluj.

4. Po odinstalowaniu przejdź do oficjalnej strony Qbittorent i kliknij Pobierz, jak pokazano, aby pobrać plik instalacyjny.

5. Uruchom plik instalacyjny instalatora. Następnie wybierz docelowy język i kliknij OK, aby przejść dalej.

6. Kliknij Dalej, aby rozpocząć proces instalacji.

8. Zaznacz pole wyboru Akceptuję warunki umowy licencyjnej i kliknij przycisk Dalej, aby przeprowadzić instalację.

9. Włącz wszystkie składniki, które chcesz zainstalować, a następnie kliknij Dalej.

10. Kliknij Przeglądaj, aby w razie potrzeby zmienić lokalizację folderu docelowego, a następnie kliknij Zainstaluj.

11. Kliknij Zakończ, aby zakończyć proces instalacji qbittorrent.

12. Na koniec wybierz Zgadzam się w wyskakującym okienku Informacje prawne.

13. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji uruchom ją. Sprawdź, czy błąd został naprawiony.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jakie jest wymaganie qbittorrent w systemie Windows?

Odp. Qbittorrent jest obsługiwany w systemach Windows 7,8, 10 i 11. Instalatory qbitorrent można uruchomić na procesorach 32-bitowych i 64-bitowych.

Q2. Czy qbittorrent jest legalny w użyciu?

Odp. Qbittorrent to oprogramowanie P2P. Chociaż aplikacja jest legalna, pobieranie zastrzeżonych treści za pośrednictwem tego oprogramowania jest uważane za nielegalne. Jednak to całkowicie zależy od praw każdego kraju.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i wiesz, jak naprawić błąd we/wy qbittorrent w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała. Zachęcamy do przesyłania zapytań lub sugestii w sekcji komentarzy podanej poniżej.